Lifestyle

7 lekcji z terapii, które powinnaś wziąć sobie do serca

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 maja 2019
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Jak to? Sama? Tak po prostu? Oczywiście, że tak. Są rzeczy oczywiste, które każdy z nas potrafi uświadomić sobie sam, o ile znajdzie w sobie siłę i wolną wolę, by podjąć wysiłek zadbania o swoje zdrowie psychiczne każdego dnia. Są prawdy nie tyle banalne, co proste w pozytywnym znaczeniu – dostępne dla każdego z nas. Przeczytaj poniżej kilka najważniejszych z nich i zatrzymaj się na chwilę. Czasem naprawdę nie trzeba szukać daleko, by zrozumieć…

7 lekcji z terapii, które powinnaś wziąć sobie do serca

1. Jeśli nie stawisz czoła swoim irracjonalnym lękom, nie zdołasz ich pokonać

Co gorsza, pozwalasz im się kontrolować.  Jak to się kończy? Stoisz w miejscu zamiast ruszyć do przodu po swoje marzenia, nie rozwijasz się, nie poszerzasz horyzontów.

2. To twoje nastawienie „rzeźbi” twoje doświadczenia

To, jak odbierasz świat, jak reagujesz na wszystko, co ci się przytrafia ma olbrzymie znaczenie. Odpowiednie nastawienie to przecież lwia część sukcesu. A przynajmniej drogi do niego…

3. Możesz być najmilszą osobą na świecie, i tak znajdą się tacy, którzy cię nie polubią

Przecież ty też masz w swoim życiu osoby, które cię drażnią, z którymi nie chcesz być bliżej, niekoniecznie dlatego, że zrobiły coś źle. „Nie zaskoczyło”.

4. Szczęście to uczucie, a nie cel

Ono nigdy nie będzie stałą w twoim życiu, bo ty również się zmieniasz. To, co uszczęśliwia cię dziś, za chwilę będzie czymś oczywistym.

5. Nie zawsze to, co myślisz jest zgodne z prawdą

Zadaj więc sobie czasem pytanie, czy na pewno masz rację. Może się mylisz? Może popełniłeś błąd? Może nic nie jest takie, jak ci się wydaje?

6. Przestań szukać akceptacji na zewnątrz

Opinia innych to nie lustro, w którym powinieneś się przeglądać. To jedynie… opinia innych. Każdy ma swoje zdanie na jakiś temat, ty też. Ale to nie znaczy, że masz wszystko brać do siebie. Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą.

7. Wyprostuj się, zasługujesz na więcej przestrzeni

Jesteś kimś ważnym.  Po prostu. Musisz mieć miejsce, by się rozwijać, by uważanie słuchać swoich pragnień i emocji. Musisz wiedzieć, kto i co jest warte twojej uwagi i uczuć i czasu. A do tego trzeba, choć odrobiny, przestrzeni osobistej.


Na podstawie: Gottman Institute


Lifestyle

Rozwiązanie konkursu Jestem EKO

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
21 maja 2019
Fot. iStock / Viktor_Gladkov
 

Zastanawiałyście się kiedyś, za co należą się naszym mamom podziękowania? Albo jaką wyjątkową cechę w sobie macie, którą też jej zawdzięczacie? Dużo mówi się o tym, jak relacje kształtują nas od wczesnego dzieciństwa, o tym, jaką dają siłę, odwagę do dobrego życia. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak na nasz styl życia, wpłynęła właśnie mama?

To były inne czasy, a jednak nawet w latach siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych, mamy uczyły nas szacunku do życia. Do zwierząt, roślin, planety – choć wtedy nikt nie nazywał tego EKO życiem. Pokazywały nam, jaką wartość ma wszystko, co nas otacza. Dziś EKO oznacza bardzo wiele, bo wreszcie rozumiemy je lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Tak samo jest z relacją z mamą. Dopiero dorosłość i dojrzałość ukazuje nam to, co wcześniej umykało pod płaszczykiem zwyczajności.

Żeby uczcić Dzień Matki w bardzo wyjątkowy sposób, zrobiliście (i robicie codziennie) coś bardzo wyjątkowego! Czytając i oglądając wasze pracy pękałyśmy z dumy! No i oczywiście doszłyśmy do wniosku, że samy musimy jeszcze sporo, sporo pozmieniać u siebie!

