Go to content

Babskim okiem: subiektywny przegląd wydarzeń minionego tygodnia na Oh!me

Fot. iStock / LifesizeImages

Jeśli na skutek różnych splotów okoliczności zeszły tydzień minął wam tak niespostrzeżenie, że zastanawiacie się, co się właściwie w tym czasie wydarzyło, to mamy coś dla was: baaaardzo subiektywny przegląd newsów! Zróbcie sobie krótką przerwę, usiądźcie i przeczytajcie  „Babskim okiem” :)!

Orkiestra gra

News numer jeden to zdecydowanie najbardziej radosna wiadomość i nie przebije go nawet głupia mina Leo na Twitterze (o tym za chwilę). WOŚP jak zwykle zebrała rekordową sumę pieniędzy na szczytny cel (w tym roku  na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów) Stan zadeklarowany to 44 047 594 zł. Cudownie!

Tydzień zacząłby się więc naprawdę świątecznie, gdyby nie to, że zaraz potem wybuchła afera o to, dlaczego materiału podsumowującego dokonania Orkiestry nie wyemitowały Wiadomości TVP. Internetową i papierową prasę zalały spekulacje na temat tego, jaki to ma związek z lawiną zwolnień i zmian w mediach publicznych.

a Leonardo ma nadzieję…

Boski Leonardo (di Caprio, nie da Vinci :)) odebrał kolejny, Złoty Glob w nagrodę dla najlepszego aktora (film „ Zjawa”) i tradycyjnie jest już setny raz nominowany do Oskara (oczywiście, teraz wszyscy zastanawiają się czy w tym roku uda mu się w końcu go zdobyć). Twitter oszalał na punkcie miny pewnej miny Leo, a ja powiem wam szczerze, zupełnie nie wiem o co temu Twitterowi chodzi.

Facet przewrócił oczami, gdy obok przechodziła Lady Gaga, a sieć rozgrzała się do czerwoności. Gdyby tak Twitter zawitał do warszawskiego metra o poranku, zobaczyłby o wiele ciekawsze miny. Zwłaszcza jak się człowiek próbuje przecisnąć do wyjścia, a facet z wielkim plecakiem udaje, że człowieka nie widzi.

Czarodzieje odchodzą…

Z Nowego Jorku napłynęły do nas smutne wiadomości. 10 stycznia zmarł David Bowie, legenda muzyki, człowiek o niesamowitych oczach i osobowości tak bogatej, że starczyłoby jej dla kilku osób. Gdybyście mieli okazję, przesłuchajcie jego ostatni album, bo to bardzo osobiste i piękne pożegnanie artysty ze światem i dowód na to, że odchodził pogodzony z losem. W zeszły czwartek w żałobie pogrążył się też Hogwart i cała Wielka Brytania: w wieku 69 lat, na skutek choroby nowotworowej odszedł Alan Rickman, szerszej gawiedzi znany z roli profesora Snape’a. W pamięci koneserów i kinomaniaków nieodżałowany Hans Gruber.

W Kanadzie fani wspierali Céline Dion po śmierci jej męża (Réné Angélil) i brata.

…a świat nadal się kręci

Wyobraźnię Amerykanów przez chwilę zawojował Powerball (taki toto-lotek;)) i astronomiczna suma do wygrania: 1,586 miliarda dolarów…

Tymczasem przygnębiające newsy  dotarły  z Turcji i Indonezji, gdzie doszło do samobójczych zamachów terrorystycznych. Za to Europa nieustannie dyskutowała o problemie uchodźców, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń (gwałty i przypadki molestowania) w Niemczech.

U nas po staremu

A w Polsce? Serwisy informacyjne podały, że obniżono nam rating, czyli upraszczając, nasza wiarygodność kredytowa spadła. Internet oszalał na punkcie pewnego zdjęcia z obrad Sejmu, które udowadnia, że Jarosław Kaczyński potrafi się śmiać i korzystać z tabletu. No i nadeszła zima!


Do przeczytania za tydzień!