Go to content

Jak wygodnie i świadomie żyć we własnym domu? Czy to możliwe?

fot. istockphotocom

Zmiany klimatyczne zachodzą w zastraszającym tempie, dlatego tak ważne jest, by obok problemu nie przechodzić obojętnie. Co możemy zrobić, by zmienić otaczającą rzeczywistość? Wybierajmy urządzenia AGD, które dzięki nowoczesnym technologiom pomagają chronić klimat i zasoby naturalne. Żyjmy w zgodzie z naturą.

Troszcz się o ekologię

Poszukując nowego sprzętu AGD, patrzymy czy spełnia nasze wymagania. Zwracamy uwagę na funkcjonalność, sprawdzamy wymiary i przyglądamy się parametrom technicznym. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, jakim jest klasa energetyczna. Sprzęt Bosch spełnia wymagania współczesnych użytkowników, którzy oczekują oszczędniejszego
gospodarowania energii, wody i żywności. Urządzenia oferują wiele użytecznych funkcji przy zachowaniu w pełni intuicyjnej i prostej obsługi. A co najważniejsze – są oszczędne i przyznaje naturalnemu środowisku. Troska o ekologię to zawsze dobry pomysł.

Pierz z głową

Wybierając nową pralkę, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ładowność, rodzaj bębna i liczbę obrotów. Przyglądamy się indywidualnym programom i poszukujemy tych, które spełniają nasze wymagania. By prać z myślą o ochronie zasobów, powinniśmy wybrać pralkę, dzięki której uzyskamy znakomite wyniki prania przy minimalnym zużyciu wody i energii. Klasa energetyczna A, oznaczona na pasku energetycznym kolorem zielonym, została stworzona z myślą o najbardziej energooszczędnych urządzeniach. Przypisana jest urządzeniom najbardziej opłacalnym dla użytkownika, o najmniejszym zużyciu energii.

Wiodące modele pralek Bosch wyposażone są w systemy służące maksymalnej oszczędności eksploatacji. Technologia ActiveWater Plus dba o optymalne zużycie wody, a oszczędne dozowanie detergentu zapewnia system kontroli i-DOS. Co to oznacza? Pralka waży pranie, wykrywa rodzaj tkanin i określa ich stopień zabrudzenia. Na tej podstawie automatycznie dostosowuje ilość detergentu niezbędnego na jedno pranie.

Korzystaj z odpowiedniej suszarki

Czasy, gdy mokre ubrania rozwieszaliśmy na sznurkach i czekaliśmy cały dzień aż wyschną, powoli odchodzą w zapomnienie. Suszarka do ubrań, która pozwala oszczędzić czas i miejsce, a przy tym dba o ubrania, cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki suszarce Bosch z klasą A+++ i pompą ciepła, zyskujemy najbardziej wydajną technologię suszenia, a
zarazem największy komfort eksploatacji. Suszarka z pompą ciepła jest delikatniejsza dla tkanin, a tym samym ubrania są mniej narażone na uszkodzenia, a ich trwałość jest większa.

Myj i oszczędzaj wodę

Niedobór wody jest jednym z globalnych zagrożeń, które dotyka już jedną czwartą ludności świata. Dlatego tak ważne jest, by w jak największym stopniu starać się oszczędzać jej zużycie. Jak można oszczędzać wodę w domu? Doskonałym pomysłem jest zakup zmywarki. Jedno z przeprowadzonych badań dowodzi, że myjąc ręcznie zużywamy ponad 80 litrów wody, a korzystając z modelu zmywarki Bosch z systemem ActiveWater Eco, potrzebujemy jej jedynie 6,7/7,5 litra*. Przyznajcie, brzmi zachęcająco? Po zakończeniu zmywania, naczynia są gotowe do wyjęcia bez konieczności czasochłonnego, ręcznego wycierania.

Przedłużaj świeżość produktów

Marnowanie żywności to jeden z większych problemów mieszkańców Europy. By w świadomy i zdrowy sposób wykorzystywać zakupioną żywność, należy przechowywać ją we właściwy sposób. System VitaFresh, w który wyposażone są chłodziarko zamrażarki Bosch, maksymalnie przedłuża świeżość produktów. Jak to możliwe? Dwie szuflady znajdujące się w komorze chłodzenia, zapewniają doskonałe warunki do przechowywania żywności. Odpowiednia temperatura i wilgotność tworzą specjalny mikroklimat, dzięki któremu produkty dłużej zachowują maksymalną świeżość. Jedna z szuflad służy do przechowywania mięsa i ryb, druga z kolei dedykowana jest owocom i warzywom. Odpowiednie i świadome przechowywanie żywności, pozwoli znacznie ograniczyć jej marnowanie.

*Zużycie wody w zmywaniu ręcznym – badanie przeprowadzone przez Nielsen w 2019 r. na zlecenie Reckitt.
Średnia w Czechach, Polsce, Rumunii i na Węgrzech to 88 l. Niektóre zmywarki Bosch zużywają tylko 6,7 l wody
na cykl w programie Eco 50 °C (np. model SMI6ECS93E.)