Lifestyle

Chcesz poczuć się jak w bajce? Spędź wakacje w zamku. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #12 [27.05]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 maja 2016
Mat. prasowe
 

Myśleliście kiedyś o tym, żeby przenieść się w czasie i poczuć się choć przez chwilę jak książę i księżniczka? W otoczeniu pięknej architektury, mieszkając w pałacu z wielkim ogrodem?

Chyba każdy chciałby choć przez chwilę dotknąć takiej pałacowej atmosfery? A jeśli jeszcze jesteście fanami zwiedzania zamków, z którym zrobiono muzea, jeśli bliska waszemu sercu jest historia regonu, w którym spędzacie wakacje, to mamy dla was niepowtarzalną propozycję. Otóż dzięki firmie NOVASOL Polska możecie w wakacje wynająć zamek. To jedno, a drugie – możecie do tego zamku zaprosić swoich znajomych i wspólnie zaplanować czas wolny.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Gdzie taki zamek można znaleźć? Oczywiście Francja słynie z tego, że na jej terenie znajduje się wiele zamków i dworków. W ofercie NOVASOL znajdziemy domy wakacyjne dla grup lub dużych rodzin, gdzie poczujemy się naprawdę wyjątkowo, gdyż wiele z tych zamków ma na swym wyposażeniu baseny lub wellnes. Można tu spędzić prawdziwie królewski wypoczynek.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wyobraźcie sobie, że przez tydzień lub dwa zostajecie panami takiego dworku. Do swojej dyspozycji macie kuchnię, przestronne pokoje, pełne wyposażenie zamku. Można przygotować wspólny posiłek, usiąść przy dużym stole i przenieść się o co najmniej sto lat wstecz.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

A gdyby w takim zamku zorganizować ślub? Albo wykorzystać możliwość wynajmu dworku na jakąś wyjątkową okazję? Przecież życie mamy jedno, czemu nie pozwolić sobie na szalony pomysł spędzenia wakacji w zamku?

zamki baner

powinnam tam pojchac bo

Ponadto trzeba pamiętać, że Francja to doskonały cel naszej wakacyjnej podróży. To kraj, który zachwyca swoją różnorodnością. Możemy zwiedzić Paryż, Normandię, Bretanię, a ponadto spędzić czas na cudownych francuskich plażach. Oczywiście nie można zapominać o francuskim jedzeniu, które trzeba skosztować i zaplanować swój wakacyjny czas poznawaniem nowych smaków, a także kosztowaniem francuskiego wina.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Piękne francuskie zamki i dworki mogą pomieścić nawet 20 dorosłych osób, z których każdy za siedem noclegów w tej wyjątkowej atmosferze zapłaci około 650 złotych. I jak tu nie skusić się na taką ofertę?

Mat. prasowe

Mat. prasowe

A kto oglądał „Wakacje z duchami?”. Przecież zamieszkać w zamku, to trochę dotknąć tej wyjątkowej atmosfery białych dam, zaklętych rycerzy. Warto wiedzieć, że zamki i dworki można wynająć już w Niemczech, rzadko doceniamy ten kierunek naszych wakacyjnych eskapad. A przecież Niemcy to kraj, w którym jest wiele miejsc do zwiedzenia. Bawaria, tereny nad rzekami Ren czy Mozel, które słyną z najlepszych niemieckich win, nadmorskie miejscowości, i w końcu Alpy, które zachwycają swoją dostojnością.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Do naszych sąsiadów również można zabrać grupę przyjaciół lub cała swoją rodzinę i zamieszkać w jednym z niemieckich zamków. Przykładowo niedaleko Świnoujścia znajduje się zamek, w którym zamieszkać może ponad 30 osób, a koszt pobytu każdej z nich to zaledwie 350 złotych za siedem noclegów. W zamku? Za taką kwotę? Jak widać jest to możliwe, a wrażenia z pewnością pozostaną niezapomniane.

Warto ponadto pamiętać, że zamki i dworki zarówno w Niemczech jak i we Francji można wynająć na konferencje, szkolenia, czy integracyjne służbowe wyjazdy.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


W komentarzu do tego artykułu dokończ zdanie: „Powinnam tam pojechać, bo…” i weź udział w naszej zabawy. Najfajniejszy komentarz zostanie nagrodzony voucherem wakacyjnym o wartości 2.000 zł od Novasol. Regulamin akcji znajduje się tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Lifestyle

5 typów „trudnych” osób. Jak sobie z nimi poradzić?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 maja 2016
Fot. Pexels/Unsplash / CC0
 

W domu, w pracy, w gronie znajomych potrafią nieźle napsuć nam krwi. Świadomie czy nieświadomie, marnują nasz czas, denerwują i rzucają kłody pod nogi. Jak sobie z nimi poradzić? Proponujemy wam kilka praktycznych rozwiązań.

