Lifestyle Związek

Jak to plotka przed ołtarz ich zaprowadziła…

Anika Zadylak
Anika Zadylak
6 września 2016
Jak to plotka przed ołtarz ich zaprowadziła...
Fot. iStock / VasjaKoman
 

Plotka – niesprawdzona lub kłamliwa wiadomość, zwykle powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy. Plotka potrafi zranić, a nawet zniszczyć drugiego człowieka. Rozbić rodzinę czy wieloletnią przyjaźń, doprowadzić do nieporozumień i morza wylanych łez. Plotka ośmiesza i wywołuje negatywne emocje. Ale czasem przewrotnie, swoimi konsekwencjami prowadzi… przed ołtarz. Jak to możliwe?

O tym, że Asia woli dziewczyny, a Adam chciał być tylko jej kumplem

Asia: Gdy byłam na drugim roku studiów, ktoś puścił plotę o tym, że jestem lesbijką. Domyślałam się kto i że był to mój eks chłopak, którego zostawiłam po dwóch latach związku. Po prostu on wolał imprezować i palić zioło, a  ja miałam trochę inne pomysły na przyszłość. Rozstaliśmy się i odcięłam się od facetów, romansów, spotkań. Chciałam trochę czasu poświęcić sobie i zaniedbanym przyjaźniom. Niestety, choć mamy niby XXI wiek, to zachowanie ludzi było dość dziwne. Nikt mnie w zasadzie nie zapytał, czy to prawda, z żadną dziewczyną w czułych objęciach nie widział, ale co tam, skoro tak gadają, to pewnie tak jest. Śmiałam się z tego, bo co mi innego zostało, przecież tylko winny się tłumaczy, ja nie zamierzałam. Zresztą, dzięki tej plotce, dochodziło do mnóstwa prześmiesznych sytuacji, mogłam poobserwować zachowania kolegów ogłupionych nieprawdziwą informacją. Czasem przerażających i smutnych, ale w większości bardzo zabawnych, więc nie przeszkadzał mi specjalnie ten stan rzeczy.

Adam: Przeniosłem się z innego miasta, i gdy pierwszy raz zobaczyłem Asię, to mnie zatkało. Piękna, subtelna, z magicznym uśmiechem. Kumplowi z studiów o tym wspomniałem i usłyszałem, że mam pecha, bo ona nie lubi chłopaków. Mimo to postanowiłem ją bliżej poznać, czegoś o niej dowiedzieć. Mieliśmy wspólne zajęcia, jakoś tak niby przypadkiem koło niej usiadłem, zagadałem i nie pomyliłem się. Inteligentna, z doskonałym poczuciem humoru, oczytana. Zażartowała, czy nie boję się tak blisko niej być, bo jednak niektórzy uważają, że homoseksualizm to choroba. Odparłem coś wymijającego i pomyślałem, że skoro nie mogę jej mieć jako dziewczyny, co mi się marzyło najbardziej, to fajnie byłoby się zaprzyjaźnić, bo wartościowy z niej człowiek. I tak z dnia na dzień, coraz bardziej się lubiliśmy, chodziliśmy do teatru, na wystawy, do Chińczyka coś zjeść. Było po prostu fajnie.

Asia: Adam się pojawił nie wiadomo skąd. Od razu widziałam, że wpadłam mu w oko ale też zauważyłam, że jak cała reszta on też  myśli, że jestem innej orientacji. A on mi się cholernie podobał!  Taki facet, o którym się śni –  przystojny, mądry, spokojny, z głową na karku. Przysiadał się na wykładach, czasem chodziliśmy coś zjeść, razem coś obejrzeć, wzbudzając coraz większe zainteresowanie. Tym bardziej, że Adaś był widywany tylko z kolegami, więc zostaliśmy dziwakami roku – lesbijka i gej. I nie przeszkadzałoby mi to jakoś szczególnie, gdyby nie fakt, że on mnie coraz bardziej pociągał, a moje uczucia, coraz mniej udawało się ukryć. Zaczęłam się zastanawiać jak z tego wybrnąć i wtedy, zobaczyłam go z jakimś kolesiem, jak się przytulają. I runęłam. To co w moim przypadku, było bzdurą wyssaną z palca, w jego było bolesną dla mnie prawdą. On kogoś ma, i to nawet nie dziewczynę. Nie wiem, co wtedy było dla mnie gorsze. Bo gdyby miał inną kobietę, to może jeszcze byłaby jakaś szansa zawalczyć, a tak? Wszystko stracone.

