Lifestyle

6 rzeczy, które każda NISKA kobieta powinna mieć w swojej szafie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
31 lipca 2017
Fot. iStock/Martin Dimitrov
Następny

Czasami żartujemy, że jednym to Bozia dała wzrost a innym rozum, bo cóż powiedzieć, gdy masz jakieś maksymalnie 160 cm wzrostu i z zazdrością patrzysz na długie nogi wyższych koleżanek. Wiecie, jak to jest – zawsze chcemy tego, czego akurat nie mamy. Ja – czasami widząc świetne ubrania, wiele bym dała, żeby należeć do grupy z niższym wzrostem i ze swoich 180 centymetrów oddałabym trochę potrzebującym. Cóż, moje chęci tu jednak na nic, za to jest kilka trików modowych, z których – ładnie napiszę – kobiety niższego wzrostu mogą skorzystać.

Z pewnością wasz wygląd i sylwetka na tym skorzysta, bo przecież każda z nas lubi wyglądać pięknie.

Lifestyle

Socjopaci są mili i sprawiają, że czujesz się wyjątkowo. Dlaczego są niebezpieczni i jak rozpoznać osobę, która tobą manipuluje dla swoich korzyści?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
31 lipca 2017
Fot. Flickr / EMILIE RHAUPP / CC BY
 

Kiedy słyszysz „socjopata” przed twoimi oczami przewijają się sceny z filmów. Myślisz, że takie rzeczy dzieją się tylko w kryminałach. Jesteś przekonana, że ciebie to nie dotyczy i na pewno nie spotkasz nikogo takiego w swoim życiu. Nic bardziej mylnego. Martha Stout, psycholog, twierdzi, że jedna na 25 osób ma skłonności socjopatyczne.

Dlatego każdy z nas, kiedyś, może na swojej drodze spotkać socjopatę. Warto więc, żebyś wiedziała, jak go rozpoznać. I najlepiej dla ciebie będzie, jeśli szybko zerwiesz z nim kontakt.

Maska normalności

Socjopatia według definicji jest zaburzeniem osobowości. Charakteryzuje się działaniami impulsywnymi, brakiem poczucia winy i niezdolnością do stworzenia związku opartego na miłości. Często to osoba o wysokim ilorazie inteligencji oraz bardzo lubiana. Bywa też duszą towarzystwa i przybiera maskę normalności tylko po to, żeby osiągać swoje cele. Pozornie interesuje się innymi i sprawia, że każdy w jej towarzystwie czuje się wyjątkowo, jednak jest to tylko złudzenie. Tak naprawdę dla socjopaty liczy się tylko on sam i jego potrzeby.

Po czym rozpoznać socjopatę?

Jest czarujący

Socjopaci są niezwykle czarującymi ludźmi. Zawsze wiedzą, co powiedzieć, aby ludzie ich lubili. Posiadają zdolność manipulowania i wiedzą, jak podejść rozmówcę używając pochwał i pochlebstw.

Jednak należy uważać. Nie każda urocza osoba jest socjopatą. Przy ocenie należy zwrócić także uwagę na inne cechy. Dopiero w połączeniu z pozostałymi sygnałami możesz stwierdzić, czy masz do czynienia z osobą z zaburzeniami osobowości.

Lekceważy twoje uczucia

Socjopaci nie mają w sobie empatii. Dlatego mają za nic twoje uczucia i nie przejmują się tym, że np. wyrządzili ci krzywdę i cierpisz. Mogą obrażać, poniżać. A jeśli ktoś zwróci im uwagę, nie widzą swojego błędu i w ogóle ich nie obchodzi to, że ktoś przez nich płacze. Nie będą czuć się winni. A nawet mogą zacząć oskarżać ciebie, że chcesz sprawić, że będą czuć się źle. Czyli z kata zrobią z siebie ofiarę.

Sam nie wierzy w to, co mówi

Osoby z zaburzeniami osobowości potrafią pięknie mówić, ale za słowami nie idą działania. A wręcz to, jak się zachowują, przeczy temu, co twierdzą. Sami sobie nie wierzą i nawet nie starają się stworzyć pozorów. Mają za nic swojego rozmówcę, którego bez skrupułów okłamują.

Jeśli czujesz, że masz do czynienia z takim zachowaniem, prawdopodobnie trafiłaś na socjopatę.

Ciągle kłamie

Socjopaci są kompulsywnymi kłamcami. Oszukują innych, aby wydać się lepszymi niż są w rzeczywistości. I są w tym naprawdę dobrzy. Ich kłamstwa brzmią wiarygodnie i są mocno przekonywujące. Mówią to, co ich rozmówca prawdopodobnie chciałby usłyszeć. I robią to bez wyrzutów sumienia.

Nie można się długo na nich gniewać

Nawet jeśli złapiesz ich na kłamstwie, nie potrafisz się długo gniewać. Mają nieprawdopodobną zdolność do zjednywania sobie ludzi i charyzmę, którą wykorzystują z korzyścią dla siebie. Potrafią pięknie mówić i być czarujący, przez co inni nie potrafią mieć długo do nich żalu.

