Lifestyle

Co chciałabyś powiedzieć swojej mamie, a zawsze brakowało ci okazji, a może odwagi? Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 maja 2017
Fot. iStock/Xesai
 

Ile rzeczy chciałybyście jej powiedzieć? Czasami jest już za późno, czasami brak na odwagi, a może czasu…

Kiedy myślimy o naszej mamie często towarzyszą nam przeróżne emocje – od zachwytu, miłości, wdzięczności, ale też do strachu, niechęci. Bo one są tak różne. Tak inne. Bywają mamami doskonałymi, przyjaciółkami, są stałą w naszym życiu, na którą zawsze możemy liczyć. Ale stają się też źródłem naszych lęków, naszego braku wiary w siebie, są synonimem walki z demonami dzieciństwa.

Jakkolwiek ich dzisiaj, z perspektywy dorosłej kobiety, często matki, nie postrzegamy, to jedno jest pewne: to mama jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. To ona ma realny i bardzo silny wpływ na to, kim dzisiaj jesteśmy – nawet, gdy staramy się za wszelką cenę nie być jak ona.

Za co chciałabyś podziękować swojej Mamie?

 • za miłość?
 • za opiekę?
 • za przyjaźń?
 • za to, że pokazała ci, jaka nie chcesz być?
 • za to, że w ciebie zawsze wierzyła?
 • za to, że nigdy nie wierzyła, bo musiałaś zbudować siebie sama?

To taka trudna relacja, w której miłość bezwarunkowa miesza się z oczekiwaniami, nierzadko z rozczarowaniami. Zbliża się Dzień Mamy – za co chciałabyś swojej mamie w tym dniu podziękować? Co chciałabyś jej powiedzieć?

Zmierzcie się z aniołami i demonami, napiszcie list do swojej mamy, w którym podziękujecie jej za wszystko, co od niej dostałyście. To może być niezwykłe doświadczenie. Najpiękniejsze z listów opublikujemy.


 

 

Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Od dziś zaczynamy naszą akcję: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.


Lifestyle

Martyna Wojciechowska wspiera akcję „Po stronie natury”. Każdego dnia jeden człowiek zużywa około 120 litrów wody

Redakcja
Redakcja
19 maja 2017
Mat. prasowe
 

Zastanawiacie się czasami, na ile czasu starczy nam wody? Ta wydaje się być niewyczerpany źródłem i choć od czas do czasu słyszymy, że trzeba uważać, że zasoby wody nieustannie maleją, to jednak to lekceważymy. Bo gdzie brakuje wody? No przecież w Afryce. 

A to wcale nieprawda. Czy wiecie, że w Polska posiada 1/3 zasobów wody w porównaniu chociażby z Norwegią, czy innymi skandynawskimi i górzystymi państwami Europy? Człowiek każdego dnia na swoje potrzeby zużywa od 100 do 120 litrów wody – pijąc ją, kąpiąc się, czy nawet spuszczając w wodę w toalecie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak istotna jest obecność wody w wielu sferach naszego życia, dlatego tak ważne jest, aby dbać o to, by jej nam nie zabrakło.

,,Natura jest źródłem zdrowia. Woda jest optymalna dla zdrowia, dlatego zobowiązujemy się dbać o jej naturalne zasoby w Polsce” – tak brzmi treść zobowiązania na rzecz natury, podpisanego przez Martynę Wojciechowską- ambasadorkę programu „Po stronie natury” oraz Fabrizo Gavelli, Prezesa Zarządu Żywiec Zdrój. Podpisanie zobowiązania nastąpiło 16 maja podczas spotkania, na którym zwrócono uwagę, jak chronić zasoby wody. Podpisane zobowiązanie jest kolejnym krokiem w działaniach na rzecz natury, które długofalowo realizuje marka. Od dziewięciu lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami prowadzi program „Po stronie natury”, w ramach którego, w trosce o naturalne zasoby wodne sadzi drzewa i prowadzi działania edukacyjne. Firma wdraża też konsekwentnie odpowiednie działania w swoich fabrykach, realizuje projekty małej retencji i wspiera organizacje pozarządowe w realizacji pomysłów na rzecz natury.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

– Jestem ambasadorką tej naprawdę ważnej akcji, ponieważ wartości, jakie za nią stoją są mi bardzo bliskie. Zachęcam Polaków, żeby byli po stronie natury, bo chcę zwrócić ich uwagę na dwie rzeczy – właśnie na naturę, która nie jest nam dana raz na zawsze, o czym na co dzień nie pamiętamy oraz na to, że każdy z nas ma na nią wpływ. Codzienne pozornie małe gesty mają znaczenie, bo gdyby w Polsce każdy postępował z szacunkiem dla środowiska naturalnego, to ludzi po stronie natury byłyby miliony, a to wielka moc. W końcu to od nas dorosłych zależy, jaki świat zostawimy przyszłym pokoleniom, czyli przede wszystkim naszym dzieciom. Zależy mi na tym, aby moja córka mogła korzystać z dobrodziejstw natury, żeby miała dostęp do czystej wody – mówiła Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu. Martyna podkreślała, jak ważne jest edukowanie naszych dzieci, budzenie świadomości dotyczące ochrony środowiska, a także dbania o naturę. – Pamiętam, jak w jednym z odcinków „Kobiety na krańcu świata” nagrywanym w Afryce szłam wiele kilometrów z kobietą i jej dziećmi, by ostatecznie z kałuży pełnej błota mogła ona wydobyć kilka kropli wody do picia dla swoich dzieci. Nie chciałabym, by tak o dostęp do wody musiała walczyć moja córka. A przecież czy tak będzie zależy tylko od nas – podkreślała.

