Lifestyle

9 znaków, które mówią, że ktoś myśli o tobie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit
Następny

Pewnie nie raz łapałaś się na tym, że gdy dopadała cię czkawka, od razu rzucałaś od niechcenia „chyba ktoś o mnie myśli”. Mówimy tak pół żartem, pół serio, ale często towarzyszy tej chwili dziwne podekscytowanie, a nawet zaniepokojenie. Zwolennicy potęgi podświadomości uważają, że obserwowanie takich znaków może pomóc rozpoznać, czy energia skierowana do kogoś ma pozytywny lub negatywny przekaz. 

Często sami o tym zapominamy, że bywamy nieświadomie źródłem energii, którą posyłam innym osobom. Miło jest wiedzieć, że ktoś o nas ciepło myśli, ale z drugiej strony, gdy zwykłe myśli zamieniają się w niezdrową obsesję, mamy prawo być zaniepokojeni. Tymczasem warto wiedzieć, jakie sygnały świadczą o tym, że ktoś o nas myśli.

9 znaków podświadomości, które mówią, że ktoś myśli o tobie 

1. Doświadczasz nieoczekiwanych emocji

Na pewno znalazłaś się kiedyś w sytuacji, w której pochłonięta przez wykonywane czynności, skupiona na pracy lub rozmowie, nagle odczułaś silne emocje. Być może bez ostrzeżenia dopadł cię smutek lub niepokój, co może być znakiem, że ktoś bardzo tęskni za tobą i cię wspomina. Twoja nieobecność sprawia, że ten ktoś odczuwa głęboki smutek, który wędruje do ciebie. Podobnie może być w przypadku, gdy jesteś zmęczona, zestresowana, zrozpaczona i poczujesz na sobie ciepło. Ten znak można interpretować jako troskę myśli pełne miłości i zainteresowania od sprzyjającej ci osoby.

2 Swędzą cię oczy

O ile nie jest to kwestia uczulenia lub nadwrażliwości oczu na światło, to być może ktoś właśnie myśli o tobie. Mówi się, że swędzenie oczu pokazuje, jakie myśli ktoś kieruje w twoją stronę. Jeśli lewe oko kobiety ją swędzi, ktoś ją chwali. A jeśli prawe oko powoduje dyskomfort, ktoś ma coś do zarzucenia. U mężczyzn sprawa przedstawia się odwrotnie.

3. Twoje uszy i policzki płoną

Mówi się, że gdy ktoś mówi o nas, odczuwamy pieczenie uszu lub policzków. Gdy stają się one czerwone bez żadnego powodu, to znaczy, że ktoś może być zły na ciebie. Wiele osób interpretuje to jako odległe uderzenia agresywnych myśli innej osoby, w stosunku do „ofiary”. Z kolei zaczerwienienie i pieczenie uszu traktowane jest jako oznaka, że ktoś myśli o tobie, jako o sobie pociągającej, zmysłowej.

4. Gęsia skórka

Ten znak interpretuje się jako przebywanie w centrum emocji należących do innej osoby. Może dotyczyć myśli i przekazu pozytywnego lub negatywnego, choć najczęściej mówi się, że to oznacza twoją atrakcyjność dla drugiej osoby.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

5 koniecznych zmian, które pozwolą zerwać z nałogową miłością

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/praetorianphoto
 

Nie tylko alkohol i narkotyki mogą uzależniać. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez mężczyzny u swojego boku. Ta swoista, toksyczna relacja, w której kobieta kocha za bardzo, jest zaburzeniem opartym na obsesji na punkcie partnera, presji podporządkowania jemu swojego życia. 

Takie podejście powoduje brak równowagi w związku, a nieumiejętność budowania dobrej relacji, paniczny lęk przed samotnością powoduje, że kobiety boją się zakończyć związek, nawet ten, który nie jest dla nich najlepszy.

Gdy już wydarzy się ostateczne i partner odchodzi, kobiety kochające zbyt mocno albo walczą o „miłość” do upadłego, albo od razu wchodzą w następny związek, nie umiejąc odnaleźć się w rzeczywistości. To bardzo dużo złożona sytuacja, do której trudno jest dać dwie proste rady mające zadziałać na każdą kobietę.

