Lifestyle

„Dziękuję, że po cichu wybaczyłaś mi tę moją obojętność, zaciśnięte pięści. Że kochałaś kogoś kto traktował Cię jak wroga”. Akcja „Dziękuję Ci Mamo”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
24 maja 2017
Fot. iStock / Izabelite
 

Droga mamo,

Dziś pierwszy raz w życiu napiszę Ci list. Słodko-gorzki, ale proszę, nie zrażaj się. Nie usuwaj go czytając do połowy. Pamiętaj, że Cię kocham.

Na początku chciałabym Ci podziękować za Twój trudny charakter. Trudny i egoistyczny.

Za każde nie bo nie, za ciągłe wyrzuty. Niezbyt beztroskie dzieciństwo. Kary za niedokładne odkurzenie, zamiast „dziękuję” za samą chęć pomocy. Za to ciągłe zarzucanie mi kłamstwa, mimo mojej nieustającej szczerości. Za to, że kiedy nauczycielka w liceum zadzwoniła do Ciebie mówiąc, że jestem agresywna, nieposłuszna i nie mam do niej szacunku, dałaś mi szlaban na wychodzenie z domu. Że wtedy nie zapytałaś. Że „koniec dyskusji” a nie „opowiedz mi co się stało”. Że nie dałaś mi szansy wytłumaczyć, że nie godziłam się na ironiczne komentarze pedagożki w kierunku dziewczyny z biedniejszej rodziny. Że lekcja na temat składów chemicznych nie może być pretekstem do aluzji na temat własnoręcznych wyrobów mydła „jeśli kogoś ewidentnie nie stać”. Dziękuję, że nie miałaś szansy być ze mnie dumna.

Z tego i z innych powodów. Wygranych olimpiad matematycznych, świadectw z czerwonym paskiem.

Że piątka nie była powodem do pochwał, natomiast trójka była argumentem dla najsurowszych kar. Za to, że wiem, bo poczułam, że strach i skórzany pasek to nie jest sposób rozwiązywania problemów.

Dziękuje, że każdy mój chłopak był nietakiładny, nietakimądry, nietakifajnyjakchłopakcórkisąsiadki, że do każdej mojej koleżanki było mi daleko. Za brzydka, za gruba, za głupia, za bardzo nie taka jak każda inna.

Za mało pomagałam. Kiedy myłam wielką PRL-owską meblościankę, Ty stałaś nade mną i informowałaś mnie, że córka pani Irenki, to okno umyła, a ta z pierwszej klatki to SAMA ogień w domu robi. Kiedy ja jedynie codzienne porządki w domu, opieka nad siostrami kiedy byłaś w pracy, spacery z psem, ścielenie łóżek, a to wszystko właściwie „na odwal”, jak się okazywało. I jak mam tak robić to lepiej wcale, choć z drugiej strony, spróbuj tylko nie pomóc matce, która CI tyle w życiu dała. Za bycie drugą (pierwszą) matką dla moich sióstr.

Dziękuję za kompetencje do możliwości napisania pracy doktorskiej „argumentum ad porodum, czyli wpływ 30-godzinnego porodu na niewdzięczny charakter dziecka”.

Za brak oparcia, czułości, za nieprzytulanie, podejrzliwość, moje kompleksy, brak pochwał i rozmów.

Za rozdzierające poczucie zdrady, kiedy stawałaś naprzeciw mnie.

W tym momencie, po kilkunastu/kilkudziesięciu latach dziękuję za to, że wciąż mnie kochasz. Za poczucie, że jeśli coś by mi groziło, to wskoczysz za mną w ogień i dziękuję za to, że to wiem.

Że raz lepiej, a raz gorzej radziłaś sobie z rolą matki, będąc kobietą niekochaną, a potem zdradzoną. Zdradzoną w sposób okrutny i podły.

I zawsze samą, bez żadnego oparcia, choć coraz śmielej krytykowaną przez otoczenie.

