Lifestyle

Bartłomiej Topa został ojcem bliźniąt. „Dziękuję Gabryniu za miłość!”

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2021
 

Bartłomiej Topa i jego partnerka Gabriela Mierzwiak zostali rodzicami. Aktor na Instagramie pokazał swoje pierwsze zdjęcie z bliźniętami. „Tak, dzielę się z wami naszym szczęściem! DZIĘKUJĘ Gabryniu od serca za MIŁOŚĆ i wszystko co w niej zawarte! dobrze, że jesteś! ❤️ Naszym już obecnym dzieciom – dziękujemy za radość w oczekiwaniu!”-napisał aktor pod fotką, na której trzyma dwa nosidełka z maluszkami w środku. 


Podziękował również zaangażowanym w powitanie dzieci na świecie i opiekującym się jego partnerkom lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie „za ich skupienie, trud, pomoc i dobre słowo!”

Niewiele wiemy o życiu prywatnym popularnego aktora. O związku i miłości mówi niewiele. Wyjątek zrobił ok. dwóch lat temu w wywiadzie, którego udzielił Magdzie Mołek w programie „W roli głównej” w TVN Style. Mówił wtedy, że znów jest zakochany. Gabriela Mierzwiak jest adwokatem, pracuje w jednej z warszawskich kancelarii. Trudno wypatrzyć ich razem na show-biznesowych ściankach.

20 lat temu przeżył wielką tragedię. Jego synek Kajetan, który miał wrodzoną wadę serca, zmarł trzy godziny po urodzeniu w szpitalu.
– Śmierć Kajtka przewartościowała moje życie, spojrzenie na ludzi, na codzienność. Z myślenia o tym, że jest coś po, że będzie kiedyś, na myślenie, że najważniejsze jest to, co tu i teraz. Dzisiaj. Że nie ma przyszłości. I to jest mój raj – powiedział Topa w wywiadzie dla magazynu „Pani” w 2018 roku.
Zanim związał się z Gabrielą Mierzwiak był mężem malarki Agaty Rogalskiej, z tego związku ma syna Antoniego. Gabriela Mierzwiak ma dwie adoptowane córki.

Lifestyle

Dobre wieści w sprawie bonu turystycznego!

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2021
fot. whitelook/iStock
 

Polski Bon Turystyczny cieszy się dużą popularnością. Wg oficjalnych danych, skorzystało z niego już aż 7 mln dzieci. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Turystyki – dodatkowy bon na niepełnosprawne dziecko aktywowało aż 171 tys. rodzin. Dziś już wiemy, że bonem turystycznym będzie można zapłacić za hotel czy atrakcje dla dzieci również w 2022 roku.

Rząd przyjął właśnie projekt ustawy, w której zapisano możliwość wydłużenia terminu ważności bonu turystycznego. Pierwotnie ostatecznym terminem miał koniec marca 2022 roku. Termin ten zostanie wydłużony do 30 września 2022, a więc obejmie również okres przyszłorocznych wakacji.

Jak działa bon, gdzie można go wykorzystać?

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .
Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Bon można wykorzystać w Polsce.  Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Przygotowanie listy koordynuje Polska Organizacja Turystyczna: https://www.pot.gov.pl/pl


Lifestyle

Iga Świątek przekazała 200 tys. zł na wsparcie psychiczne dzieci. „Potrzeby to trochę studnia bez dna”

Redakcja
Redakcja
4 listopada 2021
fot. Instagram Igi świątek

– 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią dwie organizacje charytatywne – naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji – napisała na Instagramie Iga Świątek. Jej datek trafił na konto Fundacji Słonie na Balkonie oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

„Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna… Decyzja była spontaniczna”

Wcześniej od osób z tych fundacji Świątek usłyszała, że: „nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży”. I właśnie na ten pójdą pieniądze od tenisistki – Fundacja Słonie na Balkonie uruchomi w drugiej połowy listopada dodatkowe dyżury psychologów, „aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią”. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą – pisze Świątek.

Tenisistka zapewnia, że wpłacona przez nią kwota zapewni także stałą roczną terapię dla czterdzieściorga dzieci w kryzysie psychicznym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

„Dziękuję Wam za pomoc i liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego. Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej – możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ”.

Najlepsza polska tenisistka zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tenisowym rankingu WTA. Na światowych kortach – według aktualnego zestawienia najlepiej zarabiających tenisistek w 2021 – zarobiła ok. 6,5 miliona złotych.

Bądź jak Iga Świątek. Wygrywaj!


Zobacz także

Koniec z sikaniem po krzakach. Zobaczcie ten wynalazek dla kobiet!

Nieznośne krótkie, trzyliterowe słowo, które wszystko psuje. Starajcie się go nie używać

Wolimy psy od naszych przyjaciół. To zwierzakom zdradzamy nasze najskrytsze tajemnice