Go to content

Magia świąt, magia kolorów (od Epson)!

Co lubi Święty Mikołaj? Prezenty. On lubi dawać – my wszyscy, od przedszkolaka do stulatka, lubimy je dostawać. Zobaczmy z czego można wybierać w szerokiej ofercie Epsona, japońskiej firmy od lat przodującej w rozwiązaniach związanych z projekcją i drukiem. Jeśli nazwa Epson i słowo innowacje jakoś Wam się kojarzy to dobrze. W końcu to drukarka Epson jako pierwsza poleciała w kosmos, i to ponad 50 lat temu. Od tego czasu wcale nie zwolnili tempa, więc zgodnie z zasadą „albo grubo, albo wcale” przyjrzyjmy się ich propozycjom na świąteczne podarki.

Drukarka dla fotografa – Epson L8160

To ekonomiczna, łatwa w obsłudze, drukarka dla fotografów pozwalająca na drukowanie zdjęć w formacie od pocztówki do ogromnego rozmiaru A3+ a także bezpośrednio na płytach CD/DVD. Tylny podajnik służy do nośników specjalnych takich jak papier kreślarski i tektura. Miłośnikom panoram przyda się podajnik papieru ciągłego A4, który umożliwia drukowanie na nośniku o grubości 1,3 mm i długości do 2 m! Profesjonalna głowica i atramenty (w tym dodatkowy szary) zapewniają doskonałe kolory i przejścia tonalne zarówno fotografii w kolorze, jak i czarno-białych. System EcoTank gwarantuje bardzo niski koszt druku – na jednym, dołączanym komplecie atramentów można wydrukować nawet do 2300 zdjęć. Dodatkowy atut to wbudowana łączność Wi-Fi i skaner oraz aplikacja SmartPanel pozwalająca intuicyjnie drukować z urządzeń mobilnych. Epson EcoTank L8160 może funkcjonować także jako samodzielne urządzenie. Źródłem wydruków mogą być zdjęcia odczytywane z karty pamięci (drukarka ma odpowiednie gniazdo) lub pendrive, albo te przesłane z telefonu; w kontroli ustawień w samej drukarce pomaga zintegrowany 4,3 calowy dotykowy panel LCD.

Drukarka dla rodziny – Epson EcoTank 3251 lub L3256 (wersja w kolorze białym)

Pozwala drukować w sposób więcej niż oszczędny a do tego startowy zestaw atramentów wystarcza na druk do 8100 stron czarno-białych i 6500 stron kolorowych (< 1gr za stronę cz-b., mniej niż 2 gr. za A4 w kolorze). Nowatorski system nowej generacji do uzupełniania atramentu EcoTank gwarantuje łatwe i wygodne napełnianie atramentem bez bałaganu dzięki ulepszonym butelkom a zatem czystość i łatwość obsługi. Dzięki kompaktowej konstrukcji bez trudu zmieści się na każdym biurku a nowoczesna, nierzucająca się w oczy stylistyka sprawi, że będzie idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Dzięki łączności Wi-Fi można drukować z tabletów, telefonów czy notebooków – to naprawdę wygoda dla każdego. O spokojny sen właściciela dba producent umożliwiając bezpłatne wydłużenie gwarancji do 3 lat. No i to naprawdę urządzenie spełniające wiele funkcji: drukuje, kopiuje, skanuje i drukuje fotografie w jakości nie gorszej niż z fotolabów (w formacie 10 x 15 cm bez marginesów). I do tego za grosze.

Drukarka do domu, ale i małego biura – Epson EcoTank L4260

Nowoczesna i wszechstronna drukarka systemu EcoTank formatu A4, z duplexem, dotykowym panelem sterowania oraz funkcją skanowania, kopiowania i faksowania. Zastosowano w niej technologie, które pozwalają na maksymalizację efektywności przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji. Pracę z urządzeniem możesz rozpocząć natychmiast po wyjęciu go z opakowania. Dołączony w zestawie tusz pozwoli Ci na wydrukowanie do 14000 stron czarno-białych i 5200 stron kolorowych, co pozwala uniknąć częstego uzupełniania lub wymiany atramentów.

