Kariera

Prowadzisz własną firmę? Opowiedz nam o niej! Ruszamy z akcją #Kobiety biznesu Rakiety

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 maja 2016
Fot. iStock / Georgijevic / Baluchis
 

Ile razy myślałaś: „Rzucę tę pracę w pioruny”. Ile razy robiło ci się słabo na myśl o kolejnym poniedziałku.

Podobno ktoś kiedyś powiedział, że jeśli pracując będziesz robić to, co kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia. I podobno to prawda. Pytanie, jak robić, to co się kocha?

Są kobiety, które znalazły na to sposób i są takie, które wciąż szukają. Do Was, drogie panie, kierujemy naszą nową akcję #Kobiety biznesu Rakiety.

Te kobiety, które postanowiły otworzyć własny biznes, spełniać swoje marzenia, realizować pasję zapraszamy serdecznie do udziału w akcji. Chciałybyśmy się dowiedzieć, dlaczego zdecydowałyście się na prowadzenie własnej firmy, co takiego robicie. O waszych trudnościach, ale też radościach. Wiemy, że kobiety bywają bardzo kreatywne i nie raz zaskakują pomysłem na swój własny biznes. Teraz macie szansę o tym opowiedzieć. Fotografujesz, prowadzisz przedszkole, kawiarnię, odnawiasz meble, otworzyłaś sklep z jakimiś wyjątkowymi rzeczami, a może robisz zupełnie coś innego? Napisz do nas koniecznie, a my z wielką przyjemnością opublikujemy najciekawsze historie.

Z przyjemnością poznamy twoją historię, która dla innych może stać się inspiracją – wy możecie tą inspiracją być, kto wie może któraś z naszych czytelniczek powie: „Skoro jej się udało, mi też musi” i to będzie najlepsza rzecz, jaka może się dzięki naszej akcji zadziać.

kobietyrakiety-350px#Kobiety biznesu Rakiety prowadzimy wspólnie z portalem mamopracuj.pl, czyli dwoma fantastycznymi dziewczynami Agnieszką Kaczanowską i Joanną Gotfryd. One same są przykładem na to, że chcieć to móc. Agnieszka pracowała w organizacjach pozarządowych, Asia w korporacji, co było dla niej nie do zaakceptowania po urodzeniu dziecka. Praca z dojazdami zajmowała Asi 11 godzin w ciągu dnia.

Po długich rozmowach i pomysłach powstało właśnie mamopracuj.pl – portal, gdzie kobiety chcące wziąć życie zawodowe w swoje ręce, mogą znaleźć ogłoszenia o pracę, poczytać historie innych kobiet, znaleźć ważne dla siebie porady. Agnieszka i Asia mają moc, a przede wszystkim wiedzę, którą będą nas i was podczas trwania akcji wspierać. Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące prowadzenia własnego biznesu – odsyłamy do dziewczyn. Niech każda z Was wyciągnie z tej naszej wspólnej akcji wszystko to, co najlepsze.

Dodatkowo dla tych, które własną działalność prowadzą lub mają na nią pomysł i nie wiedzą, jak zacząć będzie prowadzone w ramach akcji bezpłatne doradztwo prowadzone przez fachowców z firmy Cisnet.pl, które obejmować będzie wszystkie kwestie związane z otworzeniem firmy – zaczynając od pomysłu, przez znalezienie źródła finansowania, po rejestrację działalności.

Chcesz pokazać innym, że chcieć to móc, a ty sama jesteś kobietą, która ze swoim biznesem wystartowała jak rakieta?

Napisz do nas koniecznie na adres [email protected]. Na naszym serwisie i na mamopracuj.pl opublikujemy najciekawsze historie. Akcja #Kobiety biznesu Rakiety trwać będzie od 10. maja do 8. czerwca.

Prosimy, by przesyłając swoją historię załączyć oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me. Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora akcji swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

MP_logo_RGB_horizontal_color


Kariera

8 najczęstszych błędów, które popełniamy podczas pielęgnacji skóry twarzy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 maja 2016
8 najczęstszych błędów, które popełniamy podczas pielęgnacji skóry twarzy
Fot. iStock / Drazen Lovric
 

Troska o stan cery jest podstawowym zmartwieniem wielu kobiet. Często szara, zmęczona twarz oraz rysujące się zmarszczki potrafią nie tylko dodać lat. Niektóre kobiety młody, świeży wygląd mają w genach, jednak nawet one, bez odpowiedniej pielęgnacji nie załagodzą naturalnego upływu czasu. 

Pielęgnacja twarzy najczęściej polega na umyciu twarzy mydłem, tonikiem lub mleczkiem, szybkim nałożeniu kremu (tego samego na dzień i na noc) i tyle. Jednak nawet to często niewystarczające minimum wykonujemy błędnie, przynosząc naszej skórze więcej szkody niż pożytku. Czego należy się więc wystrzegać, by zadbać należycie o skórę twarzy?

