Go to content

Kamienie szlachetne na paznokciach

Posiadanie kamieni szlachetnych to marzenie wielu dziewcząt. Są bardzo wartościowe i niezwykle rzadkie, czyste, jednorodne oraz odznaczają się silnym połyskiem, a często również efektownym zabarwieniem. Mają jeszcze jedną ciekawą właściwość. W skali Mohsa ich twardość wynosi powyżej 7, a to oznacza, że nie da się ich zarysować żadną stalą narzędziową i mogą zarysować powierzchnie szklane. Nam kojarzą się oczywiście najczęściej z jubilerstwem, jako srebrna lub złota biżuteria. Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na pierścionek z wielkim szmaragdem, dlaczego by więc nie wykonać mani, który do złudzenia będzie przypominał właśnie kamienie szlachetne.

Co wybrać by nasze paznokcie wyglądały jak kamienie szlachetne?

Na rynku istnieje wiele ozdób, które wyglądają jak małe brylanciki i różnego rodzaju wielobarwne kryształki. Zazwyczaj wtapia się je w lakiery hybrydowe. Niestety tego typu ozdoby często odstają od płytki paznokcia, przez co łatwo nimi zaczepić o ubrania, pościel oraz różne przedmioty. Potrafią również odpaść w najmniej spodziewanych momentach. Dlatego też, jeśli ktoś nie jest przekonany do tego typu stylizacji, zamiast kryształków może wybrać coś dla siebie wśród kolorowych brokatów, pyłków, a nawet błyszczących lakierów hybrydowych. Niektóre z tych ozdób należy wetrzeć w lepką warstwę utwardzonego lakieru, innymi z kolei wystarczy posypać top. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Jak nałożyć pyłek na paznokcie?

Pyłki będą najtrwalsze oraz najlepiej będą wyglądały na manicure hybrydowym.  Oprócz tego, że występują w wielu barwach, różnią się także ziarnistością. Te o grubszych ziarenkach nakłada się na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu. W ten sposób można na przykład uzyskać niezwykle modny ostatnio efekt szronu. Pyłki o maleńkich ziarenkach, tzw. pudrowe najczęściej wcieramy w lakier lub top. Tym sposobem możemy otrzymać efekt kameleona, lustra lub dymu.

Aplikacja pyłków gruboziarnistych

  1. Należy przygotować płytkę paznokci tak jak zazwyczaj.
  2. Pyłek aplikujemy już pod sam koniec mani, na dyspersyjną warstwę topu.
  3. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać możemy pyłek utwardzić w lampie – efekt szorstkich paznokci, bądź nałożyć na niego jeszcze jedną warstwę topu – efekt gładkiej tafli.

Aplikacja pyłków pudrowych

  1. Należy przygotować płytkę paznokcia tak jak zawsze.
  2. Pyłki pudrowe aplikujemy na top bez przemywania. Pyłek wklepujemy, bądź wcieramy.
  3. Tak przygotowaną stylizację zabezpieczamy drugą warstwą topu.

Ofertę unikalnych pyłków znajdziesz na stronie: https://mylaq.pl/pylki-do-paznokci/

Jak nałożyć brokat na paznokcie?

Brokat wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem. Aplikuje się bardzo podobnie jak pyłki gruboziarniste. Należy wykonać manicure hybrydowy, a brokat nałożyć na warstwę dyspersyjną topu za pomocą patyczka lub specjalnej gąbeczki.

Odkryj piękno zdobień z produktami od MYLAQ

Jeśli marzysz o spektakularnym i efektownym mani, warto sięgnąć po pyłki, brokaty i specjalne folie transferowe od MYLAQ. Jeśli kochasz złoto, wykorzystaj niezwykłą złotą folię transferową (znajdziesz ją np tutaj: https://mylaq.pl/folie-transferowe-do-paznokci/), która zapewni Ci piękne lustrzane wykończenie. Lubisz szmaragdy? Zdecyduj się na jeden z pyłków o niebiesko – zielonym odcieniu. Pyłki i brokaty od MYLAQ występują w tylu kolorystycznych wariantach, że wybór jednego, ulubionego efektu może być bardzo trudny.