Lifestyle

Anna Lewandowska: „Rok, który zmienił nasze życie”. Mała Klara ma już rok

Redakcja
Redakcja
4 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /annalewandowskahpba l
 

„To niesamowite, że istota, która nie potrafi jeszcze mówić, może tak wiele przekazać. Że istota, która nie potrafi czytać, potrafi tak dobrze uczyć. Klara nauczyła mnie, że sensem istnienia jest życie dla drugiej osoby. Dzięki Niej zrozumiałam, że rodzina jest najważniejsza. Dzięki Niej wiem, że Klara i Robert są dla mnie najważniejsi” – pisze na swoim blogu Anna Lewandowska. Lewandowscy świętują roczek swojej córki, Klary. Nie brakuje też życzeń od fanów najsłynniejszej polskiej pary.

Anna Lewandowska opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia z urodzin córeczki.

„Rok, który zmienił nasze życie. Klara.💞 Mija rok, od kiedy urodziłam naszą Córeczkę Klarę. To był magiczny czas, pełen miłości, niespodziewanych wrażeń, poznawania małego człowieka i siebie na nowo. Odgadywania Jej potrzeb i swoich emocji. Ogromnych zmian, za które jestem Jej wdzięczna.
Nasza miłość! 💞 „.

 

Rok, który zmienił nasze życie. Klara.💞 Mija rok, od kiedy urodziłam naszą Córeczkę Klarę. To był magiczny czas, pełen miłości, niespodziewanych wrażeń, poznawania małego człowieka i siebie na nowo. Odgadywania Jej potrzeb i swoich emocji. Ogromnych zmian, za które jestem Jej wdzięczna. Nasza miłość! 💞 Nowy post 👉🏻 www.hpba.pl 💞 🍬🌸🍦🍭💞 wszystkiego Najlepszego Skarbie nasz! The year that changed everything. Klara. 💞 A year has passed since I gave birth to my baby Daughter. It’s been a magical time, full of love, unexpected feelings, getting to know a little human being and myself. Guessing Her needs and my emotions. A year of huge changes that I am grateful to Her for. 💞🍭🍬🍦🌸 new post www.hpba.pl #happybirthday #Klara #myLove #Love #Family #LeeandowscyTeam #RobertLewandowski #annalewandowska #photo @martawojtal @babybyann #OneYearOld #happybirthdayKlara

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

Setki tysięcy fanów kibicowały młodym rodzicom od momentu, gdy obwieścili światu ciążę. Jak zwykle nie brakowało dobrych i złych momentów. Ciążę Lewandowskiej obserwowano skrupulatnie i z zazdrością, bo któż nie chciałby przejść przez to wszystko bez zbędnych nadprogramowych kilogramów i z w dodatku w luksusowych warunkach. Po porodzie, prawdziwą burzę wywołało zdjęcie Anny, która w oszałamiającym tempie wróciła do formy.

Opłaca się być AKTYWNYM i trzymać się zdrowych zasad, zarówno przed ciążą jak i w jej trakcie! Powoli wracam do formy💧 – wbrew pozorom nie jest łatwo🙈! 😉Pamiętajcie jednak o tym, o czym wielokrotnie powtarzam. Każdy organizm regeneruje się w innym tempie. Nie poddawajcie się i nie rezygnujecie, a małymi kroczkami wrócimy do formy. Dajcie sobie czas i luz – nic na siłe! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻#workout #healthymom #annalewandowska #healthyplanbyann It is worth it to be active and stick to healthy rules, before and during pregnancy! 🙈💧I slowly return to my form – contrary to appearances it is not easy! 😉Remember, however, about what I repeat . Every organism regenerates at a different pace. Do not give up and with small steps you will return to form. Give yourself time and chill a bit!🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

Nawet, gdy zdarza się nam z zazdrości zacisnąć zęby, bo życie nas tak nie rozpieszcza… trzeba przyznać, że nawet słynna „Lewandowska” jest matką taką, jak ja, czy ty. I towarzyszą jej te same emocje.

