Lifestyle

Koła i kwadraty – must have sezonu SS18, czyli nowe inspiracje Anny Samków

Redakcja
Redakcja
23 stycznia 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Sztuka najlepiej przedstawia piękno, a połączenie z kobiecą urodą, to duet najbardziej pożądany. Z pasji tworzenia rzeczy pięknych projektantka Anna Samków, stworzyła nową kolekcję inspirowaną figurami geometrycznymi – kołem i kwadratem.

KOŁO i KWADRAT łączy prostota form i wyrafinowana faktura biżuterii. Wyjściem do projektowania obu kolekcji była linia, dlatego też ich premiera odbyła się równolegle.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W kolekcji KWADRAT linia staje się odcinkiem, bądź figurą zamkniętą. Wyginana pod kątem, tworzy formy na pozór kanciaste, które mimo swego kształtu wygodnie i miękko układają się na ciele. Kolekcja KWADRAT to szeroki wybór pierścionków, kolczyków, naszyjników  i bransoletek o różnych grubościach i wielkościach. Seria zawiera ascetyczne i minimalistyczne formy urzekające swą prostotą. Niektóre modele ozdobione zostały cyrkoniami, które swym blaskiem rozświetlają całe kompozycje.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z linii, w kolekcji KOŁO, uformowana została figura swym kształtem przypominająca koło. Pozornie klasyczny, okrągły kształt został przełamany. Projektantka stworzyła falujące i iluzoryczne płaszczyzny. Kolekcja KOŁO to szeroki wybór pierścionków, kolczyków, naszyjników i bransoletek o organicznych kształtach, to także nieoczywista zabawa płaszczyznami, wykorzystująca intrygujące kropelki srebra na powierzchniach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Każda stworzona forma ma swój początek i każda z nich ma swój czas ukończenia, ten czas to chwila, w której został wykonany ostatni ruch narzędziem, nadający ostateczny kształt powstałej rzeźbie. Zgodnie z tą myślą klasyczną nazwę produktu zastąpiłam podaniem godziny ukończenia pracy. –mówi projektantka Anna Samków.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Obie kolekcje wykonano ręcznie, ze srebra próby 925 (częściowo odzyskanego w trakcie recyclingu) lub srebra i mosiądzu pozłacanego 24 karatowym złotem.

Te małe biżuteryjne rzeźby o nieregularnej strukturze zostały zaprojektowane z myślą o tym, by każda kobieta miała możliwość stworzenia własnego, a zarazem unikalnego połączenia. Biżuteria ANNA SAMKÓW wykonywana jest ręcznie z najwyższej jakości materiałów z dbałością o detale. Każdy przedmiot powstający w pracowni nosi cechy unikatu, pojedyncze egzemplarze mogą być jedynie do siebie podobne i tworzą limitowaną serię.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W dzisiejszych czasach potrzebujemy mocy, która doda nam siły i będzie nas chronić przed wpływami zewnętrznymi. Biżuteria ANNA SAMKÓW daje poczucie bliskości z naturą, staje się talizmanem, który ma za zadanie troszczyć się o swoich właścicieli, być zawsze blisko ich duszy i ciała.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wszystkie modele i wzory biżuterii ANNA SAMKÓW dostępne w sklepie na www.annasamkow.com. Do sesji lookbook obu kolekcji pozowała modelka Paulina Matusiak, która stanęła przed obiektywem samej projektantki Anny Samków.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Projektantka Anna Samków należąca do Związku Artystów Polskiej Sztuki Użytkowej, stworzyła markę biżuterii artystycznej ANNA SAMKÓW. Artystka projektuje i własnoręcznie wykonuje autorską biżuterię ze srebra, złota, mosiądzu, naturalnych kamieni, pereł, kryształów i bursztynu. W swej twórczości porusza się pomiędzy minimalizmem, a bogactwem form
i dodatków. Pracuje blisko natury jest ona dla niej inspiracją, źródłem energii i pobudza wyobraźnię. W swoich pracach umieszcza kształty tworzone przy użyciu materiałów organicznych, takich jak skórki z banana płatki kwiatów, liście roślin, mchy i paprocie. Dzięki czemu uzyskuje niepowtarzalne wzory. Wiele z tych naturalistycznych inspiracji pochodzi
z dziecięcych wspomnień artystki, spacerów po lesie i rodzinnym ogrodzie.


Artykuł powstał we współpracy z Biżuteria ANNA SAMKÓW 


Lifestyle

Często piszecie do siebie SMS-y? Pod żadnym pozorem nie rób niczego z tej listy

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
23 stycznia 2018
Fot. iStock/Alexandra Iakovleva
 

Wszyscy jesteśmy zabiegani. W ciągu dnia nie mamy nawet czasu, żeby zamienić kilka słów z partnerem przez telefon, więc wysyłamy SMS-y lub piszemy na messengerze. To szalenie wygodne, ponieważ nie trzeba przerywać tego, co akurat się robi, a samo napisanie wiadomości zajmuje dosłownie chwilę. Niestety, ten sposób komunikacji rządzi się swoimi prawami. Łatwo popełnić gafę, coś źle zrozumieć lub przekręcić. Jeśli często piszesz ze swoim partnerem, musisz uważać na kilka rzeczy.

