Lifestyle

25 fantastycznych rzeczy, z których możemy korzystać w 2018 roku. Część może was zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. iStock/Astarot
 

Najczęściej narzekamy na współczesne czasy – bo żyje się szybko, bo korki, bo za dużo czasu w pracy, bo wszechobecny internet. Ale gdyby tak spojrzeć z drugiej strony – dostajemy tak wiele dobrych rzeczy, tyle się dzieje wokół nas, że trudno nie docenić tego, co nam dzisiejsza rzeczywistość przynosi. 

Pewnie dlatego naukowcy przygotowali długą listę „modnych” rzeczy zwracając się z prośbą do dorosłych, by zaznaczyli te, które ich zdaniem są najlepsze. I jasne, że można przeżyć bez zmywarki czy pralki (choć chyba coraz mniej ludzi jest w stanie to sobie wyobrazić), to jednak znakiem naszych czasów, a zwłaszcza 2018 roku okazuje się być kilka innych, mniej oczywistych rzeczy.

Co doceniamy najbardziej w obecnych czasach? Oto lista 25. najlepszych rzeczy, z których możemy korzystać w 2018 roku. Część może was zaskoczyć.

Możliwość wybrania się na wakacje w niezwykłe miejsca oddalone od turystycznych kurortów

Pójście na siłownię

Skorzystanie ze zbilansowanej diety

Praca z domu

Kawa z ekspresu, także ta na wynos w każdym niemal miejscu

Zostanie abstynentem lub ograniczanie picia alkoholu

Możliwość uczestniczenia w zajęcia z jogi czy pilatesu

Organizacja kolacji dla przyjaciół

Instagram

Jeżdżenie rowerem (także długie rowerowe wyprawy)

Gin

Butelki filtrujące wodę

Tatuaże

Brody

Łatwość podróżowania

Pieczenie chleba i ciasta

Awokado

Mrożony jogurt

Telefony z Androidem

Bycie fanem rzeczy z przeszłości, zwłaszcza z lat 80-tych

Pomaganie rodzicom

Możliwość zaangażowania się w pomoc charytatywną

Jedzenie na wynos

Pizza

Netflix

Co byście dodali do tej listy?


Lifestyle

Czyżby to koniec ery brodaczy? Kobiety wybierają mężczyzn bez zarostu, dowodzą badania

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. iStock/andreonegin
 

W ostatnim czasie raczej trudno spotkać na ulicy mężczyznę bez brody, a przynajmniej bez kilkudniowego zarostu. Kto by pomyślał, że zapowiadany trend „drwala” tak się rozpowszechni, a panowie chętnie będą zapuszczać swoje brody i co więcej – dbać o nie. Jak grzyby po deszczu powstały salony, w których każdy miłośnik brody mógł w sposób szczególny pielęgnować swój zarost.

Cóż, jak każda moda, tak i ta pewnie przeminie, a kto wie, czy już nie za chwilę. Z przeprowadzonego w ostatnim czasie badania wynika, że 43% kobiet odmówiłoby randki z mężczyzną, który nie byłby gładko ogolonym, podczas gdy 61% uważa, że brak zarostu w ogóle im nie przeszkadza. Co więcej, okazuje się, że mężczyznom często ciąży pielęgnacja zarostu tak, by wyglądał on faktycznie nienagannie. Czy faktycznie, to co modne przychodzi tylko na kilka lat i za chwilę odejdzie w niepamięć, a widok mężczyzny z brodą będzie budził nasze zaskoczenie?  Niedawno zostało przeprowadzone jeszcze jedno badanie – eksperyment społeczny na Tinderze – portalu randkowym. Testując szereg różnych wyglądów – w tym zarost, ale też pełną brodę, najwięcej dopasowań uzyskali mężczyźni gładko ogoleni

Być może brak zarostu sprawia, że mężczyźni wyglądają młodziej, może zaczynają wzbudzać w kobietach większe zaufanie, niż typ drwala, który bywa nieprzewidywalny? Nie wiadomo. Jedno jest zastanawiające – czy to gusta kobiet kreują mode na brody lub ich brak, czy jednak panowie?


źródło: Independent


Lifestyle

Weź w końcu szczęście w swoje ręce i odpuść sobie kilka naprawdę nieistotnych rzeczy. Przecież życie mamy tylko jedno!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 czerwca 2018
Fot. iStock/evgenyatamanenko

Słuchajcie – kompletnie bez ściemy – naprawdę to, jak wygląda nasze życie, jest zależne tylko i wyłącznie od nas. Jasne, można usiąść i załamać ręce, twierdzić, że zostaliśmy udupieni w jakimś systemie, z którego nie ma wyjścia. Tyle, że wyjście jest zawsze, pytanie czy chcemy je dostrzec. Kiedyś ktoś mi powiedział, że życie nie składa się tylko z szukania rozwiązań. Ale ja będę się przy tym upierać – życie to szukanie rozwiązań, wyciągnie wniosków, ponoszenie konsekwencji i podejmowanie ryzyka rozwiązania, które przychodzi nam do głowy. Jeśli nie chcesz tkwić tam, gdzie ci źle, jeśli nie wiesz, jak ruszyć z miejsca, zacznij od odpuszczenia sobie kilku drobnych rzeczy. Życie masz tylko jedno – drugiej szansy nie będzie, by uczynić je lepszym dla nas samych.

