Go to content

Kochana „Ja z przeszłości”, chciałabym powiedzieć ci, że…

Fot. iStock / Marco_Piunti

Przez ostatnie kilkanaście lat mojego życia odebrałam wiele ważnych lekcji, które ukształtowały mnie jako kobietę, człowieka takiego, jakim jestem dzisiaj. Wiem już, że gdybym wtedy, w przeszłości, miała dzisiejszą mądrość i doświadczenie, wielu decyzji bym nie podjęła, wiele problemów zlekceważyła. Z perspektywy czasu, niektóre sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Gdybym miała napisać do tej młodszej siebie list, brzmiałby on mniej-więcej tak:

Kochana Ja z przeszłości,

Nie trać czasu. Czas jest bardzo cenny i nawet jeśli teraz nie zdajesz sobie z tego sprawy, proszę – wykorzystuj go mądrze. Niektórzy z nas żyją krócej, inni dłużej, staraj się jak najlepiej przeżyć każdą swoją chwilę tutaj, wśród ludzi. Twoje dzisiejsze wybory naprawdę mają znaczenie, będą kształtować twoje życie w sposób, którego jeszcze nie potrafisz sobie wyobrazić.

Bądź ostrożna

Nie wszyscy, którym zaufasz, okażą się tego zaufania godni. Upewnij się, że osoby, które cię otaczają są ci życzliwe. Nie zadowalaj się niczym mniej, jesteś tego warta.

Wspieraj kobiety, które kochasz i cenisz

Za każdą kobietą sukcesu stoi grupa innych silnych kobiet, które ją dopingują.  W naszym świecie ciągle jeszcze pewno jest nierówności, zbyt często kobiety uważa się za obywateli drugiej kategorii- zarówno w pracy jak i w domu. Wspieraj inne kobiety, razem jesteście siłą, z którą trzeba się liczyć, która może walczyć z absurdami patriarchatu.

Kochaj siebie

Jesteś piękna taka, jaka jesteś. Nie trać czasu na zamartwianie się swoim wyglądem, czy tym, co pomyślą o tobie inni. Nie czekaj na kogoś, kto pomoże ci odnaleźć poczucie wartości – sama musisz je w sobie odkryć. Naucz się kochać siebie i wszystkie swoje niedoskonałości, a reszta się ułoży…

Znaj różnicę między bogactwem materialnym, a poczuciem, że odniosłaś sukces

Sukces nie ma nic wspólnego z ubraniem, które nosisz, samochodem, którym jeździsz, ani domem, w którym mieszkasz. Prawdziwą oznaką sukcesu jest to kim pozostajesz w środku.

Nie jesteś sama, nigdy

Cokolwiek się wydarzy, nie zapominaj, że masz wokół siebie ludzi, którym na tobie zależy. Rodzina, przyjaciele, nawet znajomi – oni mają dla ciebie mnóstwo pozytywnych uczuć. Nie wstydź się prosić o pomoc.

Nie przestawaj się uczyć i rozwijać

Wiedza jest czymś, czego nikt ci nie może odebrać. To ona pomoże ci osiągnąć swoje cele i pomoże uwierzyć, że sprostasz swoim wyzwaniom.

Poznawaj świat

Oglądaj, dotykaj, smakuj, poczuj całym sercem. Zaufaj mi, kiedy mówię, że jeśli nie zdecydujesz się na choć jedną podróż swoich marzeń, będziesz tego żałowała.

Jesteś silniejsza niż myślisz

Twoja prawdziwa moc leży w chęci do zmian i w pozytywnym postrzeganiu wszystkiego co ci się przytrafia.

Broń słabszych

Reaguj, gdy dzieje się źle, nie bądź obojętna na krzywdę innych.

Bądź wdzięczna za sukcesy i porażki

Życie jest pełne nieoczekiwanych wyzwań, które wskażą ci, gdzie leżą granice twoich możliwości. Szanuj momenty słabości, popełniaj błędy i uczyć się z nich jak żyć.

Bądź cierpliwa

Nie oczekuj natychmiastowych efektów i rozwiązań – ani w miłości, ani w życiu zawodowym.

Zawsze bądź optymistką

Ale nie zatracaj się w marzeniach, których nigdy nie uda ci się zrealizować. Ciesz się chwilą.

Podejmuj ryzyko, ale nie bądź lekkomyślna

Nie rób nic, co może ci naprawdę zaszkodzić, nie ryzykuj zdrowiem.

Chciałabym ci jeszcze życzyć, żebyś była odważna i zawsze wierna sobie.

Z poważaniem – z wielką miłością i szacunkiem, dzięki za walkę,

Twoja Ja z przyszłości


Zródło: huffingtonpost.com