Lifestyle

Klucze, piloty, zasłony prysznicowe… 16 rzeczy, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. iStock/vadimguzhva
Następny

Każda z nas ma jakiś swój, wypracowany przez lata system sprzątania. Najczęściej wygląda to tak – każdego dnia zmywamy, przecieramy kuchenne blaty, sprzątamy to, co się rozleje, rozsypie lub zabrudzi. Co kilka dni odkurzamy podłogi, raz na dwa tygodnie wycieramy dokładnie kurze, myjemy podłogi, szorujemy łazienkę. Gdy zbliżają się święta, myjemy też okna, zmieniamy zasłony. A co z resztą? Czy wiesz, w których zakamarkach czają się chorobotwórcze drobnoustroje? Sprawdź, których przedmiotów większość z nas nie czyści regularnie, choć należy to robić. 

Lodówka

Jak często ją czyścisz? Raz w roku? Raz na kilka lat? Być może jesteś teraz zaskoczona, ale niektórzy ludzie naprawdę nie dbają o swoje lodówki, a co za tym idzie – o swoje zdrowie. Wyobraź sobie te wszystkie zarazki i bakterie, które znajdują się w lodówce – przecież te wszystkie produkty spożywcze ktoś wcześniej dotykał, były transportowane i przechowywane w różnych warunkach. Ten kurz i zarazki lądują później w naszych lodówkach, mają styczność z surowym mięsem i warzywami… Brrr!

Poduszki

Pocimy się, ślinimy… Kładziemy na nich głowę, gdy jesteśmy chorzy, kaszlemy, smarczemy i kichamy. Do tego dochodzi martwy naskórek, roztocza. Właśnie dlatego poduszki należy regularnie prać. Można to robić w domowych pralkach. Ważne jednak, żeby dokładnie przeczytać instrukcję na metce.

Parapety i ramy okienne

O ile szyby myjemy co jakiś czas, wygląd framug i parapetów pozostawia wiele do życzenia. I nie mówimy tylko o zewnętrznej stronie, ale także wewnętrznej. Za każdym razem, gdy myjemy okna, powinniśmy mokrą szmatką przetrzeć także wszystko wokół.

Szuflady i szafki kuchenne

Pełno tam brudu, okruchów, resztek różnych, rozsypanych produktów. A wszystko to jest idealną pożywką dla moli spożywczych, a także wszelkiego innego robactwa. Ponadto na szafkach lubi osadzać się tłuszcz i para, występująca podczas gotowania. Nic dziwnego, że kuchenne meble bywają lepkie od brudu.

Meble ogrodowe

Kiedy wyciągamy je na wiosnę z piwnicy, warto dokładnie je wyczyścić. Dzięki temu będą wyglądały jak nowe. Warto zrobić to także po zakończeniu sezonu, by dłużej nam służyły. Niektórzy jednak wolą, by to deszcz mył meble ogrodowe. Niestety nie zastąpi on detergentów.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Łysi mężczyźni najbardziej pociągają kobiety! Potwierdzają to naukowcy

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. Facebook /Janson Statham
 

Jeszcze nie tak dawno objawy męskiego łysienia były jedynie przedmiotem bezlitosnych żartów i przytyków. Od niedawna jednak coś w tym względzie się zmieniło. Otóż okazuje się, że to właśnie panowie z ogoloną głową są dla nas – kobiet, najbardziej pociągający.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii poprosili grupę studentów o ocenę zdjęć mężczyzn pod względem postrzegania ich  atrakcyjności, pewności siebie i dominacji. Łysi panowie wygrali we wszystkich trzech kategoriach. Okazało się, że ogolona głowa jest dla nas symbolem dominacji i siły, a nawet najbardziej gęste i zadbane włosy u mężczyzny nie są w stanie wygrać z … ich brakiem.

 

W ostatnim czasie mężczyźni coraz częściej świadomie decydują się na obcięcie się na tak zwane „zero”. Jak mówią naukowcy, jest to pewna forma niewerbalnego zachowania. Tacy faceci wydają się bardziej interesujący i trudniejsi do zdobycia dla kobiet.

W przeprowadzony badaniu stwierdzono również, że łysych mężczyzn postrzega się jako tych, którzy lepiej radzą sobie w różnego rodzaju negocjacjach, są pewni tego co robią i mówią.  Nim jednak namówicie swoich facetów do ogolenia głowy, pamiętajcie, że jest jeden minus – bez włosów wyglądają średnio o cztery lata starzej. Ale jeśli chodzi o seksapil – z pewnością go mają.

 

I co wy na to drogie panie? Faktycznie łysi panowie zdają się być atrakcyjniejsi?


źródło: Intependent

 


Lifestyle

Zaburzenia nastroju – 9 składników odżywczych, które mogą go powodować

Redakcja
Redakcja
30 marca 2018
Fot. iStock/Martin-dm
Następny

Zaburzenia nastroju nie są niczym szczególnym. Na co dzień radość miesza się z nostalgią lub smutkiem, bo przecież życie obfituje w różne sytuacje. Nastrój może się pogarszać także ze względu na pogodę, brak słońca, stan zdrowia. Wpływ na jego zaburzenia mogą mieć również niedobory pewnych składników odżywczych.

To, co zjadamy, wpływa na kondycję fizyczną organizmu oraz odczuwanie szczęścia i stany depresyjne. Odpowiadają za to jelita, zwane drugim mózgiem. Badania przeprowadzone na myszach pokazały, że w zależności od składu ekosystemu jelitowego reagują one odmiennie na sytuacje stresowe. Ta zależność dotyczy również ludzi. U różnych osób organizm może zareagować na pewne braki inaczej — jedna osoba będzie po prostu smutna kilka dni, a inna może otrzeć się o poważną depresję.

9 składników odżywczych, których niedobory mogą powodować zaburzenia nastroju

źródło:  www.powerofpositivity.com

Zobacz także

Miłosny test obrazkowy. Czy jesteś ekspertem od związków?

Jeśli tracisz energię na poszukiwanie dowodów nieuczciwości partnera, zdecydowanie coś nie działa. Nawet nadszarpnięte zaufanie da się odbudować

Czy można być samolubnym w związku? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak ci się wydaje

Świece na stół świąteczny