Nie zawsze są złośliwi, nie zawsze ich zachowania są intencjonalne, ale w życiu codziennym stwarzają nam masę problemów. Pomiędzy leniuchem (który nigdy nie zrobi nic do końca), kłamczuchem (który nagina rzeczywistość do swoich potrzeb),egocentrykiem (który nie widzi świata poza sobą samym), namolnym (który wysyła 15 maila na minutę) i agresywnym, (który ciągle szuka zaczepki) chodzimy na paluszkach. Stop! Pora z tym skończyć. Oto instrukcja obsługi tych osób o jednym z tych pięciu typów charakteru.

Leniuch

Kto to taki ? Ten, który angażuje się we wszystko, ale ostatecznie… nie robi nic. Ukochane zdanie? „Zobaczymy”. Panicznie boi się składania deklaracji, deadline’ów i nigdy nie powie wprost „tak” lub „nie”. A kiedy wymagasz rezultatów to „nie pamięta”, „prawie skończył” albo „jest w czarnej d…” To taki przemiły „nieskuteczniak”.

Tego nie rób:

Nie dawaj mu odpowiedzialnych zajęć. Wiadomo, że jeśli powierzysz mu organizację ważnej rodzinnej uroczystości, to może skończyć się katastrofą. Bilety na pociąg dla delegacji zarezerwuje w ostatniej chwili (jeśli w ogóle) i ogólnie nie można na nim polegać.

Nie uderzaj w jego ego. To nie działa, albo działa odwrotnie: leniuch jeszcze bardziej się zablokuje i przestanie reagować na twoje prośby.

Co możesz zrobić:

W trakcie komunikacji używaj „pytań zamkniętych” . Tak, żeby nie można było na nie odpowiedzieć „zobaczymy” 🙂 . Pytaj: „Sprzątaniem strychu zajmiemy się w sobotę czy w niedzielę?”.  Dawaj wybór między dwiema możliwościami. I żądaj konkretnej odpowiedzi.

Agresywny

Kto to taki? Sąsiad, który przychodzi z „dziką” awanturą, jeśli tylko twoje dzieci bawią się zbyt głośno. Znajoma, która wchodzi z tobą na wojenną ścieżkę, tylko dlatego, że masz inne zdanie. Kolega z biura, wiecznie „nabuzowany” gotów do pyskówki za „ukradziony” przypadkiem ołówek i nie odstawiony na miejsce kubek.  Agresywny próbuje zdominować mówiąc głośniej, gestykulując bardziej intensywnie, emocjonując się z większym zaangażowaniem. Szuka konfliktu i zawsze go znajdzie.

Tego nie rób:

Nie eskaluj przemocy. Agresywny krzyczy, ty zaczynasz mówić głośniej. I, jak to ma w zwyczaju, to on wygrywa, a nie ty. Jak daleko to może zajść? Bardzo daleko. Ale przecież chodzi o to, by do przemocy nie dopuścić, prawda?

Co możesz zrobić:

Zwerbalizuj emocje.  Agresja pozwala się nam wyładować. Ale dać upust temu, co w nas buzuje można także inaczej: mówiąc wprost i nazywając swoje uczucia. Nie jesteś workiem treningowym, ale właśnie człowiekiem, którego uczucia można zranić i to musisz uświadomić agresywnemu.

Ustal granice. Agresywny musi wiedzieć, że pewnych rzeczy nie wolno. Że pewne słowa nie mogą paść.

Kłamczuch

Kto to taki ? Mistrz iluzji i książę złej wiary. Najgorsze, że on sobie doskonale zdaje z tego sprawę. Jego cel, to mieć zawsze rację, żeby lepiej zmanipulować, zdominować, wyprowadzić z równowagi.

Czego nie rób

Nie argumentuj. Nie ma co dyskutować z kimś, kto świadomie wprowadza cię w błąd.

