Kariera

Dołącz do zespołu sprzedaży naszego portalu!

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2017
Fot. iStock / gpointstudio
 

Portal ohme.pl to dynamicznie rozwijające się miejsce dla kobiet w sieci.Już ponad pół miliona użytkowniczek aktywnie uczestniczy w naszej wirtualnej społeczności.

Kogo szukamy:

Osób z doświadczeniem w sprzedaży e-usług, z dobrą energią, organizacją pracy, kreatywnych, z dobrą znajomością mediów internetowych.

Do czego:

  • pozyskiwania nowych klientów,
  • negocjowania warunków współpracy, zawieranych umów,
  • sprzedaży powierzchni reklamowej i natywnej

Oferujemy:

  • wynagrodzenie adekwatne do wyników
  • pracę w komfortowych warunkach
  • elastyczny czas pracy

Jeśli to Ty, wyślij swoją aplikację na adres: [email protected]


Kariera

Potrzebujemy jedynie trzech rzeczy, by żyć szczęśliwiej. Nic więcej, to wystarczy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 lipca 2017
Fot. iStock/LuckyBusiness
 

Wróciłam z wakacji. Z wakacji, które zawsze spędzamy pakując cały swój dobytek w samochód przez jakiś czas korzystając z jak najmniejszej liczby rzeczy. Zawsze otwiera mi to oczy, jak niewiele w życiu potrzebujemy. Ale my lubimy sobie utrudniać, chyba właściwie wszystko. Zaczynamy od samochodu, który MUSI być i do tego niezbędny. I to najlepiej jak najlepszy, zmieniany regularnie, co by jego wartość nie spadała albo co by sąsiedzi widzieli, że nas stać. I żeby nie było, że neguję posiadanie samochodu. Bo sama mam, korzystam i szczerze mówiąc, wiem, że moje życie byłoby trudne bez auta, ale… możliwe.

Bo gdyby tak auto raz na jakiś czas zamienić na rower albo spacer, albo komunikację autobusową, to okaże się, że samochód jest nam potrzebny naprawdę od czasu do czasu w sprawach pilnych, ale nie musimy od niego uzależniać swoich planów. I nagle okaże się, że jadąc rowerem natkniemy się na małą piekarenkę z pysznymi bułkami, której nigdy z samochodu nie widzieliśmy.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich o szczęście trudno. I tak, zgadzam się w 100%, ale ile tak naprawdę pieniędzy potrzebujemy? Czy nie jest tak, że im więcej mamy, tym więcej nam potrzeba, tym więcej chcemy i więcej zaczyna nam brakować? Wpadamy w jakieś błędne koło posiadania wszystkiego, co jest coraz lepsze, coraz droższe, co często jest złudną namiastką szczęśliwszego życia? Czy na pewno?

A gdyby odpowiedzieć sobie dzisiaj, właśnie teraz, na pytanie: „czego mi w życiu potrzeba?”, to czy wymienisz nową lodówkę, większy telewizor, sukienkę, którą widziałaś ostatnio na wystawie?

Czego tak naprawdę nam w życiu potrzeba?

Ludzi

I bez względu na to, jak wielkim ktokolwiek byłby introwertykiem, to każdy z nas potrzebuje w swoim życiu człowieka – przynajmniej jednego, który będzie obok nas w dobrych, ale też w tych złych chwilach. Tymczasem my bardzo często chcemy uwierzyć, że nikogo nie potrzebujemy, że jesteśmy samowystarczalni, że sami sobie poradzimy ze wszystkim. A to przecież nieprawda. Zadbajmy o nasze relacje, pielęgnujmy przyjaźnie, nie zapominajmy o tych, którzy są nam bliscy, na których możemy liczyć. Nie zastępujmy drugiego człowieka wirtualnymi znajomościami, komputerowymi grami, filmowymi wieczorami. Doceńmy, jak ważni są dla nas inni ludzie.

Czasu dla siebie

Jaka odpowiedź pada najczęściej, gdy pytam: „co byś sobie podarowała w prezencie?”? Czas – nigdy nie usłyszałam niczego innego. To, czego najbardziej potrzebujemy, czego pragniemy, to czas dla siebie. Czas na to, by pobyć samej ze sobą, by spotkać się z przyjaciółką, by zwyczajnie nic nie robić. Pospać, poleżeć na kanapie, poczytać książkę ze świadomością, że nikt nic od nas nie chce. A to przecież nic nie kosztuje, nie potrzebujemy tak naprawdę żadnych środków, by spędzić czas tak, jak byśmy tego chcieli w ciszy ze sobą, z wytchnieniem. Może warto ten głos w sobie usłyszeć zamiast czasami spędzać czas na szukaniu nowej pary butów. Przecież tak naprawdę nie zawsze o nie w życiu nam chodzi.

Zdrowia

Bez tego ani rusz. Wszystkim wokół życzymy zdrowia, sami powtarzamy, że zdrowie w życiu jest najważniejsze, tylko co robimy, by zadbać o własne? Wszystko jest okej, dopóki coś nie zacznie się sypać, dopóki nie zaczniemy czuć się gorzej nie wiedzieć czemu. A przecież zdrowie to coś, co powinniśmy stawiać w widocznym dla nas miejscu, by każdego dnia pamiętać, co jest ważne. Bo ważni jesteśmy my sami, dlatego powinniśmy pamiętać że jeśli my nie zadbamy o siebie, to nikt za nas tego nie zrobić, nie ma szans. Pomyśl o tym, zastanów się, kiedy świadomie zadbałaś o siebie, o to co jesz, jak żyjesz, kiedy odpoczywasz. Gdy pozwolimy sobie na to, by zauważać siebie, będzie się nam żyło lepiej, bo nasze życie nagle nabierze innej wartości.

