Lifestyle

Druga edycja warsztatów „Bądź sobą po swojemu” tym razem w Olsztynie!

Redakcja
Redakcja
11 stycznia 2019
Fot. iStock/dml5050
 

Marka Remington, wiodący producent sprzętów do stylizacji włosów, od października zeszłego roku prowadzi działania w ramach nowej strategii pod hasłem „Bądź sobą po swojemu”. Marka nie tylko zmieniła komunikację, podkreślając istotę indywidualności i wyjątkowości każdego z nas, ale postanowiła iść o krok dalej i wcielić nowe hasło w życie poprzez faktyczne działanie, z kobietami z krwi i kości. Jednym z nich jest organizacja cyklu bezpłatnych warsztatów z asertywności wobec fałszywego obrazu rzeczywistości w mediach społecznościowych oraz budowania poczucia własnej wartości.

Pomysł warsztatów, na których uczestniczki mogą nabrać odwagi do działania, poznać kim naprawdę są i przede wszystkim, pokochać siebie i uwierzyć, że każda z nich jest wyjątkowa, było naturalną ideą, która idealnie wpasowywała się w nową strategię marki. Początek walki z fałszywie wyretuszowanym obrazem piękna, Remington rozpoczął w Opolu, gdzie zorganizowane zostały pierwsze warsztaty dla kobiet. To właśnie tam pierwsze 20 bohaterek, wzięło udział w budowaniu poczucia swojej wartości z pomocą marki Remington. Mogły one poznać, zaakceptować i pokochać siebie na nowo, pod okiem znanej trenerki personalnej Katarzyny Hajdugi. Łzy wdzięczności Opolanek były dla marki Remington największą nagrodą.

Kolejny przystanek – OLSZTYN! Już 19 stycznia 2019 r.

Zapisywać się można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.badzsobaposwojemu.pl do 15 stycznia 2019 r. Wystarczy wejść na stronę i przedstawić za pomocą kilku słów i zdjęcia:  „Jak jesteś sobą po swojemu”. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Zaproszona do projektu Katarzyna Hajduga – trenerka mentalna i coach poprowadzi całodniowe zajęcia, podczas których uczestniczki nauczą się jak patrzeć na siebie z pozytywnej perspektywy, skąd czerpać energię do życia i działania, jak doceniać to, co się ma na co dzień oraz jak nie ulegać presji mediów społecznościowych i nabrać dystansu do prezentowanego w nich stylu życia. Do tej pory projekt poparło duże grono polskich gwiazd m.in. Sonia Bohosiewicz, Aneta Zając, Ilona Wrońska, Natalia Jakuła, Anna Lucińska, Dorota Michałowska, Ewa Pacuła i wiele innych, które na swoich kanałach społecznościowych opublikowały zdjęcia w koszulkach z hasztagiem i uzasadniły, dlaczego warto być sobą po swojemu. Uczestniczki warsztatów otrzymają w prezencie takie właśnie koszulki, symbolizujące przyłączenie się do akcji.


Lifestyle

6 rodzajów wampirów energetycznych. To nie tylko zbyt pewni siebie egoiści

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
11 stycznia 2019
Fot. iStock/RyanJLane
 

Każdy z nas choć raz zetknął się z osobą, której brakowało pewnej wrażliwości, dojrzałości emocjonalnej, a być może i zwykłej ludzkiej empatii. Tacy ludzie, myślący wyłącznie o sobie, choćby z najpiękniejszym uśmiechem, bywają wampirami energetycznymi. Karmią się ludzką energią, oddziałują negatywnie i na emocje i na psychikę osób w ich otoczeniu.

Wampiry żerują na innych, pozbawiają swoje ofiary energii, dobrego humoru. Nawet jeżeli spotkanie z kimś takim jest jedynie chwilowe, to potrafi zepsuć humor na cały długi dzień.

6 rodzajów wampirów energetycznych

Wampiry energetyczne to przecież  nie tylko znajomi, których możemy napotkać w firmie czy w sąsiedztwie. Mogą być nimi także osoby, które uważamy za przyjaciół, członkowie rodziny. Istnieje sześć typów wampirów energetycznych, które z uśmiechem na ustach potrafią utrudnić życie i wyssać energię.

1. Wampir dominator

To typ człowieka, który kocha być lepszym od innych, choć sam jest wewnętrznie niepewny, wręcz słaby. Właśnie z tego powodu taki dominator rekompensuje sobie wszelkie niedostatki poprzez utrudnianie życia innych. Uważa, że wszystko, co dobre, powinno dotknąć właśnie jego, a cała reszta będzie karmić jego ego i wypełniać polecenia.

2. Wampir Narcyz

To klasyczny przykład wampira energetycznego, od którego większość osób stara się trzymać z daleka. Narcystyczne wampiry uwielbiają własną osobę, nie potrafią wykazać odrobiny empatii wobec innych. Manipulują, wykorzystują swój niewątpliwy urok, oślepiają blaskiem tak, że ofiara czuję się wręcz zaszczycona jego obecnością.

3. Wampir męczennik

Wprowadza innych w poczucie winy za własne złe samopoczucie i poniesione klęski. Wampir męczennik to typ ofiary, która nie ma ochoty brać odpowiedzialności za swoje życie, więc zrzuca to na innych. Jego niskiej samooceny nie jest w stanie podnieść ani specjalna dawka aprobaty, ani uwagi. Przez to osoba pomagająca czuje się stale winna i niewystarczająco zaangażowana w pomoc męczennikowi.

