Go to content

Liposukcja nowoczesną metodą LipoLife 3G. Wszystko, o co chcielibyście zapytać lekarza

Liposukcja - wszystko, o co chcielibyście zapytać lekarza
Fot. iStock / ronstik

Co to jest liposukcja?

Zabieg liposukcji jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z pewnych obszarów ciała, takich jak twarz, szyja, górne okolice ramion, tułów, brzuch, biodra, pośladki, uda. Nie jest to metoda zmniejszająca wagę ciała, tylko mająca na celu rzeźbienie kształtów poprzez usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. 

Lipolife 3G to innowacyjna metoda, która różni się od tradycyjnej mechanicznej liposukcji mniejszą traumatycznością tkanek a  dzięki temu szybsza możliwości powrotu do formy po zabiegu. Zastosowanie lasera w trakcie usuwania tkanki tłuszczowej to nowy standard, dzięki któremu możemy obkurczyć nadmiar wiotkiej skóry  po zabiegu liposukcji. Laser podgrzewa tkankę podskórną od wewnątrz, dzięki czemu uzyskujemy napiętą skórę od razu po zabiegu, co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na rezultaty pooperacyjne w porównaniu do tradycyjnej liposukcji, gdzie jak wiadomo nie zawsze dochodzi do odpowiedniego obkurczenia tkanek i mamy do czynienia z nadmiarem wiotkiej skóry. Dzięki laserowi w liposukcji  Lipolife 3 G podgrzewamy skórę temperaturą 43-45  stopni Celsjusza, dzięki czemu pobudzamy ja do regeneracji, i, odnowy, uzyskując wielowymiarowe ujędrnienie  a w konsekwencji wygładzenie.

Na czym polega zabieg? 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Przez małe nacięcie w skórze 2-3 mm, wprowadzany jest specjalny płyn znieczulający, a następnie przez ten sam otwór wprowadza się kaniulę wyposażoną w światło lasera, co umożliwia jednoczesne odsysanie tkanki tłuszczowej i obkurczanie tkanek poprzez stymulację laserem. Procedura rwa od 30 minut do 2 godzin w zależności od rozległości operowanego obszaru.

Ogromną zaletą Lipolife 3 G jest jego mała inwazyjność , co umożliwia przeszczepienie uzyskanego tłuszczu w inne obszary ciała np. w okolicę piersi, twarzy. Dzięki komórkom macierzystym zawartych w tkance tłuszczowej możemy ujędrnić, odmłodzić inne obszary ciała. Wszystko to można uzyskać podczas jednego zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Wskazaniami do zabiegu jest miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Liposukcja służy do modelowania a nie do odchudzania.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wszystkie ciężkie choroby internistyczne są przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu. Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi. Podobnie jak przed każda operacją wymagana jest konsultacja lekarska i wykonanie badań krwi.

Jak długo trwa zabieg i jak się do niego przygotować?

Zabieg trwa od 0, 5 godziny do 2 godzin w zależności od rozległości obszaru ciała poddawanego liposukcji. Przygotowanie do operacji wymaga wykonania badań kwi zleconych przez lekarza, odstawiania niektórych leków. Miesiąc przed zabiegiem nie należy się intensywnie odchudzać.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

zabieg można wykonać o każdej porze roku ale z doświadczenia wiem, że pacjenci najczęściej poddają się takim zabiegom w okresie jesienno- zimowym oraz wczesną wiosnę, każdy chce zdążyć przed okresem urlopowy, aby móc sie cieszyć atrakcyjnym wyglądem w trakcie wakacji.

Jak długo dochodzi się do siebie po zabiegu?

Okres rekonwalescencji wynosi około 2-3 tyg. i jest znacznie skrócony dzięki zastosowaniu lasera, który przyspiesza regeneracje i obkurczenie skóry po zabiegu.