Lifestyle

19-miesięczna córka byłego sportowca zginęła w tragicznych okolicznościach. Utonęła w basenie…

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2018
Fot. iStock/Bicho_raro
 

Wakacje kojarzą się nam przede wszystkim z beztroską, dobrą zabawą. To czas, które nasze dzieci kojarzą przede wszystkim ze śmiechem i przyjemnością. A co może być większą przyjemnością w trakcie upałów, jeśli nie kąpiel – w jeziorze, morzu, domowym basenie. 

Myślimy: „To co złe, mnie nie dotyczy”. Czyżby? Czy lepiej odsunąć od siebie świadomość niebezpieczeństwa, czy zdawać sobie z niego sprawę, by móc ograniczyć jego ryzyko? Woda jest zdradliwa. W tym roku, z powodu letniej pogody, statystyki mówiące o utopieniach, jak zawsze przerażają. No tak, ale przecież twoje dziecko nie idzie samo nad jezioro, nie kąpię się w morzu, ma tylko przydomowy mały basenik, w którym moczy nogi. Okazuje się, że woda może być zagrożeniem wszędzie…

To miała być niewinna impreza u sąsiadów. Niedziela popołudnie. 19-to miesięczna córka byłego sportowca Bode Millera – narciarza alpejskiego, bawi się na podwórku. Po jakimś czasie dorośli zdają sobie sprawę, że od kilku minut nie widzieli dziewczynki. Widzą ją w basenie… Matka rzuca się, by ratować córkę. Nie wiadomo, ile czasu dziecko było pod wodą. Wezwana karetka jest po pięciu minutach na miejscu. Niestety… dziewczynki nie udało się uratować…

Bode Miller na Instagramie umieścił wpis, w którym pisze, że nigdy nie myślał, że doświadczą tak ogromnego bólu… „Jej miłość, jej światło, jej duch nigdy nie zostaną zapomniane”…

Apeluję – uważajcie na swoje dzieci, nie popadajmy w paranoję, ale miejmy świadomość zagrożeń… 🙁

źródło: Daily Mail


Lifestyle

7 sposobów, na które ktoś tobą manipuluje, a ty o tym nie wiesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 czerwca 2018
Fot. iStock/stock-eye
 

Wszyscy chcemy, w ten czy inny sposób, wpływać na zachowanie innych. Czasami jednak dochodzimy do skrajności, w której nie szukamy już wpływu, ale kontrolujemy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, kiedy padasz ofiarą manipulacji. Te mechanizmy nie są złożone. Dla większości z nich odpowiadają codziennym zachowaniem, które pozostają niezauważone. Dlatego są tak problematyczne: istnieją, ale ich nie wyczuwasz, nie widzisz.

„Podstawowym narzędziem do manipulowania rzeczywistością jest manipulacja słowami. Jeśli potrafisz kontrolować znaczenie słów, możesz kontrolować ludzi, którzy używają tych słów”.

W prawie wszystkich tych mechanizmach prowokowane są podstawowe emocje, takie jak strach, gniew lub współczucie. Jesteś manipulowany poprzez budzenie w tobie tych uczuć i emocji, bez rzeczywistego powodu. Dlatego dobrze jest znać te strategie i je identyfikować.

1. Poczuj się winny, forma cichej manipulacji

Wina jest emocją, która może stać się bardzo intensywna. Stwarza to nieprzyjemne uczucie, ponieważ konfrontuje daną osobę z kodeksem etyki lub obyczajów, które ona akceptuje i które uważa za ważne. Innymi słowy, stawia ją twarzą w twarz z samą sobą i pobudza w niej wątpliwości co do własnego postępowania.

2. Sprawianie, że jesteś niepewny siebie

Niepewność jest kolejnym z tych uczuć, którego inni często używają do manipulowania tobą. Zdarza się to w sytuacjach, w których druga osoba wykrywa słabości twoich przekonań lub poczucia własnej wartości i postanawia to wykorzystać. Negatywna krytyka tego, co robisz lub mówisz, ośmieszanie lub oczernianie, to sprawdzone sposoby na manipulowanie brakiem pewności siebie.

3. Budzenie współczucia

Niektórzy ludzie pokazują się nam, często nieświadomie, jako słabi i potrzebujący pomocy. Starają się obudzić współczucie drugiego i stworzyć w nim poczucie winy. Pozycjonowanie siebie jako kogoś, kto ma ciągłą potrzebę pomocy i uwagi innych, jest sposobem na manipulowanie tobą bez twojej świadomości. Wpadłeś w pułapkę.

4. Odżywianie jego/jej narcyzmu

Nie zawsze wierz ślepo w komplementy, którymi ktoś cię obsypuje. Czasami intencją ludzi nie jest podkreślanie twoich pozytywnych cech, ale zyskanie twojej przychylności, a zatem –  przewagi nad tobą.

5. Zastraszanie (w subtelny sposób)

Aby zastraszyć innych, nie trzeba na nich krzyczeć ani grozić im. Manipulatorzy są w tym mocni. Przedstawią ci sytuację w taki sposób, że sam zrezygnujesz z podjętych przez siebie decyzji, ze strachu.

