Lifestyle

Jak być dobrą żoną – szokujący poradnik z lat 50-tych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/twentyfourworks
 

„Poradnik dobrej żony” to artykuł , który został opublikowany w pewnym popularnym w latach pięćdziesiątych, w Stanach Zjednoczonych, miesięczniku dla kobiet. Czasopismo było typową w owym okresie gazetą zawierającą porady na temat tego, jak być dobrą gospodynią domową. Choć od opublikowania tego tekstu minęło już ponad pół wieku, wydaje się, że niektórzy panowie marzą o powrocie do dawnych czasów.  A może nawet, mentalnie tam utkwili?

Jeśli jesteście ciekawi, rzućcie okiem na te kilka wskazówek z lat pięćdziesiątych

 • Przygotuj obiad. Planuj z wyprzedzeniem, nawet poprzedniej nocy, aby przygotować pyszny posiłek, na czas na jego powrotu. Jest to doskonały sposób, żeby mu powiedzieć, że o nim myślałaś i że martwisz się jego problemami. Większość mężczyzn jest głodna, gdy wraca do domu, a perspektywa zjedzenia dobrego posiłku miło kojarzy im się z ciepłym powitaniem z twojej strony.
 • Przygotuj się. Poświęć 15 minut na odpoczynek, abyś się odświeżyć, zanim on wróci. Popraw makijaż, zwiąż wstążką włosy i wyglądaj świeżo. Właśnie przebywał wśród wielu, zmęczonych pracą ludzi.
 • Bądź zabawna i  interesująca. Jednym z twoich obowiązków jest zapewnienie mu odrobiny rozrywki.
 • Pozbądź się bałaganu. Zanim wróci twój mąż, przejdź po domu i posprzątaj. Zbierz podręczniki szkolne, zabawki, papier itp., a następnie przetrzyj ściereczką stoliki.
 • W chłodniejsze miesiące w roku powinnaś rozpalić ogień w kominku, aby on mógł się zrelaksować. Twój mąż poczuje, że dotarł do przystani spokoju i porządku, i to zadziała na twoją korzyść. W końcu troska o jego wygodę zapewni ci ogromną osobistą satysfakcję.
 • Przygotuj dzieci. Poświęć kilka minut, aby umyć im ręce i twarze, przeczesać włosy i, jeśli to konieczne, zmienić ubranie. Połóż kres wszystkim sporom. W chwili jego powrotu ucisz wszelkie hałasy – pralki, suszarki lub odkurzacza. Staraj się zachęcać dzieci do zachowania ciszy.
 • Ciesz się, że go widzisz.
 • Przywitaj go ciepłym uśmiechem i pokaż mu, że jesteś szczerze zainteresowana tym, by zaspokoić jego potrzeby.
 • Słuchaj go. Możesz chcieć mu przekazać kilkanaście ważnych rzeczy, ale sam moment jego przyjścia nie jest odpowiedni.
 • Pozwól mu mówić pierwszemu – pamiętaj, jego tematy rozmów są ważniejsze niż twoje.
 • Nigdy nie narzekaj, jeśli wróci późno do domu lub wyjdzie na kolację lub gdy zażyje rozrywki bez ciebie. Zamiast tego spróbuj zrozumieć jego świat napięcia i presji i jego bardzo realną potrzebę bycia w domu i relaksu.
 • Twój cel: Postaraj się, aby Twój dom był miejscem spokoju, porządku i spokoju, gdzie twój mąż może odnowić się cieleśnie i duchowo.
 • Nie witaj go skargami i problemami.
 • Nie narzekaj, jeśli spóźni się do domu na kolację lub nawet, jeśli nie wróci przez całą noc. To naprawdę niewiele dla ciebie w porównaniu z tym, przez co on przechodził tego dnia.
 • Podaj mu jego poduszkę i zaoferuj, że zdejmiesz mu buty. Mów niskim, łagodnym i przyjemnym głosem.
 • Nie zadawaj mu pytań na temat tego, co robił ani nie kwestionuj jego osądu lub uczciwości. Pamiętajcie, on jest panem domu i jako taki zawsze będzie wykonywał swoją wolę uczciwie i zgodnie z prawdą. Nie masz prawa go przesłuchiwać.
 • Dobra żona zawsze zna swoje miejsce.

