Lifestyle

25 irytujących aspektów bycia w ciąży. Bardzo dobra kampania! Obejrzyjcie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

25 maja w Irlandii odbyło się referendum dotyczące liberalizacji prawa aborcyjnego. Blisko 70% społeczeństwa opowiedziało się za zmianą restrykcyjnych przepisów. Dotychczas Irlandia była jednym z niewielu krajów świata, który prawie całkowicie zakazuje aborcji. Z przeprowadzonych badań wynika, że minimum 3500 Irlandek rocznie przerywało ciążę za granicą. a około 5000 zamawia przez internet środki do aborcji farmakologicznej. 

Rozmowy o aborcji w Irlandii nie mają nic wspólnego z tymi, które toczą się w Polsce. Tam pojawił się szacunek i empatia dla kobiet, dla osób, które decydowały się aborcję z naprawdę przeróżnych powodów, które nie nam oceniać. Jeszcze przed referendum powstał spot „25 irytujących aspektów bycia w ciąży”. Obejrzyjcie koniecznie i dajcie znać, co wy myślicie na ten temat.

 


Lifestyle

9 znaków, które mówią, że ktoś myśli o tobie

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit
Następny

Pewnie nie raz łapałaś się na tym, że gdy dopadała cię czkawka, od razu rzucałaś od niechcenia „chyba ktoś o mnie myśli”. Mówimy tak pół żartem, pół serio, ale często towarzyszy tej chwili dziwne podekscytowanie, a nawet zaniepokojenie. Zwolennicy potęgi podświadomości uważają, że obserwowanie takich znaków może pomóc rozpoznać, czy energia skierowana do kogoś ma pozytywny lub negatywny przekaz. 

Często sami o tym zapominamy, że bywamy nieświadomie źródłem energii, którą posyłam innym osobom. Miło jest wiedzieć, że ktoś o nas ciepło myśli, ale z drugiej strony, gdy zwykłe myśli zamieniają się w niezdrową obsesję, mamy prawo być zaniepokojeni. Tymczasem warto wiedzieć, jakie sygnały świadczą o tym, że ktoś o nas myśli.

9 znaków podświadomości, które mówią, że ktoś myśli o tobie 

1. Doświadczasz nieoczekiwanych emocji

Na pewno znalazłaś się kiedyś w sytuacji, w której pochłonięta przez wykonywane czynności, skupiona na pracy lub rozmowie, nagle odczułaś silne emocje. Być może bez ostrzeżenia dopadł cię smutek lub niepokój, co może być znakiem, że ktoś bardzo tęskni za tobą i cię wspomina. Twoja nieobecność sprawia, że ten ktoś odczuwa głęboki smutek, który wędruje do ciebie. Podobnie może być w przypadku, gdy jesteś zmęczona, zestresowana, zrozpaczona i poczujesz na sobie ciepło. Ten znak można interpretować jako troskę myśli pełne miłości i zainteresowania od sprzyjającej ci osoby.

2 Swędzą cię oczy

O ile nie jest to kwestia uczulenia lub nadwrażliwości oczu na światło, to być może ktoś właśnie myśli o tobie. Mówi się, że swędzenie oczu pokazuje, jakie myśli ktoś kieruje w twoją stronę. Jeśli lewe oko kobiety ją swędzi, ktoś ją chwali. A jeśli prawe oko powoduje dyskomfort, ktoś ma coś do zarzucenia. U mężczyzn sprawa przedstawia się odwrotnie.

3. Twoje uszy i policzki płoną

Mówi się, że gdy ktoś mówi o nas, odczuwamy pieczenie uszu lub policzków. Gdy stają się one czerwone bez żadnego powodu, to znaczy, że ktoś może być zły na ciebie. Wiele osób interpretuje to jako odległe uderzenia agresywnych myśli innej osoby, w stosunku do „ofiary”. Z kolei zaczerwienienie i pieczenie uszu traktowane jest jako oznaka, że ktoś myśli o tobie, jako o sobie pociągającej, zmysłowej.