6. Tworzenie fałszywego wrażenia, że robisz coś „nie tak”

Tacy manipulatorzy sprawiają, że każda, najmniejsza rzecz staje się źródłem konfliktu. Uważają, że muszą być traktowani w szczególny sposób. Obrażają się dosłownie z byle powodu.

7. Udawanie „idioty”

Ludzie udający głupszych niż są manipulują tobą, gdy próbują przekonać cię, że nie rozumieją tego, co mówisz, że nie rozumieją skutków swoich działań lub że nie czują się zaangażowani w problem. Dlatego też wykorzystują innych, prawie zawsze bezkarnie. Wszystkie te sposoby obchodzenia się z tobą są szkodliwe zarówno dla ciebie, jak i dla tych, którzy z nich korzystają. Prowadzi to tylko do nadużyć i fałszywych zależności.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Lifestyle

Język ciała ujawni prawdę o twoim związku

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2018
Fot. istock/gpointstudio

Niektóre związki zaczynają się od nieśmiałych spojrzeń i nieśmiałych prób wzięcia jej czy jego za rękę… i tak trwają miesiącami. Może jesteście ze sobą od roku, ale i tak staracie się zachować dystans. Chcesz zrozumieć, co oznacza wasz związek bez słów? Przeczytaj poniższy tekst.

Wszystko w porządku

 • Zauważasz, że twój partner szuka twojego wzroku i przytrzymuje twoje spojrzenie nieco dłużej? Możesz być pewna, że mu na tobie zależy i darzy cię pozytywnym uczuciem.
 • Jeśli podczas rozmowy lub spaceru twój partner odwraca się ku tobie, jest to z pewnością oznaką jego zainteresowania. Nawet kiedy trzyma nogę na nodze, jego stopy są zwrócone w twoim kierunku.
 • Jeśli twoja ukochana darzy cię uczuciem, podświadomie zwraca swoje ciało w twoim kierunku, jednocześnie utrzymując wyprostowaną postawę, dzięki czemu jej sylwetka lepiej się prezentuje.
 • Zakochani mężczyźni starają się wyglądać na większych i silniejszych. Podczas rozmowy czasami opierają się o ścianę.
 • Jeśli zauważysz, że wasze dłonie bardzo często dotykają się przypadkiem lub, że on stale szuka pretekstu by cię dotknąć, miłość kwitnie.
 • Jeśli opowiada dowcip, a potem patrzy na twoją reakcję, to oczywisty znak, że mu zależy, by wydać ci się zabawnym i godnym zainteresowania.
 • Mężczyźni zwykle przestają się uśmiechać szeroko w wieku 5-6 lat. Jeśli zauważysz, że mężczyzna w pobliżu ma uśmiech w stylu „Hollywood”, może to oznaczać, że jest naprawdę szczęśliwy.
 • Jeśli zaczniesz zauważać, że dana osoba zaczęła używać tych samych gestów i intonacji co ty, oznacz to, że cię lubi i kopiuje podświadomie twoje zachowania.

Coś idzie nie tak. Musicie porozmawiać

 • Starasz się powiedzieć coś swojemu partnerowi, ale nie czujesz się z ty komfortowo: jego ciało jest odwrócone od ciebie, partner nie patrzy ci w oczy i stara się zachować dystans. Są to bezwarunkowe oznaki problemów z komunikacją.
 • Kiedy twoja druga połowa próbuje uniknąć intymności, jego pocałunki stają się szybkie i formalne. Jeśli, kiedy zasypia, odwraca się od ciebie i śpi w pozycji embrionalnej, jest to dzwonek alarmowy dla twojego związku.
 • Jeśli wszystkie twoje dowcipy spotykają się z nieszczerym i napiętym uśmiechem lub jeśli twoja każda inicjatywa jest witana słabym entuzjazmem, oznacza to, że partner traci zainteresowanie relacją.
 • Ciało „blokuje się ” podczas rozmowy (skrzyżowane ręce i nogi).
 • Podczas spaceru, jeśli jesteś w tyle, a twój partner nawet nie patrzy wstecz ani nie zwalnia, oznacza to, że twój związek napotyka trudności.
 • Kochający ludzie wykazują troskę o swoich ukochanych. Jeśli zamiast poprawić ci ubranie lub wygładzać włosy, po prostu informują cię, że twoje włosy są w nieładzie powinnaś pomyśleć, czy twój związek jest nadal harmonijny.

Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju „objawy” o niczym nie przesądzają. Są tylko sygnałami braku równowagi w twoim związku.


Na podstawie: brightside.me

 


Zobacz także

Jest jeszcze lepsza niż myślałyśmy – robi dobrze nie tylko sylwetce, ale i sercu!

Pielęgniarka z Centrum Zdrowia Dziecka: To mnie obraża. Walczymy o wasze dzieci, dlaczego nikt nie walczy o nas?!

Czy wiesz, jak budować swój wizerunek? I czy w ogóle to ciebie dotyczy?