Nie uzależniaj swojego szczęścia od innych ludzi

Nie powinniśmy wiązać naszego szczęścia z czymś lub z kimś – zawsze powinniśmy być samowystarczalni. Jeśli jesteś niezadowolona z siebie, swojego wyglądu, swojej osobowości, związek z kimś nie sprawi, że będziesz szczęśliwsza. Aby dzielić się miłością i stabilnością z kimś innym, najpierw musisz nauczyć się sama je tworzyć. Gdy nauczysz się kochać siebie, reszta przyjdzie.

Nie narzekaj i nie użalaj się nad sobą

Życie jest nieustającą przygodą. Nie zawsze możesz zobaczyć lub zrozumieć cel wszystkiego, co cię spotyka. Nie możesz też wszystkiego kontrolować, co – wierzę – bywa trudne. Jeśli jednak usiądziesz i przeanalizujesz to, co złe spotkało cię w życiu, możesz dojść do wniosku, że doprowadziło cię ono do jakiś pozytywów. Wszystko jest kwestią nastawienia i punktu spojrzenia.

Odpuść sobie przeszłość

Nie możesz zacząć nowego rozdziału życia, jeśli wciąż czytasz poprzedni!

Przestań w siebie wątpić

Każdy z nas jest wyjątkowy, poczuj to w końcu. Wyrzuć z siebie niepewność i zwątpienie. Zmiażdż lęki, jakby były bezwartościowymi robakami. Jesteś najważniejsza, jesteś ważną częścią rozległego wszechświata, reszta nie ma znaczenia. Kochaj siebie i bądź kochana.

Nie krytykuj siebie za popełnione błędy

Każdy z nas choć raz zakochał się w niewłaściwej osobie, zrobił coś nieodpowiedniego, a później opłakiwał swoje błędy. Tymczasem jedno jest pewne – błędy pomagają nam znaleźć dobrych ludzi i dokonać właściwych wyborów. Wszyscy je popełniamy, ale nikt z nas nie jest błędem, nie jest zmaganiem. Jesteś tu i teraz – masz okazję zbudować swój dzień i swoją przyszłość. Cokolwiek dzieje się w twoim życiu, to właśnie przygotowuje cię do następnego kroku.

Odpuść sobie urazy

Przestań trzymać w swoim sercu urazy, bo w końcu one bardziej cię zranią niż ludzie. Przebaczenie nie oznacza: „Jestem pogodzona z całym tym gównem, które mi zrobiłeś”. Oznacza raczej: „Nie pozwolę, by całe to gówno zepsuło mój spokój”. Przebaczenie jest sugestią, aby odpuścić, znaleźć spokój i uwolnić siebie. Pamiętaj proszę, że trzeba wybaczyć nie tylko innym, ale także sobie. Wybacz sobie wszystkie swoje błędy i idź dalej.

Nie obwiniaj innych za swoje problemy

Realizacja marzeń i celów zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Kiedy obwiniasz innych za to, co dzieje się w twoim życiu, uciekasz od odpowiedzialności i oddajesz innym władzę i panowanie nad częścią swojego życia.

Nie martw się zbytnio

Obawa i niepokój nie pomogą nam pozbyć się jutrzejszych trudności, ale raczej dzisiejszej radości. Jeśli czymś się zamartwiasz, spytaj siebie, czy będzie to nadal ważne za rok, dwa lata, a może pięć? Jeśli nie, nie ma co sobie zawracać tym zbytnio głowy.

Przestań się tłumaczyć

Naprawdę musisz się tłumaczyć z tego, co chcesz zrobić? Przyjaciele nie potrzebują twoich wyjaśnień, a wrogowie i tak by ci nie uwierzyli. Więc rób to, co tobie wydaje się właściwe.

Nie próbuj być kimś innym niż jesteś

To jedno z najbardziej skomplikowanych zadań w naszym życiu – bycie sobą.

Pamiętaj, że zawsze będzie ktoś ładniejszy, mądrzejszy, młodszy, ale nigdy nie będzie tobą. Nie próbuj się zmieniać, aby zaimponować innym. Bądź sobą, a ci, których naprawdę potrzebujesz, pokochają cię taką, jaką jesteś.

Nie bój się

Obawy są murem w świadomości. Blokują większość naszych myśli i działań. Nie pozwalają nam się otworzyć i zrozumieć, że lęki, to często zwykła fikcja, która pozbawia nas mocy, a tym samym lepszego życia.

Przestań myśleć, że nie jesteś gotowa

Każda zmiana w życiu zmusza nas do wyjścia ze strefy komfortu. Nie szukaj wymówek, usprawiedliwień, tylko zrób ten krok do przodu, tam czeka na ciebie premia, lepsza niż chwilowe poczucie dyskomfortu – realizacja marzeń i rozwój osobisty.


źródło: Thought Catalogy

 


Zobacz także

Bądź młoda, żyj, popełniaj błędy i nie bierz wszystkiego tak osobiście. Nie jesteś pępkiem świata. Na szczęście

Przeżyj jeden dzień, tak jakbyś nie miał wolnej woli. Czyli dlaczego wiewiórki nie zasługują na więzienie?

„Mam na imię Krzysztof, jestem alkoholikiem… Mogłem pogodzić się z tym, że jestem najgorszym popaprańcem na świecie, tylko błagam – nie alkoholikiem”