Go to content

Jak zadbać o włosy? Wskazówki nie tylko pielęgnacyjne

Fot. Materiały prasowe

Zadbane włosy to pragnienie niejednej kobiety. Farbowanie, niezdrowa dieta i stylizacja przy użyciu wysokich temperatur minimalizują jednak szansę na spełnienie marzeń o lśniących puklach. Jak przeciwdziałać tym czynnikom? Czy kuracja preparatem Olaplex 3 wystarczy? Co jeść i jak stylizować włosy, by odzyskały zdrowy wygląd?

Olaplex 3, czyli jak przeciwdziałać skutkom farbowania

Farbowanie to dla włosów jeden z najbardziej szkodliwych zabiegów. Pod wpływem działania chemikaliów kosmyki mogą stać się suche i łamliwe. Zniszczeniu ulegają również same cebulki włosowe, przez co czupryna widocznie się przerzedza. Czy więc rezygnacja z farbowania jest jedynym dobrym rozwiązaniem? Okazuje się, że nie. Co zatem należy zrobić?

Przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację farbowanych włosów. Bez niej nawet profesjonalnie wykonany zabieg bez użycia intensywnie działających substancji może okazać się zabójczy dla kosmyków. Natychmiast po farbowaniu warto więc nałożyć na włosy preparat Olaplex 3. To skoncentrowane serum pielęgnacyjne przeznaczone do stosowania zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w domu. Niezależnie więc od tego, gdzie wykonujesz zabieg farbowania, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie.

Olaplex hair perfector no 3 to specjalna formuła, która odbudowuje i regeneruje osłabione farbowaniem, rozjaśnianiem, prostowaniem i suszeniem mostki dwusiarczkowe kosmyków. W efekcie włosy odzyskują zdrowy wygląd. Już po pierwszym użyciu widać znaczącą poprawę ich kondycji. Stają się lśniące i miękkie w dotyku.

Olaplex no 3 uznawany jest za jeden z najsilniej działających na rynku produktów do rekonstrukcji kosmyków. Stosowany jest nawet przez gwiazdy wielkiego formatu. Przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów, niezależnie od stopnia ich zniszczenia. Chcesz zobaczyć i poczuć różnicę? Olaplex to rozwiązanie dla Ciebie.

Nie tylko pielęgnacja – dieta wzmacniająca włosy

Stosowanie preparatów takich jak Olaplex 3 to doskonały sposób na poprawę kondycji włosów. Sama pielęgnacja jednak nie wystarczy, by kosmyki odzyskały pełnię zdrowia. Konieczne jest działanie od wewnątrz. Odpowiednia dieta może zdziałać cuda. Co więc jeść, by poprawić kondycję włosów?

Podstawę jadłospisu powinny stanowić surowe lub krótko gotowane warzywa i owoce. Stanowią one bowiem bogate źródło witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na stan kosmyków. W codziennym menu nie powinno również zabraknąć nabiału oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych. 2-3 razy w tygodniu warto także sięgać po ryby morskie. To skarbnica kwasów omega-3.

Zadbać należy również o odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda ułatwia bowiem przyswajanie składników odżywczych z przyjmowanych pokarmów. Pośrednio więc wzmacnia włosy. Wpływa również na ich nawilżenie.

Odpowiednia stylizacja włosów

Nawet najlepsze efekty diety i pielęgnacji skoncentrowanymi preparatami typu Olaplex hair perfector no 3 mogą zostać zaprzepaszczone nieodpowiednią stylizacją włosów. Co należy więc robić, a czego unikać, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi kosmykami? Po pierwsze, w ciągu dnia włosom trzeba zapewnić swobodę, a przed snem upinać je w luźne warkocze lub koki. Ograniczy to ich łamliwość.

Po drugie, do suszenia włosów należy wykorzystywać suszarkę z funkcją chłodnego powietrza lub jonizacji. W efekcie kosmyki będą tracić mniej wody, co z kolei przełoży się na ich lepszą kondycję. Po trzecie, warto pamiętać o rozważnym korzystaniu z prostownicy i lokówki. Przed zastosowaniem urządzeń włosy należy zabezpieczyć balsamem termoochronnym.


Artykuł sponsorowany