Lifestyle

W kuchni się spełniaj, zdziro!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 grudnia 2017
Fot. Screen /You Tube
 

„Ofiarą cyberprzemocy może stać się każdy, bez względu na płeć. Badania pokazują jednak, że kobiety są w sieci atakowane częściej i, co istotniejsze, ataki te mają specyficzny, seksistowski charakter oraz bardzo często dotyczą wyglądu, płci, życia prywatnego i intymnego” – czytamy w raporcie Helsińskiego Fundacji Praw Człowieka

„Przestań, to tylko taki żart” – tak najczęściej kwitowane są przejawy przemocy w sieci wobec kobiet. Nie od dziś wiadomo, że anonimowość sprzyjaj poczuciu bezkarności, przy czym mężczyźni czują się zdecydowanie bardziej ponad prawem. Wysyłają kobietom propozycje seksualne, wypisują komentarze, posty, wysyłają maila o charakterze seksualnym, w których chcą poniżyć, ośmieszyć lub zastraszyć. Przemoc internetowa to także fałszywe profile o wydźwięku erotycznym, upublicznianie informacji na temat życia intymnego, wykorzystywanie zdjęć do poniżających memów.

Po zebraniu danych do raportu powstał spot „Niepokonana”, który ma uświadomić, z czym na co dzień zmaga się kobieta w sieci, jak jest traktowana, jak się o niej pisze. Każdy chętnie da upust swoim emocjom i opiniom, bo wydaje mu się, że za szklaną ścianą monitora jest bezpieczny…

Bohaterką spotu jest Maria Skłodowska-Curie i choć całość osadzona jest w czasach, w których żyła, to jednak uwspółcześniona o media społecznościowe. Tak mogłaby wyglądać rzeczywistość Skłodowskiej, gdyby żyła dzisiaj… Tak wygląda rzeczywistość wielu kobiet. Nie pozwólmy się tak traktować.


źródło: HFPC


Lifestyle

Praca a rozwód. Jakie zawody sprzyjają rozstaniom?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
22 grudnia 2017
Dynamit, który rozsadzi każde małżeństwo. Dwa najczęstsze powody rozwodów
fot. iStock/mofles
 

To, czy dany związek przetrwa, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim mowa tu o cechach charakteru, wyznawanych wartościach i relacjach w związków. Naukowcy udowodnili jednak, że na powodzenie małżeństwa ma także wpływ wysokość zarobków i wykonywany zawód. Komu może grozić rozwód?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, a najważniejsza jest miłość. Jeśli jej nie zabranie, partnerom uda się pokonać wszelkie przeszkody. Można wierzyć w te romantyczne hasła, jednak badania są bezlitosne – niskie zarobki sprzyjają rozstaniom. Właśnie takie związki rozpadają się najczęściej – do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Badań nad Rodzinami, którzy przeanalizowali wyniki badania American Community Survey.

Co więcej, udało się także wskazać, jakie zawody są najbardziej narażone na rozpad związków. Mowa o menedżerach gier, barmanach, stewardessach oraz telemarketerach. Na liście zawodów, które mają największe szanse na udane życie prywatne, znaleźli się natomiast: specjaliści od ubezpieczeń, naukowcy, lekarze oraz psychoterapeuci.

Masz się czego obawiać, czy twojego zawodu nie ma na liście?


 

Źródło: Prevention/Chilli Zet


Lifestyle

Styliści Balladine.com polecają wystrzałowe sukienki na Sylwestra i karnawał

Redakcja
Redakcja
22 grudnia 2017
Fot. Materiały prasowe

Sukienki sylwestrowe i karnawałowe muszą dodawać kobiecie pewności siebie. Aby tak było, powinny być nie tylko efektowne i zmysłowe, ale też modne. Zapytaliśmy stylistów Balladine.com o to, po jakie sukienki sięgnąć, by nie być so last year

So last year, passé, démodé… znaczą jedno – to już nie jest modne. Na największe przyjęcia w roku nie tylko wypada, ale wręcz trzeba iść w modnej sukience. Trzeba, bo to miły gest wobec samej siebie. Dzięki niemu można poczuć się piękniej i pewniej. Styliści Balladine.com podpowiedzieli nam na co zwracać uwagę, by ubrać się na czasie i zaproponowali 12 wystrzałowych sukienek na sylwestra, Nowy Rok i karnawał.

Lśnienie weluru

Moda na welur to gorący trend sezonu jesień/zima 2017-18. Uszyte z niego sukienki wieczorowe świetnie sprawdzą się jako kreacje sylwestrowe. Ich aksamitny połysk jest subtelny i szlachetny. Dzięki niemu wyróżniają się i zyskują większy prestiż. Welur najpiękniej wygląda w głębokich kolorach – od czerni po rubin i szmaragd. Styliści Balladine.com jako podręcznikowe przykłady welurowych sukienek sylwestrowych podają czarną sukienkę z tiulowymi rękawami marki Su, długą zieloną suknię oraz krótką czerwoną sukienkę firmy Semper. Modna, a do tego oryginalna będzie też welurowa sukienka z dodatkiem złota lub srebra.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Złoto i srebro

Metaliczne kolory to jeden z hitów sezonu. Jeśli sukienka lśni złotem lub srebrem, wpisuje się w trend dyktowany przez takie domy mody jak Chanel, Balmain czy Bottega Veneta. Na Balladine.com można znaleźć wiele lśniących sukienek na sylwestra i karnawał prosto z ofert polskich marek. Złocistym powabem zachwyca obszyta cekinami sukienka L’ame de Femme oraz plisowana suknia marki Jelonek. Chłodniejszy, srebrny ton prezentują stylizowana na amerykańskie lata 70. sukienka Anataka oraz nieco nowocześniejsza, obszyta cekinami sukienka Bialcon.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zmysłowe prześwity

Rok temu modne były sukienki koronkowe. Dzisiaj koronka broni się jedynie na bluzkach i koszulach. W przypadku sukienek na sylwestra i karnawał lepiej postawić na prześwitujące tiule, szyfony i siateczki. I bynajmniej nie chodzi tu o sukienki przypominające bieliznę. Szyfon sprawdza się jako narzutka, nakładana góra lub peleryna. Natomiast tiule i siateczki najlepiej wyglądają na rękawach, karczku i dekolcie. Takie sukienki są dość uniwersalne, można je traktować jako stroje wieczorowe, ale także jako sukienki wizytowe. Sylwestrowych sukienek z prześwitami najlepiej szukać na Balladine.com w ofertach takich polskich marek jak: De Facto, Metafora, Vito Vergelis oraz Margo Collection.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sklep internetowy Balladine.com oferuje tysiące produktów, w tym ponad 1300 sukienek renomowanych polskich marek. Jest jednym z najlepszych sklepów online w Polsce, co potwierdzają liczne nagrody zdobywane w kolejnych edycjach prestiżowego konkursu e-Commerce Polska awards. Balladine gwarantuje darmową wysyłkę, wymianę i zwrot oraz możliwość odbioru osobistego w wybranym salonie firmowym w Warszawie. Każdy, kto zajrzy na stronę Balladine.com lub do salonu firmowego, może też nieodpłatnie zapisać się do Klubu Balladine. Członkostwo w Klubie wiąże się z wieloma dodatkowymi korzyściami już od kolejnych zakupów.


Artykuł powstał we współpracy z Balladine.com 


Zobacz także

20 wspaniałych faktów na temat miłości

20 wspaniałych faktów na temat miłości

Love story bez przyszłości… Uważaj, żeby nie utknąć w „udawanym” związku

Świat się zatrzymał. Może to dla nas jakaś szansa?