Go to content

9 rzeczy, których nie wiedzieliście o zdradzie. Nie musisz być nieszczęśliwy w związku, by zdradzić

Fot. istock/skynesher

Zdrada kojarzy nam się najczęściej z końcem związku, z olbrzymim cierpieniem i z utratą zaufania raz na zawsze. Na tych, którzy pozostali ze sobą mimo zdrady, patrzymy z podziwem, ale i zdziwieniem. Skąd czerpać w sobie siłę?

Trudno jest zrozumieć zdradę, choć chętnie szukamy dla niej usprawiedliwień. Warto jednak przyjąć do świadomości, że czasem jest ona o wiele bardziej skomplikowana, niż nam się wydaje.

9 rzeczy, których nie wiedzieliście o zdradzie

1. Zdradza się zwykle z kimś, kogo się dobrze zna

Wcale nie z nieznajomą, spotkaną przypadkiem podczas spaceru, czy samotnego wyjazdu. Szukamy kogoś, kto tak dobrze jak my potrafi dochować sekretu. Kogoś, kogo znamy, komu ufamy, czujemy się wtedy mniej winni.

2. Zdradę można zdefiniować na wiele sposobów

Niektórzy uważają, że zdrada emocjonalna jest gorsza niż fizyczna, dla innych pojedynczy pocałunek jest niewybaczalny.  Powinieneś wiedzieć, co twój partner rozumie pod definicją zdrady.

3. Wiele par pozostaje ze sobą mimo zdrady

Dzieje się tak głównie dlatego, że pary małżeńskie są tak przyzwyczajone do wspólnego życia, że ​​przeraża je idea separacji. Czasami jedna osoba kocha drugą tak bardzo, że pozwala na zdradę, byle jej nie stracić. Dla niektórych z nas zdrada jest tylko epizodem, po którym wraca się do partnera tak, jakby nic się nie wydarzyło.

4. Ten, kto zdradza, nie musi być nieszczęśliwy w swoim związku

Zdrada zaczyna się, gdy pojawia się ciekawość, coś co uniemożliwia ci skupienie się na tym, co już masz. Rodzi się trójkąt, w którym zdradzający trzyma się dwóch osób jednocześnie, ostatecznie raniąc obie.

5. Kobiety często zdradzają po to, by zakończyć związek

Trudniej im zerwać ze swoim partnerem, więc gdy są nieszczęśliwe w związku, starają się znaleźć „łatwiejsze” wyjście.

6. Zemsta na partnerze nie działa

Jeśli chcesz się zemścić zdradą za zdradę, nie da ci to satysfakcji. Poczujesz się jeszcze gorzej i nadszarpnie to twoją osobowość.

7. Zdrada emocjonalna jest bardzo niebezpieczna, ale mówi prawdę o twoim związku

Oznacza, że jesteś w stanie dzielić z kimś innym o wiele więcej niż z twoim partnerem, otworzyć się przed kimś bardziej niż przed nim.

8. Wielu zdradzających chce „dać się złapać”

Bo jest już zmęczonych ukrywaniem się i niekończącymi się kłamstwami. Nie mamy odwagi wyznać partnerowi prawdy, więc czekamy, aż ona sama wyjdzie na jaw.

9. Miłość odczuwamy na różne sposoby

Istnieją trzy poziomy miłości, których możesz doświadczyć w ciągu całego życia. Pierwszy może być czysto fizyczny i obejmować fizyczne przyciąganie do kogoś. Jeśli poznajesz go lepiej i czujesz do niego „coś więcej”, twój związek staje się silniejszy. Trzeci poziom to przywiązanie do twojego partnera. Ktoś, kto odczuwa wszystkie te typy miłości do jednej osoby, nie zdradzi, choć może odczuwać pociąg seksualny do kogoś innego.


Na podstawie: relrules.com