Nie obracaj kłamstwa w żart. Może to dość kusząca perspektywa, mająca na celu wykazanie, że rozmówca nie jest wiarygodny, a jego gadanina absurdalna. Ale to ryzykowne: możesz trafić w jego ego i dostać się na celownik agresji.

Co możesz zrobić

Konfrontować z rzeczywistością. Jest tak a nie inaczej: tu masz liczby i konkretne dowody. Pokaż kłamczuchowi, jak się sprawy mają naprawdę.  Nie pozwól mu na kontrargumenty, twoim zadaniem jesteś przedstawić fakty, a nie dyskutować.

Egocentryk

Kto to taki? Egocentryka charakteryzuje skłonność do przyjmowania wszystkiego do siebie. Jedziesz na Kanary? On już tam był, wszystko widział, wszystko przeżył. Zapisałeś małego na jazdę konną? Córka egocentryka jeździ już na zawody.

Jego zdolność do słuchania innych jest w zaniku, nie interesuje go tak naprawdę nic, co masz mu do powiedzenia (chyba, że to dotyczy jego).

Tego nie rób:

Nie ironizuj. Egocentryk nie rozumie ironii. Cynizmu również nie pojmie, a twoje: „Ojej, naprawdę?! Niemożliwy jesteś!” tylko go nakręcą do dalszego gadania.

Nie nabijaj się. To nie zadziała po prostu, a możesz zyskać jeszcze jednego wroga.

Co możesz zrobić:

Uciąć rozmowę. To tylko kwestia odpowiedniej techniki. Trzeba dobrze wykorzystać przerwę w monologu egocentryka, na przykład kiedy bierze oddech. Mówisz wtedy: „O, a wiesz? Opowiadałam ci już?…”. I zmieniasz temat na jak najbardziej neutralny.

Delikatnie zignorować. Oczywiście, nie chodzi o to, by udawać, że nic nie widzimy i nic nie słyszymy. Ale odpowiadać krótkim „tak” lub „nie” i mówić znacznie więcej językiem ciała .

Namolny

Kto to taki ? Ten, który gnębi cię SMS-ami, telefonami i mailami w dzień i w nocy.  Kiedy tylko czegoś potrzebuje, to jest zawsze najważniejsze. Nie radzi sobie ze stresem i przenosi swoje niepokoje i złość na innych, presję oczywiście również.

Tego nie rób:

Nie stosuj przemoc słownej. Wiem, czasem trudno się powstrzymać. Ale spróbuj: namolny jest w ciągłych nerwach. Twoje słowa tylko doleją oliwy do ognia i wzmocnią jego postawę.

Nie uciekaj, nie unikaj. To rozwiązanie chwilowe, nieprzynoszące efektów na dłuższą metę.  Namolny bywają wyjątkowo cierpliwi.

Co możesz zrobić:

Zachować absolutny spokój…i konsekwentnie, ale miło odmawiać. Jeśli będziesz niewzruszony, namolny może w końcu uświadomić sobie, że jego zachowanie jest niewłaściwe.

Zwerbalizować swoje emocje. Namolny nie stara się być agresywny: jeśli tak jest, to jest tylko konsekwencją presji, jaką odczuwa. Jeśli umiejętnie ubierzesz w słowa to, co jest dla ciebie powodem dyskomfortu, możesz go zszokować. Nie bój się powiedzieć: „Rozumiem, że ci się spieszy, ale kiedy mówisz do mnie w ten sposób / kiedy traktujesz mnie tak, czuję się…”.

Życie pośród ludzi nie zawsze jest sielanką. Zróbmy wszystko, by jak najczęściej czuć się komfortowo w kontaktach z innymi, nawet tymi „trudniejszymi” przypadkami.


Lifestyle

Lubisz dopasowane do ciała ubrania? 6 dowodów na to, że zbyt ciasne ciuchy szkodzą zdrowiu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
27 maja 2016
Fot. Pixabay / JESHOOTS / CC0 Public Domain

Kobiety kochają dopasowane ubrania, które podkreślają sylwetkę. Niestety czasem można zaobserwować dziewczyny wręcz wbite w zbyt ciasne ubranie. Bardziej już nie da się podkreślić sylwetki, jednak noszenie zbyt małych ubrań nie tylko krępuje ruchy i szczególnie w przypadku spodni biodrówek tworzy nieestetyczne fałdy skóry, ale także zagraża zdrowiu.

