Lifestyle

10 rzeczy, za które nigdy żadna kobieta nie powinna przepraszać

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 lipca 2018
Następny

„Przepraszam za to, że oddycham, że jestem, że żyję” – mam wrażenie, że to idea wokół której skupia się życie większości kobiet. Żyjemy wiecznie w poczuciu winy, za to co zrobiłyśmy albo czego nie nie powiedziałyśmy, za to jak inni się czują, czy są szczęśliwi, czy może czymś urażeni. Bardzo często brak nam odwagi, by się temu przeciwstawić, jakbyśmy żyły w nieustannym przekonaniu, że jesteśmy komuś coś winne, a już na pewno powinniśmy się tłumaczyć z naszych wyborów, decyzji, nastrojów. To straszne. Tymczasem, jeśli chcemy żyć zgodnie ze swoją prawdą, nie musimy się wstydzić ani nikogo przepraszać. To my kreujemy nasz świat, naszą codzienność, nie dawajmy innym do tego prawa. Dlatego też nigdy nie powinnyśmy przepraszać za te 10 rzeczy.

Za swoje priorytety

To ty ustalasz, co dla ciebie w życiu jest najważniejsze, co daje ci szczęście, spełnienie i spokój. Nie wiadomo dlaczego inni uważają cię za egoistę, gdy w swoich priorytetach nie ujmujesz ich oczekiwań. Tyle tylko, że oni nie mają racji.

Każdy z nas ma prawo do wzięcia 100% odpowiedzialności za swoje wybory i tylko poprzez stawianie na pierwszym miejscu własnych potrzeb, możemy próbować pomóc innym.

Za swoje marzenia

Pragnienie czegoś więcej w życiu nie czyni cię niewdzięcznym ani zepsutym, a raczej pokazuje twoje ambicje. Oznacza, że masz cele i marzenia, i chcesz je spełnić, dopóki jeszcze możesz. Nie godzisz się na mniej, niż wiesz, że jesteś w stanie osiągnąć. Ktoś może powiedzieć, że chodzisz z głową w chmurach, ale czy to ważne, co myślą inni?

Masz marzenia? Zamiast za nie przepraszać, okaż wdzięczność, że są. Idź za nimi całym sercem, a świat zaskoczy cię w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażałaś.

Za czas poświęcony sobie

Pomyśl o swoim dniu – komu dajesz najwięcej czasu? Pracy, dzieciom, mężowi, mamie, przyjaciółkom? A co z tobą, gdzie jest czas, który powinnaś poświęcić dla siebie? Skupienie się na sobie nie jest niczym samolubnym, jest koniecznym dla naszego zdrowia. Dlatego nigdy nie przepraszaj, że odrzuciłaś zaproszenie lub odmówiłaś komuś pomocy. Niezależnie od tego, czy planujesz sobie samotny wieczór z książką lub filmem, wyjazd do SPA czy w góry powinnaś pamiętać, że stawianie siebie na pierwszym miejscu nigdy nie jest złe i nigdy nie powinnaś czuć się z tego powodu winna.

Za to z kim się umawiasz

Nikt nie może za ciebie decydować, z kim będziesz rozmawiać, spotykać się, w kim się zakochasz. To twój wybór i tak długo jak kochasz i czujesz się kochana nikt nie ma prawa wpłynąć na twoje wybory i decyzje. Jeśli komuś nie podoba się z kim żyjesz lub się spotykasz – ten nie zasługuje na twoją uwagę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Jeśli widzisz białe paski na piersi z kurczaka, nie kupuj tego mięsa! Może ci zaszkodzić

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/anandaBGD
 

Kurczak to chyba najczęściej jadane przez nas mięso. Decydujemy się na niego częściej niż na czerwone mięso, bo wydaje się nam mniej tłuste, delikatniejsze i… zdrowe. Tymczasem coraz częściej mięso tego drobiu nie oznacza zdrowszej wersji jedzenia. 

Niestety kurczaki hodowane na farmach coraz częściej karmione są modyfikowaną paszą, która sprawia, że rosną one nienaturalnie szybciej, więc i szybciej nadają się do uboju i sprzedaży. Oczywiście, że spotykamy się z informacjami „Kurczak z wybiegu”, „Ekologiczny kurczak”, ile jednak prawdy w tych komunikatach? Naukowcy w ostatnim czasie dowiedli, że dwa najczęściej występujące sygnały świadczące o tym, że mięso pochodzące z kurczaka, a dokładnie – piersi, jest niezdrowe to „białe paski” i rozrośnięta pierś. Taki wygląd mięsa spowodowany jest słabym rozwojem mięśni, co powoduje nienaturalnie sztywną strukturę. Kiedy kurczak staje się zbyt duży, zbyt szybko rośnie z powodu modyfikacji genetycznych i hormonów, którymi jest faszerowany, to poważnie wpływa na jakość mięsa spożywanego przez ludzi.

