Psychologia Związek

Jak się ponownie otworzyć na miłość, po tym jak zostałeś zraniony

Redakcja
Redakcja
28 października 2018
Fot. iStock/Prochkailo
 

Pewnie każdy z nas to poczuł. Kiedy nadchodzi miłosne rozczarowanie, naturalną tendencją jest ucieczka, rezygnacja z miłości. Ale jeśli nie pozwolimy sobie ponownie otworzyć się na miłość, możemy przegapić coś wyjątkowego –  szansę zbudowania relacji, do której naprawdę dążymy. Oto dziesięć sposobów, aby pomóc Ci ponownie otworzyć się na miłość.

Jak się ponownie otworzyć na miłość, po tym jak zostałeś zraniony

Pomyśl o złamanym sercu jako o przeszłości. Nie możesz zabrać ze sobą złamanego serca, gdziekolwiek jesteś. Może być ciężko o nim zapomnieć, ale nie musi to być pierwsza myśl, która przychodzi ci do głowy, gdy spotykasz kogoś interesującego, nowego. Osoba, która złamała ci serce w przeszłości, nie ma nic do zaoferowania w teraźniejszości, więc po co pozwalać jej kształtować twoją przyszłość?

Zaufaj wszechświatowi. Co, jeśli życie ma lepsze plany dla ciebie? Plany, które nie wymagają łez i nie powodują bólu serca. Dlatego jedynym sposobem, w jaki możemy zaufać wszechświatowi, jest odpuścić to, czego nie możemy zmienić, lub przestać próbować zmienić kogoś, kto tego nie chce.

Naucz się czegoś dzięki tej smutnej historii. Prawda jest taka, że ​​czasami musisz dostać w kość, aby nauczyć się, jak sobie radzić. Aby ponownie otworzyć się na miłość, musisz przyjrzeć się lekcjom, które dało ci złamane serce – może nauczyło cię ufać swojej intuicji lub kochać siebie bardziej, a może nauczyło cię, jak odejść lub gdzie postawić granice? Uczenie się na błędach z przeszłości jest jedynym sposobem, w jaki możesz znaleźć miłość, na którą zasługujesz, a nie jedynie tak zwane „okruchy miłości”.

Nie zanurzaj się w swojej goryczy i niechęci. Łatwo jest pomyśleć, że wszyscy cię zranią, kiedy już raz zostałeś zraniony, ale zamiast trzymać się bólu i wszystkiego, co poszło nie tak, pozwól zadziałać mocy przebaczenia i przypomnij sobie, że ktokolwiek cię skrzywdzi nie był wcielonym złem, po prostu nie były najlepszą osobą dla ciebie.

Zrozum, że zamknięcie twojego serca na miłość nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy. To normalne – nawet zdrowe – być bardziej ostrożnym, ale całkowite zamknięcie się i negatywne nastawienie do miłości doprowadzi cię tylko do żalu i nieszczęścia.

Bądź uczciwy wobec siebie. Czasami zawinił „nieodpowiedni moment”, a czasem twoje własne obawy i niepewność. Jeśli możesz być uczciwy wobec siebie, jeśli chodzi o to, co dokładnie poszło nie tak w z twoim związku i określić, w jaki sposób się do tego przyczyniłeś, z większym prawdopodobieństwem unikniesz tych błędów w przyszłości.

Zaakceptuj, że miłość zawsze będzie ryzykowna. Otwarcie się na kogoś lub zakochanie się w kimś zawsze będzie ryzykowne, a rezultat nigdy nie będzie zagwarantowany. Ale tak jak to w życiu bywa, niektóre rzeczy są warte ryzyka.

Nie spiesz się. Nie spiesz się, aby poznać kogoś nowego. Nie spiesz się, słuchaj twojego serca i uważaj na swoje uczucia.

Porzuć porównania. Porównywanie się z innymi lub porównywanie innych z twoim byłym przeszkadza ci czerpać przyjemność z danej chwili. Nie oceniaj książki po okładce i nie bądź tak niesprawiedliwy dla siebie. Powinniśmy wierzyć, że nasza historia zakończy się szczęśliwym zakończeniem.

Pamiętaj, że jesteś kochany. Pomyśl o wszystkich ludziach, którzy cię kochają i o ludziach, którzy cię cenią. Pomyśl o dobrych rzeczach, które robisz dla ludzi i o tym, jak wspierasz swoich przyjaciół i rodzinę. Pomyśl o tym, jak starasz się być lepszym człowiekiem; nie zapominaj, że jesteś osobą godną miłości.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Psychologia Związek

Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 października 2018
Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...
Fot. iStock / freemixer – Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...
 

Zastanawiasz się czasem, jak to u licha jest z tym szczęściem i nie możesz zrozumieć? Dlaczego jedni zdają się je mieć zawsze przy sobie, blisko, jakby pojawiało się od niechcenia, podczas gdy inni walczą o nie do utraty sił, z mizernym skutkiem. Są takie cytaty o szczęściu, które pomagają wreszcie dostrzec to, co najważniejsze. Że szczęście nie pochodzi ani od losu ani od ludzi. Nie może być nagrodą ani celem. Szczęście jest podróżą i tylko my sami, możemy je sobie „zrobić”… codziennie od nowa.

„Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi…”, nauczmy się widzieć teraz, nie tęsknić za wczoraj.

Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać…

Do wszystkich warunków szczęścia brakuje najczęściej jednego, który trzeba przynieść ze sobą, daru umiejętności bycia szczęśliwym.

Autor: Emanuel Wertheimer

Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Źródło: film Amelia

Człowiek, który żyje dla samego szczęścia, nie może być szczęśliwy! Zapamiętaj to sobie!

