Go to content

7 powodów, dla których kobiety spotykają się z żonatymi mężczyznami

fot. VioletaStoimenova/iStock

Kiedy jesteś zakochana, patrzysz na świat przez różowe okulary. A kiedy zakochujesz się w żonatym mężczyźnie, tracisz wzrok, ślepo wierzysz w happy and… Dlaczego kobiety spotykają się z żonatymi mężczyznami, skoro związek niemalże z góry skazany jest na niepowodzenie?

1. Brak zobowiązań

Kobiety, które wdają się w romans z żonatym mężczyzną, często nie szukają poważnego związku. W obecnych czasach na pierwszym miejscu są studia, zdobycie wykształcenia, potem kariera i awans. U wielu kobiet, na liście priorytetów, nie znajdziemy stałego związku, małżeństwa i rodziny. Kobiety szukają emocjonalnego wsparcia. Jednak umawiając się z samotnym mężczyzną istnieje duże ryzyko, że relacja może przekształcić się w trwały związek. Spotykanie się z żonatym facetem rzadko kiedy zamienia się w coś poważnego.

2. Żonaci mężczyźni mają większą kontrolę nad swoim życiem

Żonaci mężczyźni częściej są bardziej ustabilizowani i lepiej usytuowani. Mają lepszą pozycję, lepszą pracę, lepszy status materialny. Posiadają własny dom, dobry samochód, są bardziej stabilni finansowo niż ich samotni odpowiednicy. Tacy – na pozór – idealni mężczyźni, przyciągają kobiety niczym magnez.

3. Uwaga ze strony żonatych mężczyzn to pochlebstwo

Kobiety uwielbiają przykuwać uwagą żonatych mężczyzn głównie dlatego, że sądzą, że ryzykują dla nich swoje małżeństwo. To wzmacnia poczucie własnej wartości. Sprawia, że kobiety czują się docenione, pewniejsze siebie, atrakcyjniejsze. Co więcej, kobiety bardziej doceniają komplementy płynące z ust żonatych mężczyzn. Komplement wypowiedziany przez samotnego mężczyznę, często traktują jako taktykę, by zaciągnąć je do łóżka. W stosunku do żonatych facetów są bardziej ufne, uważają, że nie mają żadnego motywu. Najzwyczajniej w świecie doceniają je bezinteresownie.

4. Kobiety kupują to kłamstwo

Chyba każda kobieta, która miała romans z żonatym mężczyzną, słyszała tę samą historię. Facet był nieszczęśliwy w swoim małżeństwie, żona go nie rozumiała i już dawno przestali uprawiać seks. Tylko ona go tak naprawdę rozumie i przy niej odnalazł sens swojego życia. Klasyk? To jedna z najczęstszych wymówek, jeden z częstszych chwytów, którego używają mężczyźni, aby zwabić kobiety do romansów. Na tym nie koniec. Wymówki pomagają facetowi usprawiedliwić swój romans z nową kobietą. Tak jakby nagle stają się niewinni.

5. Zakazany owoc smakuje najlepiej

Jakby nie patrzeć, romansowi z żonatym mężczyzną towarzyszy dreszczyk emocji. Robimy coś złego, zakazanego, zabronionego. Ukrywamy romans, a ryzyko przyłapania przez przyjaciół, rodzinę czy znajomych sprawia, że jest jeszcze ciekawiej. Poczucie zagrożenia potęguje pożądanie żonatego faceta. W życiu w tajemnicy jest coś fajnego, tak jak w szpiegowskim filmie.

6. Wspomnienia z dzieciństwa nie są bez znaczenia

Jeśli kobieta nie zaznała szczęśliwego dzieciństwa, a w zamian ciągle widziała i słyszała kłótnie rodziców, może przestać ufać „instytucji małżeństwa”. Kobiety pochodzące z rozbitych rodzin nie postrzegają małżeństwa jako czegoś świętego. Lekceważą je, a tym samym nie ma czegoś, co powstrzymuje je przed rozbijaniem rodziny i kontynuowaniem romansu.

7. Problem odrzucenia

Pociąg do żonatych mężczyzn może oznaczać, że w grę wchodzą głębsze problemy wynikające z nieobecności ojca. Kobiety, które były odrzucone przez ojców szukają mężczyzn, którzy będą mieć wobec nich podobne nastawienie. Zakochują się w niedostępnych emocjonalnie mężczyznach lub rozpoczynają romanse z żonatymi facetami.

Inspiracja https://www.thehealthsite.com/