Lifestyle

Kochana „Ja z przeszłości”, chciałabym powiedzieć ci, że…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 lipca 2016
Fot. iStock / Marco_Piunti
 

Przez ostatnie kilkanaście lat mojego życia odebrałam wiele ważnych lekcji, które ukształtowały mnie jako kobietę, człowieka takiego, jakim jestem dzisiaj. Wiem już, że gdybym wtedy, w przeszłości, miała dzisiejszą mądrość i doświadczenie, wielu decyzji bym nie podjęła, wiele problemów zlekceważyła. Z perspektywy czasu, niektóre sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Gdybym miała napisać do tej młodszej siebie list, brzmiałby on mniej-więcej tak:

Kochana Ja z przeszłości,

Nie trać czasu. Czas jest bardzo cenny i nawet jeśli teraz nie zdajesz sobie z tego sprawy, proszę – wykorzystuj go mądrze. Niektórzy z nas żyją krócej, inni dłużej, staraj się jak najlepiej przeżyć każdą swoją chwilę tutaj, wśród ludzi. Twoje dzisiejsze wybory naprawdę mają znaczenie, będą kształtować twoje życie w sposób, którego jeszcze nie potrafisz sobie wyobrazić.

Bądź ostrożna

Nie wszyscy, którym zaufasz, okażą się tego zaufania godni. Upewnij się, że osoby, które cię otaczają są ci życzliwe. Nie zadowalaj się niczym mniej, jesteś tego warta.

Wspieraj kobiety, które kochasz i cenisz

Za każdą kobietą sukcesu stoi grupa innych silnych kobiet, które ją dopingują.  W naszym świecie ciągle jeszcze pewno jest nierówności, zbyt często kobiety uważa się za obywateli drugiej kategorii- zarówno w pracy jak i w domu. Wspieraj inne kobiety, razem jesteście siłą, z którą trzeba się liczyć, która może walczyć z absurdami patriarchatu.

Kochaj siebie

Jesteś piękna taka, jaka jesteś. Nie trać czasu na zamartwianie się swoim wyglądem, czy tym, co pomyślą o tobie inni. Nie czekaj na kogoś, kto pomoże ci odnaleźć poczucie wartości – sama musisz je w sobie odkryć. Naucz się kochać siebie i wszystkie swoje niedoskonałości, a reszta się ułoży…

Znaj różnicę między bogactwem materialnym, a poczuciem, że odniosłaś sukces

Sukces nie ma nic wspólnego z ubraniem, które nosisz, samochodem, którym jeździsz, ani domem, w którym mieszkasz. Prawdziwą oznaką sukcesu jest to kim pozostajesz w środku.

Nie jesteś sama, nigdy

Cokolwiek się wydarzy, nie zapominaj, że masz wokół siebie ludzi, którym na tobie zależy. Rodzina, przyjaciele, nawet znajomi – oni mają dla ciebie mnóstwo pozytywnych uczuć. Nie wstydź się prosić o pomoc.

Nie przestawaj się uczyć i rozwijać

Wiedza jest czymś, czego nikt ci nie może odebrać. To ona pomoże ci osiągnąć swoje cele i pomoże uwierzyć, że sprostasz swoim wyzwaniom.

Poznawaj świat

Oglądaj, dotykaj, smakuj, poczuj całym sercem. Zaufaj mi, kiedy mówię, że jeśli nie zdecydujesz się na choć jedną podróż swoich marzeń, będziesz tego żałowała.

Jesteś silniejsza niż myślisz

Twoja prawdziwa moc leży w chęci do zmian i w pozytywnym postrzeganiu wszystkiego co ci się przytrafia.

Broń słabszych

Reaguj, gdy dzieje się źle, nie bądź obojętna na krzywdę innych.

Bądź wdzięczna za sukcesy i porażki

Życie jest pełne nieoczekiwanych wyzwań, które wskażą ci, gdzie leżą granice twoich możliwości. Szanuj momenty słabości, popełniaj błędy i uczyć się z nich jak żyć.

Bądź cierpliwa

Nie oczekuj natychmiastowych efektów i rozwiązań – ani w miłości, ani w życiu zawodowym.

