Go to content

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku. Nie spiesz się!

Fot. iStock/Geber86

Każdy, kto był w związku choć raz, ma świadomość, że utrzymanie relacji wymaga pracy i zaangażowania. Nie można polegać jedynie na miłości, jeśli chce się zbudować trwałą relację.  Jednak na samym jego początku powinniśmy się wystrzegać kilki błędów, które nie pozwolą jej się dalej rozwinąć. Główną zasadą jest tutaj brak pośpiechu.

10 rzeczy, które mogą zniszczyć związek na samym jego początku

1. Jesteś „dostępny” cały czas

Nie bądź tak oczywisty w swoich uczuciach, bo twoja nadgorliwość może w końcu wydać się desperacją. Nie możesz rezygnować z wszystkiego dla osoby, którą dopiero poznałeś.

2. Zbyt często chcesz się spotykać

Jasne, że to zrozumiałe. Spotkania z nowym partnerem są ekscytujące. Ale pozwól mu (i sobie) oddychać.

3. Śledzisz byłego/byłą na Facebooku

Przestań „prześladować” swoich byłych, jeśli właśnie wchodzisz w relację z kimś nowym. To jest naprawdę przerażające i żałosne. Nie wyszukuj też obsesyjnie wiadomości na temat nowej miłości.

4. Nie rób długoterminowych planów

Nie planuj ważnych dat ani wydarzeń zbyt wcześnie. Staniesz się zbyt pewny siebie i arogancki w stosunku do twojego związku. Pozwól, by wszystko toczyło się naturalnie.

5. Nie wysyłaj zbyt często SMS-ów, nie dzwoń co chwila

Pozwólcie sobie nawzajem trochę oddychać i rozwijać się niezależnie od siebie. Nie musisz ciągle wysyłać SMS-ów, aby przenieść swój związek na następny etap

6. Nie dąż zbyt szybko do intymności

Nie zachowuj się tak, jakbyś miał prawo rozmawiać o sprawach rodzinnych lub sprawach osobistych. Jeszcze na to nie czas.

7. Nie przypisuj wszystkiemu głębszego znaczenia

Nie każdy pojedynczy gest czy rozmowa musi mieć głęboki sens w waszym nowym związku.

8. Nie nazywaj tego związkiem zbyt szybko

Jeśli ona nie jest jeszcze gotowa na to, by nazywać się twoją dziewczyną, nie nazywaj jej swoją dziewczyną. Jeśli nie rozmawialiście o waszej relacji jako o związku, nie oczekuj „wyłączności”.

9. Nie mów zbyt dużo o przyszłości

Przestań myśleć tak daleko w przód. Nie zmuszaj swojego partnera do myślenia o długoterminowej relacji z tobą. Żyj chwilą.

10. Nie mów zbyt wcześnie „kocham cię”

Powiedz to za późno, a stracisz kogoś, kogo tak bardzo ceniłeś. Powiedz to za wcześnie i obserwuj jak twój partner się wycofuje. Znajdź dobry moment dla was obojga.


Na podstawie: relrules.com