Drogie Mamy, od dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Dołączam do życzeń Fundacji @mlekiemimiloscia i jednoczę się z Wami. Wiem, jak karmienie naszych maleństw jest ważne i nieraz spędza sen z powiek 😌Dla mnie jest nie tylko zaspokojeniem potrzeb żywieniowych mojej córeczki, ale rownież naturalnym budowaniem relacji i bliskości między nami. Czuję, że w ten sposób daję mojemu dziecku wiele zdrowia i dodatkowe poczucie bezpieczeństwa … Ach, i te czułe oczy wpatrzone we mnie pełne miłości i wdzięczności …😍 Wiem jednak, że są kobiety, które zmuszone przez różne sytuacje życiowe muszą lub chcą podjąć inne decyzje. Trzeba pamiętać, że jest to wybór każdej z nas, mamy do niego prawo-bez osądzania i ocenienia. Szanuję i wspieram każdą mamę, bo każda z nas chce jak najlepiej dla swego maleństwa, i wie co jest dla niego najlepsze… Dlatego, Drogie Mamy, wspierajmy się NAWZAJEM🙌🏻. Dużo zdrowia i radości dla Was i Waszych kochanych pociech ❤️😍👶🏻❤️❤️❤️❤️❤️ Dear Moms, International Breastfeeding Week begins today. I join the @mlekiemimiloscia wishes and I am with you. I know how breast feeding our babies is important and sometimes it leaves you sleepless 😌For me, it is not only about satisfying the needs of my daughter, but also the natural building of relationships and closeness between us. I feel that in this way I give my child a lot of health and extra sense of security … Ah, and those sweet eyes staring at me, full of love and gratitude … 😍 I know, however, that there are women who are forced by different live situations or they want to make other decisions. You have to remember that this is your choice, we have the right to it – no judging. I respect and support every mom, because each of us wants the best for our little ones, and knows what is best … Therefore, Dear Moms, let’s support each other. Loads of health and joy for you and your sweetheart 👶🏻❤️👶🏻❤️👶🏻❤️ #healthy #healthymom #baby #healthyplanbyann #annalewandowska

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

„Córeczko, pamiętaj: Że Ci dziękuję. Że Cię kocham. Że jesteś najważniejsza” – kończy wpis na blogu Anna Lewandowska. Nam pozostaje dodać: wszystkiego najlepszego dla Klary i całej rodziny. Cieszcie się sobą!


Lifestyle

„Miałam wypadek samochodowy, a mój eyeliner pozostał nietknięty”. Lepszej rekomendacji nie wymyśliłby najlepszy marketingowiec

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /coffeecatsandcusswords
 

Zdarzało się wam szukać w sieci opinii na temat kosmetyków? Pewnie, że tak. Nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie powypadkowe zdjęcia 😉 .

Zaczęło się dość niezwykle. 25-letnia pielęgniarka Shelby z Bostonu, po wypadku samochodowym leżała w szpitalu. Zrobiła sobie selfie, żeby mieć dowód swojego stanu przeciwko sprawcy wypadku. Kiedy obejrzała zdjęcie na ekranie telefonu, sama się roześmiała.

Na szyi miała kołnierz, zmierzwioną fryzurę, i rozmazany od płaczu tusz. Na twarzy była rozmazana krew, ale eyeliner pozostał nienaruszony. Lepszego testu kosmetyku na trwałość nie można było sobie wyobrazić. Shelby wrzuciła zdjęcie z rekomendacją kosmetyku na stronę producenta kosmetyku, gdzie pozostało niezauważone przez jakiś czas.

 

Po kilku miesiącach szukając rekomendacji eyelinera w internecie, na zdjęcie trafiła inna kobieta i podała zdjęcie Shelby dalej, na Twitterze. I tak powypadkowa fotka stała się hitem sieci. Na udostępniane zdjęcie zareagowała sama twórczyni słynnego wypadkoodpornego eyelinera – Kat Von D. W odpowiedzi na udostępniony post, inne internautki zaczęły wrzucać swoje powypadkowe fotki z rekomendacją tego eyelinera. Choć w samych wypadkach nie ma nic śmiesznego, trzeba przyznać, że żaden marketingowiec czy tester kosmetyków nie wymyśliłby lepszego testu trwałości eyelinera ;).  Cóż to za marka? Wypadkoodporny eyeliner to Tattoo Liner – Eyeliner w płynie marki Kat Von D. Odporny na wypadki rowerowe: 10/10

 


Lifestyle

Jak ogień i lód. Czy romans introwertyka z ekstrawertykiem ma szansę przetrwać?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 maja 2018
Fot. iStock/Anchiy

Ty – wybuchowa, głośna. Dosadnie mówisz o tym, co czujesz, czego ci trzeba, co cię zdenerwowało. „Eksplodujesz” emocjami, oczyścisz się i zapomnisz. On, klasyczny introwertyk, zapamięta to na długo, będzie przeżywał i wracał do tego myślami, analizując i dusząc w sobie uczucia, wątpliwości, ból. Niejednokrotnie zastanawiał się jak to możliwe, że jesteście razem. Bo czy romans introwertyka z ekstrawertykiem ma szansę przetrwać jako coś trwałego?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie. Przecież ekstrawertyk, z natury głodny uwagi i potrafiący o nią skutecznie zawalczyć jest tak skoncentrowany na sobie, że przegapi potrzeby i emocje zamkniętego w sobie introwertyka. Taka relacja może trwać jako jednostronny związek, gdzie jedna strona jest jedynie dawcą, druga jedynie biorcą. Nie operujmy jednak stereotypami, bo w sprawach serca czasami przeciwieństwa przyciągają się tak mocno, że wszystko się zmienia. Zwłaszcza, gdy introwertyk spotyka ekstrawertyka.