Źle dopasowane ubrania szkodzą ciału

1. Jeansy

Jeansowe spodnie, szczególnie typu rurki które kocha rzesza kobiet, absolutnie nie powinny być ekstremalnie dopasowane do sylwetki. Zbyt ciasne obleczenie całych nóg może skutkować przykrymi objawami zaburzeń czucia na bocznej powierzchni uda oraz intensywnym świądem. Powodem jest zbyt mocny ucisk nerwu skórnego bocznego uda. Ponadto nosząc za ciasne, sztywne spodnie utrudniamy przepływ krwi, a tego skutkami są obrzęki i zastoje. Uciskanie żołądka i jelit, jeśli nosimy spodnie ledwie dopinające się w pasie, spowoduje kłopoty trawienne, a nacisk na pęcherz, kłopoty z utrzymaniem moczu.

Fot. Pixabay / kaboompics / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / kaboompics / CC0 Public Domain

2. Biodrówki

Noszenie spodni które kończą się wysokością na biodrach, może kończyć się wychłodzeniem dolnej partii pleców, sprzyjać kłopotom z pęcherzem oraz nasilać stany zapalne jajników. Zbyt ciasne biodrówki uciskają nerwy czuciowe pod kością ogonową, a w efekcie pojawia się mrowienie i drętwienie. Z biodrówkami pojawia się także kłopot natury estetycznej, ponieważ ciasno okalający biodra pas podkreśla nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, formując brzydko wyglądające oponki wokół bioder. A tego żadna z nas nie lubi.

 Fot. Pixabay / SplitShire / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / SplitShire / CC0 Public Domain

3. Stringi

Mężczyźni bardzo lubią ten rodzaj bielizny, a kobiety chcąc czuć się sexy, chętnie ją zakładają. Trzeba jednak wiedzieć, ze tak ciasno przylegający, wręcz wrzynający się w intymne miejsca materiał to pierwszy krok do intymnej katastrofy. Przylegający do skóry materiał sprawia, że zbiera się wilgoć, a w połączeniu z ciepłem ciała stanowi to idealną pożywkę dla chorobotwórczych grzybów i drobnoustrojów. Podczas poruszania się, cienki pasek materiału może powodować otarcia oraz przenosić bakterie z okolic odbytu do pochwy, co powoduje zakażenia grzybicze i stany zapalne.

 Fot. Pixabay / gadost0 / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / gadost0 / CC0 Public Domain

4.Biustonosz

Kobiety często kupują staniki „na oko” i nawet jeśli miseczki są ciut za małe, to według wielu z nas, wcale nie szkodzi, bo ściśnięte piersi to większe piersi! Niestety, to tylko pozory, bo biust ściskany do granic możliwości narażony jest na deformację. A gdy jeszcze obwód w klatce piersiowej jest większy niż możliwości stanika, fundujemy sobie wrzynający się materiał, otarcia skóry, bóle ramion, barków, pleców. Co gorsze, za ciasne biustonosze oddziałują na zaburzenia układu limfatycznego oraz krążenia. Z powodu utrudnionego odprowadzania limfy, mogą powstawać torbiele i guzki, wymagające interwencji chirurga.

Fot. Pixabay / Foundry / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / Foundry / CC0 Public Domain

5.Buty

Zbyt małe deformują stopę, zbyt wąskie doprowadzają do powstawania halluksów, problemy z wrastającymi paznokciami u stóp. Te, nie mające właściwej amortyzacji oraz nie gwarantujące odpowiedniego podparcia wysklepieniu, mogą powodować stany zapalne rozcięgna podeszwowego. o negatywnym wpływie butów na stopy i ciało, przeczytasz tutaj.

 Fot. Pixabay / Espressolia / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Espressolia / CC0 Public Domain

6.Koszula z kołnierzykiem

O dziwo, nawet zamiłowanie do zapinania eleganckich kołnierzyków po ostatni guzik, może przynieść pewną szkodę. Ucisk na tętnicę szyjną, spowodowany ciasnym kołnierzykiem, może powodować utrudnienia w transporcie dotlenionej krwi do mózgu. W związku z tym, jeśli pracujecie np. w biurze, możecie zauważyć spadek koncentracji czy szybkiego reagowania.

 Fot. Pixabay / Republica / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Republica / CC0 Public Domain

 


Zobacz także

Uwolnić emocje, czyli złapać wiatr w żagle!

epilacja laserowa

Epilacja laserowa – co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg

Naturalne środki na stres