Dziękujemy wam, że jesteście EKO! Naprawdę jest się czym chwalić! Fantastyczne suszarki Remington, które… oszczędzają prąd – wędrują do…

Fot. Materiały prasowe

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „Jestem EKO”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Laureaci:

1. Bożena Bieras
Dwie suszarki  THERMACARE PRO 2200 DRYER D5710
 (kolor czarny) – po jednej dla ciebie i dla mamy

Fot. Materiały prasowe

Dzięki Thermacare Pro 2200 szybko wysuszysz włosy przy mniejszym nagrzewaniu*, urządzenie zapewnia odpowiednią ochronę dla włosów, bez kompromisów w zakresie stylizacji.

Mocna, ale delikatna, mniej nagrzewania to większa ochrona Twoich włosów

Suszarka o mocy 2000W z wydajnością suszenia 2200W oznacza, że szybko wysuszysz włosy przy mniejszym nagrzewaniu – pomaga chronić włosy podczas stylizacji.

Ceramiczna kratka jonowa zapewnia równomierne nagrzewanie i zapobiega elektryzowaniu się włosów

Pożegnaj się z elektryzującymi się włosami i złą stylizacją. Równomierne rozprowadzanie ciepła w połączeniu z właściwościami antystatycznymi pozwala uzyskać lśniący efekt za każdym razem.

2. Sandra Jaworska
Dwie suszarki THERMOCARE PRO 2300 D5715 (kolor czarno złoty) – po jednej dla ciebie i dla mamy

Fot. Materiały prasowe

Thermacare Pro 2300 oferuje połączenie szybkiego suszenia z większą ochroną* Jako mocna, ale delikatna suszarka 2100W, oferuje taką samą prędkość suszenia jak suszarka 2300W ale przy mniejszej ilości nagrzewania dla większej ochrony.

Wysusz włosy szybko, bez nadmiernego ciepła – dla większej ochrony Twoich włosów

Połączenie wydajności suszarki o mocy 2300W z delikatnością nagrzewania suszarki 2100W, dzięki któremu możesz szybko wysuszyć włosy przy mniejszej ilości nagrzewania. Prosty sposób na ochronę włosów podczas tworzenia Twojej popisowej fryzury.

Kompaktowa i lekka konstrukcja

Kompaktowa i lekka konstrukcja Thermacare 2300 sprawia, że jest to idealne urządzenie do szybkiej pielęgnacji włosów, bez pogarszania wydajności szybkiego suszenia.

3. Edyta Ziora 
Dwie suszarki THERMACARE PRO 2400 D5720
(kolor biały) – po jednej dla ciebie i dla mamy

Fot. Materiały prasowe

Najlepsze urządzenie jeśli chodzi o połączenie ogromnej mocy oraz ochrony włosów. Suszarka o mocy 2200W, ale o wydajności suszarki 2400W pozwala szybko wysuszyć włosy przy mniejszej ilości nagrzewania dla większej ochrony Twoich włosów.

Urządzenie Thermacare Pro 2400 posiada dodatkową funkcję turbo boost, do szybkiego i wydajnego suszenia, gdy jest ono najbardziej potrzebne. Ta ultranowoczesna suszarka do włosów, w eleganckim białym kolorze z satynowo-złotymi akcentami, to stylowy dodatek do Twoich urządzeń do pielęgnacji włosów.

Mocna, ale delikatna – dla większej ochrony Twoich włosów*

Ciesz się wydajnością 2400W i prędkością 90km/h, co oznacza szybkie suszenie przy mniejszym nagrzewaniu, dla większej ochrony*.

2 x dłuższa żywotność silnika oznacza, że suszarka wytrzyma dwa razy dłużej

Silnik, który wytrzyma dwa razy dłużej, więc urządzenie Thermacare 2400 nie zawiedzie Cię, kiedy będziesz go najbardziej potrzebował. Możesz skupić się na stworzeniu pożądanego wyglądu i pozwolić, aby suszarka pracowała za Ciebie!

Akcja trwa od 09.05.2019 do 19.05.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Najlepszy prezent dla mamy? Wehikuł czasu… w słoiczku. Czas na zmiany. Dermoindukcja młodości

Redakcja
Redakcja
21 maja 2019
Fot. iStock

Dzień Mamy to dzień wyjątkowy, symboliczny. Czas wdzięczności, ale i rozpieszczania. Szczególnie chętnie sięgamy wtedy w po kostium dobrej wróżki – i przypominamy naszym mamom, że zawsze są i będą wspaniałymi i pięknymi kobietami. Kobieta kobiecie może dać wspaniałą siłę i pewność siebie. Tak, to mama wyposażyła cię w tę niezwykła moc. Teraz pora by przypomnieć jej, jak wiele piękna i siły wciąż w niej drzemie.

