Go to content

Nie chcesz się nudzić w czasie wakacji? Wybierz jeden kierunek – Chorwacja

Mat. prasowe

To nieprawda, że jedyną atrakcją turystyczną w Chorwacji są kamieniste plaże. Przecież gdyby tak było, co roku nie jeździłyby tam tysiące turystów, znajomi nie pakowaliby po raz kolejny auta jadąc do Chorwacji tylko po to, żeby kolejny rok z rzędu na ciepłych kamieniach poleżeć.Chorwacja to kraj tak zróżnicowany, tak ciekawy, że jednego urlopu nie starczy, bo poznać jej wszystkie atrakcje, obejrzeć najpiękniejsze miejsca. To jedno, a drugie – każdy tu znajdzie coś dla siebie. Nawet ja – która leżeć na plaży nie przepada i wolę aktywny wypoczynek znalazłam przepiękne szlaki w chorwackich górach z widokami takimi, że aż dech zapiera.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Jednym z głównych regionów, które turystycznie warto odwiedzić to z pewnością półwysep w kształcie serca, czyli malownicza Istria położna na północy kraju, którą charakteryzuje klimat śródziemnomorski, zielone lasy, turkusowa woda i cudowne widoki z klifów. Tu najchętniej udająsię turyści z Polski, gdyż jest to dla nas najbliżej położona kraina Chorwacji.

Ale przecież na Istrii nie można się zatrzymać. Jeśli pokochaliśmy Chorwację to warto do niej wracać, żeby zobaczyć Jeziora Plitvickie znajdujące się w Środkowej Chorwacji,  wokół których utworzono, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy. To miejsce jest jednym z tych, które trzeba zobaczyć.

Oczywiście nie możemy zapominać o położonej na południu Dalmacji z przepięknym, pełnym zabytków, ale dotkniętym tragedią wojny Dubrowniku. Ale nie tylko Dubrownik warto odwiedzić, Dalmacja to także Makraska, Split, to wiele małych miasteczek wciśniętych miedzy góry, gdzie warto zajrzeć, poczuć klimat chorwackiego życia, poznać mieszkańców, ich zwyczaje i tradycje. Bo przecież atrakcyjny dla nas kraj poznajemy nie z hotelowego tarasu, ale poprzez kontakt z ludźmi, którzy tam mieszkają.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Dzisiaj Chorwacja jest doskonale rozwiniętym turystycznie krajem, co wcale nie znaczy, że musimy zamykać się w hotelowych ścianach. Wręcz przeciwnie – w każdym z regionów, w tym także na przepięknych i wyjątkowych chorwackich wyspach, znajdziemy domy i apartamenty, które pozwolą nam poznać prawdziwie Chorwację. Przecież nic tak nie zbliża, nic nie daje nam takiej lekcji kultury i historii, jak spotkania z mieszkańcami, jak zakupy w lokalnym sklepie, smakowanie dań w knajpkach pełnych Chorwatów, a nie turystów.

Tak zwiedzać ten kraj, to prawdziwa przygoda, ale też dzisiaj już żadna trudność. Wystarczy sięgnąć do oferty firmy NOVASOL, wybrać region Chorwacji, który w tym roku nas interesuje i znaleźć miejsce na wymarzone wakacje. Czy chcesz spędzić urlop w turystycznych przepięknych miejscowościach jak Makarska, Split, czy Dubrownik, a może w mniej oczywistych miejscach Chorwacji? Dalej od turystycznego zgiełku? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – od funkcjonalnych apartamentów po wille z basenami. Wystarczy zajrzeć, zarezerwować, a potem już tylko planować, jaką Chorwację będziemy chcieli poznać w tym roku.

shutterstock_53417659_croatia_rab_night


Artykuł powstał we współpracy z marką Novasol