Nie mają (wielu) bliskich relacji

Socjopaci mają zdolność do zjednywania sobie ludzi. Wielu z nich chce przebywać w ich towarzystwie, gdyż są świetnymi mówcami i są bardzo uroczy. Jednak te kontakty są puste i socjopaci tak naprawdę nie tworzą z nikim bliskich relacji.

Jeśli ktoś ma za sobą wiele spalonych mostów i nie ma prawdziwych przyjaciół może to być znak, że masz do czynienia z socjopatą.

Nie możesz na niego liczyć

Socjopata jest skupiony wyłącznie na sobie i nie liczy się z innymi. Nie pomoże ci w trudnych momentach, nie okaże wsparcia. To jego potrzeby są na pierwszym miejscu. Inni nie mają dla niego żadnego znaczenia.

Nie potrafią utrzymać jednej pracy

Socjopaci często są bezrobotni. Ze względu na swój charakter i podejście do innych nie potrafią utrzymać jednej pracy i są zwalniani bądź sami odchodzą z wielkim poczuciem niesprawiedliwości. Są tak aspołeczni, że palą za sobą wszystkie mosty i obwiniają innych za to, że nie mogą osiągnąć sukcesu. W ogóle nie dostrzegają swoich błędów. Winni są zawsze inni, którzy się na nich uwzięli.

Obwiniają ciebie za swoje błędy

Jako że są osobami zawsze niewinnymi, nie potrafią przyznać się do błędu. Zawsze ktoś inny jest winny i to ich należy przepraszać. Zrzucają wszystko na swoich bliskich. Np. kiedy zapomną wziąć ważnych dokumentów, obwinią domowników o to, że nikt im o nich nie przypomniał.

Wydają twoje pieniądze

Nie mają problemu z tym, żeby wydawać pieniądze innych. Chętnie korzystają z cudzych kart kredytowych i bardzo rzadko, wręcz prawie nigdy, nie płacą w restauracji czy sklepie.

Fot. iStock / demaerre

Fot. iStock / demaerre

Chcą zemsty

Jeśli czują, że zostali zdradzeni bądź oszukani, pragną zemsty. Nigdy nikomu nie odpuszczają ani nie starają się zrozumieć powodów, przez które ktoś postąpił inaczej niż oni tego oczekiwali. Nie zapominają i w odpowiednim dla siebie momencie zaatakują. A zemsta sprawia im przyjemność.

Socjopaci są świadomi tego, co czynią. Wykorzystują każdego, kogo spotkają na swojej drodze. Nie potrafią kochać i budować relacji. Dlatego jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś takiego, bądź ostrożna. Bo możesz ulec urokowi, przez co możesz potem mocno cierpieć.


 

Źródło: independent, milosctopasja

 


Lifestyle

10 przykazań 'złego rodzica’, który chce 'zepsuć’ swoje dziecko

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2017
10 przykazań złego rodzica, który chce "zepsuć" swoje dziecko
Fot. iStock / Brainsil

Teoretycznie każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dbamy o naszą pociechę, o jej zdrowie, edukację, chcemy by była szczęśliwa i spełniona. Wychowanie młodego człowieka jest jednak procesem długotrwałym i niełatwym. Dzieci mają różne charaktery i temperamenty, a rodzice mają różne oczekiwania względem dzieci.

Każdy z nas wierzy w to, że jego działania prowadzą do spełnienia i szczęścia, ale mało kto zdaje sobie sprawę, jak nasze zachowania faktycznie wpływają na dziecko. Tym bardziej, że efekty tego widoczne będą nie teraz, ale dopiero za kilka lat. Najczęściej zastanawiamy się nad tym, czy robimy wszystko, by dziecko było szczęśliwe, a rzadko przychodzą nam do głowy myśli, że robimy coś, co w rzeczywistości „psuje” nasze dzieci.

Dlatego dziś, z przekąsem, oddajemy w wasze ręce:

10 przykazań 'złego rodzica’, który chce 'zepsuć’ swoje dziecko

1. Daj dziecku wszystko to, o co prosi

Naucz malucha postawy, że zasługuje na najlepsze i zawsze otrzyma to, czego wymaga. Pokaż mu, że wystarczy jedynie poprosić lub zażądać, a wszystko zostanie złożone u jego stóp. Rób tak i nie przejmuj się, że wcale nie ułatwiasz mu tym życia, natomiast przekonujesz je, że to ono rządzi całym światem i ma prawo robić wszystko to, czego zapragnie.

2. Nie wpajaj mu żadnych wartości

Nie wychowuj, nie pokazuj etycznego zachowania, nie mów mu o duchowości, nie kształtuj empatii wobec ludzi i zwierząt. Wspomnij o najważniejszych zasadach dopiero wtedy, gdy samo będzie w stanie za siebie odpowiadać. A później miej tylko nadzieję, że twoje dziecko samo nauczy się tych wartości, których ty go nie nauczyłaś i licz na to, że konsekwentnie będzie trzymał się ich w życiu.