Obecna na spotkaniu profesor Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka wyjaśniała: – Woda ma ogromny wpływ na zdrowie, a jej pochodzenie oraz jakość nie są bez znaczenia. Korzystny wpływ wody, a dokładniej właściwego nawodnienia jest dobrze udokumentowany. Dlatego woda powinna stanowić główne źródło płynów w naszej diecie. Polacy niestety wciąż piją jej za mało. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci. W diecie najmłodszych dominują słodkie napoje. Z badań przeprowadzonych w 2016 r. wynika, że tylko połowa polskich dzieci piła wodę w ciągu ostatnich 24 godzin. Warto budować zdrowy nawyk picia wody od najmłodszych lat, bo to kapitał na przyszłość. Nie bez znaczenia jest też to, jaki rodzaj wody wybieramy. Warto sięgać po wodę dobrej jakości, np. naturalną, pierwotnie czystą, czerpaną z ujęć głębinowych, dobrze izolowanych od czynników zewnętrznych związanych z działalnością człowieka, butelkowaną, wodę w takiej postaci, w jakiej stworzyła ją natura.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Prezes Żywiecj Zdrój podczas spotkania tłumaczył, iż troska o zasoby wody wynika z misji firmy. Mówi ona o zachęcaniu ludzi, by pili zdrowiej i by byli po stronie natury. To właśnie z natury pochodzi pierwotnie czysta woda, która jest tak ważna dla zdrowia. – By również w przyszłości kolejne pokolenia mogły korzystać z zasobów naturalnych, już dziś o nie dbamy. Troska o zdrowie i troska o naturę są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego od lat prowadzimy realne działania i edukacje w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych i ochrony naturalnych zasobów – podkreślał Fabrizo Gavelli.

Do dzisiaj dzięki programowi stworzonemu przez Żywiec Zdrój posadzono sześć milionów drzew, a co ważne – posadzić je może każdy z nas i zadedykować to drzewo komu tylko chce. Wystarczy wejść na stronę „Po Stronie Natury” i wpisać kod znajdujący się na etykiecie butelki z wodą. To wszystko, takimi małymi gestami może wspierać naturę, która z pewnością się nam odwdzięczy.  – Obieg wody w przyrodzie odbywa się w zamkniętym cyklu, w którym dla nas najważniejsza jest faza lądowa, a więc podróż umownej kropli wody deszczu. O zasoby wodne możemy dbać w dwojaki sposób – ograniczać jej zużycie, ale też przyczyniać się do poprawy warunków odnowy zasobów wodnych – takim działaniem nie tylko w sferze symbolicznej jest sadzenie drzew w górach, ale także np. w miastach. Jaki związek mają woda i drzewa? Ogromny. To one mają tak wielki wpływ na procesy gromadzenia wody, która następnie jest filtrowana  w naturze. Zasoby wody w Polsce są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska, dlatego warto o nie dbać, co można robić sadząc drzewa, ale też racjonalne gospodarując wodą na co dzień – wyjaśniał podczas spotkania prof. Artur Magnuszewski, Uniwersytet Warszawski.

To jak? Sadzimy kolejne drzewo?

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Lifestyle

Regulamin akcji „Dziękuję Ci, Mamo”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
19 maja 2017
Fot. iStock/Xesai

Regulamin akcji „Dziękuję Ci, Mamo”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „Dziękuję Ci, Mamo”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą Konkurs „”Dziękuję Ci, Mamo”” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie Czas trwania akcji: 19.05.2017 – 31.05.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na www.ohme.pl do dnia 7 czerwca 2017.
 3. Sponsorami nagród w Konkursie są Remington, Janpol, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris sp. z o.o.  – zwani dalej Sponsorami.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE:
  Jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

  Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym wiadomość zostanie zapisana na serwerze pocztowym organizatora.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 15 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07.06.2017. na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorami nagród w Konkursie są Remington, Janpol, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris sp. z o.o.  – zwani dalej Sponsorami.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 15 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

   5 x Niezbędnik marzeń sennych

   5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.

Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.

Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.

Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.

Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Strajk nauczycieli. Nie oceniajcie zbyt łatwo, zwłaszcza gdy nie przeszliście w czyichś butach nawet kilometra

Pragniesz miłości i harmonii w życiu? Rok Psa przyniesie odpowiedź na twoje marzenia

Nie zapraszaj depresji na kawę. To toksyczna przyjaźń, która zniszczy ci życie