Lifestyle

25 fantastycznych rzeczy, z których możemy korzystać w 2018 roku. Część może was zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. iStock/Astarot
 

Najczęściej narzekamy na współczesne czasy – bo żyje się szybko, bo korki, bo za dużo czasu w pracy, bo wszechobecny internet. Ale gdyby tak spojrzeć z drugiej strony – dostajemy tak wiele dobrych rzeczy, tyle się dzieje wokół nas, że trudno nie docenić tego, co nam dzisiejsza rzeczywistość przynosi. 

Pewnie dlatego naukowcy przygotowali długą listę „modnych” rzeczy zwracając się z prośbą do dorosłych, by zaznaczyli te, które ich zdaniem są najlepsze. I jasne, że można przeżyć bez zmywarki czy pralki (choć chyba coraz mniej ludzi jest w stanie to sobie wyobrazić), to jednak znakiem naszych czasów, a zwłaszcza 2018 roku okazuje się być kilka innych, mniej oczywistych rzeczy.

Co doceniamy najbardziej w obecnych czasach? Oto lista 25. najlepszych rzeczy, z których możemy korzystać w 2018 roku. Część może was zaskoczyć.

Możliwość wybrania się na wakacje w niezwykłe miejsca oddalone od turystycznych kurortów

Pójście na siłownię

Skorzystanie ze zbilansowanej diety

Praca z domu

Kawa z ekspresu, także ta na wynos w każdym niemal miejscu

Zostanie abstynentem lub ograniczanie picia alkoholu

Możliwość uczestniczenia w zajęcia z jogi czy pilatesu

Organizacja kolacji dla przyjaciół

Instagram

Jeżdżenie rowerem (także długie rowerowe wyprawy)

Gin

Butelki filtrujące wodę

Tatuaże

Brody

Łatwość podróżowania

Pieczenie chleba i ciasta

Awokado

Mrożony jogurt

Telefony z Androidem

Bycie fanem rzeczy z przeszłości, zwłaszcza z lat 80-tych

Pomaganie rodzicom

Możliwość zaangażowania się w pomoc charytatywną

Jedzenie na wynos

Pizza

Netflix

Co byście dodali do tej listy?


Lifestyle

Czyżby to koniec ery brodaczy? Kobiety wybierają mężczyzn bez zarostu, dowodzą badania

Redakcja
Redakcja
5 czerwca 2018
Fot. iStock/andreonegin
 

W ostatnim czasie raczej trudno spotkać na ulicy mężczyznę bez brody, a przynajmniej bez kilkudniowego zarostu. Kto by pomyślał, że zapowiadany trend „drwala” tak się rozpowszechni, a panowie chętnie będą zapuszczać swoje brody i co więcej – dbać o nie. Jak grzyby po deszczu powstały salony, w których każdy miłośnik brody mógł w sposób szczególny pielęgnować swój zarost.

Cóż, jak każda moda, tak i ta pewnie przeminie, a kto wie, czy już nie za chwilę. Z przeprowadzonego w ostatnim czasie badania wynika, że 43% kobiet odmówiłoby randki z mężczyzną, który nie byłby gładko ogolonym, podczas gdy 61% uważa, że brak zarostu w ogóle im nie przeszkadza. Co więcej, okazuje się, że mężczyznom często ciąży pielęgnacja zarostu tak, by wyglądał on faktycznie nienagannie. Czy faktycznie, to co modne przychodzi tylko na kilka lat i za chwilę odejdzie w niepamięć, a widok mężczyzny z brodą będzie budził nasze zaskoczenie?  Niedawno zostało przeprowadzone jeszcze jedno badanie – eksperyment społeczny na Tinderze – portalu randkowym. Testując szereg różnych wyglądów – w tym zarost, ale też pełną brodę, najwięcej dopasowań uzyskali mężczyźni gładko ogoleni

Być może brak zarostu sprawia, że mężczyźni wyglądają młodziej, może zaczynają wzbudzać w kobietach większe zaufanie, niż typ drwala, który bywa nieprzewidywalny? Nie wiadomo. Jedno jest zastanawiające – czy to gusta kobiet kreują mode na brody lub ich brak, czy jednak panowie?


źródło: Independent


Lifestyle

Weź w końcu szczęście w swoje ręce i odpuść sobie kilka naprawdę nieistotnych rzeczy. Przecież życie mamy tylko jedno!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 czerwca 2018
Fot. iStock/evgenyatamanenko

Słuchajcie – kompletnie bez ściemy – naprawdę to, jak wygląda nasze życie, jest zależne tylko i wyłącznie od nas. Jasne, można usiąść i załamać ręce, twierdzić, że zostaliśmy udupieni w jakimś systemie, z którego nie ma wyjścia. Tyle, że wyjście jest zawsze, pytanie czy chcemy je dostrzec. Kiedyś ktoś mi powiedział, że życie nie składa się tylko z szukania rozwiązań. Ale ja będę się przy tym upierać – życie to szukanie rozwiązań, wyciągnie wniosków, ponoszenie konsekwencji i podejmowanie ryzyka rozwiązania, które przychodzi nam do głowy. Jeśli nie chcesz tkwić tam, gdzie ci źle, jeśli nie wiesz, jak ruszyć z miejsca, zacznij od odpuszczenia sobie kilku drobnych rzeczy. Życie masz tylko jedno – drugiej szansy nie będzie, by uczynić je lepszym dla nas samych.

