Go to content

Konkurs „Przepis na prawdziwą miłość”

Fot. iStock / Xesai

Małżeństwo nie zaczyna się od oświadczyn ani nawet od pierwszego spotkania. Zaczyna się znacznie wcześniej, gdy rodzi się idea miłości, a konkretniej marzenie o spotkaniu drugiej połowy”. Tak pisze na wstępie swej najnowszej książki słynny brytyjski eseista Alain De Botton, którego mądre i błyskotliwe, ale bardzo przystępnie i lekko napisane książki o najważniejszych aspektach naszego życia zdobyły rzesze wielbicieli.

Po czym dodaje: „Przekonanie, że ktoś jest naszą drugą połową, pojawia się niekiedy bardzo szybko. Nie musimy wcale z tym kimś rozmawiać; możemy nawet nie znać jego imienia. Obiektywna wiedza nie ma tu żadnego znaczenia. Zamiast tego liczy się intuicja: spontaniczne wrażenie, które wydaje się trafniejsze i bardziej zasługujące na uwagę właśnie dlatego, że omija zwykłe procesy logicznego rozumowania”. Wszyscy znamy to upojenie i podekscytowanie, które towarzyszą wczesnej fazie miłości. Ale co dzieje się potem? Rabih i Kirsten zakochują się w sobie, pobierają się, mają dzieci. Ale przecież żadnego długotrwałego związku nie można sprowadzić do prostego „i żyli długo i szczęśliwie”.

Prawdziwa historia miłości to opowieść ukazująca, co dzieje się już po narodzinach wielkiego uczucia, czego potrzeba, żeby je utrzymać i pogłębić, i co dzieje się z naszymi wyobrażeniami na temat miłości pod presją szarej codzienności

A jaki jest wasz przepis na prawdziwą miłość? Jak rzucić na siebie zaklęcie „i żyli długo i szczęśliwie”?

Serdecznie zapraszamy was do wspólnej zabawy z Wydawnictwem WAB. Najfajniejsze przepisy na miłość nagrodzimy najnowszymi książkami Alaina De Bottona – „Prawdziwa historia miłości” (premiera 31. stycznia 2018 roku).

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. W komentarzu do tego artykułu napisz nam, jaki jest twój przepis na prawdziwą miłość. Jak zawsze liczymy na waszą kreatywność – wszystkie chwyty dozwolone!
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze platformy do komentowania.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

Zadanie konkursowe:

Napisz nam, jaki jest twój przepis na prawdziwą miłość. Jak zawsze liczymy na waszą kreatywność – wszystkie chwyty dozwolone!

Nagrody:

 5 x książka „Prawdziwa historia miłości” Allain De Bottom + kubek

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Konkurs trwa od 02.02.2018 do 15.02.2018 . Wyniki zostaną opublikowane do dnia 23.02.2018 roku na www.ohme.pl.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.