Lifestyle

Który z obrazków nie przedstawia rodziny? Zrób test i sprawdź co mówią o tobie twoje spostrzeżenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 stycznia 2018
Fot. Screen/Facebook/Healthy Tips World
 

Czy patrząc na obrazek potrafisz dostrzec więzi i zrozumieć relację łączące przedstawione na nim postaci? Wiesz, że to jak je postrzegasz wiele mówi o twoich doświadczeniach z dzieciństwa? Przyjrzyj się poniższym rysunkom.

Który z obrazków NIE przedstawia rodziny?

Jeśli twoja odpowiedź to nr 1

Nie jesteś osobą silnie zorientowaną na jak najszybsze założenie rodziny. Możliwe, że dorastałeś bez ojca lub że nie odegrał on ważnej roli w twoim życiu. Na obrazku, który wybrałeś, ojciec wygląda tak, jakby nic go nie obchodziło, a matka trzyma go z dala od dziecka.

Uwielbiasz pomagać innym i próbować wprowadzać pozytywne zmiany w życiu innych ludzi, ale nie jesteś całkiem pewien, czym jest prawdziwa rodzina.

Jeśli twoja odpowiedź to nr 2

Jesteś osobą rodzinną, świadomą znaczenia dobrych więzi rodzinnych, które są dla ciebie priorytetem. Rodzice na tym obrazku są bardziej skupieni na sobie niż na dzieciach.

Wierzysz w silne i stabilne relacje, kochające się małżeństwo i szczęśliwe środowisko dla wszystkich członków rodziny.

Jeśli twoja odpowiedź to nr 3

To zdjęcie przedstawia szczęśliwą i kochającą się rodzinę, dwoje rodziców, którzy zdają się dobrze dbać o swoje dziecko. Jeśli uważasz, że ta rodzina jest „fałszywa”, możesz nosić w sobie jakąś traumę. Być może dorastałeś w dysfunkcyjnej rodzinie, a jedno z twoich rodziców było alkoholikiem, nadużywało narkotyków lub cierpiało na chorobę psychiczną.


Na podstawie: usefulgen.com

 


Lifestyle

Myślisz, że on już cię nigdy nie zdradzi? A może oszukujesz samą siebie?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 stycznia 2018
Fot. iStock/Anchiy
 

Nic tak bardzo nie boli w związku, jak zdrada, jak świadomość tego, że ktoś, kogo kochamy, komu zaufaliśmy bezgranicznie, oszukał nas. Pojawia się wściekłość, później ból i… strach, bo co z tym zrobić? Jak uporać się ze zdradą, czy będę jeszcze w stanie kiedykolwiek zaufać? Ale on przeprasza, kaja się, mówi, że już nigdy więcej, że nie wie, jak to się stało, że teraz rozumie, że ty jesteś dla niego najważniejsza, że nie wyobraża sobie ciebie stracić. Zarzeka się, przysięga, obiecuje, że teraz już wszystko się zmieni, że on się zmieni. A ty tak bardzo chcesz w to wierzyć, bo przecież go kochasz, chcesz z nim być, chcesz dać mu jeszcze jedną szansę.

Wielu związkom udaje się odbudować na nowo, zaufać ponownie. Bywa jednak tak, że on nadal rani, nadal oszukuje, a ty nie wiesz, co o tym myśleć – czy to twoje przewrażliwienie czy faktycznie twój facet zdradza cię po raz kolejny, i kolejny? Jak to sprawdzić? Jak nabrać pewności?

Uzależnienie od kłamstwa

Znaczny procent mężczyzn, którzy oszukują, nie może przestać tego robić, bez względu na konsekwencje. Są jak narkomani. Idą dalej, nawet po tym, jak ich niewierność (lub jej część) została odkryta, a ich świat rozpada się. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszyscy mężczyźni tacy są. Wielu oszustów odczuwa głębokie wyrzuty sumienia i zmienia się naprawdę. Są jednak tacy, którzy nie mogą i nie chcą przestać kłamać.