Dziękuję, że nie zostawiłaś mnie, mimo że nie dawałam Ci szansy, nie widziałam nic. Nie miałam cierpliwości, na atak odpowiadałam atakiem, nie próbowałam rozmawiać, nie miałam cierpliwości.

Ani przez sekundę nie pomyślałam jak Ci ciężko, że to wszystko co między nami to tylko smutny skutek Twojego smutnego życia. Dziękuję, że po cichu wybaczyłaś mi tę moją obojętność, zaciśnięte pięści.

Że kochałaś kogoś kto traktował Cię jak wroga.

I nigdy nie pomógł, do dziś nawet nie zaproponował pomocy lekarza. A byłam jedyną osobą, która mogła to zrobić.

Dziękuję, że nie rzuciłaś tego w cholerę, jak wiele razy groziłaś. Dziękuję, że nadal jesteś. Taka trudna.

Dziękuję, że dziś widzę trochę więcej, że dzięki temu nie jestem tak surowa w ocenie, mam więcej zrozumienia i cierpliwości. Dziękuje, że nauczyłaś mnie być choć trochę lepszym człowiekiem.

Na koniec powiem, że tylko dzięki Tobie związałam się z moim mężem. 4 lata temu naprawdę trudnym człowiekiem. Uczyniłaś mnie lepszą.

Magda Michalska


Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Trwa  nasza akcja: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.


Lifestyle

„Dzięki tobie jestem dumna z tego, jakim jestem człowiekiem… Twoje piękno skrywa się w twojej mądrości”. Akcja „Dziękuję Ci Mamo”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
24 maja 2017
Fot. iStock / MagMos
 

Mamo! W końcu dojrzałam do tego, aby otwarcie przyznać, że dzięki Tobie jestem dumna z tego, jakim jestem człowiekiem. To Twoja i wyłącznie Twoja zasługa! Jesteś najpiękniejszą osobą, jaką znam i jestem dumna z tego, że to właśnie ja trafiłam na taką Mamę.

Twoje piękno skrywa się w Twojej mądrości, którą mi przekazałaś, za co bardzo Ci dziękuję. Twoja mądrość to nie tylko wypowiadane do mnie słowa, ale przede wszystkim Twoje gesty, sposób bycia i podejście do wszystkiego, co Cię otacza. To te, z pozoru milczące dowody mądrości nauczyły mnie być pięknym człowiekiem i przemówiły do mnie bardziej niż tysiąc wypowiedzianych zadań.

To Ty byłaś od zawsze dla mnie inspiracją do tego, aby pięknie żyć. Swoim sposobem bycia, patrzeniem na świat i podejściem do drugiego człowieka uświadomiłaś mi, że najważniejsze to żyć w zgodzie z samą sobą, swoimi wartościami i przekonaniami. Podziwiam w Tobie to, że choćbyś nie wiem, w jaką podróż wyruszała, nigdy nie tracisz z oczu takich drogowskazów jak prawda, szczerość i autentyczność. Owszem, wiem, że czasami być może dzięki tym, tak deficytowym cechom charakteru, trudniej jest Ci dotrzymać tempa światu, ale kiedy docierasz już na miejsce, nieco później niż inni, uśmiechasz się, bo wiesz, że po drodze nie zgubiłaś czegoś najważniejszego: siebie.

Jest w Tobie wielkie ciepło, które niesamowicie przyciąga drugiego człowieka, całkiem tak, jakby chciał ogrzać się Twoją dobrocią, serdecznością i delikatnością. Dziękuję Ci za to, że pokazujesz mi każdego dnia, że  w tym, kim się jest,co się robi, wbrew wszystkiemu i wszystkim, wbrew otaczającego nas złu, można być po prostu dobrym człowiekiem!