Adam: Były momenty, gdy wydawało mi się, że podobam się Asi, że nawet ją jest między nami jakaś chemia, że czuć takie przyjemne napięcie. Spędzaliśmy ze sobą tak dużo czasu, nigdy nie wspominała o swoich partnerkach, a ja nie chciałem naciskać i wypytywać. Trochę mnie tylko niepokoiły głosy za naszymi plecami, że nie tylko ona, ale ja też jestem homoseksualny. Wynikało to pewnie z tego, że gdzieś tam po cichu liczyłem na zmianę nastawienia i dlatego wolałem, żeby Aśka mnie z innymi pannami nie widywała, żeby widziała że dla mnie istnieje, tylko ona. Chciałem tego dnia zaprosić ją gdzieś wieczorem i pogadać otwarcie, bo coś mi tu nie pasowało, ale pech chciał, że przyjechał mój starszy brat. Zostawiła go żona, zabrała dzieci, był w rozsypce. Dawałem mu klucze od mojego mieszkania, żeby tam chwile pobył, uspokoił się, pozbierał myśli, kiedy go przytulałem, przyszła Aśka. Widziałem jej minę, wtedy jeszcze nie do końca rozumiałem, ale domyślałem, że albo teraz albo nigdy. Bo coś mi ewidentnie nie grało, jej wzrok, taki zawiedziony, wręcz zrozpaczony!

Asia: Siedziałam rozbita w pokoju, który wynajmowałam i nie wiedzieć czemu, płakałam. Taki żal mnie ściskał, że Adam jednak ma faceta, że nic z tego nie będzie, że coś sobie uroiłam, gdy dotykał czasem mojej dłoni albo patrzył ciepło. Że pewnie tylko mi się wydawało, że nawet się dobrze nie zaczęło, a już musi zakończyć. I wtedy on stanął w drzwiach, zapytał czy możemy pogadać. A ja jak idiotka, zaczęłam nerwowo tłumaczyć, że co prawda  jestem hetero, bo tylko mój były złośliwie bzdur o mnie naopowiadał, ale lubię Adama tak bardzo, że chętnie poznam jego chłopaka, że jestem tolerancyjna. Bylebyśmy mogli tylko dalej utrzymywać kontakt, bo mi na nim zależy, jak na człowieku. A on odpalił – Ja p*ole! Bogu dzięki! I…zaczął mnie całować.

Adam: Ileż ja się na starałem, żeby jej adres nowy zdobyć! Wiedziałem że się przeniosła, ale jakoś tak nie było okazji, o tym pogadać. Biegiem tam leciałem, śnieg sypał, wywróciłem się, stłukłem kolano. Jeszcze jej współlokatorka, jak mnie zobaczyła na klatce schodowej, to wypaliła: – Ty pewnie do Joaśki, mówiła, że dziś prawie poznała twojego faceta. Co trzy schody przeskakiwałem, nawet nie pukałem, po prostu wszedłem i usłyszałem, że płacze. I ona wyrzuca z siebie, razem z tymi łzami, o byłym chłopaku, o tym, że nigdy nie była w związku z inną kobietą, że to tylko pomówienia.  I czuję, jaka mnie radość zalewa, szczęście rozpiera, że kamień z serca mi spada. I w tym porywie uczuć zacząłem ją całować. A ona…odepchnęła mnie wystraszona i kazała się  wynosić! Myślę sobie, o nie, teraz?! Gdy już się wszystko wydało i nic, a raczej nikt nam nie stoi na przeszkodzie? I wtedy mnie olśniło, że ona nadal myśli, że stoi przed nią gej i to na dodatek uwikłany w związek!

