Go to content

50 symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

Fot. iStock/Vizerskaya

To, o czym marzymy każdej nocy, może wiele powiedzieć o naszym życiu. Ludzie od dawna fascynowali się marzeniami sennymi, próbując odczytać ich znaczenie i traktując je jako wskazówki w codziennym życiu. Podświadomość to olbrzymia skarbnica wiedzy o naszych pragnieniach, lękach i ambicjach.

50 symboli sennych, których nie powinniśmy ignorować

Nie możesz znaleźć toalety 

Może się to wydawać krępującym snem, ale wiele kobiet śni o tym przynajmniej raz w życiu. Może to oznaczać, że masz dużo na głowie i nie możesz po prostu odpuścić i uwolnić się od stresu.

Wypada ci ząb/zęby 

Psycholodzy mają dwie hipotezy dotyczące tego snu:

1) może on być wywołany przez zgrzytanie zębami,

2) chodzi o stres psychiczny w życiu śniącego  (i napięcie odczuwane w obrębie szczęki)

Gubisz się w domu lub innym budynku

Wskazuje to na brak wyraźnego kierunku w życiu i poczucie bezcelowości.

Jesteś całkowicie nagi

Zwykle oznacza to emocjonalną nadwrażliwość, ale może także symbolizować nowe początki i wolność.

Jesteś w domu, w którym dorastałeś

Znaczenie tego snu zależy od emocji, które za nim stoją. Jeśli czujesz we śnie gniew lub smutek, może to być znak, że tłumisz emocje i negatywne wspomnienia z dzieciństwa. Jeśli odczuwasz spokój, może tęsknisz za bezpieczeństwem.

Uciekasz od czegoś

Albo nie chcesz stawić czemuś czoła w życiu, albo naprawdę się tego boisz.

Jesteś spóźniony  

Może to oznaczać, że martwisz się przebiegiem jakiegoś wydarzenia lub jeśli musisz się obudzić o określonej godzinie, podświadomie boisz się, że zaśpisz.

Twój samochód się psuje 

Nasze samochody symbolizują ruch i zmiany, a sny o nich mogą wskazywać, dokąd zmierzasz w życiu. Jeśli twój samochód psuje się we śnie, może to oznaczać, że twoje życie zmienia kierunek.

Spadasz

Może się to zdarzyć albo w świadomej fazie, w której zdajesz sobie sprawę z tego, że śnisz, albo w fazie głębokiej snu, co może wskazywać, że odczuwasz  niepewność i utratę kontroli nad życiem.

Śnisz o kimś, kto cię skrzywdził

Osoby, które przeżyły traumę, często mają koszmary o osobie, która wykorzystywała je psychicznie, fizycznie lub emocjonalnie. To rodzaj samooczyszczenia.

Podchodzisz do testu, ale się do niego nie uczyłeś 

Ten sen symbolizuje brak gotowości na coś w twoim życiu – na przykład ważne spotkanie lub rozmowę.

Szybko zmieniające się miejsca i ludzie 

Może to oznaczać, że czujesz się „niezorganizowany” , a życie wymyka ci się spod kontroli i wymykasz spod kontroli swojego życia.

Latasz

Jest to jedna z najbardziej pozytywnych wizji, jakie możesz mieć, ponieważ oznacza to poczucie, że nie masz żadnych ograniczeń, a świat oferuje ci wiele możliwości.

Śmierć

Sen o śmierci zwykle wskazuje na koniec jakiegoś etapu w naszym życiu i początek czegoś innego.

Sen o śmierci bliskiej osoby

Może to być przeczucie, ale zazwyczaj jest to znak, że dana osoba potrzebuje twojej pomocy.

Brak butów

Taki sen może oznaczać, że nie masz kierunku w życiu i czujesz się niegotowy na zmiany.

Gwałtowna burza 

Taki sen częściej pojawia się u kobiet niż u mężczyzn i oznacza, że martwisz się lub stresujesz jakimiś aspektami swojego życia.

Jesteś w ciąży

Zależy od statusu twojego związku, sen może mieć pozytywne lub negatywne znaczenie: jeśli między wami nie układa się najlepiej, sen o ciąży oznacza twoje wątpliwości. Jeśli tworzycie harmonijny związek, ciąża symbolizuje gotowość do przejścia na następny etap w relacji.

Tracisz kontrolę nad samochodem

Jeśli prowadzisz samochód i nie możesz go kontrolować, sen oznacza, że ​​musisz pilnie zwrócić uwagę na rzeczy w życiu, które twoim zdaniem wymknęły się spod kontroli.

Podróże

Taki sen oznacza, że w twoim życiu zapanowała stagnacja. Potrzebujesz zmian.

Sen o byłym partnerze

Jeśli śnisz o swoim byłym, może to po prostu oznaczać, że brakuje ci dobrych, spędzonych wspólnie chwil.

Kłótnia z byłym partnerem

Może to oznaczać, że masz nierozwiązane problemy w relacjach z przeszłości i chcesz to naprawić.

Znana osoba

Osoba, którą spotkasz, symbolizuje coś, co łączy cię z twoją sytuacją w twojej podświadomości, niezależnie od tego, czy jest to tekst piosenki, czy cytat z twojego ulubionego filmu.

Seks

Może to oznaczać, że czujesz się samotny lub może to być tylko sen o głęboko skrywanej fantazji seksualnej.