Z okazji Dnia Matki chętnie kupujemy mamom kosmetyki. Zobaczcie koniecznie, jak działa dermoindukcja. Bo każda mama zasługuje na to, co najlepsze! A jeśli chcecie podarować jej wspaniałe kosmetyki, warto zaufać… kobietom! 🙂

Genialna linia kosmetyków dla kobiet dojrzałych marki Janda potrafi czarować!

Technologia DERMOINDUKCJI MŁODOŚCI to kumulacja składników aktywnych w bardzo wysokich dawkach, które indukują w skórze liczne przemiany, wywołując przebudowę jej struktur, wzmocnienie i odnowę!

  • Drogocenny szafirowy nośnik, który skutecznie dostarcza aktywny peptyd do skóry, potęguje i przedłuża jego działanie, dla wyraźnych efektów przemiany wyglądu.
  • 12 składników biologicznie czynnych. 2 ultrazaawansowane aktywne peptydy. 6 naturalnych ekstraktów roślinnych.

Linia polecana do pielęgnacji cery dojrzałej kobiet 50+, 60+ i 70+, która potrzebuje silnej stymulacji, zagęszczenia, poprawy napięcia i głębokiej restrukturyzacji oraz odbudowy młodzieńczej objętości. Dzięki wzajemnemu uzupełnianiu się produktów i wyspecjalizowanym, niezwykle skutecznym składnikom aktywnym otrzymaliśmy kurację, która prawdziwie odmładza wygląd skóry.

Siła składników aktywnych:

Esencja białych kwiatów – Wyjątkowa! Mieszanina cennych ekstraktów z białej róży, jaśminu i stokrotki, dla zapewnienia cudownie aksamitnych odczuć i efektywnej poprawy nawilżenia.

Rekonstruktor gęstości – niezwykłe osiągnięcie najnowszej kosmetologogii – aktywny morfopeptyd, który aktywuje gen młodości FOXO. Spłyca nawet głębokie, utrwalone zmarszczki wertykalne, przeciwdziała postępującej wiotkości skóry, silnie regeneruje. Stymuluje syntezę struktur młodości w tym 4 typy kolagenu i kwas hialuronowy. Należy do grupy peptydów uznanych za najbardziej innowacyjne ostatnich 25 lat! (Nagroda)

Rekonstruktor objętości – składnik, który działa w kierunku lipofillingu. Stymuluje gromadzenie tłuszczy w komórkach tkanki podskórnej, aby dodawać skórze objętości, wypełniać zmarszczki od środka i odmładzać wygląd owalu twarzy .

Rekonstruktor kolagenu – jeden  najbardziej efektywnych aktywnych peptydów indukujący komórki skóry do intensywnej produkcji włókien kolagenu. Wpływa na zagęszczenie, poprawę jędrności, sprężystości i napięcia skóry.

Rekonstruktor napięcia – zaawansowany składnik, w opatentowanej technologii, dający natychmiastowe efekty poprawy wyglądu twarzy. Działa na powierzchni jak i w głębi skóry.

Rekonstruktor młodego spojrzenia – unikalny składnik, który zapewnia poczwórne działanie aktywne: stymulacje produkcję kolagenu i aktywuje energię mitochondrialnej, łagodzeni i zapewnia rekonstrukcję nawilżenia. Efekt: jędrniejsza skóra, spłycone zmarszczki, rozjaśnione cienie pod oczami.

Rekonstruktor kwasu hialuronowego – składnik indukujący skórę do intensywnej produkcji kwasu hialuronowego. Nawilża silniej niż czysty, kosmetologiczny kwas hialuronowy. Zapewnia wygładzenie, nawodnienie i komfort na długo.

Bogactwo lipidów regenerujących – olej macadamia, arganowy. Są naturalnym źródłem cennych składników regenerujących i wzmacniających warstwę rogową naskórka jak kwasy omega 3 i 6 oraz przeciwstarzeniowych witamin jak A, E i C. Chronią, zabezpieczają, wzmacniają i wygładzają.