Asia: Patrzę na niego, oczy mam wielkie, trzęsą mi się dłonie. Myślę sobie: „Co za gnojek, ma kogoś i usiłuje ze mną jeszcze coś, na dwa fronty”. I to w jego przypadku tak skrajnie odmienne! Pewnie jest bi, a nie homo! Co za łajdak. A ja go… no, zdążyłam się zakochać, snuć w myślach plany, nawet mamie coś o nim wspomniałam, że chyba znalazłam to, czego szuka się nieraz latami. Każe mu wyjść, zniknąć, rzucam, żeby się nie martwił, nic nie powiem jemu partnerowi. A on zaczyna mnie przekrzykiwać, że to przecież ja jestem lesbijką, on tylko chciał mnie bliżej poznać, pokazać, że mu to nie przeszkadza, bo jestem świetnym przyjacielem. Ale po drodze się trochę w tym zagubił, przestał panować nad tym, co do mnie czuje, i że choć wiedział, że to bez sensu, przestał się pilnować i zaczął mnie kochać. I że to jego brat był na uczelni, po klucze od mieszkania, bo ma duże problemy rodzinne. Ostatniego zdania już nie zdążył dokończyć, bo to ja rzuciłam się na niego. To znaczy na jego usta.

Adam: Gdzieś między jednym a drugim pocałunkiem zrozumiałem, że jesteśmy ofiarami intrygi, choć nie do końca podłej. Bo dzięki niej zyskaliśmy szansę na miłość. Gdy już ochłonęliśmy, to wtuleni w siebie, powoli, wszystko wyprostowaliśmy. I przyznaliśmy się do swoich pragnień i marzeń wspólnie patrząc w przyszłość. A potem było pięknie aż do momentu, gdy koleżanka Aśki po powrocie do domu zapomniała zapukać do drzwi pokoju, w którym spaliśmy. Wparowała tam i niemalże krzyknęła: – Gej i lesbijka uprawiają seks? Albo świat stanął na głowie albo ktoś ma mi tu, coś do wyjaśnienia!

Asia i Adam: Wciąż, choć minęło już trochę czasu, widzimy minę mojej lokatorki, gdy złapała nas w łóżku. I zawsze tak samo się na to wspomnienie, szczerze uśmiechamy. Dziś mamy swoje mieszkanie, obrączki na palcu a za kilka miesięcy, powiększy się nasza pokręcona rodzina. Przyjaciółka na naszym ślubie, uśmiechając się z przekąsem, stwierdziła, że powinniśmy iść do Ewy Drzyzgi z „Rozmów w Toku”, z tą naszą historią. I, że mój eks, odcinek o nas oglądałby setki razy. Żeby się oduczyć, plotkowania.

Życzę więc wszystkim tylko dobrych plotek, na wasz temat 🙂


Lifestyle Związek

Nie musisz być na to gotowa. Jak sobie radzić z przemijaniem bliskich?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 września 2016
Fot. iStock / BrilliantEye
 

Dziwne to uczucie. Znasz tę osobę całe twoje życie. Pamiętasz ją w pełni sił, młodszą, sprawną, uśmiechniętą. Dziś na twoich oczach słabnie, kuli się w sobie, coraz mniej w niej życia i radości, coraz więcej cierpienia, melancholii, złości na świat i ludzi. Na starość. Babcia, dziadek, rodzice… Wiesz, że ich odejście jest nieuniknione, że przeminą, że za jakiś czas zostaną ci po nich jedynie piękne, kolorowe wspomnienia, album ze zdjęciami i trochę to, kim jesteś teraz. Ale jak zaakceptować to odchodzenie? Jak poradzić sobie z tym, że najbliżsi na naszych oczach stają się kimś obcym, tracą pamięć, tracą świadomość, by za chwilę już zupełnie zniknąć?

Jak sobie poradzić z takim przemijaniem?

Nie oczekuj, że będziesz na to gotowa

Mimo, że starzenie się i umieranie są naturalnie wpisane w nasze życie, nikt nie rodzi się z umiejętnością akceptacji śmierci najbliższych. A nawet ta akceptacja nie do końca oznacza, że jesteśmy na coś gotowi. Starzejąc się ludzie często stają się trudni, pełni żalu do świata, że tak właśnie został skonstruowany, że trzeba umrzeć. Im też nie jest łatwo. Nie jest łatwo się starzeć, tracić siły, liczyć kolejne zmarszczki, oswajać się ze świadomością, że zbliża się moment, w którym trzeba będzie się pożegnać. Jeśli widzisz, że twoi rodzice stają się „trudni”, że często sprawiają ci przykrość, robią bezpodstawne wyrzuty – nie musisz być na to gotowa. Ale z czasem nauczysz się, że taka jest kolej rzeczy i będzie ci odrobinę łatwiej.

