Lifestyle

Czasem najtrudniej jest być gwiazdą własnego życia… Renee Zellweger wraca w wielkim stylu!

Redakcja
Redakcja
3 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Renée Zellweger była od dawna wielką fanką Judy Garland, więc możliwość zagrania jej w pełnometrażowym filmie kinowym była dla aktorki jak spełnione marzenie. Producent David Livingstone i reżyser Rupert Goold nie wyobrażali sobie w tej roli innej osoby.

„Żadna inna aktorka nie jest w stanie jednocześnie grać, śpiewać i roztaczać komediowego czaru. Tak się szczęśliwie również złożyło, że Renée była akurat w tym samym wieku co Judy, gdy ta występowała na londyńskich scenach”, mówi Livingstone.  Goold potwierdza słowa producenta: „Talent komediowy był bardzo istotny, ponieważ Judy była znana ze swojego poczucia humoru. Fakt, że Renée ma na koncie wiele popularnych ról komediowych, sprawia, że zapominamy często, iż jest również znakomitą aktorką dramatyczną – ba, za rolę we „Wzgórzu nadziei „ otrzymała przecież Oscara! Ma w sobie również coś, co sprawia, że łatwo nawiązuje więź z widzami, nawet jeśli do dialogu dochodzi w ciemnej sali kinowej, a nie na deskach teatru czy scenie”.Zellweger miała również inny powód, by opowiedzieć tę historię w takiej formie.

Fot. Materiały prasowe

„Jako osoba kreatywna uwielbiam wykraczać poza strefę własnego komfortu, żeby opowiadać interesujące historie. Chciałam w przypadku Judy pokazać Garland z innej perspektywy, poprzez mniej lub bardziej znacząc sytuacje, o których przeważnie zapomina się w oficjalnych biografiach, a które dają znacznie lepszy obraz danej osoby”.

Mając tak wspaniałą aktorkę, należało tylko pomóc jej stać się Judy Garland przed kamerami. „Renée chciała, by jej portret Judy był uczciwy i wiarygodny, bez żadnych ozdobników czy niepotrzebnych dodatków, które mogłyby kierować film w stronę niezamierzonej karykatury”, wyjaśnia producent David Livingstone. Aktorka rozpoczęła trening śpiewu już na rok przed rozpoczęciem zdjęć, a później pracowała z Mattem Dunkleyem nad utworami. Po czterech miesiącach prób poczuła, że będzie gotowa, by stawić czoła talentowi Garland.

 

„Judy” z rewelacyjną rolą Renée Zellweger już na ekranach kin!

 


Lifestyle

Jak schudnąć i zdrowo żyć? Psycholog radzi, jak zrealizować postanowienia

Redakcja
Redakcja
4 stycznia 2020
Fot. Materiały prasowe

Czy ty też jesteś zdeterminowana, aby w tym roku zrealizować wszystkie noworoczne postanowienia? Zrobiłaś listę, na której zapisałaś mnóstwo celów, a nawet zakupiłaś kalendarz do zadań specjalnych, gdzie będziesz wpisywać osiągnięcia i plany? Obiecałaś sobie, że w nowym roku NA PEWNO weźmiesz się za siebie i nareszcie schudniesz, będziesz się mniej stresować lub po prostu zaczniesz zdrowo żyć? TO ŚWIETNIE! Lecz zanim podejmiesz pierwsze kroki, nastaw się odpowiednio do działania, aby w tym roku postanowienia trwały dłużej niż pierwsze tygodnie stycznia.

Co robię źle, że znów mi nie wychodzi?