Skwalan – biozgodny z lipidami naskórka składnik tłuszczowy. Doskonale regeneruje i wzmacnia barierę naskórkową. Dzięki niemu poprawie ulega mikrorzeźba naskórka, staje się on doskonale miękki, gładki i nawilżony.

PRODUKTY W LINII DERMOINDUKCJA SIŁA SZAFIROWEGO NOŚNIKA

Fot. Materiały prasowe

1. KREM DERMOINDUKCYJNY NA DZIEŃ DOBRY zmniejsza widoczność zmarszczek, nawilża i odżywia, silnie wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry, poprawia gęstość skóry, która staje się jakby bardziej zwarta, działa w kierunku lipofillingu – wypełnienia zmarszczek i skóry od środka tkanką tłuszczową, regularnie stosowany odmładza owal twarzy, daje aksamitne wygładzenie i zapewnia świeży wygląd.

Krem polecany jest dla  każdej kobiety dojrzałej, która stawia na skuteczną pielęgnację, aby odsunąć decyzje o inwazyjnych zabiegach. Ceni doskonałość formy, składników, aplikacji. Pragnie efektywnie redukować zmarszczki, poprawiać gęstość, jędrność, napięcie i ogólny stan skóry.

TECHNOLOGIA DERMOINDUKCJI MŁODOŚCI

Związki – rekonstruktory w bardzo wysokich dawkach. Indukują w skórze liczne przemiany, wywołują przebudowę jej struktur, wzmocnienie i odnowę!

Rekonstruktor gęstości – morfopeptyd, który aktywuje gen młodości FOXO. Spłyca nawet głębokie, utrwalone zmarszczki, przeciwdziała wiotkości skóry, silnie regeneruje. Stymuluje syntezę struktur młodości w tym 4 typy kolagenu i kwas hialuronowy. Należy do grupy peptydów uznanych za najbardziej innowacyjne ostatnich 25 lat! (Nagroda)

Rekonstruktor objętości – wypełnia warstwę tłuszczową, wypycha zmarszczki od środka oraz odmładza wygląd owalu twarzy.

Rekonstruktor napięcia – zaawansowana sieć liftingująca stworzona w opatentowanej technologii, dająca natychmiastowy efekt poprawy napięcia i odmłodzenia wyglądu twarzy.

Cena produktu: 65,99 zł
Pojemność: 50 m

2. KREM DERMOINDUKCYJNY NA DOBRANOC wpływa na przebudowę skóry i jej wzmocnienie nocą dzięki zaawansowanym aktywnym peptydom zapewnia odżywienie i regenerację nocą oraz nawilża, silnie wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry, wpływa odczuwalnie na poprawę gęstości skóry, która staje się jakby bardziej zwarta, działa w kierunku lipofillingu – wypełnia zmarszczki i skórę od środka tkanką tłuszczową, dzięki rekonstruktorowi objętości.

Krem polecany dla każdej kobiety dojrzałej, która stawia na skuteczną pielęgnację nocą, aby odsunąć decyzje o inwazyjnych zabiegach. Ceni doskonałość formy, składników, aplikacji. Pragnie  wzmocnić i odżywić skórę, redukować zmarszczki, wypełniać je od środka, poprawiać jędrność i elastyczność w czasie snu.

TECHNOLOGIA DERMOINDUKCJI MŁODOŚCI

Związki-rekonstruktory w bardzo wysokich dawkach. Indukują przebudowę i wzmocnienie skóry!

Rekonstruktor gęstości – morfopeptyd, który spłyca nawet głębokie, zmarszczki, przeciwdziała wiotkości skóry, silnie regeneruje. Stymuluje syntezę 4 typów kolagenu i kwasu hialuronowego. Należy do grupy peptydów uznanych za najbardziej innowacyjne ostatnich 25 lat! (Nagroda)

Rekonstruktor objętości – wypełnia i wypycha zmarszczki od środka oraz odmładza wygląd owalu twarzy.

Rekonstruktor kolagenu – indukuje komórki skóry do produkcji kolagenu. Przeciwdziała wiotkości, poprawia sprężystość i jędrność skóry.

Cena produktu: 65,99 zł
Pojemność: 50 ml

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką Janda


Zobacz także

7 cech samolubnych osób. Co ich różni od zdrowych egoistów?

„Ktoś podpie*dolił mi dzień”. Jak to możliwe, że dajemy się tak wykorzystywać? Ha, znalazłam na to sposób

Za młodzi na miłość, na związek, na dzieci. Czy mają szansę przetrwać?