Zawsze bądź optymistką

Ale nie zatracaj się w marzeniach, których nigdy nie uda ci się zrealizować. Ciesz się chwilą.

Podejmuj ryzyko, ale nie bądź lekkomyślna

Nie rób nic, co może ci naprawdę zaszkodzić, nie ryzykuj zdrowiem.

Chciałabym ci jeszcze życzyć, żebyś była odważna i zawsze wierna sobie.

Z poważaniem – z wielką miłością i szacunkiem, dzięki za walkę,

Twoja Ja z przyszłości


Zródło: huffingtonpost.com


Lifestyle

7 umiejętności, które zmienią twoje życie i nauczysz się ich w czasie krótszym niż 6 miesięcy. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 lipca 2016
Fot. iStock / darrya
 

Jak zmienić swoje życie? Nabrać wiatru w żagle! Nic tak nie pomaga złapać życia w swoje ręce i dokonać znaczących zmian, jak nowe umiejętności. Co można zrobić? Bardzo wiele – przede wszystkim to zależy od twoich zainteresowań i celów. My dziś podpowiadamy wam, w jakim kierunku możecie się udać w te wakacje. Aby posiąść te umiejętności, tak by czuć się pewnie – wystarczy mniej niz pół roku. Mierzmy wysoko!

Wystąpienia publiczne

Zaskakujące, ale nad wyraz cenne doświadczenie. Wielu z nas, na co dzień pewnych siebie – kompletnie traci głowę, gdy staję przed nawet najmniejsza publicznością. Internet donosi, że według badań publicznych wystąpień boimy się bardziej niż śmierci!

Umiejętność mówienia do grona obiorców, to wyjątkowa cenna cecha, którą można wypracować. A korzyści – to nie tylko brak tremy – okazują się zaskakujące. Warren Buffett swoim absolwentom mówił, że ta umiejętność otwiera szeroko drzwi do życiowego sukcesu – obojętnie czy szukamy go w życiu prywatnym, czy służbowym. Gdy rozwijamy umiętność występowania publicznie – rozwijamy równocześnie umiejętności komunikacji, budowania zaufania i sprzedaży oraz wiele. wiele innych. A te są przydatne w codziennym życiu.

Zwalcz demona i zobacz jak zmieni się twoje postrzeganie siebie i innych. Takie wystąpienie, to również doskonała okazja do obserwacji bardzo różnych zachowań wśród ludzi wokół siebie.

Nauka języka obcego

Tak pół roku wystarczy, żeby nauczyć się języka na tyle dobrze, że dogadać się w kwestii podstawowych rzeczy na poziomie wyższym niż „Dziń dybry, ja być z Polska”. A jeżeli skusicie się na profesjonalny kurs – efekty mogą was zaskoczyć.

Nie musiscie zaczynać od zera – każdy z nas kiedyś, uczył się jakiegoś języka obcego – niestety bardzo często po szkole, nasze umiejętności umarły gdzieś między „zrobię to jutro” a „nie mam czasu na pierdoły”. Wiecie co robić ;). W tej chwili narzędzia są pod naszymi nosami, np. portale społecznościowe do nauki języków, tacy wirtualni i całkiem bezpłatni native speakerzy.

Zarządzanie swoimi finansami

Prowadzicie domową rachunkowość? Może pora oswoić finansowego potwora. Jak to zrobić naprawdę dobrze od lat radzi mistrz w swojej branży – Michał Szfrański, na blogu Jak oszczędzać pieniądze. A po co nam domowa księgowość do zmian? Będziecie zaskokoczone jak wiele w życiu można zmienić i osiągnąć kontrolując swoje finanse. Od lepszego gospodarowania tym co mamy, przez poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem – po odłożenie pieniędzy na wakacje życia i podróż po globie. Na pewno nie uznacie tego czasu za stracony, można tylko zyskać!

