Lifestyle

W jakim wieku będziesz naprawdę szczęśliwy? Wyniki badań są zaskakujące

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/ Petar Chernaev
 

Martwisz się, że twoje najszczęśliwsze dni są już za tobą, że przegapiłaś swój moment szczęścia? Że już lepiej nie będzie?  

Przeprowadzone badania pokazały, w jakim wieku ludzie szczerze mówią, że są szczęśliwi. Z pewnością nie jest tak wtedy, gdy mamy około 35 lat. To wówczas trudno nam pogodzić życie rodzinne z pracą, związek z rodzicielstwem. Ciężko nam zrównoważyć wszystko to, co w życiu jest dla nas ważne i wartościowe, stres jest nieustannie obecny w naszym życiu.

Okazuje się, że nie są najszczęśliwsi także ci, którzy wydawałoby się mają beztroskie życie – nastolatkowie i dwudziestolatkowie. Oni czekają na to, co przed nimi, nie potrafią jeszcze zdefiniować wprost tego, co daje im poczucie szczęścia.

Badanie wykazało, że 58 lat to wiek, w którym ludzie są najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Biorący udział w badaniu stwierdzili, że w tym wieku lepiej radzili sobie ze znalezieniem równowagi między pracą a życiem prywatnym. Przestali pracować ponad swoje możliwości, skupili się na tym, w czym faktycznie są dobrzy. Pewnie nie bez znaczenia jest tu fakt, że w tym wieku obowiązki wynikające z wychowania małych dzieci mamy już za sobą.

Psycholodzy potwierdzają, że  kiedy kończymy 50 lat, czujemy się o wiele bardziej pewni siebie, łatwiej jest nam wyrazić swoje potrzeby, zadbać o siebie.

Czy życie staje się przyjemniejsze, im jesteśmy starsi? Co wy na to?


 

źródło: Huffington Post


Lifestyle

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Noc Sylwestrowa i Nowy Rok niosą ze sobą pewną magię. To wyjątkowy czas, w którym żegnamy to, co za nami i patrzymy z nadzieją na kolejne 12 miesięcy. Każdy chce zostawić za sobą to, co złe, niepotrzebne, a w dalszą drogę zabrać energię, zapewnić sobie dostatek i obecność bliskich ludzi. Ci, których dusza skłania się w kierunku magii, próbują na różne sposoby zapewnić sobie to wszystko w Nowym Roku.

Pomysły na to nie są trudne do realizacji, tylko koniecznie trzeba o nich pamiętać w tych dwóch przełomowych dniach w roku. Ci, którzy wierzą w ich moc, chętnie po nie sięgają. Czy skutecznie? To każdy powinien już sprawdzić sam.

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

1. Oddaj, co pożyczyłaś

Pozbądź się zadłużenia z pożyczek czy kart kredytowych. Oddaj pożyczone od siostry pieniądze i zwróć koleżance dawno już zapomnianą przez nią sukienkę. Wejdź w Nowy Rok z czystym kontem, by omijali cię nieuczciwi ludzie, a tobie samej nie zabrakło pieniędzy.

2. Zostaw za sobą problemy

Wypisz na kartce wszystko to, co kładzie się cieniem na twoim życiu. Spisz wszystkie dręczące cię problemy i spal kartkę przed północą 31 XII. Niech to, co złe, odejdzie w zapomnienie.

3. Oczyść przestrzeń

Sprawdź zawartość swojej szafy, uporządkuj bibeloty, pozbądź się rzeczy niepotrzebnych. Sprawdź, co tobie już się nie przyda, ale innym może posłużyć i oddaj potrzebującym. Oczyść swoją przestrzeń z zagracających ją przedmiotów i zrób miejsce na przepływ nowej, dobrej energii.

4. Włóż banknot do buta

Im wyższy nominał, tym lepiej i koniecznie włóż go do prawego buta. Przetańcz z nim sylwestrową noc. To ma zagwarantować napływ pieniędzy.

5. Załóż nową bieliznę

Postaraj się na Sylwestra nie tylko o wystrzałową kreację, ale również nową, najlepiej czerwoną bieliznę. Czerwień rozbudza serce i dodaje wigoru, w dodatku zapewnia powodzenie w miłości.

Strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

Dlaczego niektóre, zwyczajne i codzienne odgłosy nas podniecają?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages

Zdarzyło ci się kiedyś, zupełnie jak w transie, wsłuchiwać w odgłos buczenia, cięcia kartonu czy czesania włosów? Choć brzmi to absurdalnie, niektórzy z nas mogą wsłuchiwać się w takie odgłosy godzinami. Sprawia im to ogromną przyjemność, którą można nawet nazwać… „orgazmem mózgu”. O co dokładnie chodzi?Na Youtubie nie brakuje filmików, na których osoby (najczęściej kobiety) przy pomocy różnych, codziennych przedmiotów, wywołują różne dźwięki. Wszyscy je znamy – to bębnienie, szuranie, mruczenie, cięcie papieru. Odgłosy te u niektórych z nas powodują wręcz ciarki podniecenia. ASMR („autonomous sensory meridian response”) jest zjawiskiem, polegającym na odczuwaniu przyjemnych doznań, wywoływanych przez konkretne bodźce słuchowe, wizualne, dotykowe czy zapachowe. Osoby podatne mówią najczęściej o mrowieniu w okolicy głowy i szyi, a nawet całego ciała.

Polka, autorka vloga SoftAnna, doskonale wie, o czym mowa. Jej filmik, na którym bębni palcami w głowę manekina obejrzało już ponad milion osób z całego świata. Choć na początku można poczuć się dziwnie, odgłosy wciągają i wystarczy kilka minut, by kompletnie odpłynąć. Posłuchajcie sami:

Źródło: kobieta.gazeta.pl


Zobacz także

7 problemów, które znają i zrozumieją tylko okularnicy

Anna Powierza i jej przygoda z Diu Vitam – wodą życia

Na terapii przepracowuje lęki. Po roku mówi do swojego odbicia w lustrze, że nie była winna… Portret Stalowej Królewny