Go to content

Jesteś zbyt leniwa, by wstać z łóżka? To oznaka nieprzeciętnej inteligencji

Fot. iStock / Liderina

Dzwoni budzik. To już kolejny poranek w tym tygodniu, kiedy dosłownie walczysz ze sobą o to, by wstać. „A może by tak wziąć ten dzień wolny na żądanie?” – ta myśl kusi cię niemiłosiernie. Siłą woli wystawiasz jedną nogę spod kołdry, potem drugą. Jednak kiedy przychodzi weekend, nic nie jest w stanie cię zmotywować, by wstać wcześniej. Wydaje ci się, że jesteś leniwa? Może. Ale napewno jesteś inteligentna!

Zdaniem badaczy, to, że co chwila naciskasz przycisk „drzemka” w telefonie oznacza, że ​​jesteś bardziej inteligentny niż „ranne ptaszki”. Ostatnie badania wykazały, że osoby, które wolą dłużej pospać zamiast natychmiast „wyskakiwać” z łóżka, są skłonne do podejmowania lepszych i bardziej ambitnych wyborów życiowych i zawodowych. Ich działania są bardziej przemyślane, a oni sami potrafią lepiej zadbać o własne interesy.

Mimo, że przez wieki krytykowaliśmy jako leniwych i niedojrzałych tych, którzy stale przesuwają na pózniej wykonywanie swoich obowiązków i wolą pracować do północy, a nie wstać wcześnie rano, okazuje się, że to właśnie oni lepiej sobie radzą w życiu.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Southampton oraz na kilku innych uczelniach wykazały, że ludzie, którzy kładą się spać po północy, są ogólnie bardziej szczęśliwi i zarabiają więcej niż „ranne ptaszki”. Umiejętnie zarządzają swoim czasem dbając o to, by znaleźć czas na odpoczynek i sen.

Nie martw się więc, jeśli i ty nie radzisz sobie z wczesnym wstawaniem. Pomyśl raczej o tym, że to twoja nieprzeciętna inteligencja każe ci przede wszystkim posłuchać instynktu samozachowawczego. Śpij.


Na podstawie: curiousmindmagazine.com 

FB/ohmepl