Lifestyle

Nie dajmy się wepchnąć w formę. To, że się różnimy, świadczy o naszym pięknie. Zobaczcie niezwykłe fotografie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
28 sierpnia 2017
Fot. Facebook/Julia Busato Photography
 

Jesteśmy piękne. Każda z nas zupełnie bez wyjątku. I jest to prawda. Co byśmy o sobie nie myślały, jak bardzo krytykowały siebie, swój wygląd, to patrząc na fotografie Julii Busato trudno się nie uśmiechnąć. Kobiety na tych zdjęciach są uśmiechnięte, zadowolone z siebie i… wyglądają cudownie. 

A manekin widoczny na zdjęciach przedstawia ludzką formę, formę, narzuconą nam przez media, przez społeczeństwo, przez manekiny stojące na wystawach sklepowych. A przecież każda z nas jest inna i w tej naszej różnorodności tkwi całe piękno. Każda taka kampania, akcja, powinna przybliżać nas do coraz większej akceptacji naszego ciała, bez względu na to, w jaki rozmiar ubrań się mieścimy.

 

I was a little nervous about yesterday and participating in the Body Acceptance Campaign. However….wow. I gotta say, this girl knows how to make you feel like you are a woman of the world. Julia is remarkable. Her heart and voice for this important message is powerful and I am so honoured to be a part of her work. I’m clearly not looking to be a show off, I have so much work to do. FOR ME. Not for you, or you, or you. As I said before, accept me as I am for what I am, for who I am or keep your ass scrolling. Ladies and gentlemen….the amazing @juliabusatophotography @busatojulia #Repost ・・・ Women who don’t fit into the mould. @journeyofsarahmiller #JuliaBusatoPhotography #guelphphotographer #guelphboudoirphotographer #bodypositive #effyourbeautystandards #guelphphotographer #fuckyourbodystandards #bodypostive #honoryourcurves #honormycurves #bigandblunt #mannyseries #selflove Post udostępniony przez Sarah Jayne (@journeyofsarahmiller)


Lifestyle

Gwiezdną misję czas zacząć! Świetna zabawa dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy do kina na „Super Spark: Gwiezdna misja”

Redakcja
Redakcja
28 sierpnia 2017
Mat. prasowe
 

1 września na ekrany polskich kin wejdzie przygodowa animacja „Super Spark: Gwiezdna misja”. Głosu głównemu bohaterowi użycza Antek Królikowski.

Trzynaście lat temu wszechmocny Generał Zhong przejął kontrolę nad Planetą Bana. Jego kolejnym celem jest opanowanie całego wszechświata. Jeżeli zdobędzie moc bestii – Krakena, będzie nie do pokonania. Plan szaleńca przejrzał dzielny i odważny Spark. Wraz z przyjaciółmi: Vix i Chunkiem wyruszają, by ocalić świat. Przed nimi wielka przygoda i mnóstwo niebezpieczeństw.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Gwiezdną misję czas zacząć!

Inspiracją dla filmu były klasyczne filmowe i literackie dzieła, które mają znaczenie zarówno dla strony wizualnej filmu jak i dla narracji. Wśród nich znajdują się „Gwiezdne Wojny”, „Król Lew”, „Kung Fu Panda” oraz klasyczna chińska powieść o złośliwym małpim królu – „Wyprawa na Zachód”.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wykreowany świat, w którym dzieje się akcja filmu, jest wizualnym koktajlem z różnych okresów historycznych i kultur. Rzymska architektura miesza się z egipskimi symbolami, a postaci noszą stroje inspirowane epoką elżbietańską. Największe znaczenie mają jednak elementy zaczerpnięte z kultury Chin, jako że historia jest inspirowana chińską mitologią. Wszystkie te rozpoznawalne elementy zostały pomieszane z fantastyką i science-fiction, co złożyło się na całkowicie oryginalną wizję.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

„Super Spark: Gwiezdna misja” przenosi widownię do innego wszechświata i na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle

Gdy seks zamiast przyjemności sprawia ból… Wszystko, co powinnaś wiedzieć o jego przyczynach

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 sierpnia 2017
Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)
Fot. iStock / shironosov

Jakie jest wasze pierwsze skojarzenie z seksem – przyjemność? Niestety, dla bardzo wielu kobiet te dwa słowa nie mają ze sobą nic wspólnego. Trudno odczuwać przyjemność ze zbliżenia z partnerem, kiedy myśli krążą tylko wokół bólu. Dlaczego seks „boli” i gdzie szukać pomocy?