4. Wampir histeryk

Wampir histeryk to król melodramatu, który najlepiej czuje się, gdy coś się wokół niego dzieje. Chętnie sam tworzy  problemy, próbując tym samym wypełnić pustkę w swoim życiu. Z ciekawością i satysfakcją przygląda się kryzysom u innych, bo wtedy czuje się wyjątkowy.

5. Wampir krytykant

Traktuje ludzi odgórnie, żerując na ich niepewności. Uwielbia sprawiać, że jego towarzysze czują się mali, a nawet żałośni. Sam chętnie przystępuje do ofensywy, by osiągnąć takie emocjonalne sponiewieranie. Bez litości krytykuje, osądza i pomniejsza zasługi innych. Tylko czeka, by ktoś inny popełnił błąd, który będzie jego pożywką.

6. Wampir zagubiony

Wampiry to nie zawsze osoby pewne siebie, przebojowe, kochające przede wszystkim własną osobę. Czasem okazują się nimi osoby zagubione, bezradne, które rzeczywiście potrzebują pomocy. Bardzo często to przyjaciele lub osoby z rodziny, które składają na nas odpowiedzialność za swoje życie. Najczęściej sami czują się skrzywdzeni, odsunięci, zapomniani.  Nietrudno jest urazić, wręcz rozgniewać takiego pogubionego wampira. Zdarza się, że wampir, jeśli nie uda się mu wpędzić ofiary w poczucie winy, obraża się i często oddaje się wyniszczającej nienawiści.

W przypadku styczności z energetycznym wampirem raczej nie można mieć specjalnych nadziei na to, że sytuacja rozwiąże się sama. Lepiej więc wiedzieć, czego można się spodziewać po tego typu osobach.

źródło:  themindsjournal.com 

 


Lifestyle

Skutki jedzenia słodyczy, których raczej się nie spodziewasz. Tycie to nie wszystko

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 stycznia 2019
Skutki jedzenia słodyczy, których raczej się nie spodziewasz
Fot. iStock/Enes Evren

Większość z nas kocha słodycze i chętnie sięga po nie każdego dnia. Smakują nam i do południowej kawy i do wieczornej książki, choć tak naprawdę nie potrzebujemy specjalnego powodu, by wrzucić na ząb coś słodkiego. Ciasta, ciasteczka, czekoladki, cukierki, galaretki w cukrze i inne frykasy, szybko poprawiają nam humor.

Kochamy je za smak i za samą przyjemność jedzenia. Oczywiście wiemy, że jedzenie słodyczy wiąże się z kilkoma mało przyjemnymi  konsekwencjami dla zdrowia (tycie, popsute zęby), ale przecież kto by się przejmował. Tym bardziej że ten zdradliwy cukier można znaleźć nie tylko w słodyczach. A jednak warto sobie powiedzieć, w jaki sposób nadmiar słodkości wpływa na nasz organizm.

4 fatalne skutki jedzenia słodyczy, których raczej się nie spodziewasz

1. Gorsze samopoczucie

Choć po coś słodkiego sięgamy właśnie wtedy, kiedy nasz humor wymaga wsparcia, okazuje się, że to nie zawsze tak działa. Duża ilość cukru, którą zjadamy, aby poprawić humor, negatywnie wpływa na mózg. W wyniku nadmiaru cukru dochodzi do wahań w wydzielaniu neuroprzekaźników, które odpowiadają za nastrój. W efekcie, zamiast poprawy humoru możemy czuć się jeszcze gorzej. Co więcej, to może przyczynić się do zwiększenia ryzyka rozwoju depresji w przyszłości.

2. Zły stan skóry

Nie jest już wielką tajemnicą, że nadmiar cukru szkodzi skórze. Wahania stężenia cukru we krwi powodują zaburzenia aktywności pewnych hormonów i enzymów, co wpływa na zwiększenie produkcji sebum. Pojawiają się wypryski i wągry, nasilają się istniejące już problemy. Nadmiar cukru w diecie przyspiesza również proces starzenia i powstawanie zmarszczek.

3. Mniejsza wydajność w pracy

Mimo że kawałek czekolady, czy słodki batonik, zjadamy właśnie po to, by dostarczyć szybko dawkę glukozy do krwi, aby nakarmić mózg, ale to bywa złudne. Zjadanie dużej ilości cukru powoduje gwałtowne zmiany stężenia glukozy we krwi, co obniża możliwości koncentracji, zwiększa senność, a także niepokój. Wpływa także na pogorszenie pamięci, co zdecydowanie nie pomaga w pracy.

4. Obniżone libido

Ci, którzy pochłaniają dużą ilość cukru bywają bardziej zmęczeni od tych, którzy preferują zdrowe posiłki. Po całym dniu najzwyczajniej brakuje wieczorami energii. A skąd ją wykrzesać jeszcze na harce w łóżku? Poza tym nadmiar cukru negatywnie wpływa na naczynia krwionośne i ukrwienie różnych części ciała. Krótko mówiąc, zbyt dużo słodyczy oznacza mniej seksu.

źródło: potreningu.pl ,polki.pl, 


Zobacz także

Dziś tęsknotę za starym życiem czuję jeszcze mocniej. O świątecznej samotności

Schudła 30 kilogramów jedząc tylko owoce. Dzisiaj Tina z Warszawy mieszka na Bali, jest szczęśliwa i nie wyobraża sobie innej diety

Dla miłości była w stanie zrobić wszystko. Dziś zostały długi i terapia, długa walka o siebie