8 najczęstszych błędów, które popełniamy podczas pielęgnacji skóry twarzy

1. Niedokładne oczyszczanie skóry

Umycie twarzy samą wodą z mydłem, nie tylko jej odpowiednio nie oczyści, ale może podrażniać i wysuszać skórę. Dokładne oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, ponieważ pozwala nie tylko zachować ją w czystości, ale poprawia jej stan. Najlepiej jest przetrzeć płynem micelarnym twarz (usuwa pot, łój, zanieczyszczenia), myć ją żelem przez minutę, spłukać i przetrzeć twarz tonikiem (przywraca skórze naturalnie kwaśne ph). Na końcu trzeba zaaplikować krem, który na w ten sposób przygotowanej skórze, lepiej będzie się wchłaniał wraz z cennymi substancjami. Takie działanie wymaga zachodu, ale odwdzięczy się zdrowszą, promienną cerą.

2. Spanie w pełnym makijażu

Raz na jakiś czas, możemy sobie wybaczyć ten grzech, gdy wracamy do domu i padamy z nóg. Jednak za częstsze wybryki, nasza skóra odpokutuje. Spanie w makijażu obciąża skórę, nie pozwala jej swobodnie oddychać. Innym skutkiem ubocznym jest to, że pościel w zetknięciu z full makijażem, do najświeższych nie będzie należała.

3. Źle dobrane kosmetyki

Bardzo często kierujemy się reklamami i kupujemy specyfik, który wg obietnicy działa cuda. Jednak by przysłużył się też nam, trzeba dobrać go do rodzaju cery i jej potrzeb. Krem nieodpowiednio dobrany do wieku, np. jedynie nawilżający, nie przyczyni się do poprawy wyglądu zmarszczek. Natomiast kremy dla cery dojrzałej, które zastosujemy na zaś, by przeciwdziałać zmarszczkom, są niewskazane, ponieważ  zaburzeniu ulegają naturalne procesy fizjologiczne. Sytuacja wygląda inaczej, gdy jest to jednorazowa, krótkotrwała „kuracja”, czyli zastosowanie kosmetyku dla grupy wyżej wiekowo, która jednorazowo podreperuje cerę szarą, zmęczoną i pozbawioną wigoru.

4. Za dużo kosmetyków

Niekiedy w przesadzonej trosce o pielęgnację skóry, nakładamy na nią kilka kosmetyków, jeden po drugim. Zamiar chwalebny, jednak efekty mogą być różne. Działanie różnych kosmetyków innych firm, mogą się okazać drażniące i obciążające skórę zbyt dużą ilością pielęgnacyjnych substancji. Niektóre z nich, mogą wzajemnie wykluczać swoje działanie.

5. Bylejakie nakładanie kremów

Nie wystarczy dwoma ruchami nałożyć krem na twarz i liczyć że zadziała on cuda. Sposób nakładania jest równie istotny, co substancje zawarte w kosmetykach. Wszystkie ruchy wykonywane przy zmywaniu twarzy czy nakładaniu na nią kremu lub serum, powinny być wykonywane od dołu do góry. To pobudza mięśnie do pracy. Niedopuszczalne jest intensywne wmasowywanie specyfików w skórę i rozciąganie jej przy okazji. To nie przysłuży się jej kondycji.

6. Pielęgnacja skóry pod oczami zwykłym kremem

Skóra pod oczami jest cienka i podatna jest na przesuszenie oraz odwodnienie. Wymaga szczególnej pielęgnacji, której nie zapewni zwykły krem, mogący obciążyć jej delikatną strukturę. Należy stosować regularnie specjalne kremy, które nawilżą ten obszar i opóźnią powstawanie zmarszczek w pewnym wieku.

7. Wyciskanie wągrów i wyprysków

To może przynieść smutne konsekwencje. Nie tylko chodzi o rozniesienie bakterii na inny obszar twarzy i powstawanie nowych niespodzianek, ale fundowanie sobie blizn jakie powstają przy nieumiejętnym wyciskaniu. Jeśli macie problem z pojedynczymi wykwitami, wypróbujcie działanie czosnku, sięgnijcie po odpowiednie kosmetyki i poczekajcie aż skóra się uspokoi, lub oddajcie się w ręce kosmetyczki, jeśli probe jest nasilony.

8. Zapominanie o peelingu

Czynność ta nie wymaga zbyt wiele zachodu, a jednak jest często pomijana przez kobiety. Złuszczanie skóry jest ważne, ponieważ oczyszcza ją i sprzyja regeneracji oraz lepszemu wchłanianiu kosmetyków. Raz w tygodniu pamiętajcie o delikatnym peelingu, oraz maseczce, która po nim będzie lepiej działać.