Ból podczas stosunku seksualnego może mieć bardzo wiele przyczyn. Tych banalnych – takich, jak zwykła infekcja intymna, i tych trudniejszych do zdiagnozowania, np. o podłożu psychicznym. Pierwszym krokiem do rozwiązania przykrego problemu, jest skonfrontowanie się z nim i chęć poszukania pomocy.

Dlaczego boli?

Bez względu na bezpośrednią przyczynę bólu podczas seksu, jednym z największych problemów, jakie towarzyszą kobietom, jest milczenie. Wiele z nas, wstydzi się takich dolegliwości – a w konsekwencji, zamiast udać się po pomoc do lekarza czy seksuologa, cierpi w milczeniu. Razem ze specjalistami z Kliniki Kobiet Medifem, podpowiadamy, co może być przyczyną bólu i jak sobie z nim radzić.

Dyspareunia

Dyspareunia, to fachowa nazwa bólu pojawiającego się podczas stosunku (w niektórych przypadkach, ból może pojawiać się na krótko przed lub po współżyciu). To ogólne określenie zjawiska, często wiąże się ze stanem zapalnym lub nadwrażliwością. Zazwyczaj szybko udaje się zdiagnozować i wyleczyć przyczynę bólu. Pierwszym krokiem do lepszego życia i udanego seksu są regularne wizyty u ginekologa. Nowością w leczeniu dyspareunii o niezidentyfikowanym podłożu jest terapia osoczem bogatopłytkowym, która rewitalizuje i “przebudowuje” tkanki, redukując odczucia bólowe.

Najczęstsze przyczyny bólu podczas stosunku

Suchość pochwy

Najczęściej suchość pochwy  pojawia się w wyniku zmian hormonalnych związanych z wiekiem, czyli okresu menopauzalnego lub fizjologicznych zmian podczas połogu i w okresie karmienia piersią. Jednak występuje cały szereg sytuacji czy schorzeń, które również prowadzą do tej przykrej dolegliwości. Suchość pochwy bywa kłopotliwa, ponieważ może być zarówno schorzeniem samym w sobie jak i jedynie objawem innej przypadłości.

Infekcje intymne

Jedne z najczęstszych kłopotów podczas współżycia, szczególnie, gdy nie są leczone. Infekcje mogą rozwijać się za sprawą wirusów, bakterii lub grzybów. Zdecydowana większość kobiet, przynajmniej raz w życiu zachoruje z powodu zainfekowania okolic intymnych przez drobnoustroje.

Do najczęściej występujących chorób, zaliczamy:

  • drożdżyca – wywołuje ją najczęściej drożdżaki Candida albicans. Drożdżyca powoduje charakterystyczne, niezbyt obfite, gęste, serowate upławy, świąd i przekrwienie pochwy,
  • chlamydioza– to zakażenie bakteryjne wywoływane przez bakterie Chlamydia trachomatis wywołuje swędzenie, bóle brzucha, gęste upławy, a także krwawienia międzymiesiączkowe. Konsekwencje chlamydiozy mogą być bardzo poważne — nawet bezpłodność,
  • rzęsistkowica — jest wynikiem zakażenia przez pierwotniaka – rzęsistka Trichomonas vaginalis. Powoduje nieprzyjemny zapach, szare, żółtozielone, pieniste upławy, świąd, ból przy oddawaniu moczu,
  • opryszczka narządów płciowych – powoduje ją wirus HSV. Jej głównymi objawami jest pojawienie się na narządach płciowych swędzących pęcherzyków, często z towarzyszącymi jej bolesności w oddawania moczu, powiększenie węzłów chłonnych, gorączka i uczucie ogólnego rozbicia.

Endometrioza

Rozprzestrzenianie się endometrium może być bezpośrednim powodem odczuwania bólu podczas współżycia. Przykre dolegliwości są zazwyczaj związane z przybieraniem konkretnych pozycji seksualnych. Leczenie endometriozy jest skomplikowane i zdarza się, że nawraca.

