Go to content

Gry edukacyjne do nauki Twojego dziecka

Gry edukacyjne do nauki Twojego dziecka

Szukasz zabawek dla dziecka na urodziny, Święta lub z rożnych innych okazji? W sklepach znajdziesz wiele różnych propozycji, jednak sprawia to, że czasem trudniej wybrać bardziej wartościowe zabawki, które nie tylko zapewnią dziecku świetny czas, ale także będą pełnić funkcję edukacyjną.

Gry edukacyjne rozwijają wyobraźnię dziecka, zachęcają do samodzielnego i logicznego myślenia jak i do nawiązywania znajomości podczas zabawy. Co więcej, gry edukacyjne zazwyczaj zostaną z dzieckiem na dłużej w porównaniu do innych zabawek, dzięki temu że rozwijają ciekawość dziecka.

Za pomocą gier edukacyjnych można też przybliżyć dziecku zagadnienia z którymi ma problem takie jak na przykład tabliczka mnożenia. Gry edukacyjne pomagają też dziecku na odkrycie nowych pasji i zainteresowań. Jeśli chciałbyś kupić w atrakcyjnej cenie ciekawe gry dla swojego dziecka to koniecznie zajrzyj na BravoKupony.pl.

BravoKupony.pl to witryna z kuponami, która specjalizuje się w kodach rabatowych do wykorzystania przy zakupach online. Na ich stronie znajdziesz kupony promocyjne jak i świetne okazje cenowe do wielu sklepów i marek, które oferują ciekawe gry edukacyjne. Jeśli zastanawiasz się na które zabawki edukacyjne warto zwrócić szczególną uwagę to poniżej znajdziesz listę, która być może zainspiruje Cię przy kupnie następnego prezentu dla dziecka.

  • Klocki Lego

Lego to duńska firma specjalizująca się w produkcji zabawek najwyższej jakości. Marka działa na rynku już od 1932 roku i od tego czasu miliony dzieci wychowały się na jej zabawkach. Co więcej, po klocki Lego sięgają również dorośli, wśród zestawów marki znajdują się nawet specjalne zestawy przeznaczone dla starszych osób. 

Fenomen klocków Lego polega na tym, że możliwe jest zbudowanie z nich przeróżnych budowli. Klocki Lego są również bardzo trwałe, dzięki czemu są one zabawką na długie lata. Wśród zestawów Lego znajdziesz zestawy poświęcone księżniczkom, Gwiezdnym Wojnom jak i znajdziemy tam motywy z Harrego Pottera, budowle i postaci z bajek Disney’a jak i wiele innych super zestawów, dzięki któremu dziecko za pomocą wyobraźni może się przenieść lub stworzyć samemu niezwykły świat. Klocki Lego nie tylko uczą kreatywności i pobudzają wyobraźnię jak i wyobraźnię przestrzenną, ale także dziecko uczy się przy nich cierpliwości i koncentracji.

Ze względu na swoją marką jak i jakość wykonania klocki Lego mają często wyższe ceny. Jednak przy ich zakupie warto wziąć pod uwagę, że jest to zabawka, którą kupujemy na lata, a nie jak w przypadku wielu zabawek, zostaną one rzucone w kąt po chwili. Dlatego przy ich zakupie wykorzystaj koniecznie kod rabatowy na klocki Lego, dzięki któremu kupisz je w atrakcyjnej cenie. Sam zobaczysz, że będzie to strzał w dziesiątkę jako prezent dla dziecka. Zestawy klocków Lego mają oznaczenia dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone więc łatwo zorientujesz się po jaki zestaw warto sięgnąć, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci.

  • Gra w karty

Wśród gier edukacyjnych warto również zwrócić uwagę na gry karciane, które może nie zawsze od razu kojarzą się z grami edukacyjnymi  dla dzieci. Pozwalają jednak w ciekawy sposób przyswoić wiedzę. Na rynku znajdziesz na przykład karty do gry, na których znajdują się obrazki i informacje opolskich naukowcach. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się o niezwykłych odkryciach, które wpłynęły na sposób w jaki postrzegamy świat. Co więcej, taka gra może również obudzić w dziecku pasję do nauki i do zgłębiania wybitnych osiągnięć naukowców. Kolorowe wydanie kart, sprawi że dzieci z radością bo nie sięgną. Sprawdź więc koniecznie ofertę kart edukacyjnych, dzięki którym Twoje dziecko dowie się wielu ciekawych rzeczy o świecie.  

  • Memory

Niezastąpioną grą edukacyjną do ćwiczenia pamięci i koncentracji będzie gra memory. Co więcej, poprawia ona również koordynację ręka-oko jak i ogólnie umiejętności motoryczne, tak samo jak i spostrzegawczość i refleks. Gra w memory pozwoli również przyswoić dzieciom wiedzę o świecie. Możesz zdecydować się na przykład na zakup zestawów z tematyki natury polegającą na przykład na znalezieniu par zwierząt, z geografii, na przykład dotyczące flag państw czy z zakresu architektury i słynnych budynków. Gra w memory to również świetny sposób poprzez który możesz uczyć dziecka języka obcego.