Kariera

Uroda, relaks i stylizacja w jednym miejscu? Od manicure po OXILOCK PLASMA dla twoich włosów w Atelier Urody Mokotów

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
10 maja 2016
Atelier Urody Mokotów
Fot. Materiały prasowe

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety zaniedbane! – mawiała Coco Chanel. Wyjątkowo trudno jest uzyskać chwile dla siebie w dzisiejszym świecie.

Niezliczone obowiązki i stres, mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia zdrowia i kondycji. Należy pamiętać o tym, że stan naszej skóry, włosów oraz paznokci uwarunkowany jest genetycznie. Aby kompleksowo zadbać o nasz wygląd warto oddać się w ręce profesjonalistów. To dzięki nim możliwe jest opóźnienie oznak starzenia, powstrzymanie zmian skórnych negatywnie wpływających na wygląd zewnętrzny .

Wszystko, czego potrzebujesz  znajdziesz w Atelier Urody Mokotów

Pozwól sobie na zasłużoną chwilę relaksu, zadbaj o dobre samopoczucie i urodę w Atelier Urody Mokotów, mieszczącym się na Górnym Mokotowie. Czeka tu na Ciebie nowoczesne centrum urody, stylizacji oraz pielęgnacji włosów i ciała. Atelier Urody Mokotów oferuje zabiegi pielęgnacyjne na najwyższym poziomie, opierając się na luksusowych i selektywnych markach kosmetycznych takich, jak LOREAL, LOTHMANN, WATERCLOUDS, OPI, pHformula, Jean D’ARCEL, LIGHT SHEER DESIRE, SERCET SOAP STORE . Bogata oferta Atelier pozwala odpowiedzieć na indywidualne potrzeby pielęgnacji różnych typów skóry. W salonie każdy poczuje się wyjątkowo dzięki profesjonalnej konsultacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Tutejszy personel  to super wykwalifikowany zespół z wieloletnim doświadczeniem i praktyką. Dla wszystkich pragnących przedłużyć moc oddziaływujących na poprawę wyglądu zabiegów, Atelier Urody Mokotów prowadzi również sprzedaż detaliczną kosmetyków pielęgnacyjnych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sięgnij po jeszcze więcej. Wypróbuj pielęgnację i zabiegi na różne partie ciała

Fryzjerstwo

Bez wyjątku, każda kobieta powinna regularnie odwiedzać mistrza nożyczek. Nie ma możliwości, by bez właściwej pielęgnacji oraz umiejętnego cięcia, włosy układały się pięknie na co dzień. Same najczęściej nie posiadamy umiejętności i możliwości, by ryzykować zabawę nożyczkami we własnym zakresie. Fryzjerzy z  Atelier Urody Mokotów doskonale doradzą kobietom, ale także mężczyznom i dzieciom. W zakresie usług, można liczyć m. in. na strzyżenie z modelowaniem, podcięcie grzywki, różnorodną koloryzację (Majirel, Iuocolor, Diarichesse, ombre itp.) dekoloryzację, rytuały, regenerację a także rekonstrukcję i intensywną pielęgnację. To tylko część propozycja dla pań, należy wspomnieć także o koloryzacji dla panów, strzyżeniu- w tym także brody. Oferta obejmuje także strzyżenie dla młodszych gości (do ukończenia 8 r.ż.).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warto zwrócić uwagę na nowości:

OXILOCK PLASMA – system regeneracji i ochrony włosów podczas profesjonalnych zabiegów chemicznych takich jak: rozjaśnianie, pasemka, koloryzacja, trwała, keratynowy zbieg, prostowanie chemiczne itp.

Korzyści i efekty:
• Mnoży wiązania keratynowe i poprawia – wzmacnia mostki siarczane uszkodzone podczas zabiegu chemicznego na włosach
• Poprawia jakość i strukturę włosa w sposób widoczny i natychmiastowy
• Gwarantuje bezpieczeństwo dla każdego rodzaju procedury technicznej zabiegów chemicznych
• Jednocześnie chroni przed i zapobiega uszkodzeniu przez agresywne zabiegi chemiczne wykonywane na włosach ( dekoloryzacja, rozjaśnianie, pasemka, koloryzacja, trwała itp.)
• Absolutna wolność i kreatywność w pracy fryzjera podczas zabiegów chemicznych.

KERATIN PLUS GOLD – czyli keratynowe prostowanie włosów – ekskluzywny zabieg wygładzający marki Jean Paul Mine’. Keratin Plus Gold to kompleks ekstraktów roślinnych i organicznych zmieszanych razem. Mieszanka ta sprawia, że kręcone, puszące się włosy odzyskują połysk, miękkość i widocznie zdrowy wygląd.

