Lifestyle

Kochasz słodycze? Czy wiesz, co to mówi o twojej osobowości?

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Alija
 

Kochasz słodycze. Koniec. Kropka. No nijak nie potrafisz tego w sobie przezwyciężyć. Ze wszystkich wykwintnych dań na świecie, ty i tak zawsze wybierzesz kawałek ulubionego tortu, prawda? 

A czy wiesz, że uwielbienie dla słodkości mówi wiele o twojej osobowości?

Jak wynika z przeprowadzonych psychologicznych badań ludzie, którzy lubią słodycze, mają „słodką” osobowość. Są pomocni, często zostają wolontariuszami, nie lubią wchodzić w konflikty. Budują bardzo dobre relacje z innymi ludźmi, angażują się w akcje społeczne, są empatyczni. Profesor Michael D. Robinson, współautor badania, potwierdza, że istnieje prawdziwy związek między miłością do słodkości a prospołecznymi zachowaniami.

Smak to coś, czego doświadczamy każdego dnia. W trakcie badania okazało się, że intuicyjnie wierzymy, że ci, którzy lubią słodkie smaki są ludźmi o dobrym sercu – przyjaźni i pomocni.

I co ty na to? Pytanie czy rezygnacja ze słodyczy zmienia naszą osobowość? Może nie warto rezygnować. 😉


źródło: spring.org.uk


Lifestyle

Zdążyła krzyknąć mężowi: „Łap je” i… urodziła na szpitalnym korytarzu

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. Facebook /Little Leapling Photography
 

To dopiero historia! Jesika Hogan, matka sześciorga dzieci z mieszkająca w Riley w stanie Kansas, urodziła swoje najmłodsze dziecko i jedynego syna, Maxa, w lipcu zeszłego roku, jednak dopiero teraz postanowiła podzielić się ze światem opowieścią o swoim porodzie. 

To nie była pierwsza ciąża Jesiki, więc specjalnie nie zaniepokoiły jej skurcze, które zaczęły się pojawiać przed zbliżającym się terminem porodu. Wiadomo, że te przepowiadające pojawiają się dosyć wcześnie, a nawet regularne występujące co 15 minut przez dwie godziny mogą się wyciszyć i być jedynie fałszywym alarmem.

Jesica miała skurcze przez kilka dni, ale martwić się, że nie zdąży do szpitala zaczęła, gdy w domu, w nocy, odeszły jej wody. Z mężem, Travisem, pojechała do szpitala, ale natychmiast po wejściu na szpitalny korytarz poczuła, że dziecko już przychodzi na świat. Zdjęła spodnie i poczuła główkę dziecka. Zdążyła powiedzieć swojemu mężowi: „Travis, łap go”, a on przytrzymał dziecko, nim przybiegły pielęgniarki.

Max urodził się tuż przed wejście do sali przyjęć o 3:38 rano, choć niecałe 25 minut wcześniej jego mamie odeszły wody. Max nim wydał swój pierwszy okrzyk chwilę odczekał. Był siny, ale to efekt błyskawicznego porodu. Wszystko skończyło się dobrze, a Jesika mówi, że to był jej najbardziej szalony, ale też najdoskonalszy poród.  „Nie planowałam tego, na szczęście skończyło się bez interwencji, ze zdrowym dzieckiem i niesamowitym wsparciem ludzi. To było piękne doświadczenie i na zawsze pozostanie w moich wspomnieniach” –

źródło: dailymail.com


Lifestyle

Policz linie na swoim nadgarstku. Są trzy czy cztery? Każda z nich ma swoje ukryte znaczenie

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2018
Fot. iStock/Bibica

Czytanie rąk, czy chiromancja sięgają setek stuleci tam, a jej źródła sięgają starożytnych Indii. Chiromancja rozprzestrzeniła się jednak po całej Azji Wschodniej i na zachód od Europy. Praktykowana jest do dzisiaj. Kto choć raz nie został zaczepiony propozycją czytania z ręki?

Okazuje się jednak, że najłatwiej czyta się nie z dłoni, a z nadgarstka, na którym znajdują się linie bransoletek biegnących wzdłuż nadgarstka. Uważa się, że im więcej linii ma dana osoba, tym dłużej będzie żyć.  Większość ludzi ma co najmniej dwie lub trzy takie linie, niewielu z nas ma ich cztery. Każda linia ma swoje znaczenia i może ujawnić ważne rzeczy dotyczące naszej przyszłości i losów, a także problemy zdrowotne. Cóż, można w to wierzyć, a można potraktować z przymrużeniem oka. 😉

Spójrzcie na swój nadgarstek i przyjrzyjcie się liniom, które go przecinają. Dobrej zabawy.

Linia pierwsza

To linia ważniejsza od pozostałych, ponieważ wskazuje na problemy zdrowotne. Jeśli wydaje się być nieprzerwana i wyraźna możesz oczekiwać, że będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem. Ta linia jest inna u mężczyzn i inna u kobiet. U kobiet – jeśli linia jest zerwana lub zakrzywiona w kierunku podstawy dłoni, mogą wystąpić problemy ginekologiczne, w tym problemy z poczęciem lub porodem. U mężczyzn ten sam kształt linii oznacza problemy z prostatą i płodnością.

Linia druga

Mierzy indywidualne oczekiwania majątkowych. Jeśli linia jest prosta, nieprzerwana i wyraźna, oznacza dobrobyt i wygodę.

Linia trzecia

Jeśli ją posiadasz, ujawnia twój wpływ na życie innych, być może sławę. Gdy linia jest silna i nieprzerwana prawdopodobnie mocno oddziałujesz na innych. Jesteś liderem.

Linia czwarta

Ta występuje najrzadziej, niewiele osób odnajdzie ją na swoim nadgarstku. Biegnie równolegle do trzeciej linii i wzmacnia jej znaczenie. Oznaczać to może, że cieszyć się będziesz sławą, a kto wie, być może dojdziesz do bardzo wysokich i znaczących stanowisk.


źródło: www.sun-gazing.com

 


Zobacz także

"Jak byłam młodsza często wołałam mamę przez sen. Teraz się budzę i myślę: Alka, sama jesteś, ogarnij się. Musisz z tym żyć". Eurosieroty też mają serca

„Jak byłam młodsza często wołałam mamę przez sen. Teraz się budzę i myślę: Alka, sama jesteś, ogarnij się. Musisz z tym żyć”. Eurosieroty też mają serca

Skwalan, wąkrotka i bakuchiol – absolutne przeboje w kosmetyce. Co dają naszej skórze?

Anita Lipnicka: „Kochałam, szalałam, płakałam… To wszystko człowieka zmienia”