Nie pozwól by inni umniejszali twoje poczucie straty, bądź dla siebie dobra

Jeśli jesteś w żałobie, masz prawo przeżywać ją tak intensywnie, jak to czujesz. To absolutny warunek, by przeżyć ją prawdziwie, do końca. Nie pozwól nikomu umniejszać tej straty, „stawiać cię na nogi”, zmuszać do pogodzenia się z trudną sytuacją już tej chwili. Poczucie, że tracisz bliską osobą, albo świadomość, że już ją straciłaś jest bardzo wyczerpujące emocjonalnie, fizycznie i duchowo. Bądź dla siebie dobra.

Zrozum rytm życia

A w ten rytm wpisany jest również czas, jakiego potrzebujesz, żeby zaakceptować utratę bliskiej osoby, albo zmiany w relacjach z bliskimi, spowodowane ich chorobą, demencją starczą, czy związaną z wiekiem niechęcią przebywania w towarzystwie młodszych osób (i tak się zdarza – są tacy, którzy chcą zamknąć się w tej swojej samotności i budują wokół siebie mur, są tacy, którzy tak bardzo łakną kontaktu z innymi, jakby miało to pomóc im zatrzymać jeszcze na trochę to życie).

Uwierz, że śmierć nie jest końcem

Niezależnie od tego, w co wierzysz. Śmierć nie jest końcem, bo jakaś część tej osoby, która odeszła na zawsze, lub która już cię nawet nie poznaje, pozostanie w tobie i w innych. Przyjście na świat nowego człowieka na zawsze zaburza dynamikę naszego świata, a jego odejście nie sprawi, że wszystko wróci do poprzedniego stanu. Zostanie ślad, zmiana, nic już nie będzie takie samo. Bo ON tu był i ta obecność zaważyła na tym, że i ty tu jesteś, albo na tym jaka jesteś.

Zaakceptuj lęk o siebie 

Patrząc na umieranie i odchodzenie bliskiej osoby poczujesz w pewnym momencie strach. Przecież i ciebie w końcu to dotknie, tak bezpośrednio. I ty też się zestarzejesz, zmalejesz w oczach, pomarszczysz. Jaka wtedy będziesz? Dla siebie samej, ale i dla bliskich? Czy będą o tobie myśleli jak o ciężarze? Czy starczy im cierpliwości? Odpowiedzią na te pytania jest tylko życie w zgodzie i szczerych relacjach z bliskimi. Ale obawa, która w tobie pozostanie jest czymś naturalnym.

Życie i śmierć, przemijanie przeplatają się raz bliżej raz dalej, obok ciebie. Wiesz o nich od zawsze, ale dopiero w pewnym momencie zaczynają dotyczyć cię naprawdę. Kiedy to nastąpi, tak naprawdę musisz tylko jedno: nadal kochać tych, którzy od ciebie odchodzą.


Lifestyle Związek

7 atrakcyjnych rzeczy w kobietach, które nie mają nic wspólnego z wyglądem!

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
6 września 2016
fot. iStock/PeopleImages

Pytasz faceta, co mu się w tobie podoba. W odpowiedzi oczekujesz wymiany części ciała: może oczy, biust, nogi? Ale kiedy słyszymy, że to pewność siebie albo inteligencja intryguje go w nas najbardziej, w głowie pojawia się czerwona lampka, a oczy zamiast błyszczeć ze szczęścia, otwierają się nam coraz szerzej. Bo jak to, facet nie wspomni o piersiach ani tyłku? Okazuje się, że nie tylko dla nas bardziej liczy się wnętrze.

Zobacz, co czyni każdą kobietę atrakcyjną i wcale nie chodzi o wygląd:

1. Optymizm i poczucie humoru 

Nie ma nic lepszego od kogoś, z kim możesz się pośmiać, powygłupiać czy po prostu podzielić się kolejnym kiepskim żartem. Podobne poczucie humoru to jeden z elementów dopasowania wśród par, ale swoim własnym uśmiechem i dystansem do świata możesz podbić niejedno serce. Powód jest prosty. Nawet jeżeli na co dzień wymaga się od nas powagi, po powrocie do domu dobrze się wyluzować. To taka higiena emocji, a przy okazji dbałość o nastrój na kolejny dzień. Tylko wtedy możesz podchodzić do życia z większym optymizmem. No i nie oszukujmy się, wszyscy kochają Ellen Degeneres. Nawet jeżeli nie jest klasyczną pięknością to uśmiechem, poczuciem humoru i optymistycznym podejściem do życia zdobywa serca ludzi na całym świecie.