Po pierwsze warto sobie uświadomić, że budowanie długiej listy celów do osiągnięcia, jest dobre i bardzo motywujące do samorozwoju. Trzeba być natomiast świadomym, że powinny być one realnie rozłożone w czasie. Warto więc ze swojej listy celów wybrać te, nad którymi możesz pracować już „tu i teraz” i które są dla ciebie najbardziej priorytetowe i to od nich rozpocząć. Częstym błędem jest bowiem to, że chcemy zrobić za dużo na raz. Wtedy cele zaczynają nas przytłaczać i poddajemy się, nie realizując żadnego…

Jak schudnąć i zdrowo żyć?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, zastanów się i napisz na kartce, co konkretnie znaczy dla ciebie „schudnąć” lub „zdrowo żyć”. Te pojęcia dla każdego będą oznaczały coś innego. Dla jednych będzie to zrzucenie 10 kg, spożywanie większej ilości warzyw w codziennej diecie, regularny dłuższy sen, a dla innych po prostu poczucie się lepiej we własnym ciele i znalezienie więcej czasu na wypoczynek.  Zatem, aby twoje postanowienie mogło zacząć się realizować, trzeba je jak najdokładniej sprecyzować.

Drugim aspektem (i najważniejszym!) jest to, że cel powinien być przede wszystkim istotny dla… ciebie. Czasem jest tak, że chcemy realizować postanowienia, które nie są do końca „nasze”, o których słyszeliśmy, że są korzystne i które „powinniśmy” wprowadzić w życie. Warto uświadomić sobie, dlaczego to tobie zależy na tym, by schudnąć / poprawić jakość życia i jak to wpłynie na twoją codzienność.

Fot: Primavera Jastrzębia Góra. Poranny rozruch na plaży podczas wczasów odchudzających w Primavera Jastrzębia Góra

Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi na co warto zwrócić uwagę, aby tym razem ci się udało!

1. Wizja celu

Zanim zabierzesz się za konkretne planowanie, najpierw opracuj szczegółową wizję tego, gdzie w swoim postanowieniu chcesz dojść. Napisz na kartce, jak będzie wyglądał twój wymarzony dzień, kiedy uświadomisz sobie, że udało ci się już osiągnąć cel. Wyobraź sobie wszystko ze szczegółami. To, jak będziesz wyglądać, w co będziesz ubrana, jak będziesz się czuć, jakie myśli będą ci towarzyszyć, kto będzie w tym dniu razem z tobą. Uczucie szczęścia, spełnienia, spokoju będzie siłą napędową oraz wielką motywacją do rozpoczęcia wyzwania.

2. Zasoby, które masz i których potrzebujesz

Warto uświadomić sobie, że do realizacji postanowień, trzeba się odpowiednio przygotować. Im lepiej się przygotujesz, tym łatwiej będzie ci później radzić sobie w trakcie realizacji, również z nieprzewidzianymi i trudnymi sytuacjami. Zastanów się zatem, co już masz i co jest ci jeszcze potrzebne? Może do realizacji celu, jakim jest schudnięcie i zdrowsze życie, potrzebujesz zdobyć konkretną wiedzę, zainstalować aplikację monitorującą aktywność i sen, może zakupić karnet na siłownię? Warto też rozważyć konsultacje ze specjalistami (dietetyk, psycholog, trener personalny, fizjoterapeuta), którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie i poprowadzą cię do osiągnięcia celu. Dobrym pomysłem na początku drogi jest również dołączenie do grupy (na przykład tej internetowej – Zdrowe odchudzanie – wspieramy, motywujemy, inspirujemy) lub udział w zorganizowanym pobycie z udziałem specjalistów (na przykład we wczasach odchudzających), gdzie poznasz osoby z podobnym celem. Razem łatwiej jest pokonywać trudności, motywować w chwilach rezygnacji, a także przyjemniej cieszyć z sukcesów.