To dzięki tysiącom odbytych z Tobą rozmów i obserwacjom wiem, że najważniejsze co mamy w życiu, to swoją autentyczność, zamkniętą we wrażliwej i niezwykle empatycznej duszy. Że nie zawsze trzeba się ścigać, rozpychać łokciami czy biec przed siebie, robiąc to na oślep. Patrząc na Ciebie wiem, że warto żyć w zgodzie z sobą i iść w swoim tempie. Bo prędzej czy później dotrzemy tam, gdzie chcemy. Być może się nieco spóźnimy i nie będą już na nas czekać, być może coś stracimy, ale najważniejsze jest to, że po drodze nie zgubimy swojej pięknej, wrażliwej duszy, bez której, patrząc w lustro, widzimy tylko odbicie, choć bardzo chcielibyśmy zobaczyć człowieka.

Wiesz, dziękuję Ci, że przy każdorazowym spojrzeniu w lustro patrzę na siebie z dumą, bo wiem, że jestem człowiekiem, który czuje, kocha, wzrusza się i jest dumny z tego, że zawsze, bez względu na okoliczności jest po prostu sobą. Dziękuję Mamo!

Katarzyna Kocjan


Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Trwa  nasza akcja: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

 


Lifestyle

5 cech prawdziwie intymnego związku. Każdy powinien je znaleźć u siebie

Redakcja
Redakcja
24 maja 2017
20 rzeczy, na które każdy zasługuje w swoim związku
Fot. iStock / Todor Tsvetkov

Prawdziwie intymny związek to marzenie każdej pary. To czysta radość móc być przy kimś, rozwijać się dla kogoś, kto stanowi cały nasz świat i nadaje mu sens. Związek intymny, to związek nie tyle oparty na erotyce, ile na zaufaniu i trosce, które partnerzy ofiarowują sobie naturalnie. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy twój związek również należy do intymnych, sprawdź cechy, które powinny pojawiać się w głębokiej relacji między tobą a partnerem.

5 cech prawdziwie intymnego związku

1. Rozwijacie się oboje

Pracujecie nad sobą osobno, ale korzystacie na zmianach wspólnie. Nie ograniczacie się tylko do jednej chwili, myśląc o wspólnej przyszłości, budujecie wzajemną satysfakcję z życia. Nie zapominacie o własnych potrzebach, ale też nie postępujecie egoistycznie, pamiętając o drugiej osobie.

2. Macie wspólne cele

Nie musicie się szarpać o to, w którym kierunku chcecie podążać. Jesteście ze sobą połączeni w dobry, niezaborczy sposób. Podobne pragnienia ułatwiają podejmowanie wspólnych decyzji tak, abyście oboje na tym korzystali. Jesteście partnerami, którzy wspólnie tworzą tożsamość związku.

3. Obdarowujecie się wzajemnie

Nie tylko rzeczami materialnymi. Przede wszystkim dajecie sobie uwagę, czas, emocje i pomoc w trudnych sytuacjach. Obdarowujecie się bez zbędnego licytowania, kto ofiarował więcej. Duchowe wsparcie jest dla was najważniejsze, podobnie jak świadomość, że możecie na siebie liczyć.

4. Jesteście sobą

Nie musicie udawać kogoś innego, niż jesteście w rzeczywistości. Nie wstydzicie się siebie naturalnych, nie boicie się odkrywać swoje emocje. Szczerość i autentyczność, jaka jest między wami, doskonale buduje intymność, która jest niedostępna w jakiejkolwiek innej relacji. Liczy się tylko to, jacy jesteście dla siebie naprawdę.

5. Doświadczacie wyjątkowości świata

Nic nie jest takie samo jak przed waszym spotkaniem. Cieszycie się światem, doceniacie codzienność napędzaną przez miłość. Celebrujecie wspólne chwile, które może po pewnym czasie nie są już tak wyjątkowe, ale nadal dostrzegacie w ich piękno. Kawa lepiej pachnie, gdy jesteście razem, a przyroda cieszy kolorami bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. To doświadczenie wyjątkowości jest zwieńczeniem waszych starań o głęboką relację w związku.


 

źródło: charaktery.eu

 

 


Zobacz także

13 rzeczy, których nie robią osoby silne psychicznie, jeśli chcą osiągnąć to, o czym marzą

Dlaczego zęby mleczne są ważne?

Jak wygląda prawdziwa miłość? Właśnie tak…