A ty? Czego w swoim życiu tak naprawdę potrzebujesz, a o co zabiegasz i dbasz?


Kariera

6. Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2017
Nadmorski Plener Czytelniczy
Fot. iStock / Poike

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z literaturą wszystkich gatunków! Już po raz szósty we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Zapraszamy od 28 do 30 lipca!

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Spotkania autorskie

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy dużo czytają oraz tych, którzy po książki sięgają zdecydowanie zbyt rzadko. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W pięknym i lubianym miejscu, na Bulwarach Nadmorskich, czekamy na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę będą tworzyć nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek.

W Gdyni pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel,  jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, poeta i tłumacz, Sylwia Zientek, autorka powieści obyczajowych i historycznych, jedna z najciekawszych pisarek, które zaistniały na polskim rynku w ciągu ostatnich lat oraz Artur Domosławski, jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2017. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału, Mariusz Czubaj, laureat nagrody Wielkiego Kalibru 2017, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, z pewnością kolejny już raz zaskoczy miłośników tego gatunku. To może być spotkanie tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Joanna Mucha, posłanka i była minister, opowie o swoim debiucie literackim i skąd pomysł na powieść z gatunku postapo. Robert Biedroń, były poseł i obecny prezydent Słupska, jak zwykle, nie będzie unikał trudnych tematów. To będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jaką drogę przeszedł, by spełnić swoje marzenia.

Przed nami także wiele innych ciekawych punktów programu: Nina Majewska-Brown, Bernadeta Prandzioch i Agnieszka Pietrzyk porozmawiają m.in. o swoich inspiracjach, pomysłach oraz o bohaterkach, które stworzyły. Debiutantki: Elżbieta Kosobucka i Diane Rose opowiedzą skąd pomysł, by zająć się pisaniem.

Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor powieści „Dżoker” i „Domino”.

W czasie wakacji, nie może też zabraknąć tematów podróżniczych, o wyzwaniach i radościach jakie niesie za sobą odwiedzanie najodleglejszych zakątków świata opowie Jacek Pałkiewicz. W podróż do świata satyry i piosenki zabierze nas Krzysztof Daukszewicz, felietonista, tekściarz, poeta i piosenkarz.

Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik oraz Tomek Pawlik.

Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej.

Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery

Na gdyńskim bulwarze pojawi się 70 wydawnictw m.in.: AGORA, Akapit-Press, Bellona, Burda Książki, CLAROSCURO, Czarna Owca, DEBIT, Dom Wydawniczy REBIS, Helion, Książkowe Klimaty, Media Rodzina, Muchomor, Nasza Księgarnia, National Geographic, Sonia Draga, Świat Książki, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Zwierciadło, Wytwórnia, Zakamarki, ZNAK oraz ZYSK i S-ka. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Wydawnictwo Albatros, Dwie Siostry, Edipresse Książki, Iskry, Marginesy, MUZA, Prószyński i S-ka, SQN i W.A.B. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę w plenerowej księgarni z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody, a także tegorocznych nominowanych.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Jak co roku, pamiętamy o najmłodszych! Czekają na nich szczególne atrakcje, m.in.: morskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim i rodzinne czytanie bajek organizowane przez Fundację Miasto Słów. Michał Zawadka, autor książek społecznych i mówca motywacyjny poprowadzi wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Także Miejska Biblioteka w Gdyni specjalnie na nasz Plener przygotowała bogaty program działań dla najmłodszych.

Relaks z muzyką

Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Relaks wśród książek na 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym umilać nam będzie muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Trio Jacka Siciarka (od piątku do niedzieli, zawsze o godz. 18).

Wieczór filmowy

Filmową atrakcją Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego będzie sobotni pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (godz. 17) oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim i aktorką Magdą Zawadzką (godz. 19) w Gdyńskim Centrum Filmowym, 29 lipca.

Patronaty

Patronat nad Plenerem sprawują Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego i liczne organizacje i instytucje w tym: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Muzeum Miasta Gdyni, Izba Księgarstwa Polskiego, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patroni Medialni: Radio ESKA, Super Express, Dziennik Bałtycki, Kurier Gdyński, Wirtualna Polska, Magazyn Literacki Książki, Lubimy czytać, Wydawca,granice.plnaszemiasto.pl.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

6. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 28-30 lipca 2017.

Godziny otwarcia:

w piątek w godz. 12.00-19.00,
w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Pełny program na: muratorexpo.pl/plener

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 12. Targów i Festiwalu Żeglarskiego WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.


Zobacz także

Popieramy postulat wolnego piątku! Naukowcy twierdzą, że powinniśmy pracować tylko cztery dni w tygodniu

Popieramy postulat wolnego piątku! Naukowcy twierdzą, że powinniśmy pracować tylko cztery dni w tygodniu

„Wolę być w pracy niż w domu”. Kobiety są bardziej zestresowane w domu

Po raz kolejny powielamy schemat poprzedniego pokolenia, kiedy to mężczyzna jest najmądrzejszy i on ma prawo głosu

Po raz kolejny powielamy schemat poprzedniego pokolenia, kiedy to mężczyzna jest najmądrzejszy i on ma prawo głosu