Alergia

Przyczyną bólu, swędzenia lub pieczenia podczas stosunku, może być reakcja alergiczna na kontakt z lateksową prezerwatywą. Warto spróbować wyeliminować prezerwatywy z kręgu podejrzanych. Na rynku są dostępne produktu wykonane z innych materiałów – najlepiej poszukać porady w aptece.

Ból podczas głębokiej penetracji

Jeśli ból pojawia się podczas głębokiej, intensywnej penetracji, może wynikać z twojej fizjologicznej budowy narządów rodnych. Kobiety z tyłozgięciem macicy często cierpią z powodu zaparć, to z kolei może powodować ból podczas współżycia.

Podobne okoliczności towarzyszą również w przypadku zapalenia przydatków.

Pochwica

To dolegliwość, na którą nie ma magicznej pigułki. Pochwica jest chorobą o podłożu psychicznym. Najczęściej dotyka kobiety, które mają traumatyczne doświadczenia seksualne (gwałt lub molestowanie) i są fizycznym sposobem na obronę przed próbami współżycia. Pochwica polega na bardzo silnym obkurczaniu się mięśni wokół pochwy uniemożliwiającym penetrację.

Dolegliwość ta dotyka również kobiety, których seksualność była szkalowana – np. w domu rodzinnym; lub kobiety, które z różnych przyczyn boją się współżycia – np. lęk przed zajściem w ciążę.

Anorgasmia

Brak orgazmu po porodzie, lub całkowita niezdolność do osiągania orgazmu nie zawsze musi wynikać z “oziębłości” seksualnej. Częstą przyczyną braku orgazmu jest niewłaściwa stymulacja, brak komfortu psychicznego, stres, ale również wady anatomiczne, w tym różnego rodzaju przerosty.

Zespół luźnej pochwy, często spotykamy u kobiet po porodach drogami natury. Panie skarżą się na brak bodźcy podczas penetracji, mimo iż wcześniej z tym samym partnerem jakość życia oceniały wysoko.

Przerost lub uszkodzenie wędzidełka łechtaczki, a także przerost samego napletka łechtaczki może całkowicie uniemożliwić stymulację tego organu do czasu przeprowadzenia chirurgicznej korekty lub rekonstrukcji.  

W sytuacji gdy nie ma wyraźnej przyczyny braku orgazmu przy jego właściwej stymulacji proponujemy O!shot – mało inwazyjny zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze uzyskane z krwi żylnej pacjentki podawane jest iniekcyjnie w okolice łechtaczki i przedniej ściany pochwy, uwrażliwiając tę okolicę na bodźce. Zabieg cieszy się szczególnym zainteresowaniem u młodych mam i kobiet w długoletnich związkach. pragnących wzbogacić życie intymne – dr Michał Barwijuk z Kliniki Kobiet Medifem

Jedynym skutecznym sposobem na pokonanie bolesnych współżyć, jest świadomość, że nasza seksualność nie jest tylko fizycznością. Chęć do poszukania pomocy bez względu na to, czy przyczyną okaże się prosta do wyleczenia infekcja, czy bardziej złożony problem, nigdy nie powinnyśmy się godzić ze swoim losem. Nie musimy cierpieć, ani się do seksu zmuszać. Musimy tylko o siebie dbać. Dać sobie zgodę na troskę o własne ciało i umysł. Bo kiedy towarzyszy nam świadomość, że chcemy żyć dobrze i pięknie – i również tak czuć się w łóżku, o wiele łatwiej jest zapukać do właściwych drzwi.

MichalBarwijukdr Michał Barwijuk – ginekolog plastyk z Kliniki Kobiet Medifem, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej

 

 

 

 

 

 

 

 

medifem-logoZwww-02

Na podstawie: seksuologia.mp.pl, poradnikzdrowie.pl


Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Kobiet MedifemZobacz także

Łatwiej byłoby się przeprowadzić niż tu posprzątać? Basta! Dzieci do roboty!

Co faceci by chcieli, żeby kobiety wiedziały? Jest kilka takich rzeczy

Jesteśmy, jak rozkołysane żaglówki. Szkoła na jakiś czas staje się dla nas przystanią, za którą zatęsknimy