Badania opublikowane w Italian Journal of Animal Science wykazały, że białe paski na kurczaku były obecne w 96% z 285 kurcząt, które zostały zbadane i że „nasilenie białych pasków wzrosło w ostatnich latach.”

POLKA NA DIECIE BANER

Mówi się, że białe paski na piersi z kurczaka są czerwonym światłem dla kupujących, oznaczają nienaturalny wzrost zawartości tłuszczu nawet o 224% (!!!) i zmniejszenie zawartości białka. Zwykle tłuszcz można znaleźć po bokach kawałka mięsa z kurczaka, ale nie w jego środku. Sygnałem ostrzegawczym powinna być także twarda struktura mięsa i blady kolor.

Zwracacie uwagę na jakoś mięsa, które kupujecie? Od dawna się już mówi, żeby unikać dużych, przerośniętych piersi z kurczaka, a kupować te mniejsze. To czym karmione są kurczaki, niestety wraz z ich mięsem przedostaje się do naszego organizmu. Bądźmy ostrożni.


źródło: Peacequarters

 


Lifestyle

Co sposób, w jaki wyciskasz pastę z tubki, mówi o tobie i o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
6 lipca 2018
Fot. iStock/busracavus

Psychologowie twierdzą, że  40% twoich działań to nie świadome decyzje, ale nawyki. To, co uważasz za nieistotne, w rzeczywistości stanowi codzienną rutynę i i ogromną część twojego życia,  może zatem ujawnić wiele o twojej osobowości i aktualnym stanie psychicznym.

Ściskasz tubkę od tyłu do przodu

Jesteś bardzo oszczędną i porządną osobą, a gdy dbasz o to, co masz, troszczysz się również o ludzi wokół ciebie. Jesteś perfekcjonistą i nie lubisz marnować niczego, więc wykorzystujesz wszystkie zasoby, które posiadasz. Jesteś przyzwyczajony do ciężkiej pracy i bardzo dobrze ją wykonujesz, co oznacza, że ​​inni mogą na tobie polegać. Twój dom jest zawsze czysty, a twoje życie jest bardzo zorganizowane.

Przyciskasz ją od środka

Jesteś realistyczną i aktywną osobą, zazwyczaj w ciągłym pośpiechu. Nie jesteś najlepiej zorganizowany, ale jeśli stoisz przed wyzwaniem, jesteś w stanie zebrać się i rozwiązać problem. Jesteś bardzo towarzyski, masz wielu przyjaciół. Wiesz, jak zrównoważyć swoje życie i jesteś emocjonalnie stabilny.

Wyciskasz od góry

Jesteś bardzo uparty i jesteś w stanie zrobić dużo, aby osiągnąć to, co chcesz i zrealizować swoje cele. Jesteś podatny na pesymizm i nie ufasz ludziom bardzo, bo przyzwyczaiłeś się polegać tylko na sobie. Jesteś wystarczająco skoncentrowany na sobie i kochasz siebie, co jest bardzo dobre, dopóki nie zaczniesz być samolubny i nie zaczniesz wykorzystywać innych do własnych celów.

Trzymasz ją w stanie nienaruszonym

Lubisz być sam, jesteś marzycielem i artystą. Czasami może się wydawać, że żyjesz w swoim własnym świecie, w swojej głowie. Jesteś wrażliwy, delikatny, niefrasobliwy, troskliwy i tolerancyjny. Jednocześnie możesz być bardzo bezpośredni i szczodry. Zawsze masz wiele przemyśleń i pomysłów i chcesz podzielić się nimi z innymi.

Po prostu wyciskasz z dowolnego miejsca

Masz zdolność postrzegania świata w innym świetle niż większość ludzi i jesteś bardzo artystyczną, twórczą duszą. Wszędzie możesz znaleźć piękno. Może być ci trudno być punktualnym i uporządkowanym przez cały czas i możesz mieć trudności z planowaniem i wykonywaniem zadań, ale jesteś bardzo optymistyczny i otwarty. Możesz jednak być podatny na częste wahania nastroju.


Na podstawie: brightside.me


Zobacz także

Cukier twój wróg! Czy wiesz, że węglowodany wpływają na proces starzenia się skóry?

6 nawyków, które musisz w sobie wykształcić, żeby poczuć się silną i niezależną kobietą

Przekonania – czyli jakie myśli, taki efekt

Jaka jest najlepsza pora dnia na twoją ulubioną potrawę? Twojemu ciału nie jest wszystko jedno...

Czekolada na śniadanie, czyli jaka jest najlepsza pora dnia na twoją ulubioną potrawę. To nie takie oczywiste – sprawdź!