Go to content

Jak łatwo odmienić wnętrze swojego domu?

Każdy z nas raz na jakiś czas potrzebuje coś zmienić. Mogą być to zmiany w garderobie czy nowa fryzura. Nie inaczej jest w przypadku swojego lokum. W domu spędzamy dużo czasu, chcemy czuć się w nim komfortowo. Większość z nas jest wzrokowcami i to jak prezentuje się pomieszczenie wizualnie ma wpływ na to, jak się w nim czujemy. Jak odmienić wnętrze swojego domu, by nie wydać ogromnych pomiędzy lecz poczuć różnicę? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Przeorganizuj wnętrze

Czasem wystarczy przestawić kilka mebli lub zmienić tylko niektóre z nich, by nadać pomieszczeniu nowego wyglądu. Może marzył Ci się wygodny fotel do czytania lub krzesła przy stole już dawno przestały ci się podobać. Nie musisz zmieniać wszystkiego, by poczuć różnicę. Zadowalający efekt można uzyskać, wymieniając pojedyncze elementy jak np. kanapę czy oświetlenie. Bardzo duże znaczenie ma styl, w jakim masz urządzony dom i od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli masz urządzone mieszkanie w stylu industrialnym, ciężko będzie go zmienić na wnętrze glamour niewiele wymieniając. Jednak już stworzenie aranżacji w stylu modern classic jest jak najbardziej możliwe.

Obecnie bardzo modny jest tzw. styl elektyczny, czyli po prostu mieszanie różnych stylów. Można w ten sposób stworzyć naprawdę ciekawe i przyjemne aranżacje. Ogromną różnicę uzyskasz dodając np. sztukaterie na ścianach lub kasetony. Nie kosztują zbyt wiele, a efekt jest niesamowity.

Wielka moc tkwi w dodatkach

Nie bez znaczenia są dodatki. Czasem wystarczy dodać kolorowe poduszki czy zasłony, by nadać pomieszczeniu nowego, świeżego wyglądu. Wszelkiego rodzaju obrazy, figurki, zegary, a nawet przemalowanie pomieszczenia na inny kolor, mają znaczenie podczas tworzenia metamorfozy swojego mieszkania. Możesz postawić na jeden mocny akcent lub mniejsze detale, ustawić kwietnik czy suszone trawy pampasowe. Może zawsze marzyłeś o akwarium z kolorowymi rybkami i imponującą rafą koralową? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od ciebie. Ciekawy pomysłem, który w niedrogi i łatwy sposób odmieni wnętrze, jest zastosowanie tapety lub fototapety dostępnej np. tutaj https://tappy.pl/oferta/fototapety/. Fototapetę możesz zastosować bez względu na to, jakie pomieszczenie chcesz poddać metamorfozie. Świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni, salonie, jak i kuchni. Po prostu nie umieszczaj jej na ścianach, które łatwo wybrudzić czy zalać. Przy tak wielkim wyborze kolorów i wzorów, masz ogromne pole do działania.

Szukaj inspiracji

Jeśli potrzebujesz inspiracji, znajdziesz je na stronach internetowych, czasopismach wnętrzarskich czy na ekspozycjach w sklepach meblowych. Możesz także zatrudnić w tym celu projektanta wnętrz, który w profesjonalny sposób podpowie, co zrobić, by uzyskać zadowalający efekt. Opłacenie go będzie zdecydowanie tańsze niż wyrzucanie wszystkich mebli i tworzenie całego pomieszczenia na
nowo. Efekt przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania. Warto skorzystać z tej opcji i cieszyć się odmienionym i komfortowym pomieszczeniem.

Nie kieruj się wyłącznie modą

Jak wspomnieliśmy powyżej, warto szukać inspiracji. Nie warto jednak polegać jedynie na nich. Przede wszystkim to my mamy być zadowoleni z tego, jak będzie wyglądać wnętrze naszego mieszkania. Niektórzy skupiają się przede wszystkim na tym, aby było modnie, a później… nie są zadowoleni z efektu, ponieważ to nie jest design, który pasuje do ich preferencji.

Dlatego jak najbardziej sprawdzaj różne inspiracje, natomiast ostatecznie zastanów się nad tym, czego Ty sam przede wszystkim chcesz. Na rynku znajdziesz szeroki wybór mebli czy dodatków, nawet fototapeta może nawiązywać do Twojego charakteru bądź zainteresowań. Warto korzystać z tych możliwości, aby stworzyć wnętrze, w którym przede wszystkim Ty sam będziesz czuć się dobrze. Mamy nadzieję, że wiesz już, czym kierować się podczas odmieniania wnętrza swojego domu. To zadanie może być prostsze, niż Ci się wydaje. Czasem wystarczy raptem kilka drobnych zmian, aby pokój nabrał innego charakteru.