Na podstawie: vintag.es

 


Lifestyle

5 znaków zodiaku, które są mężczyznami-dzieciuchami. Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Fot. iStock /
Następny

No słodziak roztrzepany taki, chłopiec… nie mężczyzna. Z pewnością nie raz i nie dwa studziłyście swoje miłosne zapały z powodu dużych braków dojrzałości potencjalnego partnera. Owszem, takim dzieciakiem, można się przez chwilę pozachwycać – jakie to spontaniczne, wolne i urocze, ale… ALE jeśli zależy nam na związku, a nie posadzie opiekunki, prawda jest brutalna – tak się nie da żyć. Bo związki z mężczyzną-dzieciuchem, to orka na ugorze.

Nikt nie da rady – można tylko wytrzymywać pewne rzeczy krócej lub dłużej. Niektórzy mężczyźni nie nauczyli się, jak dorosnąć…

Zdaniem astrologów, nie można zwalać całej winy na niedoszłą teściową 😉 – istnieją bowiem naturalne predyspozycje do niedojrzałych zachowań, wynikające ze znaku zodiaku.

Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii, to…


źródło: yourtango.com

Lifestyle

Znaczenie koszmarów sennych – 9 najczęstszych symboli

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/Kharchenko_irina7

Koszmary senne zdarzają się każdemu. Czasem możesz mieć wrażenie, że są wyjątkowo realistyczne . Budzisz się z nich zlany potem, z bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Niektóre z taki „złych snów” mogą się nawet powtarzać. Czy jest w nich ukryty jakiś głębszy sens, jakaś wiadomość od podświadomości? Badania psychologiczne sugerują, że koszmary senne mogą być bardzo użyteczną wskazówką na temat twoich niezaspokojonych potrzeb i nierozwiązanych dotąd problemów. Poznajcie dziewięć najczęstszych symboli występujących w koszmarach, oraz ich możliwą interpretację.

Umarli

W niektórych przypadkach (np. gdy śnisz o babci, którą straciłaś w zeszłym roku), twój umysł naprawdę stara się przetworzyć twój żal. Innym razem (np. gdy czekasz na wyniki ważnych testów medycznych), możesz mieć problemy ze zwiększoną świadomością własnej śmiertelności. Specjaliści od snów uważają jednak, że takie sny mają uświadomić ci, że powinieneś z czymś się w swoim życiu pożegnać, coś „odpuścić” i pójść dalej.

Wypadające zęby

Szokująco duża liczba ludzi miała w życiu co najmniej jeden koszmar, w którym ich zęby zaczęły wypadać lub zostały usunięte siłą…  Zdaniem specjalistów ten motyw senny odnosi się to do braku poczucia bezpieczeństwa lub do jakiegoś konkretnego lęku. Być może, z jakiegoś powodu opuszczasz strefę komfortu. A może czujesz, że nie spełniasz jakiś oczekiwań?

Z drugiej strony, koszmary na temat utraty zębów mogą być również związane z brakiem pewności co do wyglądu fizycznego. Być może ostatnio czułeś się nieatrakcyjny, a może masz problemy z tym, jak się zmieniasz wraz z wiekiem?

Odejście partnera

Po pierwsze, ważne jest, aby spojrzeć na swój związek „z boku” i rozważyć, co może sprawić, że poczujesz się w nim mniej bezpiecznie. W niektórych przypadkach pochodzenie twoich lęków jest oczywiste (np. obawy związane z niewiernością). Innym razem zdajesz sobie sprawę z tego, że boisz się, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swojego partnera. Jeśli nie jesteś w związku, ale śnisz, że jesteś z partnerem, a następnie zostajesz porzucony, może to oznaczać, że boisz się, że nigdy nie poznasz właściwej osoby.

