Go to content

„Dziękuję, że jesteś” – świętuj miesiąc kobiet z najbliższymi!

Mają siłę, moc, niepowtarzalny charakter i wielkie serca – to właśnie kobiety! Ich wyjątkowość świętujemy nie tylko 8 marca, ale przez okrągły rok. Mamy, babcie, siostry czy przyjaciółki, wszystkie zasługują na docenienie (nie tylko od swoich najbliższych!). Zobacz, co możesz zrobić, by podziękować za to, że po prostu są.

Prezent to czas spędzony razem

Gdy słowami jesteśmy w stanie zaczarować niejeden umysł, to właśnie czyny zostają w naszych głowach naprawdę na długo. Zaplanuj chwilę relaksu dla siebie i swojej towarzyszki – nawet szybka kawa na mieście potrafi wyrwać z rutyny, a świetne towarzystwo jest najlepszym dodatkiem do kawy! W czasach, w których tak pędzimy (a wraz z nami cały świat), warto na chwilę się zatrzymać i docenić to, że najbliższe nam osoby wspierają nas każdego dnia. Czasami całkiem niewidocznie, kibicując i trzymając kciuki w domowym zaciszu, innego razu pojawią się na twojej prezentacji (i zaklaszczą najgłośniej z całej sali!), a jeszcze innym razem poratują dobrym słowem i zwyczajnym przytuleniem.

Przeżyj to… razem z nią!

Skoro macie trochę więcej czasu niż zazwyczaj, wybierzcie się na wspólne zwiedzanie miasta! Długie spacery i jeszcze dłuższe rozmowy potrafią umocnić więź jak nic innego. Jeśli brakuje ci inspiracji, zajrzyj do kalendarzy, które na swoich stronach udostępniają lokalne organizacje. Wystawa znanego malarza, nowo otwarta kawiarnia, warsztaty robienia lasu w słoiku czy zwykłe pogaduchy na parkowej ławce – gdziekolwiek poniosą was nogi, będzie to świetny pretekst do zrobienia kilku radosnych zdjęć na pamiątkę!

Drobne upominki dla kobiety? Nic prostszego!

Pomyśl, czym najbliższa ci kobieta sprawia, że świat na chwilę przestaje istnieć? Co w niej takiego, że wzruszenie samo maluje się na twarzy? Jakie sytuacje sprawiają, że uważasz ją za wyjątkową? Choć  odpowiedzi na te pytania są tylko w twojej głowie, mamy coś co sprawi, że przelejesz je na papier. Mowa o genialnej w swej prostocie – kartce upominkowej. Wywoła uśmiech nawet u najtwardszych zawodniczek.

„Nie ma drugiej takiej, jak moja mama.” Wiadomo! Ale jak jej to powiedzieć? Postaw na drobiazg – breloczek z dawno zapomnianym zdjęciem z dziecięcych lat, plakat w ramce z motywem serca, przedstawiający zdjęcia z samego dna szafki, czy magnes z rozczulającymi słowami dla obdarowanej – zaufaj nam, polecą łzy!

A dla siebie?

W tym pełnym niepewności czasie zadbaj też o siebie. Pozwól sobie na oderwanie myśli, zadbaj o równowagę, odpocznij od newsów. A w chwili odpoczynku – wróć myślami do miłych chwil. Wspólne przeglądanie albumów z odbitkami to świetna okazja na leniwy wieczór, przy maseczce, dawce pysznej herbaty (w personalizowanej filiżance, to oczywiste!) i towarzystwie najpiękniejszych ze wspomnień.