Fot: Primavera Jastrzębia Góra. Zajęcia wzmacniające Easy Ball podczas wczasów odchudzających w Primavera Jastrzębia Góra

3. Konkretne terminy

Zaplanuj sobie, kiedy, gdzie i z kim będziesz realizować swoje postanowienia? Im konkretniej to sobie zaplanujesz i od razu wpiszesz w kalendarz, jako działanie ważne, tym łatwiej będzie ci wytrwać i nie zrezygnować. Planowanie tygodnia rozpocznij od wpisania konkretnej czynności przybliżającej Cię do osiągnięcia celu, np. „wtorek i czwartek godz. 16:00, godzinny spacer po parku”. Dopiero później dopisuj czynności dnia codziennego np. zakupy spożywcze, gotowanie. Przede wszystkim jednak, zastanów się z jakich zachowań lub aktywności zrezygnujesz, aby wygenerować dodatkowy czas na realizowanie celu? Dzień ma zawsze 24 godziny! Realizowanie postanowień nie powinno odbywać się kosztem np. snu czy czasu na wypoczynek, ponieważ bardzo szybko pozbawisz się niezbędnej energii życiowej.

4. Małe kroczki

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie, że świetne efekty przychodzą właśnie poprzez realizację małych kroków. Lepiej więc podzielić swoje postanowienie na mniejsze etapy, a te z kolei na mniejsze zadania i codziennie je realizować. Np. cel: „schudnąć 10 kg do wakacji” może wydawać się dużym wyzwaniem, natomiast „schudnąć 3 kg w miesiąc” zdecydowanie brzmi prościej.

5. Mierzenie postępów

Jest to najważniejszy element dobrego przygotowania. Dzięki ciągłemu monitorowaniu własnych postępów zdajemy sobie sprawę, czy nasze działania dają wymierne efekty. Możemy też dzięki temu nagradzać się co jakiś czas za dobrze wykonaną pracę. Do mierzenia postępów możesz używać popularnych aplikacji w telefonie, krokomierzy albo najlepiej po prostu kartki, na której zapiszesz swoje małe cele i codziennie zaznaczysz, czy udało ci się je zrealizować. Już samo „odhaczanie” ma pozytywne działanie motywujące do dalszej pracy!

6. Radość ze zdobywania

Niezmiernie ważne jest to, by nauczyć się doceniać wszystko, co robimy dla swojego dobra, a nie tylko efekty końcowe naszych postanowień. Postaraj się znajdować radość w tych wszystkich małych kroczkach, które przybliżają cię do wymarzonego celu. Dzięki temu nie stracisz motywacji do dalszego działania. Schudłaś pierwsze 3 kg? Na stresującą sytuację zareagowałaś ze spokojem? Od miesiąca sypiasz min. 7 godzin? Doceń swoje wysiłki w sposób, który będzie zgodny z głównym celem, np. kup sobie nową matę do ćwiczeń, zapisz na warsztat zdrowego oddychania, czy odłóż część pieniędzy na większą nagrodę (zabieg ujędrniający w SPA, odprężający „floating” lub wspomniany już pobyt na wczasach odchudzających nad polskim morzem).

Fot: Primavera Jastrzębia Góra. Zabieg wyszczuplający metodą sonotermolipolizy w Sand Spa (Primavera Jastrzębia Góra)

Powyższy artykuł został stworzony we współpracy z psycholog oraz coachem kryzysowym Moniką Gawrysiak (na co dzień pracującą m.in. w Primavera Jastrzębia Góra jako wsparcie osób przyjeżdżających na wczasy odchudzające oraz zdrowotne).

Szczegółowa oferta turnusów odchudzających znajduje się tutaj: https://primaveraspa.pl/odchudzanie/.


Lifestyle

25 zasad dla twojego związku. Nie na nowy rok, ale na lepsze życie

Redakcja
Redakcja
3 stycznia 2020
Fot. iStock/Liderina

Podobno nowy rok to czas zmian, czas postanowień. Ja uważam, że zmiany można wprowadzić w każdym momencie naszego życia, jedynym ograniczeniem jest… nasza własna motywacja i siła woli. Nie odkładaj decyzji na następny dzień, miesiąc, poniedziałek… Ustal zasady, które pomogą Ci poprawić relację z najbliższą osobą i zacznij się ich trzymać już dziś. Obiecuję, że wydarzy się to, co najlepsze.

