Psychologia Związek

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku. Nie spiesz się!

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. iStock/Geber86
 

Każdy, kto był w związku choć raz, ma świadomość, że utrzymanie relacji wymaga pracy i zaangażowania. Nie można polegać jedynie na miłości, jeśli chce się zbudować trwałą relację.  Jednak na samym jego początku powinniśmy się wystrzegać kilki błędów, które nie pozwolą jej się dalej rozwinąć. Główną zasadą jest tutaj brak pośpiechu.

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku

1. Jesteś „dostępny” cały czas

Nie bądź tak oczywisty w swoich uczuciach, bo twoja nadgorliwość może w końcu wydać się desperacją. Nie możesz rezygnować z wszystkiego dla osoby, którą dopiero poznałeś.

2. Zbyt często chcesz się spotykać

Jasne, że to zrozumiałe. Spotkania z nowym partnerem są ekscytujące. Ale pozwól mu (i sobie) oddychać.

3. Śledzisz byłego/byłą na Facebooku

Przestań „prześladować” swoich byłych, jeśli właśnie wchodzisz w relację z kimś nowym. To jest naprawdę przerażające i żałosne. Nie wyszukuj też obsesyjnie wiadomości na temat nowej miłości.

4. Nie rób długoterminowych planów

Nie planuj ważnych dat ani wydarzeń zbyt wcześnie. Staniesz się zbyt pewny siebie i arogancki w stosunku do twojego związku. Pozwól, by wszystko toczyło się naturalnie.

5. Nie wysyłaj zbyt często SMS-ów, nie dzwoń co chwila

Pozwólcie sobie nawzajem trochę oddychać i rozwijać się niezależnie od siebie. Nie musisz ciągle wysyłać SMS-ów, aby przenieść swój związek na następny etap

6. Nie dąż zbyt szybko do intymności

Nie zachowuj się tak, jakbyś miał prawo rozmawiać o sprawach rodzinnych lub sprawach osobistych. Jeszcze na to nie czas.

7. Nie przypisuj wszystkiemu głębszego znaczenia

Nie każdy pojedynczy gest czy rozmowa musi mieć głęboki sens w waszym nowym związku.

8. Nie nazywaj tego związkiem zbyt szybko

Jeśli ona nie jest jeszcze gotowa na to, by nazywać się twoją dziewczyną, nie nazywaj jej swoją dziewczyną. Jeśli nie rozmawialiście o waszej relacji jako o związku, nie oczekuj „wyłączności”.

9. Nie mów zbyt dużo o przyszłości

Przestań myśleć tak daleko w przód. Nie zmuszaj swojego partnera do myślenia o długoterminowej relacji z tobą. Żyj chwilą.

10. Nie mów zbyt wcześnie „kocham cię”

Powiedz to za późno, a stracisz kogoś, kogo tak bardzo ceniłeś. Powiedz to za wcześnie i obserwuj jak twój partner się wycofuje. Znajdź dobry moment dla was obojga.


Na podstawie: relrules.com

 


Psychologia Związek

Każdego dnia stawia zdjęcie swojej zmarłej żony na murku, by z nią popatrzeć na morze. Wzruszająca i piękna miłość

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. Facebook /Giorgio Moffa
 

Jeśli kiedykolwiek ktoś zwątpił w to, że prawdziwa miłość istnieje, musi poznać historię staruszka mieszkającego we Włoszech. Właściwie nic o nim nie wiadomo, ale zdjęcie mówi tak wiele. Wykonał je Giorgio Moffa, który nie raz był świadkiem tej sytuacji.

Napisał na swoim Facebooku, że choć nie zna tego staruszka, to widuje go, jak przychodzi nad morze ze zdjęciem swojej żony, by popatrzeć z nią na morze. Widział nie raz, jak staruszek płacze i wie na pewno, że to była wielka miłość, a on tak bardzo za nią tęskni…  Kto by pomyślał, że jedno zdjęcie, wykonane telefonem, potrafi obudzić w nas tyle emocji, tak silne wzruszenie…

Historia tego zdjęcia obiegła internet, telewizję i społecznościowe portale. Okazało się, że staruszek to Giuseppe, ma 72 lata i każdego dnia przychodzi nad morze, stawia na murku fotografię swojej żony i patrzy wraz z nią na fale, na przepływające łodzie. Żona pana Giuseppe – Ida – zmarła siedem lat temu, mieli trójkę dzieci. Codzienny rytuał to dla niego czas wspomnień pięknych wspólnie przeżytych chwil.

Autor zdjęcia zaskoczony jego popularnością napisał

Patrzycie na to zwykłe zdjęcie, zrobione telefonem, i myślicie „co za wspaniała miłość!”. Ale przecież ja zrobiłem zdjęcie nie tylko cudownemu człowiekowi, zatopionemu w cudownych wspomnieniach ze swoją uroczą towarzyszką, ale również miejscu. Na takim murku siadamy my wszyscy – każdy z nas ma swój świat emocji i wspomnień, które ożywają, kiedy patrzymy na to zdjęcie. Giuseppe miał odwagę, siłę i godność, by pokazać się nam w prosty i bezpośredni sposób po zbyt wczesnej stracie ukochanej osoby. Każdy z nas ma takie „momenty”, kiedy wspomina swoich bliskich. Giuseppe po prostu wziął zdjęcie swojej Idy, posadził ją przed błękitną wodą Zatoki Gaety i myśli o niej.


Psychologia Związek

Dlaczego trzeba zawsze wyprać nowe ubrania. Wiedzieliście, że to konieczne?

Redakcja
Redakcja
13 lipca 2018
Fot. iStock/Alex Potemkin

W przypadku tak zwanych „second handów” wydaje na się to oczywiste. Ubrania kupowane w tego typu sklepach mają charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, którego chcemy się jak najszybciej poznać. Ale ubrania kupowane w popularnych „sieciówkach” (o bieliźnie nie wspominajać) również należy wyprać, zanim je założymy. Wiecie dlaczego jest to konieczne?

W Europie już od kilku lat zwraca się uwagę na ryzyko alergii oraz podrażnień i swędzenia skóry, na skutek kontaktu z chemikaliami, obecnymi w wyrobach włókienniczych.  Ale to nie wszystko.

Chemiczne środki konserwujące mogą powodować wysypki, swędzenie i alergie skórne. Więc jeśli po kilku godzinach od założenia nowej bluzki ciało zaczyna piec, przyczyną są chemikalia dodawane do ubrań. Co więcej, prawdopodobnie twoją bluzkę zakładało wiele osób i dotykało mnóstwo rąk, niekoniecznie czystych… Dlatego na ubraniach – oprócz alergenów – mogą znajdować się bakterie, pasożyty i grzyby…

Pomyśl o tym za każdym razem, gdy chcesz założyć nową koszulkę, zaraz po tym, jak obetniesz metkę.


Na podstawie: femmeactuelle.fr

 


Zobacz także

Z przymrużeniem oka: jak zdobyć mężczyznę na całe życie. Męski poradnik dla zdesperowanych

Czy toksyczną relację można „wyleczyć”? Zmiany muszą być trwałe

7 powodów, by nie wychodzić za mąż