2. Życzliwość

Może to nie brzmi górnolotnie, bo w końcu życzliwość czy dobroć to cechy, które powinien mieć każdy z nas. Jednak zupełnie czym innym jest okazywanie ich. Najlepszym przykładem, że to naprawdę ważna cecha dla mężczyzn jest Natalia. Ze swoim długoletnim partnerem poznali się przy okazji wolontariatu w organizacji charytatywnej, która zajmuje się dziećmi z rodzin patologicznych. Natalia uwielbiała zajmować się dzieciakami. Sama miała trudne dzieciństwo, więc teraz pomaga wyjść z piekła innym. Kiedy on zobaczył, jak opatruje rany ośmiolatki, która akurat spadła ze schodów – zakochał się na zabój. I tak już zostało. I nie mówcie, że to banał – życie składa sie z takich banałów.

3. Pasja

Wspólna pasja jest niezwykłym spoiwem związku. Ale na samym początku jest cudownym afrodyzjakiem. Faceci naprawdę uwielbiają kobiety, które mają pasję. To w końcu ciągła inspiracja, motywacja i element, który otwiera oczy na wiele detali, których normalnie nie zauważamy. Pasja sprawia, że masz w życiu wyznaczony cel. A przy okazji zawsze jest temat do rozmowy. Nieważne czy jesteś światowej klasy pianistką, kochasz pisać czy jesteś fotografem amatorem. To klucz do wielu zamkniętych drzwi, także tych w sercu.

4. Pewność siebie 

Pewność siebie to cecha, która pomaga podbijać świat. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu, kiedy czujesz się dobrze sama ze sobą, łatwiej ci nawiązywać nowe kontakty, ubierać się w to co chcesz, uśmiechać się do nieznajomych czy nawet zagadać. Pewni siebie ludzie to zazwyczaj także ci bardziej radośni, którzy motywują do działania i dzielą się swoją energią. Nie oszukujmy się – bycie z osobą, która wierzy w swoje możliwości naprawdę może poprawić humor! Bo pomimo naszej polskiej mentalności, lubimy inspirować się innymi i mieć przy sobie osobę, która zawsze z uśmiechem na twarzy powie „poradzisz sobie, tylko uwierz w siebie!”.

5. Przyjaciółka jego przyjaciół

W tym akurat nie ma wielkiej filozofii. Kiedy dogadujesz się z jego przyjaciółmi, łatwiej stworzyć zgraną grupę znajomych, którzy razem wychodzą do klubu czy organizują domówki we własnym gronie. Miło przecież patrzeć, jak bliscy dla ciebie ludzie potrafią przegadać ze sobą kilka godzin. A poza tym to znak, że konsekwentnie otaczasz się ludźmi o podobnych cechach charakteru, z tymi samymi priorytetami.

6. Wiesz, czego chcesz 

Niezależnie czy chodzi o wybór dania w restauracji, sukienki z samego rana czy decyzję o tym, żeby razem zamieszkać. Kiedy wiesz, czego chcesz ułatwiasz życie sobie i innym. A to się ceni! W końcu łatwiej jest żyć z osobą, która wyboru ciucha nie traktuje jak wyboru faceta, z którym ma spędzić całe życie. Chociaż czasem ten pierwszy dylemat może mieć znaczący wpływ na drugi, czyż nie?

7. Własny, unikalny styl

Mężczyźni to wzrokowcy, nie ma w tym żadnej tajemnicy. Właśnie dlatego liczy się dla nich unikalny, własny styl. To przecież dokładnie tak jak dla nas! Zapamiętujemy te aktorki, które mają na sobie piękną sukienkę na premierze. Może i facet nie zapamięta koloru bluzki, w której pierwszy raz cię zobaczył, ale na pewno pomoże fakt, że nie będziesz wyglądać dokładnie tak, jak reszta tłumu.


źródło: LifeHack.org


Zobacz także

Chociaż to trudne, musisz się opanować. 10 rzeczy, których nie wolno ci zrobić, gdy dowiesz się o zdradzie

Kobiece wizytówki? Patrz mi na dłonie, padnij do stóp!

Facet z odzysku jest atrakcyjniejszy? Sprawdź, jaki „przebieg związkowy” u mężczyzny kręci kobiety najbardziej