Koszmar

Próbujesz „przetwarzać” bolesne wydarzenia w swoim życiu lub masz głęboki lęk przed czymś.

Sen o tym, że strzeżesz jakiejś tajemnicy

Oznacza to, że prawdopodobnie ukrywasz jakiś fakt o sobie, coś, czego inni nie powinni odkryć.

Zdrada 

Jeśli śnisz o tym, że to ty zdradzasz, może to oznaczać, że czujesz, że nie poświęcasz wystarczająco dużo czasu swojej relacji.

Zwiedzasz sekretny pokój 

Może to oznaczać, że podświadomie zwiedzasz „uśpione” części swojej osobowości, odkrywasz to, czego się po sobie nie spodziewasz.

Seks z kimś, z kim nie powinnaś go uprawiać

Niezależnie od tego, czy jest to twój szef, czy chłopak przyjaciela, takie marzenia mają w sobie wiele symboliki. Przeanalizuj cechy osoby, z którą byłaś blisko w twoim śnie – są to cechy, które mogą Ci być potrzebne w życiu.

Sen o tym, że bliscy cię nie poznają

Wiele osób ma ten sen.  Często oznacza on, że obawiasz się odrzucenia lub  poczucia wyobcowania.

Ktoś wtargnął do twojego domu

Chociaż ten sen może być przerażający, nie należy go brać dosłownie. Zbadaj swoje życie pod kątem oznak wtrącania się w twoje życie innych osób i ich negatywnego wpływu na ciebie.

Ktoś odebrał ci dziecko 

Młodzi rodzice często mają ten sen i jest to zrozumiałe, małe dziecko potrzebuje ich ochrony. Może to jednak również oznaczać, że musisz zwrócić uwagę na swoje wewnętrzne dziecko, które woła o miłość.

Sen o robakach 

Jeśli masz przerażający koszmar o robakach pełzających po tobie we śnie, oznacza to, że musisz się zastanowić, co cię drażni i denerwuje w codziennym życiu.

Droga 

Marzenie o jednej, prostej  drodze oznacza, że ​​musisz uprościć swoje życie. Może to również oznaczać, że wiesz, czego chcesz w życiu i że jesteś na  właściwej ścieżce.

Katastrofa lotnicza 

Wiele razy takie sny wskazują na twoją niepewność co do twoich celów. Może masz wrażenie, że twoja wizja się nie sprawdza lub że nie jesteś jeszcze gotowy do podjęcia takiego wysiłku.

Wakacje 

Być może potrzebujesz trochę czasu na „naładowanie baterii”  i odpoczynek, ale sen ten może też mieć głębsze znaczenie. Może w twoim życiu jest coś, przed czym uciekasz.

Pieniądze 

Jeśli w śnie wygrasz na loterii, może to symbolizować szczęście w twoim życiu. Jeśli jednak śnisz, że straciłeś pieniądze, może to oznaczać, że boisz się utraty czegoś, na czym ci zależy,

Ogień 

Ogień może symbolizować kilka różnych rzeczy: głębokie pragnienie, które możesz w sobie tłumić, skrywany gniew lub grożące niebezpieczeństwo.

Sen o tym, że nie możesz się poruszyć lub mówić 

Może to wskazywać na uczucie stagnacji w twoim życiu lub na to, że nie masz nic do powiedzenia w określonej sprawie.

Sen o końcu świata 

Podobnie jak w przypadku wielu komunikatów na tej liście, koszmary o apokalipsie mogą wskazywać na ukryty gniew lub inne negatywne emocje.

Sen o tym, że rozpadasz się na kawałki pod wpływem jakiegoś uderzenia

Masz poczucie, że nosisz na sobie ciężar świata lub że jesteś uwięziony, co może wskazywać na wysoki poziom stresu.

Sen o tym, że toniesz 

Może to być metaforyczne w odniesieniu do wszystkiego, co wydaje się ciągnąć cię w dół w życiu. Niezależnie od tego, czy jest to stres związany z pracą, relacjami, a nawet presją wewnętrzną, którą wywierasz na siebie, pomyśl, czy możesz uwolnić trochę ciężaru, aby utrzymać głowę nad wodą?

Sen o tym, że nosisz maskę 

Przebranie oznacza zwykle, że próbujesz ukryć jakiś aspekt swojej osobowości.

Sen o powrocie do szkoły 

Może tęsknisz za beztroskimi dniami, w których nie musiałeś się martwić o rachunki, życie zawodowe, zakupy w sklepie i inne niezbyt zabawne obowiązki dorosłych.

Sen o pająkach 

Wiele osób miewa w snach wizje pająków pełzających po nich w nocy. Może to oznaczać, że ktoś tobą manipuluje, ponieważ pająki mogą łatwo wciągnąć ofiarę do sieci.

Sen o wężach 

Może to oznaczać, że coś cię kusi lub że w tobie ostatnio większy pierwiastek zła. Przemyśl to!

Jedzenie 

Być może jesteś głodny, ale bardziej niż prawdopodobne, że pragniesz ożywienia i brak ci energii życiowej.

Domy 

Różne pokoje w domu reprezentują twój umysł. Na przykład piwnica symbolizuje rzeczy, które ukrywasz przed innymi lub elementy, które zaniedbujesz.  Sypialnia może wskazywać na twoje najgłębsze pragnienia i uczucia.


Na podstawie: powerofpositivity