Szybkie czytanie

Nie jest dla każdego, ale wbrew pozorom nie należy do umiejętnośći bardzo trudnych. Wystarczy odrobina samozaparcia i regularne ćwiczenia. A po co nam szybkie czytanie – nie chodzi bynajmniej o rozkoszowanie się lekturą ulubionego romansidła, ale umiejętność szybkiego wyławiania informacji. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, codziennie zasypywani jesteśmy ogromną ilością zbędnych wiadomości. Nie ma cenniejszej umięjtności, niż szybkość i trafne ich selekcjonowanie.

Oswojenie „Exela”

Więkość z nas z niego korzysta – i również większość histerycznie boi sie tego popularnego programu. Może najwyższa pora go ujarzmić? W sieci nie brak tutoriali i instrukcji krok po kroku na każdą okazję, wystarczy odrobina dobrej chęci. A poskormienie tego „złośnika” to nie tylko umiejętność wykorzystania zalet tego programu, ale i doskonały dowód – że można i nie trzeba się bać… i to się opłaca! Dlaczego akurat król arkuszy kalkulacyjnych, bo jest tak popularny, że bedziesz miała z tego najwięcej korzyści – tych realnych: w pracy, w organizacji domu czy podczas planowania treningów.

Nauka edycji i obróbki zdjęć

To już czysta przyjemność. I korzyści – nie tylko w postaci ładnych wakacyjnych pamiątek. Poćwiczysz kreatywność i wyobraźnię przestrzenną w bardzo praktycznym wydaniu. Umiejętność obsługi programów do obróki i edycji zdjęć – to coś, czym warto się pochwalić podczas poszukiwań pracy. Nie trzeba porywać się na drogiego Corela, sprawdźcie jego mniej rozbudowany i darmowy odpowiednik – GiMP.

Medytacja

Bo odpoczywać też trzeba się nauczyć, a ta umiejętność jest coraz rzadsza. Nawet na urlopie nie potrafimy odpoczywać. Gnamy i pędzimy, nie potrafimy odpuszczać i słuchać siebie. Nie trzeba medytacji podszywać większą religijną ideologią. Nauczcie się dzięki niej wyciszać, zwalniać, mieć czas na zwykłe, prawdziwe życie.

Zacznij wprowadzać w swoim życiu zmiany, już dziś – teraz! Napisz nam w komentarzu co TY chcesz zrobić, by zmienić życie na lepsze.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Źródło: lifehack.org


Lifestyle

Jak budować pewność siebie? Najlepiej małymi kroczkami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 lipca 2016
Fot. iStock / RapidEye

Nie wiadomo skąd panuje w nas przekonanie, że pewność siebie się ma. A to przecież bzdura. Pewność siebie trzeba zbudować. Czasami jest to proste, zwłaszcza gdy mieliśmy wspierających rodziców, którzy nie podkopywali w nas wiary we własną wartość. Ale chyba częściej mamy z tym jednak problem. Bo wiecznie byliśmy oceniani, porównywani, bo nie spełniliśmy czyichś oczekiwań.

Ale nie musimy teraz siedzieć ze spuszczoną głową. Nawet jeśli coś nam w życiu nie wyszło, gdy partner nam wmawia, że jesteśmy mało warte, a w pracy nie możemy liczyć na awans, bo nie umiemy tupnąć nogą i walczyć o swoje – to można zmienić, bo my możemy się zmieniać. Tego nam nikt nie zabroni.

Budować pewność siebie można małymi kroczkami. Spróbuj. Nie masz nic do stracenia