Nie uzależniaj swojego szczęścia od innych ludzi

Nie powinniśmy wiązać naszego szczęścia z czymś lub z kimś – zawsze powinniśmy być samowystarczalni. Jeśli jesteś niezadowolona z siebie, swojego wyglądu, swojej osobowości, związek z kimś nie sprawi, że będziesz szczęśliwsza. Aby dzielić się miłością i stabilnością z kimś innym, najpierw musisz nauczyć się sama je tworzyć. Gdy nauczysz się kochać siebie, reszta przyjdzie.

Nie narzekaj i nie użalaj się nad sobą

Życie jest nieustającą przygodą. Nie zawsze możesz zobaczyć lub zrozumieć cel wszystkiego, co cię spotyka. Nie możesz też wszystkiego kontrolować, co – wierzę – bywa trudne. Jeśli jednak usiądziesz i przeanalizujesz to, co złe spotkało cię w życiu, możesz dojść do wniosku, że doprowadziło cię ono do jakiś pozytywów. Wszystko jest kwestią nastawienia i punktu spojrzenia.

Odpuść sobie przeszłość

Nie możesz zacząć nowego rozdziału życia, jeśli wciąż czytasz poprzedni!

Przestań w siebie wątpić

Każdy z nas jest wyjątkowy, poczuj to w końcu. Wyrzuć z siebie niepewność i zwątpienie. Zmiażdż lęki, jakby były bezwartościowymi robakami. Jesteś najważniejsza, jesteś ważną częścią rozległego wszechświata, reszta nie ma znaczenia. Kochaj siebie i bądź kochana.

Nie krytykuj siebie za popełnione błędy

Każdy z nas choć raz zakochał się w niewłaściwej osobie, zrobił coś nieodpowiedniego, a później opłakiwał swoje błędy. Tymczasem jedno jest pewne – błędy pomagają nam znaleźć dobrych ludzi i dokonać właściwych wyborów. Wszyscy je popełniamy, ale nikt z nas nie jest błędem, nie jest zmaganiem. Jesteś tu i teraz – masz okazję zbudować swój dzień i swoją przyszłość. Cokolwiek dzieje się w twoim życiu, to właśnie przygotowuje cię do następnego kroku.

Odpuść sobie urazy

Przestań trzymać w swoim sercu urazy, bo w końcu one bardziej cię zranią niż ludzie. Przebaczenie nie oznacza: „Jestem pogodzona z całym tym gównem, które mi zrobiłeś”. Oznacza raczej: „Nie pozwolę, by całe to gówno zepsuło mój spokój”. Przebaczenie jest sugestią, aby odpuścić, znaleźć spokój i uwolnić siebie. Pamiętaj proszę, że trzeba wybaczyć nie tylko innym, ale także sobie. Wybacz sobie wszystkie swoje błędy i idź dalej.

Nie obwiniaj innych za swoje problemy

Realizacja marzeń i celów zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Kiedy obwiniasz innych za to, co dzieje się w twoim życiu, uciekasz od odpowiedzialności i oddajesz innym władzę i panowanie nad częścią swojego życia.

Nie martw się zbytnio

Obawa i niepokój nie pomogą nam pozbyć się jutrzejszych trudności, ale raczej dzisiejszej radości. Jeśli czymś się zamartwiasz, spytaj siebie, czy będzie to nadal ważne za rok, dwa lata, a może pięć? Jeśli nie, nie ma co sobie zawracać tym zbytnio głowy.

Przestań się tłumaczyć

Naprawdę musisz się tłumaczyć z tego, co chcesz zrobić? Przyjaciele nie potrzebują twoich wyjaśnień, a wrogowie i tak by ci nie uwierzyli. Więc rób to, co tobie wydaje się właściwe.

Nie próbuj być kimś innym niż jesteś

To jedno z najbardziej skomplikowanych zadań w naszym życiu – bycie sobą.

Pamiętaj, że zawsze będzie ktoś ładniejszy, mądrzejszy, młodszy, ale nigdy nie będzie tobą. Nie próbuj się zmieniać, aby zaimponować innym. Bądź sobą, a ci, których naprawdę potrzebujesz, pokochają cię taką, jaką jesteś.

Nie bój się

Obawy są murem w świadomości. Blokują większość naszych myśli i działań. Nie pozwalają nam się otworzyć i zrozumieć, że lęki, to często zwykła fikcja, która pozbawia nas mocy, a tym samym lepszego życia.

Przestań myśleć, że nie jesteś gotowa

Każda zmiana w życiu zmusza nas do wyjścia ze strefy komfortu. Nie szukaj wymówek, usprawiedliwień, tylko zrób ten krok do przodu, tam czeka na ciebie premia, lepsza niż chwilowe poczucie dyskomfortu – realizacja marzeń i rozwój osobisty.


źródło: Thought Catalogy

 


Zobacz także

Misimi

Całe wieki uczyliśmy się prostoty, wreszcie z dobrym skutkiem. Misimi trafiło „w punkt”

Czas na suplementy: dlaczego, kiedy i jak je brać, by osiągnąć maksymalne korzyści?

Polskie Oskary SPA i Wellness 2022 w rękach laureatów podczas 12 edycji Gali Perfect SPA Awards 2022