Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

Masz problemy z zaśnięciem? Ta metoda pomoże ci uporać się z bezsennością

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 marca 2018
Fot. iStock/OcusFocus
 

Znacie to? Kładziecie się spać z nadzieją, że za chwilę zamkniecie oczy i odpłyniecie do krainy snu. Nic z tego. Gapicie się w sufit, przewracacie się z boku, wiercicie. Nie pomaga wypite wcześniej ciepłe mleko, nawet barany, które liczycie nie chcą was uśpić. I nawet, kiedy w końcu udaje się wam zasnąć, to budzicie się zmęczeni. 

Doktor Andrew Weil z Uniwersytetu w Arizonie opracował metodę, którą możemy wypróbować nim sięgniemy po tabletkę nasenną.

Ćwiczenie oddechowe 4-7-8 jest całkowicie proste, nie zabiera czasu, nie wymaga sprzętu i można je wykonać w dowolnym miejscu. Wystarczy, że wykonasz kolejne kroki.

Krok #1

Wydmuchaj przez usta całe powietrze, które masz w płucach

Krok #2

Zamknij usta i wdychaj powietrze przez nos licząc w myślach do czterech.

Krok #3

Wstrzymaj oddech i policz na spokojnie w myślach do siedmiu.

Krok #4

Przez usta zrób długi wydech licząc tym razem do ośmiu.

Te cztery kroki to jeden oddech. Powtórz to ćwiczenie cztery razy. Pamiętaj, żeby powietrze wdychać cicho, natomiast głośniej je wypuszczać przez usta, przy czym wydychanie trwa dwa razy dłużej nić wdychanie. Czas poświęcony dla każdej fazy jest niezwykle ważny, tak nauczysz się oddychać głęboko.

To ćwiczenie oddechowe jest naturalnym środkiem uspokajającym dla twojego układu nerwowego. W przeciwieństwie do leków uspokajających, które są często skuteczne, tylko gdy bierzesz je pierwszy raz. Ćwicz dwa razy dziennie, z czasem powtarzaj ćwiczenie osiem razy. Na początku możesz czuć się oszołomiona, ale nie przejmuj się, to minie. To ćwiczenie nie tylko pomaga uspokoić nasz organizm przed snem, ale może stać się także bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie spokoju w sytuacji napięcia i stresu. Dlaczego nie spróbować?


źródło: drweil.com

 

 


Lifestyle

Klucze, piloty, zasłony prysznicowe… 16 rzeczy, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. iStock/vadimguzhva
Następny

Każda z nas ma jakiś swój, wypracowany przez lata system sprzątania. Najczęściej wygląda to tak – każdego dnia zmywamy, przecieramy kuchenne blaty, sprzątamy to, co się rozleje, rozsypie lub zabrudzi. Co kilka dni odkurzamy podłogi, raz na dwa tygodnie wycieramy dokładnie kurze, myjemy podłogi, szorujemy łazienkę. Gdy zbliżają się święta, myjemy też okna, zmieniamy zasłony. A co z resztą? Czy wiesz, w których zakamarkach czają się chorobotwórcze drobnoustroje? Sprawdź, których przedmiotów większość z nas nie czyści regularnie, choć należy to robić. 

Lodówka

Jak często ją czyścisz? Raz w roku? Raz na kilka lat? Być może jesteś teraz zaskoczona, ale niektórzy ludzie naprawdę nie dbają o swoje lodówki, a co za tym idzie – o swoje zdrowie. Wyobraź sobie te wszystkie zarazki i bakterie, które znajdują się w lodówce – przecież te wszystkie produkty spożywcze ktoś wcześniej dotykał, były transportowane i przechowywane w różnych warunkach. Ten kurz i zarazki lądują później w naszych lodówkach, mają styczność z surowym mięsem i warzywami… Brrr!

Poduszki

Pocimy się, ślinimy… Kładziemy na nich głowę, gdy jesteśmy chorzy, kaszlemy, smarczemy i kichamy. Do tego dochodzi martwy naskórek, roztocza. Właśnie dlatego poduszki należy regularnie prać. Można to robić w domowych pralkach. Ważne jednak, żeby dokładnie przeczytać instrukcję na metce.

Parapety i ramy okienne

O ile szyby myjemy co jakiś czas, wygląd framug i parapetów pozostawia wiele do życzenia. I nie mówimy tylko o zewnętrznej stronie, ale także wewnętrznej. Za każdym razem, gdy myjemy okna, powinniśmy mokrą szmatką przetrzeć także wszystko wokół.

Szuflady i szafki kuchenne

Pełno tam brudu, okruchów, resztek różnych, rozsypanych produktów. A wszystko to jest idealną pożywką dla moli spożywczych, a także wszelkiego innego robactwa. Ponadto na szafkach lubi osadzać się tłuszcz i para, występująca podczas gotowania. Nic dziwnego, że kuchenne meble bywają lepkie od brudu.

Meble ogrodowe

Kiedy wyciągamy je na wiosnę z piwnicy, warto dokładnie je wyczyścić. Dzięki temu będą wyglądały jak nowe. Warto zrobić to także po zakończeniu sezonu, by dłużej nam służyły. Niektórzy jednak wolą, by to deszcz mył meble ogrodowe. Niestety nie zastąpi on detergentów.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Ujarzmij potwora! Kilka faktów i mitów na temat gniewu

Ofiary oszusta z Tindera proszą o pieniądze. „Pragniemy powrotu do normalnego życia”

Czego lepiej nie podgrzewać w mikrofalówce? Ta wiedza może zaoszczędzić sprzątania lub uchronić przed pożarem