 • Nie wierze we wszystko, co myślisz. Że nie dasz rady, że coś jest nie dla ciebie, że to zbyt trudne. Te myśli często podsuwa ci twój wewnętrzny krytyk, który cię ogranicza nie pozwalając wyjść tobie ze strefy komfortu.
 • Nakarm swoje ciało czymś dobrym. Nie wrzucaj w siebie tego, co popadnie. Kochaj siebie i dbaj jedząc dobre i zdrowe rzeczy. Zrób sobie lub zamów swoją ulubioną sałatkę.
 • Na dobry początek dnia mów sobie coś pozytywnego, że ładnie wyglądasz, że masz piękny uśmiech, że fajna z ciebie babka. Mów to, co wywoła twój uśmiech.
 • Otaczaj się ludźmi, którzy cię kochają, niech przypominają ci, że jesteś wspaniała.
 • Skończ z porównaniami. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. Jeśli chcesz być od kogoś lepsza, to bądź lepsza od siebie z wczoraj.
 • Zakończ wszystkie toksyczne związki. Każdy kto sprawia, że czujesz się źle, nie zasługuje na to, by uczestniczyć w twoim życiu.
 • Świętuj swój każdy sukces, choćby najmniejszy. Bądź dumna ze wszystkiego, co udaje ci się osiągnąć.
 • Spróbuj czegoś nowego. To mogą być jakieś zajęcia – joga, fitness, może kurs wspinaczki, albo warsztaty z garncarstwa. Cokolwiek, czego nie robiłaś dotychczas, a na co miałaś ochotę.
 • Znajdź czas na wyciszenie się w ciągu dnia – swoich myśli i emocji. Taki moment, kiedy zatrzymujesz się i dajesz sobie chwilę wytchnienia od pędu codzienności.
 • Idź za swoją pasją. Jeśli jest coś co kochasz nie odkładaj tego, nie rezygnuj. Jeśli jest coś, co chcesz naprawdę robić – podążaj za tym.
 • Pamiętaj, co myślisz, co czujesz, czego chcesz. Żyj według tak, jak ty chcesz, a nie jak chcą tego inni.
 • Innych traktuj z miłością i szacunkiem, dzięki temu liczysz, że inni też będą cię tak traktować. I tak się dzieje, choć bywają wyjątki – ale te nie są twoim problemem.
Fot. iStock / FGorgun

Fot. iStock / FGorgun

 • Każdego dnia znajduj coś, za co jesteś wdzięczna. To może być drobnostka, ale ważne by ją mieć i kiedy dopada nas kryzys przypominać sobie o tej rzeczy i skierować ku niej myśli.
 • Naucz się odmawiać. To, że mówisz „nie” nie sprawia, że jesteś złym człowiekiem.
 • Wybaczaj sobie. Zdarzają ci się zrobić coś, za co się wstydzisz, za co jesteś na siebie zła? Każdy tak ma, ważne, by sobie odpuścić. Przeszłości już nie zmienisz, za to możesz z niej wyciągnąć lekcję i nie popełniać tych samych błędów.
 • Uwolnij się od natłoku myśli. Wypisz je na kartce – wszystkie te najbardziej błahe po te przerażające. I spal tę kartkę, pozwól myślom przez ciebie przepływać, nie musisz ich zatrzymywać.
 • Pozwól sobie być człowiekiem, który popełnia błędy, który ma wątpliwości. Bądź realistą, nikt nie jest idealny, ty też nie musisz być.
 • Znajdź miejsce, w którym jesteś szczęśliwa, gdzie czujesz się swobodnie. Do tego miejsca wracaj choćby w myślach, gdy jest ci źle, gdy wydaje ci się, że coś cię przerasta.
 • W dniu, kiedy czujesz się naprawdę szczęśliwa, kiedy masz poczucie, że dokonałaś czegoś wyjątkowego, zapisz to. Choćby wydało ci się to banalne, warto wrócić do tych zapisków, kiedy masz słabszy dzień.
 • Rozmawiaj ze sobą, jak z najlepszym przyjacielem, kimś bardzo tobie bliskim. Nie zapominaj o tym dialogu wewnętrznym, zasługujesz na zmiany, na wsparcie, które sama sobie dajesz.
 • Baw się. Ciesz się życiem, korzystaj z okazji do zabawy. Życie mamy tylko jedno i szkoda je tracić na zamartwianie się.

Wydrukować i na lodówkę? W końcu siebie masz tylko jedną.


Zobacz także

Dla każdego dziecka miłość jest silniejsza od śmierci. Jak pomóc dziecku w żałobie?

niekończący się test na macierzyństwo

Niekończący się test na macierzyństwo… Po dwóch latach i trzech miesiącach od złożenia papierów adopcyjnych Monika została mamą

moje maluchy czasopismo

Premiera miesięcznika Moje maluchy – czasopisma dla dzieci, o jakim marzyli rodzice!