Wiele kobiet czeka długotrwały proces, który pozwala zajrzeć w głąb siebie i dotknąć przyczyny problemu. Psychoterapia to najlepsze rozwiązanie, ale równie ważne jest samodzielne zaangażowanie w wyjście z tego stanu.

5 koniecznych zmian, które pozwolą zerwać z nałogową miłością

1. Ustaw priorytety

Najpierw ty, później partner. Bardzo ważne jest, aby znaleźć czas na normalne życie, które pozwoli oderwać myśli od partnera. Zwykłe czynności, hobby, skupienie się na samej sobie, a nie na ukochanej osobie, pozwoli nabrać odrobiny koniecznego dystansu. Jednak wysiłek podjęty od czasu do czasu, nie da zauważalnych efektów, za to zmiana sposobu myślenia i reagowania, która prowadzona jest systematycznie, wiele może zmienić.

2. Zacznij pomagać sobie

Naucz się radzić ze swoimi uczuciami, pozwól sobie przeżywać emocje. Daj sobie margines zrozumienia, że to, co czujesz jest w porządku. Zaakceptuj emocje, gdy się złościsz — krzycz, gdy czujesz rozczarowanie — możesz płakać. Dąż do tego, by ulgi od natłoku emocji szukać w sobie, a nie w obecności drugiej osoby.

3. Przemyśl swoje związki

Nałogowa miłość może mieć swoje korzenie w dzieciństwie, w relacji z rodzicami lub w pierwszych kontaktach z partnerami. Przemyśl, jak relacje z bliskimi osobami wpłynęły na ciebie, co pamiętasz najbardziej, czego się bałaś. Często obsesyjna miłość jest odpowiedzią na deficyt miłości zaznany we wczesnych latach życia. Kobiety kochają zbyt mocno, tak jakby chciały kochać „na zaś”, by nigdy więcej nie brakowało im tego uczucia.

4. Weź odpowiedzialność za swoją przyszłość

Nie oddawaj swojego życia w ręce innej osoby, nie pozwól, by ktokolwiek tobą kierował. Zapisz się na psychoterapię, wejdź do grupy wsparcia, aby jak najbardziej świadomie zostawić za sobą problemy i zacząć żyć swoim życiem.

5. Naucz się odróżniać zachowania toksyczne od zdrowych 

Być może nie wiesz, jak wygląda zdrowy i szczęśliwy związek. Być może uważasz, że miłość oznacza poświęcenie, cierpienie, składanie siebie w ofierze. A to nie prawda. Jednak dopóki nie zrozumiesz, co jest dla ciebie (a nie dla partnera) dobre, będziesz tkwić w chorym układzie.

źródło: zmianywzyciu.pl


Lifestyle

25 irytujących aspektów bycia w ciąży. Bardzo dobra kampania! Obejrzyjcie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

25 maja w Irlandii odbyło się referendum dotyczące liberalizacji prawa aborcyjnego. Blisko 70% społeczeństwa opowiedziało się za zmianą restrykcyjnych przepisów. Dotychczas Irlandia była jednym z niewielu krajów świata, który prawie całkowicie zakazuje aborcji. Z przeprowadzonych badań wynika, że minimum 3500 Irlandek rocznie przerywało ciążę za granicą. a około 5000 zamawia przez internet środki do aborcji farmakologicznej. 

Rozmowy o aborcji w Irlandii nie mają nic wspólnego z tymi, które toczą się w Polsce. Tam pojawił się szacunek i empatia dla kobiet, dla osób, które decydowały się aborcję z naprawdę przeróżnych powodów, które nie nam oceniać. Jeszcze przed referendum powstał spot „25 irytujących aspektów bycia w ciąży”. Obejrzyjcie koniecznie i dajcie znać, co wy myślicie na ten temat.

 


Zobacz także

mózg brzuszny

Nadmiernie się pocisz? Możesz mieć problemy z układem pokarmowym. Zobacz, jakie jeszcze sygnały wysyłają ci jelita

Chwile warte utrwalenia

Jak przezwyciężyć nieśmiałość. Zamiast być doskonały, staraj się być szczęśliwy