Utrzymywanie tajemnic

Zastanów się, czy po zdradzie twój facet nadal coś kręci, nie mówi ci do końca prawdy, ma swoje tajemnice? To nie wróży dobrze dla waszego związku, bo nawet jeśli on teraz cię nie zdradza, to może oszukiwać w innych obszarach, co jest równie dla ciebie szkodliwe, jak zdrada.

Szukanie winnych

Jasne, wszyscy są winni jego niewierności, tylko nie on sam. Winna jesteś ty, tamta kobieta, praca, sytuacja. W ten sposób racjonalizuje i uzasadnia swoje zachowanie. To dla ciebie może być niezwykle bolesne, ale też pokazuje, że twój facet nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za to, co zrobił, woli obwiniać innych za swoje decyzje. Następnym razem też znajdzie winnego.

Oczekiwanie przebaczenia

Dla wielu oszustów logiczne jest, że skoro już się przyznali, przeprosili, to temat powinien zostać zakończony. Wściekają się, gdy dzieje się inaczej, gdy wracasz do tej sprawy, chcesz o niej rozmawiać, bo to ci pomaga. Nie rozumieją, gdy mówisz, że potrzebujesz czasu, by wybaczyć i zaufać ponownie. Nie zdają sobie sprawy z wagi tego, co zrobili, jak bardzo zranili, dlatego mogą to zrobić ponownie.

Kupowanie przebaczenia

Facet myśli, że jeśli wykupi całą kwiaciarnię, zaprosi na obiad, zabierze na wycieczkę marzeń, podaruje cudowną biżuterię, to mu przebaczysz zdradę. Żaden prezent nie zniweluje traumy związanej z takim oszustwem. Jeśli on myśli, że kupi twoje wybaczenie, cóż, tym samym nie zdaje sobie sprawy, jak wielką krzywdę tobie wyrządził.

Zastraszanie

Są tacy oszuści, którzy zaczynają grozić, że jeśli odejdziesz, to zostaniesz bez niczego, że on cię zniszczy, że nic nie będziesz miała. To częsta taktyka, by doprowadzić do sytuacji, kiedy ty się poddajesz, nie chcesz walczyć, godzisz się z zaistniałą sytuacją… do następnego razu.

Uspokajanie cię

„Kochanie, to nic nie znaczyło, nic wielkiego się nie stało. Wiesz, że cię kocham, zbytnio się tym przejmujesz”. Co to, to nie. Niech on nie myśli, że próby uspokojenia cię, odbudują twoje zaufanie, umniejszą to, co zrobił. Takie zachowanie jest krzywdzące, ponieważ pokazuje, że twoja złość nie ma dla niego żadnego znaczenia.

Jeśli on cię zdradził, a zachowuje się w jeden z podanych sposobów, uważaj, bo może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak jego zdrada ciebie zraniła. Warto o tym porozmawiać, uświadomić mu, że dla ciebie jest to trudne, że jesteś pełna obaw i wątpliwości. Być może to sprawi, że twój facet zacznie pracować nas sobą, zacznie myśleć o tobie, o was, a nie tylko o sobie. Być może praca jaką wykona nie pozwoli mu zdradzić ciebie po raz kolejny.


 

źródło: Psychology Today


Lifestyle

Ultra Violet – kolor roku 2018 według Pantone

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 stycznia 2018
Fot. iStock / ayo888
Następny

W 2018 roku rządzić będzie piękny, nasycony fiolet! Taki wybór obwieścił światu Instytut Pantone.

Choć to odważny kolor, został przyjęty bardzo ciepło. Wybrany odcień jest mimo swojej wyrazistości bardzo przystępny. Dobrze łączy się z innymi barwami i świetnie prezentuje się na dużych i małych powierzchniach.

 

Jak wam się podoba?

Ultra Violet

Zobaczcie kilka inspiracji z kolorem roku w roli głównej 😉

Zobacz także

Rozwiązanie akcji #Miesiąc Bez Kompleksów

papaja - owoc, jak jeść, właściwości

Koniec wieku niewinności. Papaja! Niech to szlag

Niedziele z dreszczykiem, czyli „Mordercy w koloratkach” czekają na wiernych…