4. Gęsia skórka

Ten znak interpretuje się jako przebywanie w centrum emocji należących do innej osoby. Może dotyczyć myśli i przekazu pozytywnego lub negatywnego, choć najczęściej mówi się, że to oznacza twoją atrakcyjność dla drugiej osoby.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

5 nawyków, które sprawiają, że budzisz się w środku nocy i nie możesz zasnąć

Redakcja
Redakcja
30 maja 2018
Fot. iStock/KrisCole

Pobudki w środku nocy nie są czymś wyjątkowym. Najczęściej od razu po nich zapadamy w kolejny sen, więc nawet nie pamiętamy tego, że poprzedni został przerwany. U pewnych osób pobudki są na tyle dokuczliwe, że efekty nieprzespanej nocy przenoszą się na cały dzień.

Mózg nie funkcjonuje prawidłowo, jesteśmy zmęczeni, niezdolni do skupienia i mało produktywni. To bywa naprawdę frustrujące, bo zazwyczaj nie mamy wielkiego wpływu na to, jak znów będzie się spało.

Jeżeli cierpisz z powodu wstawania w nocy, masz problemy z ponownym zasypianiem i budzisz się zmęczona, powinnaś przyjrzeć się swoim nawykom.

5 najczęstszych nawyków, które powodują zaburzenia snu

1. Przenoszenie pracy do łóżka

Gdy miałaś ciężki dzień w pracy, albo wzięłaś jej nadmiar do domu, by popracować jeszcze przed snem, szkodzisz sobie. Praca i stres często wędrują z tobą do łóżka, a przecież mózg wykazuje skłonności do analizowania przyczyny stresu, co może powodować pobudki. W ciągu nocy mózg cały czas pozostaje w trybie walki lub ucieczki, co utrudnia zasypianie.

2. Nieodpowiednie jedzenie

Zbyt niski poziom melatoniny melatoniny, czyli hormonu regulującego sen, wzrasta w organizmie mniej więcej na dwie godziny przed zaśnięciem i obniża się w trakcie nocy, aż do porannego przebudzenia. Kiedy melatonina wzrasta, kortyzol, czyli hormon stresu maleje. Co ciekawe, produkty, które zjadasz przed snem, mogą wywoływać reakcję na stres w mózgu, poprzez podniesienie ilości kortyzolu i wywołanie stanu zapalnego. Ponieważ mózg jest na to wrażliwy, pojawiają się zaburzenia snu. Przed snem uważaj na: tłuszcze trans, jedzenie wysoko przetworzone, soki owocowe i jogurty pełne cukru, alkohol, który zwiększa czujność w drugiej połowie snu i podnosi poziom kortyzolu.

3. Zaglądanie do smartfona

Nowoczesna technologia wręcz weszła do naszych łóżek. Jesteśmy non stop podłączonymi do systemu, zaglądamy do mediów społecznościowych, oglądamy filmy i sprawdzamy wiadomości. Nadmiar informacji obniża zdolność mózgu do wypoczynku i głębokiego snu, a światło z ekranów LED przypomina światło, które emitowane jest około południa. Tego rodzaju promieniowanie wieczorem, daje do zrozumienia mózgowi, że nie jest to dobra pora na odpoczynek i pojawiają się kłopoty.

4. Rozmyślasz

Trudno zapomnieć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki o problemach, ale rozmyślanie o nich przed snem szkodzi. Mózg angażuje się w czynności umysłowe generując fale, które wzmagają czujność i pozwalają skupić się na zadaniu. Jednak sam mózg potrzebuje więcej czasu, aby przejść od fazy czynności do fazy odpoczynku i po galopadzie myśli trudno jest prostu zamknąć oczy i spać.

5. Brak rutyny

Rutyna jest takim specjalnym „wyłącznikiem” dla mózgu, który pozwala mu przygotować się do snu. Im więcej mamy wieczorem tej rutyny, tym większa jest szansa, że przyzwyczajony do tego mózg wykorzysta nocne godziny na regenerujący odpoczynek.


 

źródło: www.lifehack.org


Zobacz także

Żeby bolało mniej… Krótka nauka o cierpieniu psychicznym

„Podróż życia to chyba ta w głąb siebie. Będąc w drodze możemy poszukać odpowiedzi, co w życiu jest nasze”

Łączy nas miłość, duża różnica wieku nie jest przeszkodą