Lifestyle

W jakim wieku będziesz naprawdę szczęśliwy? Wyniki badań są zaskakujące

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/ Petar Chernaev
 

Martwisz się, że twoje najszczęśliwsze dni są już za tobą, że przegapiłaś swój moment szczęścia? Że już lepiej nie będzie?  

Przeprowadzone badania pokazały, w jakim wieku ludzie szczerze mówią, że są szczęśliwi. Z pewnością nie jest tak wtedy, gdy mamy około 35 lat. To wówczas trudno nam pogodzić życie rodzinne z pracą, związek z rodzicielstwem. Ciężko nam zrównoważyć wszystko to, co w życiu jest dla nas ważne i wartościowe, stres jest nieustannie obecny w naszym życiu.

Okazuje się, że nie są najszczęśliwsi także ci, którzy wydawałoby się mają beztroskie życie – nastolatkowie i dwudziestolatkowie. Oni czekają na to, co przed nimi, nie potrafią jeszcze zdefiniować wprost tego, co daje im poczucie szczęścia.

Badanie wykazało, że 58 lat to wiek, w którym ludzie są najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Biorący udział w badaniu stwierdzili, że w tym wieku lepiej radzili sobie ze znalezieniem równowagi między pracą a życiem prywatnym. Przestali pracować ponad swoje możliwości, skupili się na tym, w czym faktycznie są dobrzy. Pewnie nie bez znaczenia jest tu fakt, że w tym wieku obowiązki wynikające z wychowania małych dzieci mamy już za sobą.

Psycholodzy potwierdzają, że  kiedy kończymy 50 lat, czujemy się o wiele bardziej pewni siebie, łatwiej jest nam wyrazić swoje potrzeby, zadbać o siebie.

Czy życie staje się przyjemniejsze, im jesteśmy starsi? Co wy na to?


 

źródło: Huffington Post


Lifestyle

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

Redakcja
Redakcja
30 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Noc Sylwestrowa i Nowy Rok niosą ze sobą pewną magię. To wyjątkowy czas, w którym żegnamy to, co za nami i patrzymy z nadzieją na kolejne 12 miesięcy. Każdy chce zostawić za sobą to, co złe, niepotrzebne, a w dalszą drogę zabrać energię, zapewnić sobie dostatek i obecność bliskich ludzi. Ci, których dusza skłania się w kierunku magii, próbują na różne sposoby zapewnić sobie to wszystko w Nowym Roku.

Pomysły na to nie są trudne do realizacji, tylko koniecznie trzeba o nich pamiętać w tych dwóch przełomowych dniach w roku. Ci, którzy wierzą w ich moc, chętnie po nie sięgają. Czy skutecznie? To każdy powinien już sprawdzić sam.

10 przesądów, które przyniosą szczęście, powodzenie i bogactwo w Nowym Roku

1. Oddaj, co pożyczyłaś

Pozbądź się zadłużenia z pożyczek czy kart kredytowych. Oddaj pożyczone od siostry pieniądze i zwróć koleżance dawno już zapomnianą przez nią sukienkę. Wejdź w Nowy Rok z czystym kontem, by omijali cię nieuczciwi ludzie, a tobie samej nie zabrakło pieniędzy.

2. Zostaw za sobą problemy

Wypisz na kartce wszystko to, co kładzie się cieniem na twoim życiu. Spisz wszystkie dręczące cię problemy i spal kartkę przed północą 31 XII. Niech to, co złe, odejdzie w zapomnienie.

3. Oczyść przestrzeń

Sprawdź zawartość swojej szafy, uporządkuj bibeloty, pozbądź się rzeczy niepotrzebnych. Sprawdź, co tobie już się nie przyda, ale innym może posłużyć i oddaj potrzebującym. Oczyść swoją przestrzeń z zagracających ją przedmiotów i zrób miejsce na przepływ nowej, dobrej energii.

4. Włóż banknot do buta

Im wyższy nominał, tym lepiej i koniecznie włóż go do prawego buta. Przetańcz z nim sylwestrową noc. To ma zagwarantować napływ pieniędzy.

5. Załóż nową bieliznę

Postaraj się na Sylwestra nie tylko o wystrzałową kreację, ale również nową, najlepiej czerwoną bieliznę. Czerwień rozbudza serce i dodaje wigoru, w dodatku zapewnia powodzenie w miłości.

Strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

Dlaczego niektóre, zwyczajne i codzienne odgłosy nas podniecają?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
30 grudnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages

Zdarzyło ci się kiedyś, zupełnie jak w transie, wsłuchiwać w odgłos buczenia, cięcia kartonu czy czesania włosów? Choć brzmi to absurdalnie, niektórzy z nas mogą wsłuchiwać się w takie odgłosy godzinami. Sprawia im to ogromną przyjemność, którą można nawet nazwać… „orgazmem mózgu”. O co dokładnie chodzi?Na Youtubie nie brakuje filmików, na których osoby (najczęściej kobiety) przy pomocy różnych, codziennych przedmiotów, wywołują różne dźwięki. Wszyscy je znamy – to bębnienie, szuranie, mruczenie, cięcie papieru. Odgłosy te u niektórych z nas powodują wręcz ciarki podniecenia. ASMR („autonomous sensory meridian response”) jest zjawiskiem, polegającym na odczuwaniu przyjemnych doznań, wywoływanych przez konkretne bodźce słuchowe, wizualne, dotykowe czy zapachowe. Osoby podatne mówią najczęściej o mrowieniu w okolicy głowy i szyi, a nawet całego ciała.

Polka, autorka vloga SoftAnna, doskonale wie, o czym mowa. Jej filmik, na którym bębni palcami w głowę manekina obejrzało już ponad milion osób z całego świata. Choć na początku można poczuć się dziwnie, odgłosy wciągają i wystarczy kilka minut, by kompletnie odpłynąć. Posłuchajcie sami:

Źródło: kobieta.gazeta.pl


Zobacz także

Najmodniejsze sandały na nadchodzące lato 2016

Jedynaczka, najstarsza czy najmłodsza? Od tego zależy... jak kochasz!

Jedynaczka, najstarsza czy najmłodsza? Od tego zależy… jak kochasz!

Możesz zmienić świat dla swojej córki. O budowaniu pewności siebie w 4 krokach