Go to content

Gdzie na wakacje all inclusive?

Wakacje all inclusive to dla wielu osób wymarzona forma wypoczynku – nie trzeba martwić się o posiłki i napoje, a wszystkie oferowane w danym miejscu atrakcje są wliczone w cenę wyjazdu. Jaki zatem kierunek wakacji all inclusive wybrać – oto sprawdzone destynacje.

Wakacje all inclusive w Polsce? Jak najbardziej!

Wyjazdy w opcji all inclusive kojarzą nam się przede wszystkim z zagranicznymi wycieczkami. Zapominamy jednak, że w Polsce oferta turystyczna również jest bardzo szeroka i urozmaicona, o czym świadczy np. liczba hoteli, które oferują tego typu wypoczynek. Wakacje all inclusive dostępne są w naszym kraju zarówno w górach, jak i nad morzem, a także w licznych ośrodkach SPA, które (poza standardowym pakietem) często oferują swoim gościom także dodatkowe usługi.

Jaki jest koszt tego typu wyjazdów? Oferty wakacji all inclusive w Polsce zaczynają się już od niecałych 250 zł za noc dla 2 osób. Warto jednak pamiętać, że obowiązują tu standardowe schematy – im wyższy standard danego hotelu, tym wyższa cena, którą trzeba będzie zapłacić za wypoczynek. Na pewno można jednak znaleźć takie oferty, które będą konkurencyjne z propozycjami wakacji all inclusive za granicą. Wakacje all inclusive w Polsce mają jeszcze jeden atut, o którym należy wspomnieć – zwykle czas podróży do hoteli położonych na terenie Polski jest krótszy niż ten, który trzeba przeznaczyć np. na lot za granicę. Jeśli więc masz tylko kilka dni urlopu, może warto zaoszczędzić cenne godziny i odpocząć na nadbałtyckim wybrzeżu czy w stolicy Tatr – Zakopanem?

Kochasz słońce? Postaw na wakacje all inclusive

Mówiąc o wakacjach all inclusive, zwykle mamy na myśli zagraniczne wyprawy – popularność tego typu wypoczynku jest ogromna. W jakich krajach znajdziemy ciekawe oferty?

  • Grecja – jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Nic dziwnego, ponieważ w Grecji jest wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić. Grecja to kraj zróżnicowany, o czym najlepiej świadczy fakt, iż część jej terytorium leży na lądzie, a część na wyspach. Możemy udać się zarówno do leżących na kontynencie Aten, jak i na wyspy, np. na Korfu, Mykonos lub Kretę. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy spędzić nasze wakacje all inclusive.
  • Chorwacja – to kolejny podróżniczy kierunek, który uwielbiamy. Co ważne, Chorwacja, podobnie jak Grecja, jest krajem położonym częściowo na lądzie, a częściowo na wyspach, więc możemy wybrać takie miejsce, które będzie dla nas najciekawsze. Jeśli chodzi o wakacje all inclusive, w serwisie Travelist można znaleźć oferty wakacji all inclusive w Chorwacji już za niecałe 300 zł za noc dla 2 osób, np. w kurorcie nadmorskim Vodice.
  • Włochy – miłośnicy Italii także mogą wybrać wakacje w wersji all inclusive. Taki typ wypoczynku jest szczególnie korzystny właśnie w tym kraju, ponieważ we Włoszech ceny za posiłki jedzone w restauracjach są zwykle wysokie (zazwyczaj przewyższają ceny greckie czy chorwackie) – dobrze mieć wtedy zagwarantowane posiłki w hotelu, nie musząc przy tym martwić się o nadprogramowe koszty.

Wakacje all inclusive to również doskonały wybór w przypadku kierunków pozaeuropejskich, jak np. Egipt czy Tunezja. Są to kraje, w których (ze względów bezpieczeństwa) turyści niejednokrotnie mają ograniczone możliwości przemieszczania się, a co się z tym wiąże – także np. korzystania z restauracji czy sklepów. Bardzo ważne, by hotel był wtedy bezpieczną bazą, która zaoferuje wszystko, co wiąże się z komfortowym wypoczynkiem.