Unikaj emocjonalnych SMS-ów

Podczas normalnej rozmowy komunikujemy się ze sobą nie tylko za pomocą słów. Emocje wyrażają także nasze gesty, mimika twarzy, ton. W SMS-ach mamy tylko tekst. W dodatku dość krótki, więc trudno przekazać swoje emocje. Musisz mieć świadomość, że druga strona może nie zrozumieć twojego przekazu lub zbagatelizować to, o czym piszesz. Wszystkie ważne tematy omawiajcie w trakcie rozmowy w cztery oczy.

Nie czytaj między wierszami

Gdy dostajesz jakąś wiadomość, skup się tylko na słowach, które zostały napisanie. Nie doszukuj się innych znaczeń, nie czytaj między wierszami, nie dorabiaj historii. Masz wątpliwość? Zadzwoń lub dopytaj później. Nadinterpretacja często bywa powodem różnych nieporozumień i awantur.

Uważaj, o czym piszesz

Nie zdradzaj sekretów w SMS-ach, nie pisz o sprawach intymnych, nie pierz waszych brudów. Wszystko, co piszesz, zostawia jakiś ślad. Nigdy nie możesz mieć pewności, czy te wiadomości nie zostaną wykorzystane w przyszłości przeciwko tobie. Ktoś może ukraść twój telefon albo jego i choćby dla żartu upublicznić wasze rozmowy.

Nie kończ relacji

Rozstanie zawsze jest trudne i bolesne. Totalnym brakiem klasy jest natomiast zrywanie przez telefon lub SMS-y. Chcesz, żeby zabolało? Chcesz okazać pogardę? Z pewnością ci się uda. Żaden człowiek nie zasługuje jednak na coś takiego.

Nie wysyłaj nagich zdjęć

Och, to takie kuszące prawda? Przecież macie być ze sobą na dobre i na złe, już do końca życia. Atmosferę w związku można podsycać na różne sposoby, ale ten należy do najgorszych. Uważasz, że to bezpiecznie? Przeczytaj jeszcze raz punkt „Uważaj, o czym piszesz”.


 

Źródło: Power of positivity


Lifestyle

Wszystkie kobiety po 30-tym roku życia powinny przejść badanie jak Angelina Jolie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
23 stycznia 2018
Georges Biard [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Usłyszałam ostatnio od znajomej, której mama zmarła na nowotwór: „Nie badam sobie piersi, bo boję się, że coś wykryję”. Trudno mi było uwierzyć w to, co mówiła, bo przecież nieustannie słyszymy, że rak wcześnie wykryty daje zdecydowanie większe szanse na wyleczenie. 

Pamiętam dyskusję, która rozgorzała po tym, gdy Angelina Jolie zdecydowała na podwójną mastektomię, po tym, gdy wykryto u niej mutację genów BRCA1 lub BRCA2 zwiększające ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników. Nie ulega jednak wątpliwości, że decyzja Angeliny Jolie wywołała dyskusję na temat słuszności takich działań. Dzisiaj eksperci tłumaczą, że każda kobieta po 30 roku życia powinna zdecydować się na badanie pod kątem wystąpienia u niej wadliwych genów. Przesiewowe badania zdecydowanie zmniejszyłyby liczbę zachorowań na raka piersi i jajników i zmniejszyło nakład finansowy na ich leczenie, co nie jest bez znaczenia.

Być może kobiety obciążone genetycznie ryzykiem nowotworu zdecydowałby się na mastektomię czy usunięcie jajników, jako środka zapobiegawczego.

Wcześniejsze badania wykazały, że kobiety z mutacją genu BRCA 1 lub BRCA2 mają między 17-44% szansą na wystąpienie raka jajnika a 69-72% szansą na rozwój raka piersi w ciągu całego ich życia.Wśród kobiet, które nie mają mutacji genowych, ryzyko raka jajnika wynosi zaledwie 2%, a raka piersi około 12,5%. Badania mające na celu ustalenie występowania mutacji genów mogłyby uratować życie wielu kobiet.

Czy zdecydowałybyście się na takie badania? Uważacie, że powinny być obowiązkowe?


źródło: huffingtonpost.com

 


Zobacz także

Ciąża w okresie świąt. Co kobiety w ciąży i młode mamy powinny jeść, a czego unikać podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia

Jak zmanipulować narcyza, czyli „załatw go” jego własną bronią

Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"

Rozwiązanie konkursu „Mama ma… pomysły i marzenia”