Go to content

Jak spędzić nadchodzący weekend na 28 sposobów

Fot. Pexels / LifeOfPix / CC0 Public Domain

W końcu upragniony weekend! Pora na relaks, błogie lenistwo albo dzikie szaleństwo. Łatwo popaść w rutynę, dotyczącą spędzania końcówki tygodnia. W końcu wolne od pracy, nie oznacza wolnego od prac domowych. Warto jednak zrobić sobie porządny reset przed kolejnym tygodniem pracy. Wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby uznać weekend za udany!

Gotowanie

1. Gotowanie z przyjaciółmi – To świetna okazja, żeby podejrzeć tricki przyjaciółki, która zawsze przyrządza idealną pastę.

2. Zrób domową pizzę – Koniec z pizzą na telefon! Spróbuj zrobić swoją wersję pizzy, z dowolnymi dodatkami i o dowolnym kształcie.

3. Danie za 30 złotych – Zorganizuj wśród swoich znajomych konkurs na najlepsze danie w dowolnej cenie. Ustal reguły i wymyśl nagrodę, która nie musi być ogromna. Liczy się satysfakcja!

4. Kulinarna podróż – Jest kraj, który bardzo chcesz odwiedzić, ale jakoś nie składa się na podróże? Ugotuj danie narodowe tego miejsca, a przez chwilę poczujesz się jak na wycieczce!

5. Grillowanie – Jest lato, jest też grill! Zamiast tradycyjne kiełbasy i karkówki, wypróbuj inne przepisy, które mogą się okazać dobrym urozmaiceniem, np. grillowany łosoś czy warzywa.

6. Romantyczna kolacja na balkonie – Kiedy ostatnio przygotowałaś romantyczną kolację dla swojego wybranka? Pora na urozmaicenie wieczornego posiłku na szybko! Danie popisowe, świeczki, balkon, wino – niczego więcej nie trzeba!

Internet

7. Netflix & Chill – Od kiedy oglądałaś ostatni odcinek swojego ulubionego serialu, zdążyła wyjść już cała seria? Weekend to idealny moment na nadrobienie zaległości!

8. Blogosfera – Czytanie blogów wchodzi w krew tak szybko, jak tylko znajdziesz pierwszą osobę, która pisze tak, jak ty czujesz. A może pora na rozpoczęcie blogowania?

9. List do samej siebie – Pisanie listów to piękna sztuka, która niestety jest wypierana przez szybkie mailowanie. Na szczęście są takie strony jak FutureMe.org, dzięki którym możesz wysłać list do siebie samej lub do kogoś, który zostanie przekazany dopiero w wybranym przez ciebie czasie.

10. YouTube – YouTube to źródło wiedzy na wszelkie tematy. Podróże, uroda, moda, gry, muzyka… Wszystko w jednym miejscu i to za darmo!

Lokalnie

11. Wolontariat – Poszukaj organizacji pozarządowych w twojej okolicy. Poznajesz nowych ludzi, robić coś dobrego dla innych, a przy okazji masz ważny punkt w CV!

12. Kup jedzenie bezdomnemu i posłuchaj jego historii – Dawanie pieniędzy bezdomnym może być ryzykowne, ale kupienie jedzenia to inna historia. Przy okazji chwilą rozmowy, możesz komuś naprawdę dodać wsparcia.

13. Koncerty i festyny – Lato to czas, kiedy każde miasto, mniejsze i większe, obchodzi swoje święto. Zazwyczaj można trafić na koncerty czy kabarety całkiem za darmo.

14. Zoo – Kiedy ostatni raz byłaś w pobliskim zoo? Może się okazać, że zupełnie go nie poznasz!

15. Plac zabaw – Huśtawki i karuzele to porcja dobrej zabawy niezależnie od tego, ile masz lat!

16. Piknik – Zorganizuj piknik dla swoich znajomych w okolicznym parku czy lesie. Umówcie się, co kto robi, co przynosi.

17. Ognisko – To najlepsza alternatywa dla grilla. Do tego gitara, przyjaciele i pogodny wieczór. Czy mogłoby być lepiej?

pexels-photo-66086

Aktywnie

18. Basen – Woda to idealna ochłoda dla organizmu w czasie upalnych dni. Niezależnie od tego, czy wybierzesz aquapark, basen odkryty czy zwykłą pływalnie – odetchniesz.

19. Rowery – Wycieczka rowerowa to klasyka weekendów. Przy lepszej formie możesz odkryć zupełnie nieznane miejsca w pobliżu twojgo domu!

20. Taniec – Zbierz kilku znajomych, załóż swoje najwygodniejsze wyjściowe buty i podbij parkiet!

21. Długi spacer – Jeżeli nie jesteś zwolenniczką biegania, wybierz się na długi spacer. Zabierz ze sobą tylko butelkę wody, drobne i ogromną porcję muzyki.

22. Lokalne sporty – W każdym mieście mieszkańcy mają bzika na punkcie jednego sportu. Czasem zamiast uprawiania sportu, fajnie też na niego popatrzeć!

Kreatywnie

23. Bucket list – Stwórz listę rzeczy, które chcesz zrobić w przeciągu roku lub dłuższego okresu czasu.

24. Kreatywne pisanie – Żeby zostać pisarzem wystarczy kartka i papier, ewentualnie komputer. Możesz nie być drugą Grocholą, ale zawsze będziesz miała niepowtarzalną pamiątkę.

25. Fotografia dla początkujących – Idź na spacer, porób kilka zdjęć, szukaj szczegółów. Z najlepszych kadrów, możesz utworzyć dekorację swojego pokoju.

26. Domowe DIY – A może tak odnowić stare krzesło albo zrobić piękną kratę na zdjęcia? Szukaj inspiracji na Tumblr i Pinterest.

27. Origami – Mela Koteluk śpiewa o składaniu origami z wad, ale lepiej zacznij od prostszej, choć wymagającej cierpliwości sztuki składania origami z papieru.

28. Playlista – Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z muzycznymi nowościami i stwórz swoją własną playlistę, która będzie wytchnieniem na trudne dni w pracy.


Źródło: LifeHack.org