Go to content

Eksperyment, którego wyniku nie przewidzisz. 10 najlepszych rzeczy, które dostajesz od życia, gdy jesteś mamą

Fot. iStock/Xesai

Nie myślimy o tym codziennie, ale to, jaka była wpływa na całe nasze życie. Jej brak powoduje lukę, której nie sposób wypełnić. Jej czułość koi ból, jej miłość daje nam poczucie bezpieczeństwa. Mama – pierwsza, najważniejsza osoba w naszym życiu. Jeśli nasze relacje z nią są dobre, to w dorosłym życiu staje się naszą przyjaciółką i powierniczką. Stałym, jasnym punktem. Chyba jedynym, który nigdy nas nie zawiedzie.

10 najlepszych rzeczy, które dostajesz od życia, gdy jesteś mamą

Znowu możesz się bawić

Lego, ciastolina, planszówki, zamki w piaskownicy i gra w chowanego w domu. Nie mów, że ci tego nie brakowało 😉

Śmiejesz się częściej niż kiedyś

Wystarczy jeden, bardzo poważny komentarz twojego trzylatka, albo sposób w jaki próbuje rozwiązać problem niskiego wzrostu gdy sięga po zabawkę. Albo milion innych, zabawnych sytuacji z waszego rodzinnego życia. Małe dzieci są gwarancją uśmiechu.

Masz więcej wymówek 😉

Kiedy masz dzieci, masz również doskonały powód, aby uniknąć robienia rzeczy, których nie chcesz robić! Opiekunka odwołała się, maluch ząbkuje, dziecko się rozchorowało… I impreza w pracy, na którą wcale nie masz ochoty iść cię omija.

Odkrywasz wygodną bieliznę

Kiedy poznajesz komfort bawełnianych majtek bikini zastanawiasz się, jak wcześniej mogłaś nosić stringi.

Wstępujesz do „klanu matek”

I nie liczysz już, ile razy inne matki nieświadomie ratują ci życie! Na przykład ta, w sklepie z zabawkami, która sprawiła, że ​​poczułaś się normalnie dowiadując się, że jej dziecko też „jeszcze nie przesypia nocy”.

Wzmacniasz się

Rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe. Ale na szczęście, kiedy stajesz się mamą, zyskujesz umiejętność radzenia sobie z wyzwaniami, z którymi nigdy wcześniej nie mogłaś sobie poradzić! Znajdujesz w sobie siłę, o której nigdy wcześniej nie wiedziałaś, że ją masz.

Możesz zachować dobrą kondycję, nie ćwicząc

Zapomnij o siłowni. Gdy masz małe dzieci, praktycznie nie siadasz… Jesteś bardziej „fit” niż kiedykolwiek…

Przyjaźnisz się z kawą

Zwłaszcza zimną. Obok twojej rodziny (i ewentualnie wina) kawa staje się najlepszą rzeczą w twoim życiu. Nie tylko daje ci poczucie niezmąconej euforii, ale przekonuje cię, że możesz zrobić wszystko.

Dostajesz miłość i czułość

Nie ma nic lepszego niż uczucie przytulania dziecka do piersi, ciepło uśmiechniętego malucha wpadającego w twoje ramiona lub tulącego się do ciebie niezdarnie na kanapie  nastolatka, kiedy oglądacie razem film.

Nie zmieniasz się, ewoluujesz

Nie tracisz siebie, gdy masz dzieci; stajesz się silniejszą i mądrzejszą wersję siebie.

Nie jest łatwo być mamą. Tu nie można niczego nauczyć się wcześniej, cała nauka odbywa się na bieżąco. Bycie mamą to eksperyment, którego wyniku tak naprawę nie sposób przewidzieć. A zrozumieć ją tak do końca można chyba tylko wtedy, gdy samemu ma się już własne dzieci.

Wszystkim mamom składamy dziś najpiękniejsze, najszczersze życzenia zdrowia, siły, wsparcia i miłości ze strony najbliższych. Kochamy was, mamy!