25 zasad dla twojego związku

Zasada nr 1

Jeśli powiesz „tak” (niekoniecznie w urzędzie, czy przed ołtarzem), niech to będzie ostateczne. Nie będzie odwrotu. Trzymać jego rękę do końca.

Zasada nr 2

Odległość, dystans mają moc zerwania najsilniejszych wiązań. Nie pozwól, by złamały i wasze.

Zasada nr 3

Zaufania nie można kupić, zaufanie się zdobywa. Jeśli ktoś ci ufa, szanuj to.

Zasada nr 4

Ilekroć się uśmiechasz, sprawiasz, że zmartwienia magicznie znikają. Choćby tylko na chwilę.

Zasada nr 5

To nie będzie łatwe, ale lepsze jest wspólne życie w najgorszej prawdzie niż w notorycznym kłamstwie.

Zasada nr 6

Nie kłam w sprawie uczuć. Jeśli już nie kochasz, po prostu powiedz mu to.

Zasada nr 7

Rozmieszaj, pocieszaj, bądz obecna.

Zasada nr 8

Pozwól sobie na to, by być sobą. Jeśli twój partner jest tym właściwym, będzie cię kochał jeszcze mocniej.

Zasada nr 9

Szanuj przestrzeń osobistą. I jego i swoją własną.

Zasada nr 10

Co sprawia, że małżeństwo jest szczęśliwe? Dwie osoby, które chcą razem budować swoją przyszłość i nie zastanawiają się nad przeszłością.

Zasada nr 11

Cel życia: Stwórz związek, który będzie twoim bezpiecznym schronieniem.

Zasada nr 12

Związek nie jest więzieniem, ale nauką poznawania siebie i wzajemnym pomaganiem sobie.

Reguła nr 13

Porzuć rzeczy takie jak duma i ego. Niszczą tylko twoje więzi emocjonalne i zaciemniają twój osąd.

Reguła nr 14

Bycie singlem nie oznacza, że ​​nie masz uczuć. Oznacza to, że kochasz siebie na tyle, aby poczekać na osobę, która by cię doceniła.

Zasada nr 15

Przestań szukać właściwej osoby, bądź właściwą osobą.

Reguła nr 16

Nie musisz spełniać niczyich standardów, aby być szczęśliwym. Potrzebujesz tylko samoakceptacji.

Reguła nr 17

Twoje wady są tym, co czyni cię wyjątkowym. Doceniaj je.

Zasada nr 18

Kochaj siebie, zaakceptuj siebie, bądź szczęśliwa i zadowalaj się sobą. Ponieważ jesteś sama dla siebie wystarczająca.

Reguła nr 19

O wiele lepiej jest być samotnym i szczęśliwym niż być związku i cierpieć.

Zasada nr 20

Twój partner powinien być twoim przyjacielem.

Zasada nr 21

Kłótnie są zdrową częścią każdej relacji, o ile wiesz, kiedy je zakończyć i zacząć coś naprawiać.

Zasada nr 22

Związek powinien pomagać ci pielęgnować twoje pasje i napędzać marzenia, a nie „dusić cię”.

Zasada nr 23

Szacunek jest dwukierunkową ulicą w miłości i życiu. Bądź miła i uprzejma, a życie we dwoje będzie łatwiejsze.

Zasada nr 24

Naprawdę doceniaj każdą osobę, która poświęca choćby sekundę by poprawić twoje samopoczucie.

Zasada nr 25

Upewnij się, że rok 2020 będzie dobrym rokiem dla miłości. Postaw na romantyczność i doceniaj małe rzeczy!


Na podstawie: relrules.com

 


Zobacz także

5 chińskich przysłów o miłości, których piękno i prawda pozwolą ci lepiej zrozumieć samego siebie

Punkt widzenia zależy od… sposobu myślenia! 10 zmian w postrzeganiu rzeczywistości, które musisz wprowadzić od dziś

Kim jesteś? Kobietą wepchniętą w ciasne ramy kobiecości, czy człowiekiem, który niczego nie musi udawać i daje sobie prawo do bycia sobą?