Zranienie

Twój koszmar może obejmować wszystko, od bolesnego cięcia nożownika po wypadek lub poważne oparzenia na skutek pożaru. We wszystkich tych przypadkach dominującą teorią jest to, że sny o urazach są zwykle związane z uczuciem słabości lub bezsilności w pewnym aspekcie twojego życia. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli śnisz o tym, że sobie coś złamałeś.

Uwięzienie, pułapka

Czasami ten koszmar odzwierciedla jedynie twoją fobię , tak jak sen o pająkach może odnosić się do twojego irracjonalnego strachu przed tymi owadami. Koszmary o tym, że jest się fizycznie uwięziony, mogą być oznaką, że czujesz się psychicznie „zablokowany” w jakiś sposób. Możesz czuć się uwięzionym w niespełnionym związku lub możesz czuć się ograniczony długiem, problemami w pracy, a może utknąłeś w miejscu i nie wiesz, co dalej?

Upadek

Tak jak marzenie o lataniu jest jednym z najprzyjemniejszych snów, tak sen o spadaniu jest jednym z tych najgorszych. Niezależnie od tego, czy spadniesz z krzesła, czy wypadniesz z samolotu, możesz obudzić się z mocno przyspieszonym biciem serca i głębokim poczuciem bezradności. Często źródłem tych koszmarów jest stopień niepokoju, jaki odczuwasz w swoim życiu na jawie, obawa, że nie masz nad niczym kontroli, poczucie, że jakieś negatywne wydarzenia lub konsekwencje są nieuniknione.

Bycie ściganym lub atakowanym

Możesz uciekać przed potworami, koszmarnymi postaciami z bajek, mordercami  czy ludźmi, których znasz osobiście i których się boisz (nawet podświadomie). Wszystkie te sny oznaczają strach przed konfrontacją – w pracy, z partnerem, z „toksyczną” matką… Próbujesz uniknąć konfliktu, ale w głębi duszy wiesz, że to jest coś, z czym musisz się zmierzyć.

Nagość

„Klasyczny” sen wygląda tak: nagle stajesz zupełnie nagi przed swoimi kolegami z klasy lub w autobusie pełnym ludzi. Albo w pracy, przed szefem. To koszmar, który może wydawać się śmieszny jako doświadczenie abstrakcyjne, ale kiedy go przeżywamy, jest bardzo upokarzający. Przesłaniem z tego rodzaju snów jest to, że obawiasz się bycia osądzanym przez innych i martwisz się o to, jak postrzegają cię inni.

Spóźnienie lub nieobecność na jakimś ważnym wydarzeniu

Może to być egzamin, ślub, rozmowa kwalifikacyjna, zabieg medyczny lub cokolwiek innego, co jest dla ciebie ważne. Taki koszmar pojawia się wtedy, gdy boisz się, że nie sprostasz jakimś ważnym obowiązkom czy oczekiwaniom. Jest efektem chronicznego poczucia niepokoju i napięcia emocjonalnego.

Zdarza wam się śnić koszmary? Czy pojawiają się w nich któreś z wymienionych motywów?


Na podstawie: thelawofattraction.com

 


Zobacz także

Kalejdoskop smaków. Co mają wspólnego paluszki surimi z krabem?

„Osoby o poglądach lewicowych częściej miewają problemy z zajściem w ciążę”?! Zamknijcie usta Panowie, o ile nie macie nic sensownego do powiedzenia

Popatrzcie na swoje odbicia w lustrze. Bo oto przed Wami stoją ludzie, którym zdarzyłam się ja. Najszczęśliwsze dziecko na tym świecie