Go to content

Pęseta do rzęs – jaką wybrać i czym się kierować?

Fot. Materiały prasowe

Pęseta do przedłużania rzęs to podstawowe i najważniejsze narzędzie w rękach stylistki. Trzymasz je w dłoniach czasami kilka godzin w ciągu dnia, dlatego warto bardzo świadomie dokonać wyboru modelu, który zapewni ci komfort pracy.

Pęseta do rzęs w pracy stylistki 

Każda stylistka rzęs wie, że efekt jej pracy zależy nie tylko od jej umiejętności, ale i narzędzi, którymi się posługuje. W przypadku stylizacji rzęs takim podstawowym narzędziem jest pęseta. Trzymasz ją w ręce prawie cały czas, musi więc ona przede wszystkim być wygodna. Kluczowy jest komfort pracy takim narzędziem: zarówno chwytanie kępek, jak i precyzyjna ich aplikacja. Pamiętaj, że musisz wybrać taką pęsetę, która będzie łatwo poddawała się ruchom twoich palców i dłoni. Jeśli będzie zbyt ciężko lub opornie pracować „pod ręką”, błyskawicznie zaczniesz odczuwać dyskomfort podczas aplikacji, a to oczywiście prędzej czy później przełoży się na jej jakość. Dlatego najważniejsze jest to, jak pęseta leży w twoich rękach, a nie to czy jest złota bądź srebrna. Dla niektórych stylistek znaczenie ma kształt końcówki, wiele jednak wskazuje, że jest to dla nich kwestia drugorzędna w przeciwieństwie do styczności czy ścisku.

Fot. Materiały prasowe

Pęsety do separacji rzęs

Pęsety do rzęs trzeba podzielić na te, które częściej wykorzystywane są do separacji rzęs i te, które służą do aplikacji kępek. Wiele się w ciągu ostatnich kilku lat w stylizacji rzęs zmieniło, ponieważ jeszcze do niedawna pęsety proste stanowiły absolutną podstawę do aplikacji, dzisiaj – wykorzystywane są głównie do separacji. Wiele stylistek nawet tutaj preferuje jednak delikatnie zagiętą pęsetę, która ułatwia efektywną pracę. Pamiętaj, że wybór to kwestia twoich indywidualnych preferencji, natomiast pęseta do separacji musi być nie mniej precyzyjna niż ta do aplikacji. Mimo że przez większą część czasu pozostaje niezaciśnięta, odgrywa naprawdę ważną rolę podczas uzupełniania rzęs, gdzie pomaga np. rozdzielić rzęsy odrośnięte od naturalnych. Idealny styk docenisz także wtedym kiedy będziesz musiała szybko oddzielić od siebie dwie sklejone rzęsy.

 Jaką pęsetę wybrać do aplikacji rzęs?

Pęsety do aplikacji rzęs tworzą bardzo rozbudowaną grupę narzędzi: https://looksuslashes.pl/kategorie/pesety/ . Wybór konkretnej końcówki lub w ogóle modelu pęsety jest często podyktowany indywidualnymi preferencjami lub też dopasowaniem do najczęściej stosowanej metody aplikacji. Nieco inne pęsety rekomenduje się do metody drapanej, inne do przekładanej, a jeszcze inne do budowania w palcach. Ważne jest natomiast, aby pęseta była lekka i idealnie wyważona. Musi gwarantować idealny ścisk, zarówno przy pojedynczych włoskach, jak i kępce rzęs. Zwróć koniecznie uwagę na styczność, jaką zapewnia. Nie bez znaczenia z pewnością będzie także ścisk pęsety, który przełoży się na komfort pracy z nią. Wybieraj te stworzone z myślą o wielogodzinnej pracy, które nie przyczyniają się do przemęczenia dłoni.


Artykuł sponsorowany