Go to content

6 rzeczy, które każda NISKA kobieta powinna mieć w swojej szafie

Czasami żartujemy, że jednym to Bozia dała wzrost a innym rozum, bo cóż powiedzieć, gdy masz jakieś maksymalnie 160 cm wzrostu i z zazdrością patrzysz na długie nogi wyższych koleżanek. Wiecie, jak to jest – zawsze chcemy tego, czego akurat nie mamy. Ja – czasami widząc świetne ubrania, wiele bym dała, żeby należeć do grupy z niższym wzrostem i ze swoich 180 centymetrów oddałabym trochę potrzebującym. Cóż, moje chęci tu jednak na nic, za to jest kilka trików modowych, z których – ładnie napiszę – kobiety niższego wzrostu mogą skorzystać.

Z pewnością wasz wygląd i sylwetka na tym skorzysta, bo przecież każda z nas lubi wyglądać pięknie.

Fot. iStock/guenterguni

1/6 Buty na platformach

Nie ma nic lepszego dającego wrażenie wydłużonej sylwetki, niż buty na platformach. Naprawdę warto zainwestować w takie buty, zwracając uwagę, by miały paski na kostce, szersze obcasy, bo dzięki temu zwiększymy wygodę chodzenia w platformach.

 

Fot. iStock/eclipse_images

2/6 Bardzo długie szerokie spodnie

Chcąc dodać sobie choć optycznie kilka centymetrów możesz założyć do butów na platformie długie spodnie, na tyle szerokie, że sięgając samej ziemi przysłonią nawet buty. W ten sposób sprawisz wrażenie wyższej niż w rzeczywistości. Jest jeszcze jeden plus takich spodni – ich szersze nogawki stanową kontrast dla wąskiej talii, przez co uzyskujemy bardziej smukły, a przy tym i super fotogeniczny wygląd.

 

3/6 Dopasowane dżinsy

Każda z kobiet niskiego wzrostu powinna mieć w swojej szafie dopasowane dżinsy, to prawdziwy skarb, który wysmukla i wydłuża optycznie sylwetkę. Ważne, aby dopasować dżinsy do butów, by pasowały idealnie, a nie były ciągnięte po ziemi.

Fot. iStock/iprogressman

4/6 Płaszcz w odpowiedniej długości

Niskie kobiety powinny wiedzieć, w jakim płaszczu wyglądają najlepiej, na pewno nie w tym sięgającym kolan, co zdecydowanie skraca sylwetkę, a przecież nie o to nam chodzi. Idealny płaszcz to ten, który sięga tuż za linię bioder. Nosząc takie płaszcze zachowane zostaną proporcje w wyglądzie.

Fot. iStock/Denisfilm

5/6 Lekka bluzka z dekoltem

Jeśli jesteś kobietą niskiego wzrostu koniecznie kup lub uszyj sobie bluzkę z lekkiej tkaniny z dekoltem w kształcie litry V.

Wybierz kolory i wzory, w których czujesz się najlepiej, dzięki czemu bluzkę tego typu będziesz mogła nosić niezależnie od pory roku, zarówno na służbowe spotkania jak i na imprezę z przyjaciółmi. Dekolt w kształcie litery V optycznie bardzo wyraźnie wydłuża krótszy tułów.

Fot. iStock/MoustacheGirl

6/6 Sukienka midi

Tego zazdroszczę, bo to rzecz, której wysokie kobiety raczej zakładać nie powinny. Sukienka midi, za kolano, ale wyraźnie przed kostkę idealnie sprawdza się dla niższych kobiet. Decydując się na kupno takiej sukienki upewnij się, że jej długość nie zbliża się niebezpiecznie do twojej kostki, bo wówczas zamiast wyglądać lekko i smukło, sprawisz, że będzie ci niewygodnie, a twoja sylwetka zgubi swoją proporcjonalność.