Go to content

11 dowodów na to, że masz w sobie coś z zołzy. I wychodzisz na tym najlepiej

Fot. iStock / Srdjana1

Zołza kojarzy się z najgorszą zarazą, panną wyrachowaną, złośliwą i podstępną, która tylko czeka, by wbić każdemu szpilę pod żebra. Ot, takie stworzenie, które najbezpieczniej omijać szerokim łukiem, bo spodziewać się można po niej zagrań co najmniej poniżej pasa. Takie przerysowanie najgorszych cech pani zołzy czas odstawić do lamusa. Dla odmiany warto wyciągnąć na światło dzienne najlepsze cechy każdej zołzy. To one mogą stać się prawdziwą zaletą, która bije na głowę inne, grzeczniejsze i przewidywalne zachowania. Bycie fajną zołzą nie jest złe. I jeśli ty widzisz się jako taką kobietę, zobacz, ile fajnych rzeczy zyskujesz przy okazji.

11 dowodów na to, że masz w sobie coś z zołzy i dobrze na tym wychodzisz

1. Masz „ostrą” ksywę

Nie warto przytaczać ksywek za plecami nadawanych kobietom o konkretnym charakterku, które nie boją się wyrażać własnej opinii. To proste, że nie wszyscy ludzie dojrzali do tego, że ty, także jako kobieta możesz mówić sama za siebie, więc się buntują. Inni wolą z tobą nie zadzierać. Na szczęście ciebie nie obchodzi to, co, myślą o tobie inni. Dobrze wiesz, że twój rodzaj asertywności pozwala tobie żyć tak, jak lubisz.

2. Nic nie robisz sobie z krytyki

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ciebie krytykują, a za ten sam pogląd, facetowi by pogratulowano. Wielu jeszcze uważa, że mężczyznom wolno więcej i mniej dyplomatycznie, a kobiety powinny mieć więcej taktu. Masz to w głębokim poważaniu, bo ciebie nie obchodzą podwójne standardy. Nie chcesz, żeby tylko faceci mieli swoje przywileje i walczysz o swoje, nawet jeśli cię za to krytykują.

3. Odważnie stajesz do konfrontacji

Nie boisz się konfrontacji i nie chowasz się przed otwartą dyskusją z osobą, która ma odmienne poglądy. Nie boisz się argumentowania i nie dbasz o to, co pomyślą o tobie inni. Jeśli czujesz się niekomfortowo, gdy np. facet pozwala sobie na „przypadkowe”obmacywanie, nie masz problemu z zaśnięciem go w twarz w towarzystwie.

4. Odstraszacz niektórych (wielu) mężczyzn

Bycie zołzą to nie jest opcja najbardziej pożądana dla większości facetów. Oczywiście nie wszyscy obawiają się konkretnych kobiet, bo są tacy, którzy lubią mieć partnerkę na poziomie. Pomyśl, że odstraszacz część z nich, ale dzięki temu oszczędzasz sobie marnowania czasu na kogoś, kto nie jest wart twojej uwagi.

5. Nie wybierasz pierwszych lepszych rozwiązań

Nieważne czy chodzi o randkę z facetem, czy o wybór sprzętu grającego — ty nie zadowalasz się pierwszą lepszą opcją. Bywa, że wybrzydzasz, porównujesz, bo ważne dla ciebie są twoje potrzeby i granice, które ty stawiasz. Nie jesteś złośliwa, po prostu potrafisz zadbać o swoje interesy.

6. Odważnie stawiasz pytania

Nie boisz się zdobywania wiedzy, nawet jeżeli łączy się to z koniecznością zadawania pytań. Bywa, że kwestionujesz autorytety, bo chcesz rozumieć i wiedzieć więcej. Dla ciebie liczy się, by mieć wiedzę, ab wszyscy mogli usłyszeć także twój wartościowy głos i twoją opinię.

7. Wzbudzasz posłuch

Jesteś asertywna i mówisz w sposób konkretny, zdecydowany. Ludzie słuchają tego, co masz do powiedzenia, bo potrafisz jasno wyrazić swoje potrzeby.

8. Jesteś pewna siebie

Jesteś osobą, która dobrze wie, jak osiągnąć założone cele, co często inni odbierają jako bycie bezczelnym czy może nawet zachłannym. Ty nie boisz się prosić o to na czym ci zależy, bo zdajesz sobie sprawę ze swoich mocnych stron.

9. Nie słodzisz nikomu

Wiele kobiet przyjmuje pozy do bycia „słodką idiotką” i do stawiania siebie w centrum uwagi. Ty dobrze wiesz, że nie musisz nikomu słodzić, bo o wiele lepiej wychodzisz na byciu autentyczną. I nikomu nic nie musisz zawdzięczać.

10. Przyjmujesz rolę lidera

Masz wiele cech osobowości, które pozwalają tobie w sposób skuteczny zarządzać innymi ludźmi. Doskonale czujesz się w roli lidera, co często jest zauważone i docenione w pracy. Nie istnieje dla ciebie niemożliwe i nie masz problemu nawet, by negocjować swoją pensję, gdy w tej samej sytuacji inni obawiają się poruszyć temat.

11. Jesteś uparta

Ale nie przemądrzała. Bycie osobą upartą i asertywną nie oznacza, że masz monopol na wiedzę. I ty masz taką świadomość, więc  nie nie stawiasz siebie w pozycji Alfy i Omegi. Pozwalasz sobie czasem na błędy, ale za każdym razem mówisz i działasz tak, aby było jak najlepiej. Uporu można tobie pozazdrościć!

źródło: www.bolde.com