Autor: Orhan Pamuk, Śnieg

Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości.

Autor: Albert Einstein

Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.

Autor: Oscar Wilde

Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi.

Autor: William Somerset Maugham

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Autor: Ernest Hemingway

Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą

Autor: przysłowie buddyjskie

Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.

Autor: Pearl Buck

Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.

Autor: Władysław Tatarkiewicz

Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.

Autor: Erich Fromm

Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi.

Autor: Eugène Delacroix

Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.

Autor: Jonathan Carroll

Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.

Autor: Aldona Różanek

Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.

Autor: Phil Bosmans

Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.

Autor: Paulo Coelho, Czarownica z Portobello


Źródło: pl.wikiquote


Psychologia Związek

25 drobnych zmian, które sprawią, że w ciągu roku od dziś, staniesz się inną osobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 października 2018
Fot. iStock/vladans

Mówi się, że każda zmiana przynosi ostatecznie coś dobrego. Że każda nas czegoś uczy, w czymś nam pomaga. Jeśli od dziś, w ciągu roku, zaczniecie wprowadzać do swojego życia poniższe zmiany, z pewnością pozytywne skutki pojawią się szybciej, niż moglibyście się tego spodziewać… Do dzieła!

25 drobnych zmian, które sprawią, że w ciągu roku od dziś, staniesz się inną osobą

Przeczytaj co najmniej jedną książkę miesięcznie.

Zapisuj swoje cele na początku każdego tygodnia i każdego miesiąca.

Mierz i śledź te cele przez cały rok – właściwie analizuj każdy z nich i bądź z sobą szczery w kwestii tego, co już zrobiłeś i co mogłeś zrobić lepiej.

Poświęć tylko jeden dzień w tygodniu na to, aby nie jeść mięsa.

Wycisz telefon, zanim siądziesz do posiłku z kimś, na kim ci zależy.

Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, gdy odczuwasz ból, nawet jeśli uważasz, że to „nic takiego”.

Spaceruj, kiedy tylko możesz i gdziekolwiek możesz.

Czyń wszystko, co w twojej mocy, aby być uważnym i świadomym innych ludzi.

Powiedz „tak” czemuś, co cię przeraża, jeśli wiesz, że to naprawdę będzie dla ciebie dobre.

Pisz codziennie w notesie kilka zdań, mając świadomość, że nie ma żadnych reguł, nikt nigdy tego nie zobaczy i że jest to po prostu narzędzie, dzięki któremu możesz wyrzucić myśli z głowy na kartkę papieru.

Stawaj się świadomym swoich emocji w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś – po prostu starając je nazywać, zamiast traktować je jak cichego towarzysza, którego ignorujesz.

Słuchaj więcej niż mówisz. A potem wybacz sobie, gdy ci się nie uda. A następnie spróbuj ponownie.

Spójrz na wszystko inne niż ekran twojego telefonu czy komputera, kiedy będziesz kładł się spać. Książka, okno, twój partner, zwierzak, sufit. Wszystko, co nie spowoduje natychmiastowego powrotu do świata, od którego próbujesz odpocząć przez osiem godzin.

Traktuj sen jako absolutną konieczność i niewiarygodnie ważny priorytet.

Zwróć uwagę na czynniki, które są niezbędne do tego, abyś dobrze wykonywał swoją pracę. Czy potrzebujesz muzyki? Czy potrzebujesz ciszy? Potrzebujesz więcej światła?

Czasami rozmawiaj z nieznajomymi. Porozmawiaj z kierowcą taksówki, nowym sąsiadem, kasjerem w sklepie. Ludzie mają najciekawsze rzeczy do powiedzenia, kiedy czują, że chcesz ich wysłuchać.

Kiedy wymyślisz sobie nowy cel i poczujesz ten znajomy dreszczyk, powiedz o tym komuś.

Naucz się wyciszać, gdy potrzebujesz się uczyć, skupić lub coś stworzyć, lub gdy potrzebujesz tylko trochę spokoju.

Zwróć uwagę na to, ile bezsensownych rzeczy robisz i ile minut marnujesz, w momentach lub godzinach tuż przed pójściem spać. Wyloguj się z Facebooka. Umyj zęby. I idź spać.

Kiedy zdecydujesz się zrelaksować, upewnij się, że zaangażujesz się w to psychicznie i emocjonalnie. Nie siadaj na kanapie i „odpoczywaj”, jednocześnie sprawdzając e-maile i robiąc „coś” do pracy oraz planując nadchodzącą podróż. Naucz się odpoczywać.

Noś zawsze takie ubrania, w których czujesz się komfortowo, pewnie.

Odpowiadaj na ważne wiadomości od razu. Odpowiedz, na co należy odpowiedzieć i odrzucaj wszystko, co jest niepotrzebne.

Mów ludziom, że jesteś z nich dumny, im wdzięczny, że cię inspirują.

Podejmuj każdą decyzję, zawsze niewielki wybór, kierując się swoim pragnieniem bycia osobą uczciwą.

Zastanów się, gdzie byłeś rok temu, pięć lat temu, dziesięć lat temu. Pomyśl o wszystkich rzeczach, które robisz teraz. Wcześniej nie uwierzyłbyś, że możesz to zrobić.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

Weź w końcu szczęście w swoje ręce i odpuść sobie kilka naprawdę nieistotnych rzeczy. Przecież życie mamy tylko jedno!

Co robić, kiedy pomaganie jest ciężarem? Katarzyna Miller: jeśli nasz podopieczny jest wyjątkowo męczący, czasem trzeba go po prostu opieprzyć

Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną jest zamiatana pod dywan. Udajemy, że nie istnieje