Opisane modele znajdziesz tutaj, co ważne wszystkie te urządzenia mogą zostać objęte bezpłatnym wydłużeniem gwarancji do okresu 3 lat – wystarczy zarejestrować ich zakup na stronie producenta. Epson to solidna firma, a mistrzowskiej jakości EcoTank świadczy ich ambasador – niepobity do dziś medalista i rekordzista sprintu Usain Bolt!

Kevin na megaekranie…

Dla tych, którzy drukarkę uważają za prezent za mało „wow” mamy coś w dużym formacie – kilka modeli projektorów, które pozwolą nie tylko obejrzeć najnowszego Bonda i pozwolić poczuć się jak agent 007, ale także zadowolą całą dużą rodzinę zebraną w świąteczny wieczór, gdy będziecie mogli po raz setny obejrzeć „Kevin sam w domu”. Ale tym razem w rozmiarze ponad 100 cali – to będą Święta w duuużym formacie.

A zatem przy wyborze prezentów warto spojrzeć na model Epson EH-TW7000. Ten projektor 4K PRO-UHD oferuje funkcje produktów z wyższej półki w całkiem przystępnej cenie. Można dzięki niemu wyświetlać obrazy 4K w doskonałej jakości na ekranie o przekątnej nawet do 500 cali! Zastosowaniu funkcji przesunięcia obiektywu, zoomu optycznego i korekcji geometrii obrazu pozwala na łatwe dostosowanie do warunków pomieszczenia. Za pośrednictwem portów HDMI można podłączać urządzenia do transmisji strumieniowej, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i nie tylko. Dodatkowo ten model jest teraz dostępny w promocji w wyjątkowym zestawie z soundbarem Yamaha!

…i gry wciągające jak nigdy!

Jeśli szukacie projektora dla gracza (input lag mniejszy niż 20ms) to polecamy model Epson EH-TW6150. Ten jasny projektor wykorzystuje technologię 3LCD i gwarantuje znakomitą rozrywkę w jakości 4K Pro UHD i rozmiarze do 500 cali. Kontrast na poziomie 35 000:1 umożliwia wyraźne reprodukowanie głębokich czerni i subtelnych cieni. Prostotę użytkowania zapewnia też funkcja Android TV, która daje łatwy dostęp do ulubionych filmów, programów, gier, klipów i innych multimediów poprzez popularne platformy, takie jak YouTube, Google Play itp.

No dobrze, a jeśli potrzebujecie projektora, który z powodzeniem zastąpi tradycyjny TV? To popatrzcie łaskawym okiem na model CO-FH02. Projektor multimedialny, szczególnie taki z Android TV, jest idealnym rozwiązaniem na długie zimowe wieczory, ale nie tylko. Świetnie zastąpi tradycyjny telewizor – wyświetli filmy, seriale, ulubione programy i oczywiście rozgrywki sportowe. Wszystko to do tego w wielkim formacie, nawet do 391 cali. Za mała ściana? Nie ma problemu, obraz jest skalowalny, zawsze możesz go zmniejszyć jeśli będzie taka potrzeba. Projektor to też swoboda oglądania tam, gdzie masz na to ochotę. Jeśli zamiast romantycznego filmu we dwoje chcesz dziś obejrzeć film z przyjaciółmi w większym gronie, po prostu zabierz go ze sobą na imprezę. Prosta konfiguracja i wbudowane głośniki gwarantują, że wszystko odbędzie się szybko i łatwo. Urządzenia takie jak np. Epson CO-FH02 dzięki wysokiej jasności pozwalają na oglądanie także w ciągu dnia, bez zaciemniania pomieszczenia. Taki projektor to rozrywka na lata, bo długowieczne źródło światła wystarczy na kilkanaście lat bezobsługowej pracy.

I jest jeszcze jedna dobra wiadomość: oba urządzenia upolować można w promocji mundialowej po bardzo atrakcyjnej cenie.
Prezenty wybrane, uszka ulepione, choinka świeci jak Las Vegas – pozostaje nam życzyć Wam pięknych chwil i dużo dobrych emocji w tym świątecznym czasie. Wesołych Świąt!