Korzyści:

  • uwalnia naturalny blask
  • widoczne efekty nawet na włosach zniszczonych w wyniku zabiegów chemicznych
  • dogłębne nawilżenie

Pokochaj siebie z  THERMO REPAIR – BOTOKS na włosy

Jest to linia działająca jak lekarstwo na ekstremalnie zniszczone włosy poprzez zewnętrzną odbudowę struktury włosa. Wzmacnia bezpośrednio zniszczone ubytki nadając ochronę oraz powodując, że włosy stają się święcące i mocne. Nadaje witalność zniszczonym końcówkom włosów i chroni przed czesaniem, suszeniem oraz prostowaniem. Formuła ceramid III oraz ekstrakt z białych kwiatów powoduje, że włosy stają się silniejsze, bardziej sprężyste i zyskują na objętości. Nie zawiera sles, sls, parabenów ani alergenów.

Szczególnie widoczny efekt jest u osób, które wcześniej nosiły doczepiane włosy i po ich zdjęciu włosy były zniszczone i nie potrafiły się odbudować. Efekt natychmiastowy widoczny po pierwszym zabiegu. 

Kosmetyka 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szeroki wachlarz propozycji zabiegów kosmetycznych, sprawia, że odpowiednie zbiegi dla siebie znajdzie każda kobieta. Dosłownie, można tu zadbać o siebie od stóp do głów, w szerokim zakresie. Panie mogą zdecydować się na wybór różnorodnych zabiegów:

Podstawowe -takie jak np. konsultacja kosmetyczna, peeling manualny, kawitacyjny, maska algowa, koncentrat aktywny w ampułce, masaż klasyczny twarzy 30 minut, mikrodermabrazja twarz, szyja, dekolt.

Oczyszczające – młodzieżowe oczyszczanie twarzy, oczyszczanie twarzy z kawitacją, mikrodermabrazją lub kwasami.

Zabiegi pielęgnacyjne – zabieg głęboko nawilżający, normalizujący dla cery tłustej, dla cery wrażliwej i naczyniowej, przeciwstarzeniowy.

Zabiegi specjalistyczne – ACNE – zabieg przeciwtrądzikowy, AGE – zabieg przeciwstarzeniowy, MELA – zabieg przeciw przebarwieniom, CR – zabieg do cery naczyniowej, VIT C – zabieg rewitalizujący.

Terapia kwasami owocowymi – dla twarzy, szyi, dekoltu i pleców.

Zabiegi pielęgnacyjne oczu – zabieg głęboko nawilżający, przeciwzmarszczkowy, liftingujący, rewitalizujący.

Cosmolifting twarzy – japoński masaż liftingujący

Henna – brwi, rzęs, regulacja rzęs, stylizacja brwi.

Depilacja – wskazane partie całego ciała, do wyboru wosk bądź Lycon. Tu warto zwrócić uwagę na propozycję depilacji laserowej LightSheer – gwarantuje ona bezpieczną, trwałą i komfortową depilację, wykonywaną przez wykwalifikowany personel, nowym niezawodnym i najszybszym laserem. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zabiegi kosmetyczne na ciało

Zarówno dostępne peelingi jak i zabiegi pielęgnacyjne przywrócą blask i świeżość skóry na twarzy i ciele. Pomogą w tym propozycje peelingu solnego lub cukrowego, masażu peelingującego, zabiegom antycellulitowym, detoksykującym, ujędrniającym na ciało lub wybrane partie ciała. Do tego body wrapping, który pomoże rozstać się z cellulitem.

Masaże

Te zabiegi są bardzo lubiane nie tylko przez kobiety. Pozwalają na rozluźnienie mięśni, relaks oraz dostarczenie pozytywnej energii na resztę dnia. Atelier Urody Mokotów proponuje różnorodne masaże: relaksacyjne, całego ciała oraz lecznicze.

Paznokcie

Szeroka oferta dotycząca pielęgnacji paznokci, jest odpowiedzią na potrzeby klientek oraz klientów. Można skorzystać z bogactwa różnorodnego manicure, pedicure oraz masażu stóp.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czy można chcieć więcej? Atelier Urody Mokotów to miejsce,w którym profesjonaliści doskonale i troskliwe zajmą się potrzebami zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na dbałość o piękno i dobre samopoczucie, zawsze jest odpowiedni czas.


Wpis powstał we współpracy z Atelier Urody Mokotów

 


Zobacz także

Kiedy praca sprawia, że jesteś szczęśliwy. Wysokość pensji wcale nie jest najważniejsza!

Korzyści wynikające z zawarcia umowy-zlecenie

Jak czerpać radość z pracy