Jeśli jesteś ekstrawertykiem, nowy związek z introwertykiem może mieć dla ciebie niezwykły urok. Twój introwertyczny partner tak wspaniale umie słuchać, że sam zaczynasz poświęcać czas na zastanowienie się nad swoimi uczuciami i myślami – bardziej niż kiedykolwiek. I ty również słuchasz bardziej uważnie innych. Masz w sobie nowo odkryte poczucie wewnętrznego spokoju.

Jeśli jesteś introwertykiem, nowy związek z ekstrawertykiem może na początku wydawać się tak ekscytujący. Twój ekstrawertyczny partner zna tylu ludzi, kocha przygody i wydaje się być swobodny w każdej sytuacji społecznej. Czujesz się przy nim bezpiecznie, robisz różne rzeczy, których sam nigdy byś nie zrobił.

A co potem?

Po pewnym czasie stała narracja ekstrawertyka może stać się dla ciebie nużąca. Weekendy spędzane na rozmowach z ludźmi, których nie znasz – męczące.  znużona. Znów pragniesz spokoju, wyjazdu tylko we dwoje i podróży w ciszy. Gdy pojawiają się pierwsze problemy w tej relacji, wolisz poświęcić czas na przemyślenie całej sprawy. Ale twój ekstrawertyczny partner chce teraz właśnie rozmawiać. Stopień tej interakcji może cię wyczerpać. Możesz czuć, że zatracasz w tym związku siebie. Zastanawiasz się, czy ten, kogo kochasz jest zbyt powierzchowny. Martwisz się, że jego potrzeba by być w gronie innych osób oznacza, że ​​traci zainteresowanie tobą.

Tymczasem, jeśli jesteś ekstrawertykiem, styl i tempo twojego introwertycznego partnera zdają ci się cię ograniczać. Jej lub jego pragnienie spokojnego czasu „we dwoje” może sprawić, że poczujesz się poirytowany, znudzony, a nawet rozdrażniony.  Twoja potrzeba angażowania się w relacje z innymi, ważne źródło twojej energii, wydaje się zagrożona.

Chcesz zaangażować się w świat, ale twój introwertyczny partner woli go obserwować. Trudno ci to zrozumieć. Możesz się martwić, że uczucia ukochanego w stosunku do ciebie się zmieniły, ponieważ ona lub ona potrzebuje tyle czasu tylko dla siebie.

Czy to już koniec?

Niekoniecznie. Wiele par ekstrawertyk-introwertyk ma szczęśliwe i udane związki. Kluczem jest zrozumienie swoich natur. Ta introwertyczna niekoniecznie oznacza nieśmiałość, dyskomfort w związku z emocjami, nieśmiałość czy skrytość. Podobnie ekstrawertyczna niekoniecznie oznacza bycie bardzo towarzyskim, płytkim, głośnym lub „bez zahamowań”. Introwertycy mają skłonność do wewnętrznej motywacji i posiadania bogatego, wewnętrznego życia. Ekstrawertyków motywują interakcje z innymi ludźmi lub ich środowiskiem zewnętrznym. Introwertycy ładują swoje akumulatory w samotności. Ekstrawertycy czerpią energię z spędzania czasu z innymi.

Jednak badania sugerują, że wielu introwertyków spędza tyle samo czasu z innymi ludźmi, co ekstrawertycy i lubią oni mówić tak samo, jak ekstrawertycy. Różnica polega na wrażliwości obu typów osobowości na nadmierną stymulację. Wielu introwertów jest wrażliwych na nadmierne pobudzenie spowodowane dużą liczbą osób wokół  lub zbyt głośnym zachowaniem innych.  Wielu ekstrawertyków nudzi się lub męczy, jeśli spędzają zbyt dużo czasu w samotności lub nie wchodząc w interakcje z otoczeniem.

Podsumowując, zarówno ekstrawertycy, jak i introwertycy mogą stać się zbyt wrażliwi, ale na różne rzeczy. Aby stworzyć udany związek, konieczne jest zrozumienie, docenienie i zaakceptowanie różnic.


Na podstawie: psychcentral.com

 


Zobacz także

Równowaga. Trenuj z umiarem

Niewidzialni ojcowie. Kiedy tata nie chce zajmować się dzieckiem

Niewidzialni ojcowie. Kiedy tata nie chce zajmować się dzieckiem

Sprawdź, jakim typem osobowości jesteś i jak to wpływa na twoje zdrowie