3. Uśmiechaj się, gdy twoje dziecko przeklina

Ciężkie słowa w ustach dziecka? To przecież taka wspaniała zabawa, więc uśmiechaj się! Okazuj zainteresowanie, zachęcaj go do wymawiania tych słów ku radości otoczenia. Udziel mu bezgranicznej aprobaty, niech dziecko wie, że używanie tego, co zabronione jest fantastyczną zabawą. I tak kiedyś będzie kląć.

4. Nie strofuj dziecka

Nie mów mu co robi źle i czego robić nie powinien. Nie pokazuj mu, czym jest poczucie winy, nie wymagaj i nie karć za winy. Chcąc go przekonać do odpowiedniego zachowywania się, składaj kolejne obietnice, na przykład nowej zabawki, i licz na to, że twoje dziecko samo zacznie zachowywać się dobrze, w oczekiwaniu na nowy bonus.

5. Nie ucz go odpowiedzialności

Jeśli dziecko chciało psa, a ty się zgodziłaś, nie przypominaj o karmieniu pupila, nie zmuszaj dziecka, żeby wyprowadzało psa na spacery. Nie każ dziecku sprzątać ubrań po sobie ani składać zabawek, dzięki czemu twoje dziecko będzie wolne i naprawdę szczęśliwe. Przecież w życiu będzie miało jeszcze czas na obowiązki. Będzie miało „lżej”, gdy ty przyzwyczaisz je do zrzucania odpowiedzialności własnej na inne osoby.

6. Niech czyta, ogląda i słucha tego, co zechce

Nie ingeruj w treści, które chłonie twoje dziecko. Niech serfuje po sieci bez umiaru i bez nadzoru, pozwól, aby jego umysł doszczętnie wypełniły śmieci. Szkoda marnować twojego i jego czasu na wartościowe rozmowy i wartościową lekturę.

7. Sprzeczaj się przy dziecku ze swoim partnerem

Używaj ciężkich słów i oskarżeń, kłóćcie się nie zważając na obecność dziecka, przecież kłótnie są normalne, a wy jedynie obrazujecie to, jak wygląda dorosłe życie. Niech dziecko wie, że związki są łatwe, a dzięki temu nie będzie zaskoczone, gdy jego rodzina się rozpadnie.

8. Daj dziecku każdą kwotę pieniędzy, którą zażąda

Pozwalaj mu otwierać własną skarbonkę, kiedy tylko chce, nie ucz go oszczędzania. Dawaj gotówkę wtedy, gdy chce, kupuj to, czego zapragnie. Nie pozwól dziecku odczuć, że ty na pieniądze musisz ciężko pracować. Przecież to twoje dziecko i nie możesz mu niczego żałować. Nie przejmuj się ryzykiem, że dziecko nie będzie miało pojęcia jak żyć samodzielnie i niezależnie od drugiej osoby.

9. Spełniaj wszystkie jego pragnienia

Czegokolwiek by sobie nie zażyczył, zrób to natychmiast. Przecież odmawianie pewnych rzeczy może spowodować frustrację, która zniekształca osobowość dziecka, a ty nie chcesz go krzywdzić.

10. Zawsze popieraj to, co powie dziecko

Cokolwiek by się nie działo, to nie ty czy twój partner macie rację. Rację ma dziecko, więc bądź po jego stronie w każdej sytuacji, nawet gdy dziecko nie ma racji. Tłumacz dziecku, że wszyscy są uprzedzeni wobec niego i tak naprawdę nikt nie ma prawa go krytykować i zwracać mu uwagi. Okłamuj się, że twoje dziecko zawsze mówi prawdę, a inni nie mają o nim zielonego pojęcia.

Te przykazania są ostro sformułowane, jednak to rzeczywiste klucze do zepsucia dziecka, które używane są każdego dnia przez wielu rodziców. Ten ton ironii i sarkazmu ma na celu jedynie pokazać, jak wiele tłumaczeń i usprawiedliwień pojawia się w głowach rodziców, gdy trzeba rozgrzeszyć pociechę. Przecież to, jakie będą nasze dzieci, jest odpowiedzialnością dorosłych. Bez postawienia jasnej granicy, młode osoby nie będą miały wytycznych, których będą mogły się trzymać, nie tylko teraz, ale i w przyszłości. A trzeba pamiętać, że to, kim dzieci będą w przyszłości, kształtuje się już w dzieciństwie.


źródło: exploringyourmind.com


Zobacz także

10 przykazań współczesnej kobiety. Pamiętaj o nich, gdziekolwiek zaprowadziło cię życie

10 facetów, których powinnaś spotkać w swoim życiu, nim trafisz na tego jedynego

„Historia Kopciuszka pokazuje nam jak jedna para butów może zmienić życie”. Dlaczego kochamy metamorfozy?