Go to content

Kilogramy na szczęście. Mężowie pulchniejszych kobiet są szczęśliwsi i żyją dłużej

Fot. iStock/jacoblund

Ciągle narzekasz na swoją wagę i nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu? Powinnaś z tym skończyć! Nie tylko ze względu na siebie. Naukowcy ogłosili właśnie, że twoje kilogramy mogą przynosić szczęście twojemu partnerowi. Oraz mogą sprawić, że będzie żyć dłużej. A jego szczęście chyba jest dla ciebie ważne, prawda? 🙂

Zdaniem naukowców mężczyźni będący w związku z pulchniejszymi kobietami, uśmiechają się częściej niż partnerzy szczupłych kobiet. Zaraz, zaraz. Ale jak to?! Jak twierdzą dr Filemón Alvarado i dr Edgardo Morales z działu psychologii w UNAM, szczupłe kobiety są bardziej zdystansowane, mniej przyjazne i z większą trudnością okazują emocje. Ciekawe, prawda?

Argentyńska gazeta Nuevo Diario, w której zostały opublikowane badania, donosi także, że pulchniejsze kobiety lepiej przewidują potrzeby swoich partnerów i są bardziej opiekuńcze w stosunku do nich. Dzięki temu ich mężczyźni są dziesięciokrotnie szczęśliwsi od partnerów szczupłych kobiet.

Dlatego, jeśli chcesz podnieść poziom szczęścia u swojego ukochanego, zaakceptuj swój wygląd i skończ wreszcie z kompleksami. Wam obojgu wyjdzie to na zdrowie.

 

Źródło: yourtango.com